Jump to content

SPOD MIX


ivan06

Recommended Posts

  • 3 months later...

ideja da prelijem spod secerac izblendiran+tuna+limun+ljuta chili paprika.misljenje?e sad jos neznam koliko limuna,tune,ljute paprike da stavim da ne preteram i da dobijem kontra effekat da oteram ribu u p,m

Link to comment
Share on other sites

Tunjevina, kao i cili su odlicni atraktori za sarana i mnogi ih stavljaju u spod. Moje misljenje je da ti tu limun ne treba, ostalo stavi i neces pogresiti. Tunjevinu u konzervi stavi jedno 10-15% i to sa uljem obavezno...cili jednu kafenu kasicicu na kg spoda. Ne moras da blendiras, ide i ovako u komadu mada mozes i tako
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja neki dt sam uzimao i imalo je i kukuruza i graska sto mi se nije svidjalo upravo to sto je salekg reko nemoze da se kuva isto kukuruz i ostala sitna zrnevlja . a posle sam uzeo DD on je bolji ali dosta zita itd..

Mnogo prljav i bas mnogo zita.Jede riba lepo prokljuca voda ali nisam siguran da je zito ne zatvori.Sledeci put cu da probam neku cini mi se holandsku.Ima sa 16 i 20 vrsta zrnevlja i kosta u Obrenovcu 100 i 120 din/kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Izvinjavam se sto dizem temu iz hibernacije....

 

Da li moze neki recept za spod mix?

Nikad nisam spremao nesto ozbiljnije,uvek sam isao samo kukuruz i pelete.

Hteo bih da probam nesto kompleksnije a da nije skupo i da moze da se sve nadje u jednoj radnji :-)

 

KOlicina za jedno pecanje na Miki,nocna varijanta!

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

U jednoj radnji-tesko. Ja to radim ovako:800gr tigera(odvojeno od svega),1. 5 kg kukuruza, 500gr konoplje, 1 kg hrane za kanarince, 2 kg secerca. Ambarac natapati 48h, par sati pred kuvanje dodati konoplju i pticiju hranu. Kuvati 1h i ostaviti poklopljeno u serpi barem 12h. Naknadno dodati (odmrznut) secerac.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I ovakava kombinacija daje rezultete?

DEluje mi jednostavno,ovako nesto mogu lagana da spremim.

Ta hrana za kanarince,to je ovo u Zemunu sto Limar spominje?

 

Ako neko zna gde je radnja molim za info?

Link to comment
Share on other sites

To ti je radnja kod redze

Kad ideš sa bežanije pored doma staraca pa predjes preko nadvožnjaka gde su dole cigani pa skreneš desno pa prva ili druga levo

Preko puta škole

Kod njega nema šta nema,1000hrana za priče i zajedno i odvojeno

Možeš da uzmeš gotove hrane a možeš i sam da kombinuješ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ovakava kombinacija daje rezultete?

DEluje mi jednostavno,ovako nesto mogu lagana da spremim.

Ta hrana za kanarince,to je ovo u Zemunu sto Limar spominje?

Nije nikakva nauka, iako se godinama trudimo da od svega napravimo nauku. Pocev od najobicnijeg kuvanja kukuruza, preko svega ostalog. Kako sam stariji i sve manje vremena imam da eksperimentisem i mutim i gledam da sve uprostim.upravo imam kantu ovoga i hranim mesto. Bacam po par saka svakog dana, na mestima gde je dubina 70cm. Kad nahranim, sve se zuti, kad dodjem sutra-nema nicega. Popase do zadnjeg zrna. Kuvam ovako i ne berem brigu ziveli

Link to comment
Share on other sites

Najbitnija stvar je ne kupovati one naše hrane za golubove i ptičice koje su prepune suncokreta i pšenice a usput tako prljave da se blato napravi u kanti...idi kod tog bace u Zemun,dace ti to sto ti treba.
Link to comment
Share on other sites

Ako mislimo na istog. Čovek se zove Akan. Uzimam od njega golubiju, ptičiju, i druge komponente već više od 10 godina. Ima prvoklasnu robu. Prodaju vrši iz kuće. Neznam tačno ulicu. Kad se od Tošinog bun, ide prema Prvomajskoj, odmah posle raskrsnice, na početku prvomajske, skrene se levo u ulicu. Kuća mu je sa leve strane, otprilike preko puta škole, koja je sa desne strane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...