Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

Sve meni štima,svaki gazda ima svoja pravila i cijenu naravno naše je da to prihvatimo ili ne.Osobno mi smeta da mi netko hrani,jedno od mojih uživanja u šaranskom ribolovu je i moja prihrana i moj mamac,netko tako ne radi, ide da lovi i ne zanima ga s čime,bitno da zateže ribu,ja nisam taj a vjerujem da nas ima dosta takvih,volim kompletan ribolov.Jasno mi je ako netko zabranjuje kukuruz pa čak i tiger iz razno raznih razloga iako mislim da je to glupost za nas sa strane koji dolazimo izdaleka jer mi lovimo brzopotezno i sigurno ne bacamo ni prokisli ni nekuhani kukuruz radi kojih se ovakve zabrane i donose jer ne možemo čekat mjesec dana da pozicija proradi,nama takav način ribolova ne odgovara.to mi sigurno ne bacamo u vodu,to na svakoj vodi domači rade jer imahu vremena čekati,kad tad če proraditi hrana.Ne razumijem ovu priču o hranjenju pozicije,zar če mi netko hraniti poziciju dok lovim? S čime če hraniti? U koje vrijeme? S čijim boilama?Koliko skuhani kukuruz? Koliku količinu ? S kojim preljevom je partikli preliven? Gledao sam na jednoj vodi kako rusi sjede u foteljama i ispijaju koktele,dečki im za lovu hrane ,drilaju i kad je šaran izmoren predaju im štapove u ruke.Ako tražite takve ribiče,pregradite jezero za par pozicija samo za njih a nama normalnima ostavite normalan ribolov,a na kraju se svodi da je nas normalnih više ipak.Što se tiče kadica ima i pozitivne stvari u iznajmljivanju,ne moramo nositi svoje ,manje prtljage teglimo,jbg ,stvar je samo da bude neka razumna cijena.a ujedno ne trgamo tu svoju opremu .Što se tiče koi virusa,to je jako zajeban problem a nastao je uvozom ribe,uvijek najebemo od drugih ,zna se i tko i od koga,ali svi šute i čuvaju jedni druge,pojedine vode su najebale a mislim da je ta priča završena,barem za Hrvatsku govorim.

Mislim da u objavi pise kojim danima se hrani u koje vreme i da ce da se baca po 10kg kukuruza na marker...

Mislim znajuci ljude tamo koji su uvek bili vise nego fer i ispravni da,ako ne bides Eleo da ti neko hrani dok peas da nece da hrane tvoje mesto

Mislim da ako kazes nemoj danas da bacas hranu da ce da kazu ok necu...

A na onom jezeru euro akva gde se vataju one velike ruzne ribe i gde 7dana pecanja kosta ko polovan auto,tamo se hrani svakih dan ili svakih drugi dan ide covek camcem i baca hranu preko stapova,ne zanima a da li ti pecas ili ne... Plus se peca samo na njihove boile,plus pecanje kosta biga oca a mesta sva zauzeta naredne dve godine... A jezero pritom u nekoj madjarskoj selendri ne u tokiju

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u objavi pise kojim danima se hrani u koje vreme i da ce da se baca po 10kg kukuruza na marker...

Mislim znajuci ljude tamo koji su uvek bili vise nego fer i ispravni da,ako ne bides Eleo da ti neko hrani dok peas da nece da hrane tvoje mesto

Mislim da ako kazes nemoj danas da bacas hranu da ce da kazu ok necu...

A na onom jezeru euro akva gde se vataju one velike ruzne ribe i gde 7dana pecanja kosta ko polovan auto,tamo se hrani svakih dan ili svakih drugi dan ide covek camcem i baca hranu preko stapova,ne zanima a da li ti pecas ili ne... Plus se peca samo na njihove boile,plus pecanje kosta biga oca a mesta sva zauzeta naredne dve godine... A jezero pritom u nekoj madjarskoj selendri ne u tokiju

U tom i jest problem sto Zabar sebe vidi kao Euroaqua,a daleko je miljama od istog jezera po kvalitetu pecanja!!

Link to comment
Share on other sites

Ima velike veze,kao prvo to jezero bi trebalo prvenstvenu da bude prihvatljivo za lokalne ribare koji tu zive i rade i koji su odrasli na toj vodi,a sad novim gazdovanjem mogu samo gledat kroz onu ogradu kao u Partizanskim filmovima kad su djeca kroz zicu gledala logorase!!!

Zivim i radim u Austriji i mogu sebi priustit taj ribolov na Zabaru,ali da potegnem 700 kilometara i vozim se pored 5-10 dobrih ako ne i boljih jezera dok dodjem do Zabara i onda da tamo trpim neka smjesna pravila ne mogu i tacka!To je sto se mene licno tice.Oni samo izmisljaju nesto ni sami neznaju sta,to se vidi po njihovim objavama,do podne jedna prica ,a poslje podne druga ja im zelim sretan rad al bez mene ko domina!!!

Pa zar nije pre zadnjeg gazde i bilo lokalno jeZero za lokalne ribolovce i to je islo i zivotarilo godinama i na kraju se promenilo nekoliko vlasnika i nije islo....

Od pocetka rada novog zabara islo se na dizanje kvaliteta,usluge,velicine ribe.... Od pocetka je zamisao bila da to bude nesto "svetsko" a ne lokalno i to ide tim putem i verovatno ce i biti tako...

Bice tu jos objava i objava... :)

Da se zastiti riba i da je zbog toga obavezan njihov meredov i kadica ok,5e po meni previse i nije ok... 5 dana 25e na sve troskove....

Ali sa druge strane godisnje 20kadica i 50meredova.... Ne kosta malo

Jezero tezi ka tome da pecaju ljudi koji imaju novca i da za to dobiju pun komfor,i da hvataju velike ribe...

Sve sto je dobro kvalitetno mora i da kosta,kao i stap,masinica,auto...

Link to comment
Share on other sites

U tom i jest problem sto Zabar sebe vidi kao Euroaqua,a daleko je miljama od istog jezera po kvalitetu pecanja!!

Ali i po ceni su miljama daleko,koliko je dozbola 7dana na zabaru a koliko na euro akva??

Verovatno znas cifre bolje nego ja,cini mi se da sam nesto nacuo da je euro akva 7dana 1500e sa nesto boila sto se dobije i valjda dva obroka dnevno.... Ili sam nesto pobrkao

Link to comment
Share on other sites

Blizu si sto se tice cijena na euroaqua,al to nije tema,i Zabar se netreba poredit sa Euroaqua ni u jednom momentu.Realno bi bilo da ga poredimo sa Zajarki Zaprescic koje je u svakom pogledu bolje od Zabara,ima puno puno debele ribe,pravila jednostavna da nemogu bit jednostavnija,a cjena takodje solidna!Zabar ulaze u jezero,ubacuju se nove ribe,al koliko je riba u prosloj sezoni upecenao 20+?,25+?30+????Da bi se ponasali tako kako oni zele treba da jezero vri od ribe 25+,a riba 30+ da se peca par puta godisnje,a kod njih to nije slucaj i zato nek se oni spuste malo na zemlju dok im nije kasno jer ima ona stara "ko visoko leti nisko pada"

Link to comment
Share on other sites

Ali i po ceni su miljama daleko,koliko je dozbola 7dana na zabaru a koliko na euro akva??

Verovatno znas cifre bolje nego ja,cini mi se da sam nesto nacuo da je euro akva 7dana 1500e sa nesto boila sto se dobije i valjda dva obroka dnevno.... Ili sam nesto pobrkao

Pobrkao si dobro. Ima na euro aqua dosta stvari koje ulaze u cijenu ali i riblji fond je takav kakav jeste. 

 

http://www.igreklik.com/slike/images/22594112525298785670.png

Link to comment
Share on other sites

Ja apsolutno nikakve veze nemam sa jezerom pa da treba da pricam nesto hvalim,da se uvlacim nekom... Ima njih dovoljno za te stvari

Ovo je licno moje misljenje,meni se tamo mnogo svidja i najlepsa mi je komercijalna voda na kojoj sam pecao,lepsa i bolja od svih u srbiji,bolja od pelagiceva jer nema onog idiotskog kafica i muzike i krivo mi je sto su cene porasle i vise nemogu da pecam tamo,ali pravila su takva kakva su....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja apsolutno nikakve veze nemam sa jezerom pa da treba da pricam nesto hvalim,da se uvlacim nekom... Ima njih dovoljno za te stvari

Ovo je licno moje misljenje,meni se tamo mnogo svidja i najlepsa mi je komercijalna voda na kojoj sam pecao,lepsa i bolja od svih u srbiji,bolja od pelagiceva jer nema onog idiotskog kafica i muzike i krivo mi je sto su cene porasle i vise nemogu da pecam tamo,ali pravila su takva kakva su....

Posteno od tebe i ja sam iznio samo svoje misljenje o toj vodi i gazdovanju istom,a nekom je sve to super i opet ce tamo pecat,ja necu,a ko voli nek izvoli!

Link to comment
Share on other sites

To ja kolega sve vreme i hocu da kazem ko hoce i moze pecace tamo,ko nece nece... A nazalost mislim da je najvise onih koji bi pecali ali ne mogu... :)

 

Jos samo jednu stvar tj zapazanje,pored sve lepote jezera,prirode,ribe.... Po meni najvece bogatstvo onog jezera su Sloba i Misa... Mislim da njih nema jezero bi tonulo pa taman da plivaju u njemu sve ribe ovo sveta

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A cena?

Evo nadjoh za 2015. godinu

 

I tad je bila cijena 1400 eura za All inclusive.

  • Bathroom with shower and WC
  • Satellite TV, Wi-Fi
  • Licenses
  • Breakfast, Lunch and Dinner
  • non-alcoholic beverages
  • Unhooking mat and weighing and clinic spray
  • 3 kg of boilies (18-22 mm)
  • 10 kg of cooked corn per day
  • Refrigerator in your swim
  • Power in your swim for mobile phones, laptop's, and electric tent heater
  • Exclusive catfishing packages are also available
  • Additional: Daily dinner €40.00

     

    A ovo sad sto sam maloprije postavio sliku sa pravilima, to sam nasao direktno na njihovoj stranici od Euro Aque i znaci dobijes to sto dobijes. Kako vidim povecana je kolicina boile i kukuruza. Medjutim ima na Euro Aqua jos zanimljivih pravila koja se moraju postovat. Poput onih da slike sa jezera i sa ribama ne smijes objavljivat bez njihovog znanja i dopustenja. Pecas samo na 2 stapa. Predvezi moraju biti minimalno duzine 35cm. Shock lideri zabranjeni u potunosti. 0.35mm najtanji najlon. Sve udice moraju biti bez kontra kuke. 8ca najmanja udica, najveca broj 4. Ruke prije doticanja ribe moraju biti mokre obavezno. Ako je ribolovac pijan, apsolutno ne smije pecat. Mora se svaka povrijedjena ili ostecena riba prijaviti (to vjerovatno da te oglobi jos vise).

     

    Jel to pise da je tajger dozvoljen?

    Da Tigar je dozvoljen i moze se kupiti kod njih. Ali ne i donijeti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al razlog povecanja boile i kukuruza mozda se moze traziti u necemu drugom. Ima nesto sto euro aqua krije ko zmija noge. Uginulo im je dosta ribe prosle godine. Svim silama su se trudili da to opovrgnu, ali bilo je ljudi koji su pecali na jezeru u vrijeme kad je bio pomor pa je to izaslo iz okvira tajni.
Ja kako kontam povecali su kolicinu boile i kukuruza da bi privukli ribolovce.

 

Link to comment
Share on other sites

To i ako upecaju ispod 10 kila odmah ga ispeku na talandari koja je uključena u cenu!

Svinjska mast se doplaćuje kao i oštro brašno.

:-)

 

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kome odgovara ili ima para ici ce a ko nema i nemoze njemu kriv k...c jbg uvek tako bilo i bice. Verovatno svaki gazda ima svoju viziju i gura to sta misli i sta mu odgovara a ovce su za sisanje .....
Link to comment
Share on other sites

Kome odgovara ili ima para ici ce a ko nema i nemoze njemu kriv k...c jbg uvek tako bilo i bice. Verovatno svaki gazda ima svoju viziju i gura to sta misli i sta mu odgovara a ovce su za sisanje .....

E bas tako druze lepo si rekao 

Link to comment
Share on other sites

To i ako upecaju ispod 10 kila odmah ga ispeku na talandari koja je uključena u cenu!

Svinjska mast se doplaćuje kao i oštro brašno.

:-)

 

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока

Auuuu kad nisam crko od smijanja 

Link to comment
Share on other sites

Blizu si sto se tice cijena na euroaqua,al to nije tema,i Zabar se netreba poredit sa Euroaqua ni u jednom momentu.Realno bi bilo da ga poredimo sa Zajarki Zaprescic koje je u svakom pogledu bolje od Zabara,ima puno puno debele ribe,pravila jednostavna da nemogu bit jednostavnija,a cjena takodje solidna!Zabar ulaze u jezero,ubacuju se nove ribe,al koliko je riba u prosloj sezoni upecenao 20+?,25+?30+????Da bi se ponasali tako kako oni zele treba da jezero vri od ribe 25+,a riba 30+ da se peca par puta godisnje,a kod njih to nije slucaj i zato nek se oni spuste malo na zemlju dok im nije kasno jer ima ona stara "ko visoko leti nisko pada"

Aj molim te ne piši gluposti kako se Žabari mogu usporediti sa Zajarkima  apsolutno niti jednom obliku

Žabari Privatni 

Zajarki Udruga 

 Žabari puni cvergla 

Zajarki nema cvergla.

Žabari dozvole 25 eura minimum

Zajarki 20 eura

Žabari 4 štapa 

Zajarki 3 štapa

Žabari nije rijetkost uhvatiti ribu 20+

Zajarki redovno se hvataju ribe 30+ ima i gro 29+ ribe

Ima toga brdo razlike

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekada je Zabar bilo extra jezero,divlje i zahtevno za ribolov.Sada je extra ultrakomercijala za one urbanije ribolovce sa dubljim dzepom medju nama.Do juce si pricao da kad ne nosis pribor bar kilometar peske to i nije neko mesto za pecanje,divljina i samo divljina,sad si odusevljen bungalovima,internetom i sta vec jos ima tamo.Ljudima na jezeru Zabar svaka cast na trudu da naprave takvu pricu ali ja nisam iz te price.Zamolio bih te da ne spominjes Pelagicevo u istom kontekstu,Pelagicevo je saranzdijsko svetiliste za mnoge od nas pa kakvo god bilo volim ga vise od bilo kog jezera zajedno sa ,,idiotskim,,restoranom.Niko nije pomenuo idiotske bungalove i urbanizaciju jezera Zabar iz pristojnosti i postovanja prema ljudima tamo i ribolovcima koji to vole,a mnogi mozda tako misle.

Pod ovo se i ja potpišem,imam 3 kolege u Sloveniji,dosta smo lovili zajedno,u 6 mesecu 1 put su išli na Žabar,hteli su i mene sa sobom ,razmišljao i čitao sam o tom jezeru i došao do zaključka da to nije za mene,tu i tamo se odlučim za komercialu a za Žabar sam dobio utisak da je to još više od komerciale,a što se tiče komerciale imam puno boljih i bližih destinacija,vrate se oni sa Žabara,pitam kolegu kako ste lovili,a on meni znaš kako je tamo fantastično,wifi,bungalovi,kuvani kukuruz dobiješ i neznam što još,pusti ti sve ovo rekao sam,kako ste lovili,pa znaš jedan nemac je lovio na uglu,pa kad je on otišao na ručak nešto smo uhvatili,komade i težinu nisam uspeo,tek mi je posle njegov sin mi je rekao par komada težine 8-12 kg,početkom 11 meseca ponovo su bili tamo,ista priča ko u 6 mesecu sa tim da jih sada nitko nije zatvorio več šaran jenostavno nije bio razpoložen,pre par dana smo imali sastanak naše ribolovačke udruge,radili smo planove za sledeču godinu,i oni meni opet o tom jezeru,znaš internet,bungalovi,grijanje itd,sve je to u redu kažem ,ali pored svega toga niste upecali skoro ništa spomena vrednog,ja sam na našem lokalnom jezeru koje je daleko od komerciale i pet puta veče površine ko Žabar upecao sam toliko šarana iznad 20kg  ko tamo svi zajedno,meni ne treba internet,grijanje u šatoru imam,kukuruz znam skuvati i pripremiti sam,ali svaka roba ima svog kupca pa če tako i Žabar imati svojih ribolovaca,a tu če biti i puno tih koji o savremenom šaranolovu nemaju pojma.,

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...