Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

brate kiseo kao kiseo kupus nakon zime kad komsija isipe bure u jun mesec . Nesmes ni da ga pipnes jaci od n butrica

Isti slucaj,uhvatio se onaj bijeli sloj odozgo kao kod kupusa. I smrdiiii uzasno.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pre_1529867866__fb_img_1529867734399.jpg

Evo i zvezde tog kratkog ribolova

Odlično,a ja ti mogu iz prve ruke reči,da je na jezeru katastrofa o kojoj očito nitko ne želi da piše,makar bi bilo fer i od onih koji upravljajo jezerom da nešto  napišu što se dogodilo,očito je bitno da se pare vrte.

Link to comment
Share on other sites

Kakva je katastrofa u pitanju,daj reci ti ako znas...
Ja sam bio 17-20 maj na poziciji 12, sto se mene tice bila ke katastrofa 1 riba za 4 dana mada na 12 neki spektakularni rezultata nisam ni ocekivao,lepa riba 18.8kg 
ceo taj period je riba jela uzasno,11 dva dana nista,13 4dana jedna riba ali prava 28.8kg bas mrcina prava,
14,15 mislim da su bili 6dana 8riba ukupno.....
10 je lepo pecala ali nista cudno za 10ku....
nikakvu katastrofu nisam primetio,neka uginuica ili nesto slicno osim sto sam primetio da je voda jako mutna,za tamo neverovatno mutna,braon kao oranje kao tamis u martu mesecu.... 

Link to comment
Share on other sites

Kakva je katastrofa u pitanju,daj reci ti ako znas...

Ja sam bio 17-20 maj na poziciji 12, sto se mene tice bila ke katastrofa 1 riba za 4 dana mada na 12 neki spektakularni rezultata nisam ni ocekivao,lepa riba 18.8kg 

ceo taj period je riba jela uzasno,11 dva dana nista,13 4dana jedna riba ali prava 28.8kg bas mrcina prava,

14,15 mislim da su bili 6dana 8riba ukupno.....

10 je lepo pecala ali nista cudno za 10ku....

nikakvu katastrofu nisam primetio,neka uginuica ili nesto slicno osim sto sam primetio da je voda jako mutna,za tamo neverovatno mutna,braon kao oranje kao tamis u martu mesecu.... 

Tamo je bilo moje društvo od 17.6 do 21.6. pozicije 11,12,13,14,15,16,za 4 dana i 4 noči 5 šarana,najteži 12,5 kg,ali nije bio to problem,jebiga riba ponekad ne radi,problem je bio što je na vodi i oko nje bio jako neugodni miris,voda je imala neko čudno boju,a svaki drugi dan se sa čamaca bacao u vodu kreč,društvo je tražilo gazdu da jim kaže što se dogadja,ipak su to pecanje platili 1600 eura,posle par traženja ipak je došao i rekao da je uginulo 100 velikih šarana i zato bacajo kreč po celom jezeru i to je bilo to,ako je on priznao 100 uginulih šarana sigurno je broj i puno veči,pošto je zaista jako smrdilo,šteta ove lepe vode ali verovatno bi i gazda trebao reagirati sa pojašnenjem što i kako,po mom trebala bi se voda za odredjeno vreme zatvoriti da se sve skupa smiri.

Link to comment
Share on other sites

Ja cirknute ribe nisam video a voda je jako čudna bila, jako mutna i blatnjava

Nije ni alga ni ništa tako nego bas mutna,

riba se nije kupala,nije kretala mrtva vida skroz bila ali opet ta mesta 11,12 pa donekle i 13 nisu neke pozicije na 10su ljudi lepo pecali

Crknute ribe nije bilo i krec tada nisu bacali ali za mesec dana se možda nešto promenilo

Link to comment
Share on other sites

Sve će to Bog poravnat! Ja nisam neki vjernik, al' ima onaj odozgo da to poravna sve! Samo polako.... 

PS: umrlo im je i 70 komada prošle godine pa ne znam kako to uspjevaju sakrit. A jedan se napio u kafani pa pričao, valjda mu Nektar razvezao jezik, a svi znaju koji ;)

Link to comment
Share on other sites

Tamo je bilo moje društvo od 17.6 do 21.6. pozicije 11,12,13,14,15,16,za 4 dana i 4 noči 5 šarana,najteži 12,5 kg,ali nije bio to problem,jebiga riba ponekad ne radi,problem je bio što je na vodi i oko nje bio jako neugodni miris,voda je imala neko čudno boju,a svaki drugi dan se sa čamaca bacao u vodu kreč,društvo je tražilo gazdu da jim kaže što se dogadja,ipak su to pecanje platili 1600 eura,posle par traženja ipak je došao i rekao da je uginulo 100 velikih šarana i zato bacajo kreč po celom jezeru i to je bilo to,ako je on priznao 100 uginulih šarana sigurno je broj i puno veči,pošto je zaista jako smrdilo,šteta ove lepe vode ali verovatno bi i gazda trebao reagirati sa pojašnenjem što i kako,po mom trebala bi se voda za odredjeno vreme zatvoriti da se sve skupa smiri.

Zanimljivo ja sam pecao 11.06.do 15.06. ali izgleda da nisam pecao na istoj vodi neznam zasto pojedinci imaju potrebu da lazu o stanju na pojedinim jezerima kako je krenulo sa pisanjem sva im je riba uginula vi ste sada napisali da im je uginulo vise od jedne tone ribe za par mjeseci mislim da ste smjesni .

Link to comment
Share on other sites

Kako si prosao na kojoj si bio poziciji?

Pozicija 18 idealno ( 20,19,17, nisu pecala ) dva dana sam bio sam na cijelom jezeru vremenski uslovi katastrofa stim da su cugovi ispostovali uhvaceno dosta manjih komada pecao sam na dobijene takmicarske boile bez neke vece pripreme, hranjenja sam radio samo predvece i to boilama ccb sqwid sa kojima se takodje prvi put susrecem sbog obaveza nisam imao vremena a kada je dzabe i bogu je drago ????.Jbg da je skupo jeste al brate ko nece nemora.
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo ja sam pecao 11.06.do 15.06. ali izgleda da nisam pecao na istoj vodi neznam zasto pojedinci imaju potrebu da lazu o stanju na pojedinim jezerima kako je krenulo sa pisanjem sva im je riba uginula vi ste sada napisali da im je uginulo vise od jedne tone ribe za par mjeseci mislim da ste smjesni .

Ti sada 12 ljudi nazivaš lažovima,očito nisu dobro videli a ti jesi a kakav interes oni imaju da lažu,do Žabara imaju 400 km i

zašto da kvare posao,svi ovi su bili sad treču godinu zaredom,ali ti očito imaš svoj interes.,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti sada 12 ljudi nazivaš lažovima,očito nisu dobro videli a ti jesi a kakav interes oni imaju da lažu,do Žabara imaju 400 km i

zašto da kvare posao,svi ovi su bili sad treču godinu zaredom,ali ti očito imaš svoj interes.,

Vidi ja do jezera imam 20 km i nevjerujem u to sto si napisao nemam nikakav interes samo nevjerujem , u sadnjih deset postova napisano je da im je uginulo preko 150 velikih riba ,znaci da su preko 10 kg sam izracunaj koliko je to kg ribe a mislim da svi znaju kada se krec baca u vodu i sa kojim razlogom ,ja kada sam pecao voda je bila skoro na maksimum za ovaj mjesec.Ja bih samo volio da neko pokaze sliku toliko uginule ribe .Da kaze evo ja Petrovic Petar tvrdim a ne ovako reko ovaj cuo ovaj prico mi neko ,

Link to comment
Share on other sites

Pozicija 18 idealno ( 20,19,17, nisu pecala ) dva dana sam bio sam na cijelom jezeru vremenski uslovi katastrofa stim da su cugovi ispostovali uhvaceno dosta manjih komada pecao sam na dobijene takmicarske boile bez neke vece pripreme, hranjenja sam radio samo predvece i to boilama ccb sqwid sa kojima se takodje prvi put susrecem sbog obaveza nisam imao vremena a kada je dzabe i bogu je drago .Jbg da je skupo jeste al brate ko nece nemora.

Imas li ti i jednu sliku da zabodes ovdje na forum kad si se toliko nalovio, da nam pokazes te silne ulove?

 

Nemoj samo da bude spika, ne znam postaviti slike. Objasnit cu ja do u detalje ako treba.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imas li ti i jednu sliku da zabodes ovdje na forum kad si se toliko nalovio, da nam pokazes te silne ulove?

 

Nemoj samo da bude spika, ne znam postaviti slike. Objasnit cu ja do u detalje ako treba.

 

Bice slike ujtru jbg radim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 
Jutro evo za pocetak jedne slicice meni najdraze posto sam prvi trazio aj sad da vidim jednu pomora ribe bez svadje i ljutnje a ja pripremam galeriju .

 

Ti si lud ako mislis da bi gazda bilo kojeg jezera uzeo pa slikao pomor ribe i objavljivao ga nekom po internetu i dao nekome pravo da distribuira takve slike.

 

To se krije ko zmija noge. Sta je sa tobom? Komercijalno jezero da sebi pravi anti reklamu? Ne ide to tako kako ti mislis.

Link to comment
Share on other sites

Zar je moguce da niko od ribolovaca nije video licno i slikao taj pomor? Ili riba crkava bas onog dana kad nema nikog. U zadnje vreme se takve price vezuju za mnoga jezera jer riba slabo radi a opet niko nema neku fotografiju kao dokaz a svi zivimo u svetu tehnike i svako ima fotoaparat ili kameru.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...