Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

Zar je moguce da niko od ribolovaca nije video licno i slikao taj pomor? Ili riba crkava bas onog dana kad nema nikog. U zadnje vreme se takve price vezuju za mnoga jezera jer riba slabo radi a opet niko nema neku fotografiju kao dokaz a svi zivimo u svetu tehnike i svako ima fotoaparat ili kameru.

Moze tu svasta biti ali bez konkretnih dokaza dzaba nam svaka prica

Link to comment
Share on other sites

Ja vise nikom nista ne verujem bez dokaza jer riba slabo radi svuda i price idu raznorazne i za zabar i za miku ista prica a i za pelagic treca prica , imam pisano na pp kako je strasan pomor pa na ovom kako su ribu rasprodali itd itd a onda krene riba i to je to tako i za becmen prosle godine. Rasprodali ribu nema ribe nece da pipne kad malo zahladi ono krenula riba tako da su po meni sve to suplje price cim nema nikakvih dokaza...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo upravo traje exyu cup na Jekica jezeru u Obudovcu pa ko god je tamo vjerovatno ce saznati nove teorije zavjere vezane za Pelagicevo i Zabare ???????????? .

Ja sam gore vec napisao da nevjerujem nikome samo sebi i svojim ocima tako da se slazem sa ganic .

Ovo je moj zadnji post na ovoj temi Zabari kao i Pelagicevo .

Link to comment
Share on other sites

Konačno baš me briga dali ko veruje u to što sam napisao,ja sam napisao iskustvo 12 ribolovca koji su u to vreme bili na vodi,i da,imam slike,a i video snimak bacanja kreča iz čamca po jezeru,još bih par stvari mogao napisati što i kako,ali vidim da je interes da se o tome što manje sazna,zato sam ja završio sa tom temom.,

Link to comment
Share on other sites

Citam ovo i nije mi jasno...zasto bi neko ko nije konkurencija ,znaci neki normalan ribolovac koji od toga nema ni iz dzepa ni i dzep lagao..? Napisu samo trenutno stanje koje su videli...sad mozda neko i nije ni video..ali sto je neko rekao sigurno im nije u interesu da se to sazna tako da verovatno povade te mrtve ribe brzinom svetlosti...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citam ovo i nije mi jasno...zasto bi neko ko nije konkurencija ,znaci neki normalan ribolovac koji od toga nema ni iz dzepa ni i dzep lagao..? Napisu samo trenutno stanje koje su videli...sad mozda neko i nije ni video..ali sto je neko rekao sigurno im nije u interesu da se to sazna tako da verovatno povade te mrtve ribe brzinom svetlosti...

Ma bozo ko zna sta se tu desava . 

Link to comment
Share on other sites

Konačno baš me briga dali ko veruje u to što sam napisao,ja sam napisao iskustvo 12 ribolovca koji su u to vreme bili na vodi,i da,imam slike,a i video snimak bacanja kreča iz čamca po jezeru,još bih par stvari mogao napisati što i kako,ali vidim da je interes da se o tome što manje sazna,zato sam ja završio sa tom temom.,

Pa stavi taj snimak i slike ako imaš,sto ne stavis niko ti ne brani niko to neće da ti skine ili neda da stavis

A krec se baca verovatno a svakom komercijalnom jezeru koje postoji samo zavisi u kom periodu,ne znam šta je toliko strasno u bacanju kreca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa krec I treba da se ubacuje u takve vode jer regulise pH zemljišta I vode

regulise takodje I kalcijum u zemljištu i vodi , vrsi dezinfekcija vode itd. Mnogo je dobrih stvari koje se postizu takozvanim krecenjem voda. Valjda ljudi koji vode brigu o toj vodi znaju sta rade ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo traje exyu cup na Jekica jezeru u Obudovcu pa ko god je tamo vjerovatno ce saznati nove teorije zavjere vezane za Pelagicevo i Zabare .

Ja sam gore vec napisao da nevjerujem nikome samo sebi i svojim ocima tako da se slazem sa ganic .

Ovo je moj zadnji post na ovoj temi Zabari kao i Pelagicevo .

A slike majstore?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tamo je bilo moje društvo od 17.6 do 21.6. pozicije 11,12,13,14,15,16,za 4 dana i 4 noči 5 šarana,najteži 12,5 kg,ali nije bio to problem,jebiga riba ponekad ne radi,problem je bio što je na vodi i oko nje bio jako neugodni miris,voda je imala neko čudno boju,a svaki drugi dan se sa čamaca bacao u vodu kreč,društvo je tražilo gazdu da jim kaže što se dogadja,ipak su to pecanje platili 1600 eura,posle par traženja ipak je došao i rekao da je uginulo 100 velikih šarana i zato bacajo kreč po celom jezeru i to je bilo to,ako je on priznao 100 uginulih šarana sigurno je broj i puno veči,pošto je zaista jako smrdilo,šteta ove lepe vode ali verovatno bi i gazda trebao reagirati sa pojašnenjem što i kako,po mom trebala bi se voda za odredjeno vreme zatvoriti da se sve skupa smiri.

Kolega pele, reci mi da li je riba ikako radila poslije bacanja kreča u vodu od strane ribočuvarske službe?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kolega pele, reci mi da li je riba ikako radila poslije bacanja kreča u vodu od strane ribočuvarske službe?

 

Hvala

Napisao sam koliko šarana se ulovilo od nedelje ujutro do četvrtka ujutro,dakle 6 ekipa ,5 komada,najteži 12,5 a kreč se bacao več prvi dan,a onda opet utorak,znam ja dobro šta znači bacanje kreča u vodu,spašavanje nekih stvari,da to radiš ne smije se bacati po celom jezeru,več samo pola jezera,sad po kojoj površini su oni to bacali neznam,na tih 6 pozicija se bacalo,ostalo neznam,naravno gde se baca kreč nebi se smelo hraniti jer je to jako slabo za šarana,kad se dešavaju takve stvari najbolje bi bilo za odredjeno vreme zatvoriti vodu,ali.........

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih oko mesec mesec ipo dana bilo je uginuca ribe zbog prolecnog virusa,na vise jezera u okruzenju...uglavnom crkavaju zenke...na Zabaru je crklo u prvom udaru oko 70 jedinki od cega ogromna vecina zenki,a kasnije je bilo jos vrlo malo uginuca,jer se virus ocigledno povukao na svu srecu...na Miki je takodje u skoro istom periodu crklo oko 80 jedinki,a virus se takodje povukao i na Miki...Na Becmenu nema ribe u broju od pre godinu dana jer je prosle godine u periodu kraj avgusta mrezama lokalaca riba desetkovana...to vam je to gospodo,nema potrebe da vise istarazujete
Link to comment
Share on other sites

Naj jaca stvar je kad krec baca kurta i murta,nema dalje! Ono sto covek moze da pokarabasi to ne moze niko,jezero je u svoje srecno vreme bilo fenomenalno,zdravo i u punoj kondiciji a sada posle svog ovog silovanja?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napisao sam koliko šarana se ulovilo od nedelje ujutro do četvrtka ujutro,dakle 6 ekipa ,5 komada,najteži 12,5 a kreč se bacao več prvi dan,a onda opet utorak,znam ja dobro šta znači bacanje kreča u vodu,spašavanje nekih stvari,da to radiš ne smije se bacati po celom jezeru,več samo pola jezera,sad po kojoj površini su oni to bacali neznam,na tih 6 pozicija se bacalo,ostalo neznam,naravno gde se baca kreč nebi se smelo hraniti jer je to jako slabo za šarana,kad se dešavaju takve stvari najbolje bi bilo za odredjeno vreme zatvoriti vodu,ali.........

Da tamo ima uopste onoliko ribe koliko ljudi tvrde da ima i da je problem u vodi bila alga koja se namnozi zbog svjetlosti i nepostojanja tolstolobika u vodi koji je rijesava i samim tim i preciscava vodu, a da nije problem bio negdje drugo odnosno dezinfekcija same vode, vi ste odmah nakon bacanja tog kreca, pa i direktno na vase spotove, morali svjedocit tome da riba proradi kao luda i da se krene javljat na sve zivo sto bacite. 

Onaj ko je dozivio da peca na vodi gdje se u tom momentu baca krec u vodu radi oslobadjanja kisika i ubijanja alge, zna o cemu pricam. 

 

Hvala Pele

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih oko mesec mesec ipo dana bilo je uginuca ribe zbog prolecnog virusa,na vise jezera u okruzenju...uglavnom crkavaju zenke...na Zabaru je crklo u prvom udaru oko 70 jedinki od cega ogromna vecina zenki,a kasnije je bilo jos vrlo malo uginuca,jer se virus ocigledno povukao na svu srecu...na Miki je takodje u skoro istom periodu crklo oko 80 jedinki,a virus se takodje povukao i na Miki...Na Becmenu nema ribe u broju od pre godinu dana jer je prosle godine u periodu kraj avgusta mrezama lokalaca riba desetkovana...to vam je to gospodo,nema potrebe da vise istarazujete

Njima je i prosle godine uginulo jako puno jedinki. 

 

Nije to prvi pomor tamo. Nisu oni dzaba stavili pravilo ispocetka da se meredov mora zajedno sa kadom dezinficirat i koristit samo njihov. Neko je njima vec ujebao vodu sa Koi virusom. A u Hrvatskoj je bilo prosle godine opasnih pomora upravo zbog Koi virusa.

Malo logike, pokoja provjerena info i sklopis sve kockice. 

 

Hoces da napravis nesto unistavajuci nesto drugo. Ima Boga! Pobrine se on za to da iznivelise stvari!

Link to comment
Share on other sites

A slike majstore?

 

 

 

Ribe na Zabaru su crkavale zbog prolecne viremije,virusa koji se javlja u jezerima u prolecnom periodu...leka nema,osim dezinfekcije vode gasenim krecom...na srecu po jezero zabar virus se povukao i ostavio za sobom veliku stetu u ribljem fondu...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam peco tri dana sredinom Aprila.Bio sam na trojci,i izvadio sam 2 uginula sarana od oko 15kg....ali takvi pomori se desavaju na svim jezerima u proljece.Nekada manje nekad vise.
Link to comment
Share on other sites

Ribe na Zabaru su crkavale zbog prolecne viremije,virusa koji se javlja u jezerima u prolecnom periodu...leka nema,osim dezinfekcije vode gasenim krecom...na srecu po jezero zabar virus se povukao i ostavio za sobom veliku stetu u ribljem fondu...

Majstore, znam ja sta je Koi virus, ne moras da ih pravdas. Njima je neko sjebao vodu, ili su je silnim nestrucnim poribljavanjem i obilnim prehranjivanjem u nadi da udebljaju ribu preko noci i dodju do brze love sami ujebali.

Poenta je da se takav pomor recimo nikad nije desio nigdje u BiH na jezerima i da je ta voda zagadjena tim virusom koji ce svakog proljeca u odredjeno doba i pri odredjenoj temperaturi da sijece primjerke, u zavisnosti koliko dugo temperatura vode se bude zadrzala na odredjenoj razini koja je potrebna da se taj virus razvije i pravi havariju. Ovo bacanje kreca moze samo kratkorocno da smanji sranje, nikako i da iskorijeni virus jer su same ribe nosioci istoga. 

Jedini nacin da se neka voda rijesi Koi virusa je isusivanje tla, ubijanje sve i jednog primjerka ribe, adekvatno zbrinavanje ubijenih i pomrlih jedinki i potom adekvatno pripremanje tog istog tla za neko novo pustanje vode u samo jezero pa potom ribe u isto. 

U ovom njihovom slucaju to je NEMOGUCA MISIJA!

Isto tako ovdje imas svjedoka koji su bili na pecanju tamo i kojima je donosen fermentirani kukuruz u poodmakloj fazi, a jako je tanka linija izmedju dobre fermentacije i lose po ribu. 

Ne treba zaboraviti ni to da su se oni svojski potrudili da hrane kukuruzom u ogromnim kolicinama tu vodu i mene samo zanima kako pored toga sto se par njih smatra strucnjacima za ihtiologiju, ne kontaju da ta ogromna kolicina kukuruza truhne i fermentira i u vodi u samom jezeru ukoliko nije pojedena? 

 

Al' ima Boga! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...