Jump to content

Izbor Stapa I Masine


Recommended Posts

Okuma je masinica sa kojom imam samo pozitivna iskustva ... dve godine koristim Okuma Distance Carp 60 i nemam nikakvih zamerki .

Pre mesec dana sam kupio Shimano Ultegru 10000 XSC i nemogu da kazem kakva je masinica jer je jos nisam osetio kako valja ... 

Ali Okuma za te novce mislim da je odlicna i da nema bolje opcije u tom cenovnom rangu  :good:

Edited by Taftabit
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

I Daiwa Black Widow i C1 su glibavi i meki stapovi u librazi 3.5lb i promasena investicija u svakom smislu. Necu da ulazim u to ko koliko baca posto svako za sebe tvrdi da daljine do 120m se podrazumevaju iz zezanja,a za vise od polovine je misaona imenica i 100m. Nije samo poenta zapeti kao sivonja i baciti na 120m,vec treba da budes i malo precizan a sa tim kiflama tesko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U tom cenovnom rangu imas i novi model Hyperloop od Shimana . Oni su ti za nijansu jaci od sva 3 stapa koje si pomenuo , ostriji . Drugaru smo trazili nesto za malo para a dosta muzike . Dvoumio se izmedju royaliti i hyperloop - a , kad je sve stavio na papir , gde peca , koje daljine itd odlucio se za hyperloop - a .

Kad smo isli da ga testiramo na jezero , prijatno smo se iznenadili obadvojica . Prosto nismo verovali da shimano ima jeftinih stapova a ovako dobrih . Jedva cekam da stigne Catana ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma perece druze fox ... trske ... kakve kifle ... neznam samo kako poredis black widov i c1 ... nebo i zemlja

Druze ja nisam poredio karakteristike ta dva stapa samo sam naveo da su i jedan i drugi stap u librazi 3.5lb mekani,glibavi i promasena investicija. Spro royalty  stari i Maver genesis extreme 5x bolji izbor a kostaju samo neki evric vise. Ali posto ti imas takav stav da je tvoj C1 besprekoran, ja to postujem i nema svrhe dalje komentarisati prednost i mane stapova.

Link to comment
Share on other sites

naravno da je besrekoran juce sam bio na miki bacao sam na sajalu skroz opusteno i pritom bio savrseno precizan tacnije zabacivao tacno tamo gde sam hteo  .  dzabe ti da imas i vrhunski i najskuplji stap ako neznas da ga upotrebis kako treba . malo vezbanja malo tehnike i full . nemogu da slusam te price da stap u 3.5lbs je kifla ,onaj nemoze da pogodi spot na 70 m . druze kakve su to gluposti ? drugo neodgovara nama svima isti stap . probao si nekad neki od ovih stapova koje pljujes , i od ovih koje hvalis ? nesvadjamo se pricamo samo najnormalnije , jedan mali diskus ... 

Link to comment
Share on other sites

Verovatno pecas divlje vode cim koristis 0.35mm najlon. Moj komentar i misljenje je vezan za pecanje na divljim vodama,stoga sam i rekao ne da ne moze da se peca sa tim stapom vec da ima vise losijih nego dobrih karakteristika za divlju vodu. Posto u 99% slucajeva pecam na divljim vodama (jezera i reke) i cesto su takva mesta puna granja,panjeva,trave,dno kamenito ili ima dosta skoljki stapovi takvih karakteristika ce ti teze pomoci.

13ft - duzi stap,brze podizes najlon od dna,lakse bacas  ( u odnosu na 12ft)

 

Jaci ( 3.5lb) - lakse trpi vece opterecenje,jaca olova 120g,na mestima gde koristis hranilicu (recimo Dunav) 100g olovo + hranilica

 

Ostriji - brze odlepis ribu od dna i odvojis od prepreka,sam stap ti svojom "snagom" podize ribu,lakse je kontrolises i vodis (vodis ti nju a ne ona tebe), a kada ti dodje pod noge samo malo meksi drill i nema spadanja ako je stap kruci.

 

A sto se tice komercijalnih revira i pecanja za svoju dusu na njima taj stap je i vise nego dovoljan. Posto si me pitao da li sam probao stapove o kojima pricamo jesam i zato i pisem na tu temu. Kada sam rekao da se za malo vise para dobije mnogo vise muzike mislio sam na Maver Genesis Extreme koji je daleko bolji od gore navedenih stapova. I Mavera sam probao pa zato i kazem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druze ti mi pises objasnjenja o duzinama i librazama a ja te nisam to pitao . Upecao si ribu sa c1 na divljoj vodi ? Zabacivao si c1 na dalje distance 80 + metara ? Mene to zanima . Posto ja na tamisu i na drugim divljim vodama iscupam balvane iz vode . A na jednoj komercijali sam izvukao sarana od 18 kg u saku i vukao ga poprecno . Da li imas predstavu koliki je to napor za stap?
Link to comment
Share on other sites

Izmedju ovih koje si naveo moje misljenje je da izaberes izmedju daiwa black widow i c1. Daiwu moj drugar LOMATA po Dunavu, dusu joj izvadi, i nikad ni jedan problem... iskreno, ja im se divim na izdrzljivosti. E sad, koliko se secam, ima dve ili cak tri serije, njegovi su recimo 1 prva 2 druga serija, i mislim da gundja da mu se vise svidja prva serija (nisam siguran zbog cega). Drugi drugar ima c1, i peca na Dunavu takodje (niko od ove dvojice nije pecao nikad komercijalu). Prezadovoljan je stapovima, mada ih je ove godine kupio i igrom nesrecnih okolnosti nije ih mnogo koristio ... meni se taj stap mnogo dopao, na ribi je savrsen.. meni je mnogo precizniji od black widow i moje je misljenje da je kvalitetno uradjen (mada iako mi ne izgleda tako, ove daiwe prezivese torturu i ne fali im apsolutno nista)... on je 3.5 lb 12 ft.

 

Da se ja pitam, uzeo bi c1 izmedju ova dva, ali ne mislim da ces pogresiti ni sa jednim u tom cenovnom rangu. Ja nisam previse referentan odmah da ti kazem, jer se meni recimo c2 uopste ne dopada kao stap, c3 mi je savrsen i to za divlju vodu. Shimano alivio ne bih jer je drugar koji stvarno pazi covek na opremu slomio vengeance (koliko se secam to su slicni stapovi). A spro ne bih jer mi religija zabranjuje. Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Druze ti mi pises objasnjenja o duzinama i librazama a ja te nisam to pitao . Upecao si ribu sa c1 na divljoj vodi ? Zabacivao si c1 na dalje distance 80 + metara ? Mene to zanima . Posto ja na tamisu i na drugim divljim vodama iscupam balvane iz vode . A na jednoj komercijali sam izvukao sarana od 18 kg u saku i vukao ga poprecno . Da li imas predstavu koliki je to napor za stap?

 

C1 13ft 3.5 lbs ... uzeo sam ga samo zato sto mi je falio marker  :unknw:  ali jednom sam probao da bacam midi spomb sa njim i moram ti priznati za sam ostao zaprepascen ... midi spomb leti ladno 90 metara za ovim stapom , bez nekog narocitog naprezanja i maltretiranja stapa  :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...