Jump to content

Izbor Stapa I Masine


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, 
e ovako uskoro planiram da se ponovim malo pa bih uzeo 3 stapa u 3 masine..e sad dvouimim se izmedju ovih modela, pa ako ima neko iskusniji ko bi mogao da me posavetuje sta da izaberem..
stapovi: Prologic C1, Daiwa Black widow, Spro royalty, Shimano Alivio...svi su 3.60 3lb.. a od masinica mi je zapala za oko Okuma Longbow ili dajte neki bolji predlog ali po mogucstvu sa baitrunerom..
Pecam uglavnom na malim distancama 60m max uglavnom komercijale..
i jos jedno pitanje da li sa ovim stapovima mogu da bacam olovo npr. 75gr i plus da stavim PVA mrezicu, posto sam do sad imao stapove od 2.5lb i nisam smeo da pokusam..hvala n

Link to comment
Share on other sites

Ako mozes ikako uzmi SPRO Royalty a za masinice malo ustedi pa kupi polovne vrhunske masinice sada su vec po 70 Eur(Shimano Biomaster, Daiwa Exceler).

Moje misljenje, ali ni Longbow nisu lose, ipak uzmi ove koje ce ti biti trajnije resenje(mozda bude izazova za vece daljine).

PVA moze jer su u pitanju krace distance a i PVA pravi po velicini primereno jacini stapa.

 

Pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

Bezi od taj Prologic C1 sto dalje mozes,sad da mi ga daju djabe ne bi ga uzeo,toliko je los da nisam mogao da pogodim spot na 70m baca olovo svaki put na kontra stranu.Ali kad vec hoces da bacas PVA uzmi 3,9m i 3,5lb stap.Mozda je taj SPRO najbolji,ali pogledaj ako ima gde Maver genisis extrime 3,9 3,5lb cena oko 65 evra.

Link to comment
Share on other sites

Dajem glas za SPRO ROJALITY ,jos ako nadjes staru bordo seriju,da te bog vidi.Skoro sam pazario ovde na forumu 3 komada za 120 e   3,9m i 3,5lb.Masinice sam kupio SHIMANO BEASTMASTER XT7000,pravi test sam imao pre dve nedelje na Pelagicevu  ,bacao sam kao od sale preko 100m olovo od 70gr. Ako ti nije frka za masinice ,sacekaj do nove godine,na forumu I LOVE CARP ima jedna radnja koja pravi licitacije  za novu godinu.Ja sam moje masinice kupio tamo za neverovatnih  20500 rsd za tri komada.

Link to comment
Share on other sites

Bezi od taj Prologic C1 sto dalje mozes,sad da mi ga daju djabe ne bi ga uzeo,toliko je los da nisam mogao da pogodim spot na 70m baca olovo svaki put na kontra stranu.Ali kad vec hoces da bacas PVA uzmi 3,9m i 3,5lb stap.Mozda je taj SPRO najbolji,ali pogledaj ako ima gde Maver genisis extrime 3,9 3,5lb cena oko 65 evra.

 

 

Pozdrav ljudi, 

e ovako uskoro planiram da se ponovim malo pa bih uzeo 3 stapa u 3 masine..e sad dvouimim se izmedju ovih modela, pa ako ima neko iskusniji ko bi mogao da me posavetuje sta da izaberem..

stapovi: Prologic C1, Daiwa Black widow, Spro royalty, Shimano Alivio...svi su 3.60 3lb.. a od masinica mi je zapala za oko Okuma Longbow ili dajte neki bolji predlog ali po mogucstvu sa baitrunerom..

Pecam uglavnom na malim distancama 60m max uglavnom komercijale..

i jos jedno pitanje da li sa ovim stapovima mogu da bacam olovo npr. 75gr i plus da stavim PVA mrezicu, posto sam do sad imao stapove od 2.5lb i nisam smeo da pokusam..hvala n

Ajooj lebe mekani.,...druze ja imam c1 13ft i 3,5lb i okuma long bow 65 eto ti i limarevic je bacao sa njima jeste da su meksi ali sa 90-100gr olovom mozes baciti 110-120m ko iole zna da zategne stap malo jace....a ovo da nije precizan zavisi kako za koga ....ajde da si rekao da na 110-120m ne mozes da potrefis sva 3 pa i nekako al na 70m to ne razumem....

Link to comment
Share on other sites

Bozo druze i ti neznas sta pises,u jednu temu jedno u drugu druga iskustva za jedan isti stap.

 

 

ajde da si rekao da na 110-120m ne mozes da potrefis sva 3 pa i nekako al na 70m to ne razumem....

Valjda su moi 70m  na istoj daljini kao tvoi 120m pa zato nemogu ta potrefim,i nije do ruke C1 mije bila treca a sad vec imam cetvrtu garnituru stapova tako da znam staje u pitanje.Imao sam i Daiwa Black widow u istoj jacini i duzini i za mene je to bijo bolji stap od ovog Prologica.

Imao sam srecu pa prodao brzo i za dobru cenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Molim te samo pricekaj sa masinicama jer sem Daiwe i Shimana samo ponekad istrci nesto sto valja. Npr Stara Tica Scepter. Ali to sve treba proveriti, Ticu proverio i stvarno je vrh za ulozeno dobijeno. 

U pravu su ljudi da je za PVA ipak bolji 3,5 lbs ali ako je 70m moze i 3 lbs.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Imam ja to,blago receno shit....

ahahah sto?

 

hvala ljudovi, ne volim  da uzimam nesto polovno, a pogotvo nesto slozeno kao sto je masinica, gde ne mogu nista ni da proverim.. jednom sam se zeznuo i sad mi je bolje novo pa kakvo god da je, nego polovno...

Link to comment
Share on other sites

Nema rezervnu spulnu,kad vuces prazan sistem treba ti vecnost da izvuces,na olovu od 125g se sva uvija,na 145 si u problemu,ako hoces na daleko da bacas zaboravi...jednostavno masinica napravljena ko za Crni Vir,sreca nisam ih puno platio pa ko ga hm,hm a za 25000 kolko su nove mozes kupiti nesto polovno a ozbiljno.
Link to comment
Share on other sites

Bozo druze i ti neznas sta pises,u jednu temu jedno u drugu druga iskustva za jedan isti stap.

 

Valjda su moi 70m  na istoj daljini kao tvoi 120m pa zato nemogu ta potrefim,i nije do ruke C1 mije bila treca a sad vec imam cetvrtu garnituru stapova tako da znam staje u pitanje.Imao sam i Daiwa Black widow u istoj jacini i duzini i za mene je to bijo bolji stap od ovog Prologica.

Imao sam srecu pa prodao brzo i za dobru cenu.

Samo cepaj ti na tih tvojih 70m sa tim black window a  ja cu da pecam na tih mojih famoznih 120m sa krsem od pro logic c1.. :) hahahhaha

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

igrom slucaja imam prologic c1 12 ft 3.5lbs i okumu longbow 65  . takvih problema nemam stap jeste malo meksi ali samim tim imas lepsi osecaj na ribi . na slepo mogu da ga ubodem gde hoces na distancama do 80 m . pecao sam i na miki i bez problema dostizao do sajle sad odokativno rekao bih da do sajle ima 100 nak metara mozda malo vise neznam . a za distance do 70 m meni je ovaj spoj idealan . kakav crni black widow . inace longbow je jedna od najacih i najboljih okuma ,za mene barem , koja je napravljena . sve ti govori to sto je nemenjaju vec 10 godina . e sad za dalje distance uvek je bolja neka long cast . a tu sad i presudjuje stvar ukusa i dubina dzepa  ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

gledajuci cene navedenih stapova dajem ti sledeci predlog maver genesis extreme koji je negde ispod 8000din a sto se tice masinice ok Okuma Longbow i da te bog vidi .gledaj stapove sa +50 karikom .

Link to comment
Share on other sites

Samo cepaj ti na tih tvojih 70m sa tim black window a  ja cu da pecam na tih mojih famoznih 120m sa krsem od pro logic c1.. :) hahahhaha

Daiwu sam ima pre mozda 6-7god i isto prodao,sad imam JRC J4 glanc novi ali to vise nemoze da se nadje da se kupi. :D Kod nas u Makedonii se 99% pecaju divlje vode reke i jezera i taj C1 mi nista nevalja za tamo,to isto misle i par ljudi koi su se isto zeznuli da ga kupi,neki i dalje muku muce da prodaju.

Rekao sam samo svoje iskustvo i nista vise,taj sto kupuje ipak ce sam da odluci na kraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

igrom slucaja imam prologic c1 12 ft 3.5lbs i okumu longbow 65  . takvih problema nemam stap jeste malo meksi ali samim tim imas lepsi osecaj na ribi . na slepo mogu da ga ubodem gde hoces na distancama do 80 m . pecao sam i na miki i bez problema dostizao do sajle sad odokativno rekao bih da do sajle ima 100 nak metara mozda malo vise neznam . a za distance do 70 m meni je ovaj spoj idealan . kakav crni black widow . inace longbow je jedna od najacih i najboljih okuma ,za mene barem , koja je napravljena . sve ti govori to sto je nemenjaju vec 10 godina . e sad za dalje distance uvek je bolja neka long cast . a tu sad i presudjuje stvar ukusa i dubina dzepa  ;)

a kolko LC spulna utice na daljinu, ajde npr c1 stap i 2 razlicite masine, kolko ces dalje da bacis sa LC spulnom?

 

hvala ljudi puno, ovo sto vise gledas, sve teze da se odluci..a kakav je ovaj shimano alivio?

Link to comment
Share on other sites

gledajuci cene navedenih stapova dajem ti sledeci predlog maver genesis extreme koji je negde ispod 8000din a sto se tice masinice ok Okuma Longbow i da te bog vidi .gledaj stapove sa +50 karikom .

Maver genesis extreme i da ne razmislja,slazem se

Link to comment
Share on other sites

longbow 65 nema longcast spulnu . ja sa mojim c1 i tom okumom i najlonom camo xp 0.35 bacim oko 100 m . to sam testirao na miki . e sad zamisli longcast spulnu i recimo 0.28 najlon koji je sasvim ok za komercijalu zamisli koliko jos dalje moze da odleti . prosto logicno da sa lc spulnom ide jos dalje . a ja sam c1 uzeo jer prvenstveno divlju vodu pecam i za te pare stap je fantastican . 3.5 lbs prva karika 50 i to ti je to . ja obozavam moje c1 i longbow i neplaniram da se rastajem od njih ;) .

Link to comment
Share on other sites

a kolko LC spulna utice na daljinu, ajde npr c1 stap i 2 razlicite masine, kolko ces dalje da bacis sa LC spulnom?

hvala ljudi puno, ovo sto vise gledas, sve teze da se odluci..a kakav je ovaj shimano alivio?

LC spulna dosta utice na daljinu, posebno ako koristis neki od techniuma sa SSO sistemom slaganja.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ljudi bacaju po 1000evra za stap i masinu kad sad vidim da to isto mozes da postignes i sa komlet od 100evra

neko zbog pecanja sa jednog jezera u drugom, neko zbog prestiza i licne satisfakcije... sigurno ne da bi mogli da dobace 100m

 

ne znam sta ti ocekujes od C1 stapa koji kosta 45e-50e ali svako sa iole valjanom tehnikom u normalnim vremenskim uslovima moze da baci daleko preko 100m ...naravno bez pomorandzi od pva

 

u nekakvoj teznji za daljim zabacajem jedan kolega sa ovog foruma presao je sa cc30 i tournamenta s5000t na greys platinume i aerotechniume... poprilicno se razocarao razlikom koju je uspeo da postigne daleko skupljim kompletom

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...