Jump to content

Xplode - Nova Raketa


Recommended Posts

Kupio sam je zimus kod Brace i nisam testirao sve do prije para dana. Inace za carp system proizvode imam veoma visoko misljenje i koristim ih od prvog dana ali ovo im nije trebalo.

Raketa je cisto smece.

Leti lose, do 80 m moze, ali preko uz tesku muku.

Da napomenem, koristim NG spod tako da snage ne fali.

Povrat nazad je horor zivi, onaj poklopac stvara toliki otpor da te ruka i rame zabole vec nakon drugog-treceg puta.

Jedina, ali jedina prednost je punjenje i nista drugo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kupio sam je zimus kod Brace i nisam testirao sve do prije para dana. Inace za carp system proizvode imam veoma visoko misljenje i koristim ih od prvog dana ali ovo im nije trebalo.

Raketa je cisto smece.

Leti lose, do 80 m moze, ali preko uz tesku muku.

Da napomenem, koristim NG spod tako da snage ne fali.

Povrat nazad je horor zivi, onaj poklopac stvara toliki otpor da te ruka i rame zabole vec nakon drugog-treceg puta.

Jedina, ali jedina prednost je punjenje i nista drugo.

Ja veće sra.. nisam video

70-80 metara je krajnji domet,vraćanje HOROR a otvori se svaki 3 put.Znači težak fizički rad nizašta

Džaba pare dali ali ....dok ne probaš ni ne znaš

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Prošlo je nekoliko pecanja po ovom lepom vremenu, bačeno je dosta spoda sa Xplode raketom pa reko da sumiram utiske i postavim svoj obiman komentar :)

 

E sad, kao prvo treba napomenuti da se ova raketa zove XPLODE i da nije slična nijednoj raketi na tržištu. Nije spomb, nije korda... samim tim i njeno korišćenje nije isto kao navedene rakete koliko sam ja primetio.

 

    1. Iz Xplode rakete ispada extra sluzav lan, konoplja, šećerac, boile, pelete... šta god da sam stavio sve je ispalo iz rezervoara rakete i  izlazila je potpuno čista.

    2. Da se puni najlakše od svih raketa to smo se već složili s'tim. Ono što bi želeo da napomenem je da sa drugim raketama uvek se malo umažem, a sa Xplode nisam, tako da je to jedan po meni veliki plus.

    3. Iako sam video razne predloge za prepravku ja je nisam prepravljao jer meni ovo radi veoma dobro.

    4. Pitao sam se kako neki extra hvale a neki kude vadjenje rakete, kad ono neko je provalio foru a neko nije kako se vadi tj. ljudi navikli na spomb motaj brzo da ne padne, da poskakuje... to je glavni uzrok greške i onog ronjenja koje neki pominju za Xplode.

    5. Moj domet je 110m maksimalno. Šta ja radim kad vadim Xplode: polako motam da zategnem najlon do rakete na toj udaljenosti, zatim je samo malo ispratim da se uverim da je lepo, mirno krenula i tako  teče konstantno umereno motanje i ona se okrene na poklopac i ide ko po loju, nema ronjenja ili bilo kakve poteškoće.

    6. Ako hranim na 50-70m  tu motam rukama, nogama, brzo, polako sve jedno, Xplode ide laganica.

    7. Xplode ima krutu konstrukciju, nije kao spomb klindžava pa samim tim nemojte da očekujete da se otvori padom na bok  jer ko će tu da aktivira okidač? Uvek se baca tako da se ostvari mali ponor na dugme i eto ti otvaranja. Kod mene u 95% slučajeva to je to.

    8. Bacanje na klip, opet meni radi odlično. Klipujem je na 2m od površine vode i ona taman ima vremena da "obori" nos i ostvari ponor na dugme.

    9. Zapremina se puni cela i premerio sam, Xpode ima zapreminu kao korda kad je full puna + može da stane i malo više nego u kordu + činjenica da ne prosipa hranu uzrokuje da se jupolke prazne veoma brzo. :) Tako da mislim da je to odlična doza hrane po jednom zabačaju.

    10. Preciznost letenja odlična, najverovatnije uzrok za odličnu aerodinamiku je malo robusnija konstrukcija i manja dijagonala poprečnog preseka nego kod spomba + velika krilca na repu.

    11. Cena veoma prihvatljiva, jeftinija je od 1kg boila :)

    12. Meni je legla, uvek hranim sam a sa Xplode je to stvarno lakoća. Za druge rakete potreban je rezervni igrač na klupi za punjenje.

 

 

Malo sam se raspisao, ali ako ne škodi znači da koristi :)

 

 

Sto ljudi, sto ćudi.

 

Vallas-ov komantar je ubedljivo najbolji I sveobuhvatan.

Ovo sto se tice daljine 99% ljudi koji su je probali koliko vidim po predhodnim komentarima kazu da leti odlicno a mislim da je to prvenstveno zbog svoje aerodinamike, manjeg poprečnog preseka od velikog spomba, aerodinamican oblik “suze”. Ovo da leti 70-80m uz tesku muku je smesno. Brzo u teretanu mozda je stap I mašina extra ali bacač slab.

Kada nesto bacas na dunavu to leti do 70m

Kad nesto bacas na tamisu to leti 100m

Kad nesto bacas na bari to je 130m

Ovo je sve optička varka koju daje manji-veći prostor a na nekim jezerima su plovci daleko od tačno razmerene udaljenosti od obale

Primera radi drugar I ja smo probali Kordu skyliner, veliki Spomb, I Xplode I po tom poredjenju Xplode dominira sa daljinom.

Svaki majstor ima min. 10 šrafcigera, 5 klesta, 3 busilice…

Xplode je takodje jedan od alata za nas pecarose I sto se mene tice jedan od boljih.

P.S.

Nemojte mi zameriti ono za teretanu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam na spodu strunu koja je na svakih deset metara obojena drugom bojom (pet boja) i ja sam lako postizao blizu 70 m (dalje nije moglo od sajle) sa XPLODE, a imam 58 god. Vi momci sigurno tu raketu mozete da zavrljacite sigurnih 100 a i vise metara. Mora se priznati da lepo leti. Za raznobojnu strunu sam napisao samo zato sto sigurno znam na koju sam daljinu bacao raketu.

Link to comment
Share on other sites

@Nesa87

Ovaj dio za teretanu, ja sam u tom "sportu" vec cetiri godine i da bih ti to slikovito opisao veliki spomb bacam 110-115m bez problema.

Srednji nisam mjerio al isao bi sigurno 130-140m.

Ici ce i xplode 100m ali to je sa maksimalnim naporom sto je itekako problem ako pecas po 5-6 dana u komadu i dnevno sibas jupolku hrane.

Nit leti nit se vraca lagano.

 

P.S. Bacam sa NG spodom i daiwom emblem spod, spaga 0,17mm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Caro yo yo jel nego od srbske reprezentacije hranio ovim na svedsko u Spanii,Bojanic peca za Carp Sistem pa mozda koristi istu.

Nisam vidio nikoga da hrani sa ovom raketom. Bojan je hranio spombom. Spomb je bio kod svih ekipa. Jedino Austrijance sam vidio da hrane i raketama sa povratnim mehanizmom. Hrvati su recimo od njihovog New Age baita dobili punu kutiju Alienki medjutim nisu hranili sa njima iako iste idu daleko, medjutim imaju manu kao i sve ostale rakete, rasipaju hranu, sto svi sada nastoje da izbjegnu koristeci spomb. Hrvati su alienke podijelili ekipama na zavrsnoj veceri.

Isto tako nisam vidio ni FOX-ovu novu kopiju spomba.

 

Sliku od explode-a sam postavio cisto da se vidi da se prodaje i po Francuskoj na njihovom trzistu.

 

PS:

kako svako svjetsko prvenstvo iznjedri neku inovaciju u necemu, licno moje misljenje da bi to ovaj puta moglo da bude ovo:

 

12096158_1652309938320414_32781213503458

 

Ovo je koristio Bojan, a pored njega, isto su imali i Hrvati u C sektoru. Jako pametna i korisna stvar na ovakvim takmicenjima sa ovakvim uslovima gdje je obala neravna i pada pod velikim uglom. Nasalio sam se sa Bojanom da ako uspiju prvi da patentiraju proizvod, mozda uberu i lovu. Mada, da se ovo i napraviti u licnoj reziji.

Link to comment
Share on other sites

Glupost nema dalje... Juče sam je koristio na miki 10 zabačaja dok se nisam iznervirao i stavio onu in pro i bacao ceo dan... Ova xplode ne može da leti daleko stalno leluja u letu ona virbla šeta po kanapu znači teško da ima veća glupost od te..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kupio sam je zimus kod Brace i nisam testirao sve do prije para dana. Inace za carp system proizvode imam veoma visoko misljenje i koristim ih od prvog dana ali ovo im nije trebalo.

Raketa je cisto smece.

Leti lose, do 80 m moze, ali preko uz tesku muku.

Da napomenem, koristim NG spod tako da snage ne fali.

Povrat nazad je horor zivi, onaj poklopac stvara toliki otpor da te ruka i rame zabole vec nakon drugog-treceg puta.

Jedina, ali jedina prednost je punjenje i nista drugo.

Istina ziva i ja sam imao muku

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...