Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

Daj ispricaj kako su te terali sa bagerom molim te ili bi bilo bolje da otvorimo Novu temu ,,Neprijatnosti na pecanju" da vidimo sta ce narod da prica, mora da je tu gomila gluposti na tim komercijalama a poneka i na divljim vodama sa cuvarskim sluzbama...
Link to comment
Share on other sites

Daj ispricaj kako su te terali sa bagerom molim te ili bi bilo bolje da otvorimo Novu temu ,,Neprijatnosti na pecanju" da vidimo sta ce narod da prica, mora da je tu gomila gluposti na tim komercijalama a poneka i na divljim vodama sa cuvarskim sluzbama...

Neprijatnosti:(Divlje vode) Jarkovacko jezero no1 :)))
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Juce na Adi slabo radio saran,jedan od oko 10 kg mi otpao ispred meredova,i dobio jednog od oko 12-13 kg.u jednom momentu uzimam jedan od stapova da prezabacim i kako sam povukao,tako je stap zakucao prema vodi,mrcina je samo glisirala levo desno.nisam mogao da drzim stap.i posle jedno 5 min samo se otkacila.to mi je jedino krivo.
Link to comment
Share on other sites

Juce na Adi slabo radio saran,jedan od oko 10 kg mi otpao ispred meredova,i dobio jednog od oko 12-13 kg.u jednom momentu uzimam jedan od stapova da prezabacim i kako sam povukao,tako je stap zakucao prema vodi,mrcina je samo glisirala levo desno.nisam mogao da drzim stap.i posle jedno 5 min samo se otkacila.to mi je jedino krivo.

na kom mestu si pecao,ako je 24 mi smo tu izvukli soma od 14 kg,borba bila luda,
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pecali smo juce na 1,2 i 3 ...ja na 1 dve ribe,na 2 takodje dve ribe,3 jedna riba,na 4 i 5 neki momci pecali smorili se i otisli kuci...na 24,23 i 22 su pecali ljudi ali sam video samo da su izgubili jednu ribu...nisam bas pomno pratio desavnja tako da nisam siguran da li su imali jos sta...i sva te desavanja su bila posla 12h...dosta ribe po povrsini...napravio predvez od metar,stavio na njega pop-up scopex 16mm i strpao sa sve strunom od metar u dip od jagode...ostavio 15ak minuta i zatim ga uvaljao u VDE hi-pro specimen...zabacio i posle 10 mina prva riba...druga riba dosla na cukk jagoda na 7 metara od obale...prva oko 7-8kg druga oko 15kg...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na izvestaju, mnogi pecaju ali retko ko se seti kolega koji nemaju vremena da zabace udicu. Mi koji nemamo vremena da pecamo volimo da procitamo izvestaj i vidimo neku sliku kad vec nemamo kada sami da isto radimo. A bilo bi lepo da ima malo vise izvestaja sa voda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce odosmo na Adu Safari prijatelj i ja. I krece maler na maler :

 

Od boili sam poneo Hot Demon i frankfurtsku, racunajuci da su to dve favorit boile. Pored toga ponesem tri cetiri neke svoje boile, racunajuci kako je to moja neka glupost i eto cisto zezanja radi. Ispostavlja se da cverglan na adi OBOZAVA hot demon i frankfurt, i to na tom nivou da boila moze da stoji u vodi BUKVALNO 10 minuta, iza toga vise ne postoji.

 

Pecamo mi, kad eto ga bip bip bip ja sav srecan vadim cverglancinu od kilo, onoliku u zivotu nisam video.

 

Ok, prelazim na svoju boilu. Na zaprepascenje svih (izbrojao sam da nas je bilo 6,7 ekipa) krece torpedno razvlacenje, ne znam da li je vristao vise signalizator ili masina. Medjutim, posto sam dan ranije uzeo od drugara njegov set stapova jer svoj trenutno nemam, umesto moje masine sa baitom na koju sam navikao, kontrirao sam sa ryobi nose power koja nema bait ... i jasno vam je da je riba otisla (sto mi i dalje nije bas jasno, s obzirom da je razvlacila sigurno 6,7 sekundi).

 

 

Stavljam opet moju boilu i sad vec cverglan je sabija, stavljam treci put i opet dobijam carp run, ovog puta kontriram jalovo sa tudjom opremom, i ne dobijam ribu.

 

Ostatak dana - neki momci izvukose jednog, decko pored nas zakaci jednog al mu ode u granje, i to je to.

 

Ah da ... zaspao sam oko 17:30 .... Ranko je naravno cak i u ovakoj situaciji iscackao jednog ... i to preko 10 kg !

 

I eto odoh ja kuci sa zakljuckom da NIKAD ne pecam na opremi koja nije moja, i ponosan sto su me svi pitali kakva je to boila na koju je udario saran .... a ja sa ponosom kazem MOJA. Ej, na MOJU je udario saran.

Doduse, hteo ranko da me bije kad je saznao da sam poneo samo tri cetiri .... :)

 

Cverglan je jebeno nepodnosljiv ... mada se oko 16-17 primirio...ovako, pecanje je skoro nemoguce. NIJE uzimao squid&liver. Hot demon i frakfurtsku ... ubija.

 

Ovaj revir moze biti ponos nase zemlje, zbog ambijenta, volim bre kad se osetim u prirodi. Medjutim, imam utisak da se o njemu uopste ne vodi mnogo racuna ... a o izlovljavanju cverglana necu da pricam.

Link to comment
Share on other sites

pa dobro jeste i dalje toplo ali generalno noci su hladnije,svezije ... vidi se promena.nema vise ribe na povrsini,ne bacaka se toliko cesto...prosle nedelje je izgledalo kao da bukvalno zeli da izadje iz vode...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...