Jump to content

Fox Ili Delkim


helko

Recommended Posts

Toliko ste se napljuvali a niko da kaze konkretno sta je problem sa Delkimom.

 

Prvo imam jedno pitanje za sve svadjalice-koja je osnovna namena svakog signalizatora?

 

Slozicete se svi da je to da signalizira udarac zar ne.

 

Ukratko ovako -imao sam skoro svaki Fox-ov model iz Micron serije i pored njih kupio Delkim kada se pojavio TXI+ model.

Super su u svakom pogledu-lepo drze bateriju,super sijaju,lepe boje,osetljivost kakva god ti padne napamet...

ALI ne rade dobro ono najbitnije a to je da ne piste uvek.

Jednostavno imaju jedan "mrtav hod" i desavalo nam se X puta na takmicenju da riba uzme i pri laganom i konstantnom povlacenju pistalica ostaje nema sve dok ne krene "run".

Cak su neki pokusavali i da promene senzor(Mesaros nam je nabavljao) i ne vredi.

Ja sam kontaktirao i proizvodjaca na sta su se pravili "Englezi" i kao neznaju o cemu se radi,kao i da kontaktiram distributera,bla bla.

 

I jos jedna bitna stvar-baza ne hvata ukoliko ste na uzvisenju iznad pistalice a gomila je onih kojima krci kada signalizator detektuje udarac(govorim za Beograd i okolinu).

 

Po meni ozbiljan problem i velika greska koju prve serije Delkima nisu imale(govorim iz iskustva).

Moze ona da ima neznam kakve funkcije i da bude od zlata,ali ako ne vrsi osnovnu funkciju,a to je da bude 100% pouzdana i detektuje svaki udarac onda mi takva skupa "igracka" stvarno ne treba.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Bice mi lakse ako me naucis kako se koristi ovaj signalizator :D

 

Svaka njemu cast sto pisti na -30C, sto pisti kad hoce da ga ukradu, sto pisti kad pridjem na 5m od rod poda... meni bi znacilo kad bih ga naterao da pisti kad udari riba na +20C ...ja bih bio prezadovoljan  :unknw: .

 

PS moj drug Tito dva puta kaci snimak pokvarenog signalizatora i niko da mu pomogne da resi problem!  :yahoo: 

 

 

To nije do delkima nego moze biti do rod poda koji nije stabilan i cvrst nego se klati kao Bozicna jelka ili moze biti do platforme na kojoj drzis rod pod. Isto tako delkim ima podesivu senzitivnost i ne vidim razlog da ga se pljuje po pitanju senzitivnosti koja nije namjestena kako treba, odnosno mjesta na kojem drzis rod pod, uzmi kako hoces. 

Ne zelim reci da ne znas koristit delkime, da se odmah ogradim od takvih insinuacija i pogresno protumacenog misljenja, nego jednostavno kazem da to sto pricas nije do signalizatora uopste. 

Da nema takvu senzitivnost onda sam siguran da bi ovdje neki pisali : ma to su signalizatori koji su kao mrtav konj, riba uzme a on ne reaguje kako treba, senzitivnost im je nula. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

...i kad vec pisem moram da se osvrnem na obrisane postove bez namere da dolivam ulje na vatru... Ganicu, sa jedne strane zameras Bozi sto je cuo od nekog o nekom indikatoru i nema licno iskustvo, a sa druge strane pokusavas da mu pomognes iznoseci mu svoje iskustvo... sasvim je svejedno da li cuje od nekog ko je koristio ili procita od tebe koji si koristio... dozvoli da veruje kome zeli, i formira sopstveno misljenje.

Sa ovim se slazem 100% , ma ne 100% nego 1 000 000 %. 

 

Ovdje se neki ponasaju kao samoproklamovani ucitelji saranolova i kao da su oni Messije i samo njih treba slusat. Ko da smo u dobu prije nove ere. Samo u njih treba da se kune, samo njihovo misljenje da se slusa, ne dao ti Bog da imas svoje sopstveno, makar ti bio mladji dosta od njih.

 

Znaci strasno.... 

Link to comment
Share on other sites

...i kad vec pisem moram da se osvrnem na obrisane postove bez namere da dolivam ulje na vatru... Ganicu, sa jedne strane zameras Bozi sto je cuo od nekog o nekom indikatoru i nema licno iskustvo, a sa druge strane pokusavas da mu pomognes iznoseci mu svoje iskustvo... sasvim je svejedno da li cuje od nekog ko je koristio ili procita od tebe koji si koristio... dozvoli da veruje kome zeli, i formira sopstveno misljenje.[/quote milance delimicno si u pravu ali imaj na umu da nemozes ti ili neko drugi ko nije probao i jedno i drugo da da konacni sud o necrmu. Ili da kaze moji delkimi su najbolji......

Doduse moze zasto da ne jer niko mu ne brani .

Sto se tice boze sto bi ja njemu zamerao neka radi sta oce i neka cita pa ce mnogo nauciti poput pojedinaca .

Nemam potrebe nikog da ubedjujem sta je bolje jer neki ce saznati a neki verovatno nece biti u mogucnosti a sta je lepse o tome ne treba raspravljati to je stvar ukusa....

I sam si izneo sta imas o delkimu kao i dosta njih poput nese, srkija , bisera ,febusa,leskovcanina i jos dosta njih a verovatno i oni nemaju pojma kao i ja i ljudi se povukli pa se povlacim i ja . I mislim da nema potrebe vise pricati na ovu temu jer je dosta ispricano.

Link to comment
Share on other sites

Ne zabacuj stap u stranu, i resen problem!!!  :unknw:

Vise volim pecanje nego delkime, nece me oni ogranicavati kako cu da pecam  :yahoo: ...zena ce me zapaliti kad cuje da opet menjam pribor, ali moram ih se resiti... steta, taman sam nasao najlon koji bi mi se slagao uz njih  :sorry: 

 

http://www.kl-angelsport.de/images/thumbnail/produkte/xlarge/climax_deep_purple.jpghttp://www.tacklebox.co.uk/images/thumbnails/21/600/600/13691_600.jpg

 

I ja sam promenio opreme za punog TAM-ica, i uvek sam pronalazio po neku manu!

Sitniju ili krupniju, ali sam pronalazio...

Onda sam shvatio, ne postoji savrseno!

daleko od toga da sam ocekivao savrsensto... i moj jugo ima milion mana... ali... ide bolje nego sto delkim detektuje udarac  :biggrin: 

 

 

Moze ona da ima neznam kakve funkcije i da bude od zlata,ali ako ne vrsi osnovnu funkciju, a to je da bude 100% pouzdana i detektuje svaki udarac onda mi takva skupa igracka stvarno ne treba.

:good:

 

 

To nije do delkima nego moze biti do rod poda koji nije stabilan i cvrst nego se klati kao Bozicna jelka ili moze biti do platforme na kojoj drzis rod pod. Isto tako delkim ima podesivu senzitivnost i ne vidim razlog da ga se pljuje po pitanju senzitivnosti koja nije namjestena kako treba, odnosno mjesta na kojem drzis rod pod, uzmi kako hoces. 

Ne zelim reci da ne znas koristit delkime, da se odmah ogradim od takvih insinuacija i pogresno protumacenog misljenja, nego jednostavno kazem da to sto pricas nije do signalizatora uopste. 

Ugo 200 inox... mozes reci da je ruzan ali ne mozes reci da nije stabilan... na drvenoj platformi sa delkimima jos nisam bio, hvala bogu... postavljen na zemlji, svaku nogicu pobodem koji centimetar... naravno da senzibilitet moze da se podesi... ali kad ga pojacam svira na svaki pogled, kad ga smanjim, ne detektuje udarac... i kad smo kod podesavanja, kad tockice na sve tri pistalice podesim na isti broj, niti sviraju isto, niti imaju istu osetljivost... zalepio bih ih smrt lepkom na trojku kad bih ih ujednacio... mozda je zbog baterija...

 

mnogo sam razocaran pa malo preterujem, daleko od toga da delkim nikako ne detektuje udarac, ali se ozbiljan problem javlja kada je stap zabacen malo u stranu... na vodama na kojim sam pecao i na kojima planiram da pecam imam mogucnost i volim da bar jednim stapom pokrijem i svoju obalu a to mi delkim ne omogucava sto je nedopustivo za bilo koju pistalicu a kamo li pistalicu te cenovne klase. Nek bude da je problem u meni, potrudicu se da ga resim.

 

 

milance delimicno si u pravu ali imaj na umu da nemozes ti ili neko drugi ko nije probao i jedno i drugo da da konacni sud o necrmu. Ili da kaze moji delkimi su najbolji......

Doduse moze zasto da ne jer niko mu ne brani .

Sto se tice boze sto bi ja njemu zamerao neka radi sta oce i neka cita pa ce mnogo nauciti poput pojedinaca .

Nemam potrebe nikog da ubedjujem sta je bolje jer neki ce saznati a neki verovatno nece biti u mogucnosti a sta je lepse o tome ne treba raspravljati to je stvar ukusa....

I sam si izneo sta imas o delkimu kao i dosta njih poput nese, srkija , bisera ,febusa,leskovcanina i jos dosta njih a verovatno i oni nemaju pojma kao i ja i ljudi se povukli pa se povlacim i ja . I mislim da nema potrebe vise pricati na ovu temu jer je dosta ispricano.

 

ja nisam donosio nikakav sud niti komentarisao fox kojeg nisam koristio... ali nesto sam video i valjda mogu da verujem svojim ocima... boza je cuo od brata, moze valjda bratu da veruje sve i da nije u pravu... nemoj pogresno da me razumes, ne sudim ja ko je u pravu a ko nije... forum i sluze da se iznesu iskustva i suceljavaju misljenja ali ne moze se svakome svideti tvoje ili moje... svako ima pravo na svoje misljenje makar ono bilo pogresno ili iritantno... svako je izneo svoje i nema potrebe da se ponavljamo po 5x na svakoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Vise volim pecanje nego delkime, nece me oni ogranicavati kako cu da pecam  :yahoo: ...zena ce me zapaliti kad cuje da opet menjam pribor, ali moram ih se resiti... steta, taman sam nasao najlon koji bi mi se slagao uz njih  :sorry: http://www.kl-angelsport.de/images/thumbnail/produkte/xlarge/climax_deep_purple.jpghttp://www.tacklebox.co.uk/images/thumbnails/21/600/600/13691_600.jpg

 

 

 

daleko od toga da sam ocekivao savrsensto... i moj jugo ima milion mana... ali... ide bolje nego sto delkim detektuje udarac  :biggrin: 

 

 

 

:good: 

 

 

 

 

Ugo 200 inox... mozes reci da je ruzan ali ne mozes reci da nije stabilan... na drvenoj platformi sa delkimima jos nisam bio, hvala bogu... postavljen na zemlji, svaku nogicu pobodem koji centimetar... naravno da senzibilitet moze da se podesi... ali kad ga pojacam svira na svaki pogled, kad ga smanjim, ne detektuje udarac... mnogo sam razocaran pa malo preterujem, daleko od toga da delkim nikako ne detektuje udarac, ali se ozbiljan problem javlja kada je stap zabacen malo u stranu... na vodama na kojim sam pecao i na kojima planiram da pecam imam mogucnost i volim da bar jednim stapom pokrijem i svoju obalu a to mi delkim ne omogucava sto je nedopustivo za bilo koju pistalicu a kamo li pistalicu te cenovne klase. Nek bude da je problem u meni, potrudicu se da ga resim.

 

 

 

 

ja nisam donosio nikakav sud niti komentarisao fox kojeg nisam koristio... ali nesto sam video i valjda mogu da verujem svojim ocima... boza je cuo od brata, moze valjda bratu da veruje sve i da nije u pravu... nemoj pogresno da me razumes, ne sudim ja ko je u pravu a ko nije... forum i sluze da se iznesu iskustva i suceljavaju misljenja ali ne moze se svakome svideti tvoje ili moje... svako ima pravo na svoje misljenje makar ono bilo pogresno ili iritantno... svako je izneo svoje i nema potrebe da se ponavljamo po 5x na svakoj strani.

Ma iskuliraj milanče opušteno ovde je izgleda isto kad čuješ i kad sediš 2 metra od delkima i vidiš sve kako radi...

Link to comment
Share on other sites

Pa i nesjecam se neki no name bez baze su bili prvi,a onda sam imo sa bazom b.richi,fox micro i zadnji 6 godina delkim txi+ sa kojim sam vise nego zadovoljan!!!

 

Hm mozda i bi,al po kojoj cjeni za godinu dana -40% od stvarne cjene,a to i nije neka trgovina!!!

vidim tema malo utihnula pa da ne propadne.... 

 

eno na oglasu  3 ev plus 130e,

novi su 66.5e x 3koma= 199.5e  i za 6 meseci budu 130e sto je manja cena za 35% za 6 meseci,sta li ce biti za godinu dana..... :  :)  

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=8407&do=findComment&comment=106116

 

Link to comment
Share on other sites

@Milanche

 

Al' si se raspisao, ko da, ne daj Boze, oporuku pises...  :shok:

 

Vidi, malo isprovociran tvojim pisanjem, i objasnjavanjem kako udarac/povlacenje/otpustanje najlona na stapu zabacenom u stranu Delkim ne registruje, danas sam naredio punu mobilizaciju u cilju izvodjenja pokazno-prikazne vezbu na terasi, tako da su sve prisutne raspolozive jedinice nase male porodice bile angazovane! Jeste da su to bili vestacki i da tako kazem izazvani uslovi, ali, kod mene to sve fercera... U tim i tako izazvanim uslovima!

I dodjem do sledeceg zakljucka!
Prvi dobar termin, lepo vreme, voda po tvom izboru (al' da nije Safari  ;) ), moje pice i klopa, Delkime ti, Delkime ja, i iskljucivo zabacivanje u stranu!!! Pa da vidimo cija nana crnu vunu prede!!! 

 

P.S. Zamal' da zaboravim!
Mozes li mi poruciti malo vise ovog najlona?

Slaze mi se uz opremu...  :rofl:  :rofl:  :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Necu tvrdit da ovo zabacivanje u stranu delkim ne registruje iz razloga sto nepecam tako,ali sam misljenja ako se delkim lijepo nasteluje i stap postavi pravilno na rodpod, te svingeri dovoljno opterete da to radi ispravno i tacno!Jer ako ke najlon naspanovan i ako je na svingeru dovoljan teg kod bilo kakvog pomjeranja najlona nebitno u kom pravcu delkim bi trebo da odradi svoj dio posla perfektno!Ja koristim Delkimov swinger sa solarovim tegom i nikakvih problema nisam imo,dok sa samim delkimovim swingerom kolega do mene ima problemcica!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Necu tvrdit da ovo zabacivanje u stranu delkim ne registruje iz razloga sto nepecam tako,ali sam misljenja ako se delkim lijepo nasteluje i stap postavi pravilno na rodpod, te svingeri dovoljno opterete da to radi ispravno i tacno!Jer ako ke najlon naspanovan i ako je na svingeru dovoljan teg kod bilo kakvog pomjeranja najlona nebitno u kom pravcu delkim bi trebo da odradi svoj dio posla perfektno!Ja koristim Delkimov swinger sa solarovim tegom i nikakvih problema nisam imo,dok sa samim delkimovim swingerom kolega do mene ima problemcica!

Da sad ne bi ispalo da teram inat.

Isprobano je svakako i uvijek ista stvar .

Ako riba ne krene u "run" nego krene u lijevu ili desnu stranu ne silovito nego lagano onako kako"oni veliki"znaju i najlon pravi trbuh u vodi te ga pritom (bilo koji svinger , henger) polako povlači prema sebi signalizator jednostavno ne reagira.Ovo se rijetko događa kad se peca na manjim daljinama .

E sad sviđalo se sada to nekom ili ne ,ali to je činjenica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Vidi, malo isprovociran tvojim pisanjem, i objasnjavanjem kako udarac/povlacenje/otpustanje najlona na stapu zabacenom u stranu Delkim ne registruje, danas sam naredio punu mobilizaciju u cilju izvodjenja pokazno-prikazne vezbu na terasi, tako da su sve prisutne raspolozive jedinice nase male porodice bile angazovane! Jeste da su to bili vestacki i da tako kazem izazvani uslovi, ali, kod mene to sve fercera... U tim i tako izazvanim uslovima!

Dzaba meni ta vezba, znam sta sam doziveo, jesam sarandzija al nisam lud :a024: 

 

 

 

Prvi dobar termin, lepo vreme, voda po tvom izboru (al' da nije Safari   ;) ), moje pice i klopa, Delkime ti, Delkime ja, i iskljucivo zabacivanje u stranu!!! Pa da vidimo cija nana crnu vunu prede!!! 

 

Ne vidim razloga zasto ne safari? to je voda na kojoj velikog smisla ima pecanje u stranu i pokrivanje vise tacaka... ali nek bude tvoj izbor  :give_rose: ...jedva cekam to druzenje ali se nadam da se do tad ovi neispravni tranzistori nece zadrzati kod mene  :D 

 

PS jedino onaj gore najlon moze da ih spasi  :D 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo si komplikovan, znas?!

 

I potrudi se da do tog vidjenja smislis jos neku vrlo retko upraznjivu, a pre svega vrlo komplikovanu situaciju, kako bi imali jos koji razlog da divanimo na ovoj temi...

 

Ako smatras da su ti "tranzistori" neispravni, onda bi bilo jako ruzno da nekoga prevaris sa njima prodajuci mu ih?! Budi Žentlamen pa ih pokloni... Meni!!! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Necu tvrdit da ovo zabacivanje u stranu delkim ne registruje iz razloga sto nepecam tako,ali sam misljenja ako se delkim lijepo nasteluje i stap postavi pravilno na rodpod, te svingeri dovoljno opterete da to radi ispravno i tacno!Jer ako ke najlon naspanovan i ako je na svingeru dovoljan teg kod bilo kakvog pomjeranja najlona nebitno u kom pravcu delkim bi trebo da odradi svoj dio posla perfektno!Ja koristim Delkimov swinger sa solarovim tegom i nikakvih problema nisam imo,dok sa samim delkimovim swingerom kolega do mene ima problemcica!

Pa kako tvrdis ako nisi probao? Svi tockici postavljeni na 3. Ne mogu da kazem da su nastelovani kad nit piste svi istim zvukom niti su jednako osetljivi iako su na istoj brojci. Glupo je sad da bilo koga ubedjujem dal umem da postavim stap na rod pod... uz delkime koristim originalne hengere i karbone, sa solarovim tegovima... i imao sam problem... ne kazem da u takvoj situaciji nikad ne funkcionise, ali ne funkcionise kako treba suvise cesto za nesto sto kosta 300e +  :unknw:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzaba meni ta vezba, znam sta sam doziveo, jesam sarandzija al nisam lud :a024:

 

Ne vidim razloga zasto ne safari? to je voda na kojoj velikog smisla ima pecanje u stranu i pokrivanje vise tacaka... 

 

Doziveo koliko puta?

 

To je voda na kojoj za moj ukus nema smisla pecati...

Otici i peckati, druziti se, gledati one cice sto se setkaju, pojesti nesto u restoranu... To da, ali sve drugo... Neee!!!

Link to comment
Share on other sites

Mnogo si komplikovan, znas?!

 

I potrudi se da do tog vidjenja smislis jos neku vrlo retko upraznjivu, a pre svega vrlo komplikovanu situaciju, kako bi imali jos koji razlog da divanimo na ovoj temi...

 

Ako smatras da su ti "tranzistori" neispravni, onda bi bilo jako ruzno da nekoga prevaris sa njima prodajuci mu ih?! Budi Žentlamen pa ih pokloni... Meni!!! :yahoo:

veruj mi ne trazim dlaku u jajetu, uvek tako pecam barem jednim stapom na vodama koje ja posecujem i sigurno ne bespotrebno  :pecanje: 

 

Ne mislim da su neispravni, zato ih i kritikujem... da su neispravni razumeo bih, desava se... kao i ti, mnogi nece smatrati manom to za sta ih ja kritikujem, bice im dovoljno da sviraju lepo kad im zauzda konjina sa Mike  :ribica2: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Doziveo koliko puta?

 

To je voda na kojoj za moj ukus nema smisla pecati...

Otici i peckati, druziti se, gledati one cice sto se setkaju, pojesti nesto u restoranu... To da, ali sve drugo... Neee!!!

2x na jednom pecanju, i jos bar tolko na ukupno 5 pecanja.

 

bojis se? :spiteful:   ...pa kada safari je pojam ribolova u odnosu na tvoju omiljenu vodu, gde ti signalizator ni ne treba  :yahoo:  :p

Link to comment
Share on other sites

Moja omiljena voda na zalost vise nije pristupacna kao sto je nekada bila, jer su neki pametnjakovici smislili da naspu par metara tucanika da se nebi osipala obala (?!?!), tako da vec par godina tamo onog starog pecanja vise nema! A to da za tu vodu ne trebaju signalizatori, donekle si u pravu... 

 

Provalio si me!  ;) 
Prepao sam se...  :unknw:

Od Ade Safari!!!  :bad:

 

Kad smo vec kod iste?!
Kako tamo zabacis u stranu, kad su pozicije toliko zgusnute, da cak i kad bacas ispred sebe, moras da vodis racuna da ne prebacis preko koleginog stapa???  8)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...