Jump to content

Fox Ili Delkim


helko

Recommended Posts

Srdjan je napisao sa svoje strane mane Delkima, pri sasvim neophodnim situacijama

Ja cu da dodam. Pelagicevo, pozicije 24 i 28. Tvrdim sledece:

Sa delkimom TXi, baza na 28 ci ne prima indikaciju sa signalizatora na 24 ki. Tek kad okacimo na neku granu, onda nepouzdano dobacuje.

Sa FOX RX i NTXr, baza na istoj poziciji bez problema prima sa 24 ke i kada sedimo u satoru. Sve navedeno probano vise puta.

 

Ako se neko pita, pa sta? Meni to treba, jer ne treba mi signalizatori kada sedim na svojoj poziciji, nego kada sam u drustvu, da bih bio komotan i da bih se druzio sa drugim ljudima u okruzenju.

Dalje...

Pecam na 19 ki sa drustvom. Potpuno komotno setam do 14 ke da se pozdravim sa drugarima, a dobijam indikaciju sa NTXr. To Delkim ne moze......ende.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ko peca na rekama sarana i ko je na rekama koristio delkime zna da nisu za reku. Ja gde pecam na reci varijacija vode je uglavnom nocu po pola metra i vise u visini i posto voda lagano opada i najlon mi polako otpusta i henger lagano pada kako i voda pada a delkim na lagano se necuje svaki delkim ,ako senzitiv nije na najosetljivije namesten . I kad henger ili svinger dodje u zadnji polozaj i preko noci saran uzme i krene ka obali napravi haos . Znaci za reku gde je konstantno variranjd vode delkim nikako. To je moje iskustvo i to je jos jedan razlog manje za delkima.
Link to comment
Share on other sites

citaj ima dosta pa po potrebia mozda ti ni jedno ni drugo nece valjati mozda bude tvoja opcija spro.

Druze ja pecam sa Carp Sounder roc xrs neon black i oni rade odlicno,ali sam razmisljao da uzmem jos jedan set lomim se izmedju  Fox ili Delkima a tek sad sam zbunjen

Link to comment
Share on other sites

Matke taman su se smirile strasti i ti kao s neba pa u rebra sta je bolje .... pa ovde ljudi zaratili zastupajuci svoje stavove,bolje nastavi da pecas na CS a drugu garnituru kupi sta ti naleti povoljno,ako budes citao ovde sve napisano neces kupiti nijedne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Matke taman su se smirile strasti i ti kao s neba pa u rebra sta je bolje .... pa ovde ljudi zaratili zastupajuci svoje stavove,bolje nastavi da pecas na CS a drugu garnituru kupi sta ti naleti povoljno,ako budes citao ovde sve napisano neces kupiti nijedne

upravu si citao sam i totalno sam zbunjen

Link to comment
Share on other sites

Ganicu na kojoj reci pecas kad saran krece u obalu? Kod nas ovde na Dunavu ama bas svi imaju problem jer im i protfis vuce stapove u vodu,sarandzije vezuju manilom stapove za one nosace :-D
Link to comment
Share on other sites

Pecam kod donjeg milanovca i ispod je brana gde se kapije stalno otvaraju i velika varijacija vode i kad padne dunav uglavnom nocu voda je jaka pa verovatno zbog toga uglavnom saran oce da ide blize obali kao i sto oce nocu da je blize obali. Imam par prijatelja koji su imali isti problem sa delkimom .

 

Vidim da ponovo nesto ne stima jer iznosim svoje misljenje i zapazanje a nevidim razlog za to. Koristi ti ili bilo ko delkime ili behra to je vas izbor a ovo je moje realno iznosenje cinjenica.....

 

Da trebam da biram sto rece neko gore pre bi cs uzeo jer meni oni vrse bolje poso nego ovi fensy signalizatori . Malo sam staromodan verovatno...

 

 

A vama niko ne brani i ne kaze da ne koristite delkime. Svi ih kupite i samo cepajte....

Link to comment
Share on other sites

Vidi ovo ja izneo svoje zapazanje za pecanje na reci i eto kacenja sto ovo ili ono i objasni i naravno objasnim i vlasnicima tih signalizatora to ne godi. Razumem do nekle ali ne razumem konkretno biser izneo jos jedno njegovo zapazanje koji je tacno i nevidim da njega neko pita ili kaze sta me briga za pelagic ja tamo ne pecam i nije mi bitna baza sto se necuje od delkima ili sta me briga na miki sto stalno krci i ne radi dobro...

 

Tako da svako ima pravo da iznese svoje zapazanje pa kom se svidja svidja kome ne to mu je nemora da cita a ne napadi . I naravno niko nikog silim ne tera da kiristi ono sta nece ili sta mu se ne svidja .ovde smo da iznesemo sta ko ima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...