Jump to content

BETAIN HCL


Recommended Posts

Bato ja sam pitao iz najbolje namere jer vidim da se razumete u to... 
Zanima me da li znate da li je taj sto se prskaju avioni i taj sto ide u sapune isti kao i ovaj za ribe jel to ista stvar il ise samo isto zove a sasvim nesto dugacije,bas zbog toga da nebi davali pare ako ne mora .

Link to comment
Share on other sites

Vlado, neznam za taj koji se koristi na aerodromima, za avione i avionske piste, nisam ga koristio, predpostavljam da je samo manje čist.

Za sapune je sigurno veoma čist, jer se koristi u ljudskoj upotrebi.

Jedno vreme sam koristio ''betain-aqua'' koji je, po proizvodjaču, namenjen za korišćenje u hrani za ribe i rakove i on je bio iste boje i granulacije kao i Nutrin, čak je i slično mirisao ( a koštao je 5-6 e).

Jedno vreme je imao da se kupi i betain za krave i svinje, koji je takodje bio beo, mislim da ga je pravila neka američka firma.

Ja betain stavljam po navici, jer mi nije skup, a mogu reći da nisam primetio neku razliku sa i bez.

 

I da, kada već pišem, pomenem i još nešto za šta ne moraju da se daju velike pare a to su pojačivači ukusa i dodaci koji pomažu u varenju hrane, recimo Addit taste i Addit digest od Nutre.

Opet se vraćam tehnologiji proizvodnje hrane za životinje, koja koristi prebiotike, probiotike, enzime i eto nam ''Addit digest''. Jedini problem je sto su u takvoj koncentraciji, da se doziraju oko 0,1% po toni, pa treba malo više nosača da bi moglo sve da se lepo dozira i uklopi.

Pojačivači ukusa...da ne davim više, biće prilike...

P.S. i da te zamolim da mi ne persiraš, ja jesam mator, ali nisam baš toliko... :smile:  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moram malo da odem u off.

Ta ista Nutra nam prodaje i robin red i na pakovanju od 300 gr. pise da se dozira smesno malo, kao on je "koncentrovan", pa zato ga ide manje.Da nece Kotam da nam objasni da ga kupuje od Haits-a, pa od njega pravi "koncentrat" i da je zbog toga skuplji kod njega.

Ista prica je sa betainom i sa jos mnogo dodataka, za koje nam uzimaju bezobrazno velike pare.

Meni ih odavno ne uzimaju !!!

Nutrabaits - www.nutrabaits.net 

Robin Red® Licence No: RR6719801212UK Ovo stoji na Haitsovom sajtu kao i ostale firme koje imaju licencu da ga prodaju pod tim imenom.

Nebih se slozio sa tobom samo oko robin reda jer po meni njihov za razliku od drugih firmi je i dalje kvalitetan a i sa dozom od 30g po kg je sasvim dovoljno.

Naravno misljenja su razlicita!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Betain se upotrebljava kada se pravi Boila za komercijalu. Na divljim vodama ima dosta manji efekat (naravno ne skodi, ali nije ni potreban) 

Takodje se Betain koristi kada se Boile ne kuvaju u vodi vec parom.

Nije sto sam clan SBSa vec SBS ima mozda i najbolji Betaine. Sada sam narucio Betain od Sticky Baits da isporbam deluje dosta slicno kao SBS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Betain se upotrebljava kada se pravi Boila za komercijalu. Na divljim vodama ima dosta manji efekat (naravno ne skodi, ali nije ni potreban) 

Takodje se Betain koristi kada se Boile ne kuvaju u vodi vec parom.

Nije sto sam clan SBSa vec SBS ima mozda i najbolji Betaine. Sada sam narucio Betain od Sticky Baits da isporbam deluje dosta slicno kao SBS.

Ne deluje.bolji je.isti stari nutrin

Link to comment
Share on other sites

Malopre kad sam otvorio novu bocicu SBS-ovog betaina  :shok:

Proslogodisnji je bio kristalno bele boje i ostrog mirisa,a ovaj novi koji sam malopre otvorio zute boje bez ikakvog mirasa i sladunjavog ukusa...

 

Zato sam i postavio kolegi pitanje posto se predstavio kao clan SBS-ovog tima da vidim jesu li menjali tehnologiju izrade(ako je upucen) ili sam kupio dekstrozu upakovanu u kutiju SBS-ovog betaina 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce da ti je proslogodisnji bio dekstroza :-)njihov betain je uvek bio tamnije boje i cudnog mirisa , ili sam i ja bas svaki put nailazio na dekstrozu :-)
Link to comment
Share on other sites

Ne znam vise sta da mislim,svaki put kad otvaram novu kutiju nekog proizvoda ocekujem neki JADAC......

tako ti je i sa sbs-om i sa solarim i sa svim. Nekad je nutin betain bio kristalan sad je praskast sledece godine ce biti zut poput stocnog . Ne iznenadjuj se previse jednom ce biti crven.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...