Jump to content

BETAIN HCL


Recommended Posts

Kuvanjem boila zadrzava vlagu u sebi a vlaga u boili poboljsava varenje. Sto veca vlaga u boili to je saran bolje vari, jedan prost primer je njegova prirodna hrana ( CRVI;GLISTE RAKOVI;PUZEVI  itd. itd.) sadrze vise od 70% vlage. Nikad ali,stvarno nikad ne susim boilu duze od 24sata, naravno da moraju u boili da budu neka odredjene komponente koje pripomagaju ta kraca susenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odosmo mi Milanche od teme u skroz levu stranu  :D!! O balansiranim boilama u nekom drugom topicu, tema je BETAIN: :wink:

 

Ja  koristim vec neko duze vreme (3-4god.) tecni Liquid betain od ccmoore, probao sam dosta sto je na trzistu i nemogu reci da ima nekih bitnijih razlika, samo sto ja ne stavljam betain u tekucinu ili u mix nego dipujem boile posle kuvanja dok su vruce sa ostajim zajebancijama. 10ml/ kg.  Isto tako to moze da se odradi i sa praskastim betainom gde bi doziranje islo jedna supena kasika, sve vise od toga je bacanje novca

Link to comment
Share on other sites

Ja bi hteo da kazem samo jednu stvar,vezanu za betain i za gomilu drugih proizvoda

Mislim da je jako tesko skoro nemoguce naci razliku u tome koji proizvod od kog proizvodjaca pravi razliku... Mislim da je sve osim arome 

sta hocu u stvari da kazem,u godini ne postoje dva ista indenticna dana. Znaci ja dodjem danas na pecanje pravio sam boile npr s&o solar i stavio betain nutrin i razbijem ribu... 
taj dan je bio prolece,26c napolju,vetar severac 2ms,mesec je tu noc bio na 2/4. Dodjem posle 3 dana sve isto mamac mesto, jede malo slabije napolju 25c,vetar severac,mesec 3/4.... dodjem treci put promenim betain stavim npr cc mur i ne uhvatim nista,ali taj dan je 29c,vetar juzni 7ms,pun mesec tu noc...
da li je problem u betainu ili u vremenu???
e sad da smo nas troje pecali prva dva puta kad je riba jela i da identicno sve isto imamo i mamce i hranjenje samo razlicit betain pa da vidimo da li svi pecaju isto ili neko bolje neko losije.... ali onda opet se postavlja pitanje mesta jer nisu sva mesta ista... 

tako da mislim da je za vecinu dodataka ,betain je ovde bio samo primer jako tesko skoro nemoguce naci koji pravi tu razliku.

ja npr, od 2007 god svakog 1.juna sam na jednoj vodi na istom mestu po 8-15dana i vodim evidenciju koji dan,mamac,vreme,mesecina,vetar... i tacno se vreme uzimanja gadja u 15-20minuta,dani isto... a mamci su isti sa promenama nekih nijansi tipa betain,neki prasak ili slicno a riba jede.. tako da nisam za 7godina istog pecanja nasao nesto sto bi pravilo neki vanserijski uspeh ili sto bi usralo celu stvar

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma samo opusteno Vlado kako si naucio da plivas,tako ces nauciti i da pecas..... :rofl:.......to ide s`godinama..... :yahoo:......mada i ja ne koristim betain,jer nisam imao neke razlike sa njim u slobodnom ribolovu....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Betain nutrin kao I lizin I metionin nije isto sa obicnim betainom koji je iskljucivo atraktor I dobija se od secerne repe.trziste u zadnje vreme je prepuno obicnog betaina koji svi uzimaju I misle da je to isto pa nevide rezultate sa il bez njega.

 

ako se pravilno odradi I ostavi betain nutrin I lizin I metionin videcete da bukvalno pocinje raspadanje spoda koji olaksava saranu varenje.to je prava moc betaina nutrinog kao i lizina i metionina a ne atrakcija.suvise neznaci I bolje.to u procente neznam ja znam sa kasicama.

neznam gde na divlju vodu pecate lizin I metionin sa procentima al to je previse

 

ustvari sve komponente traze vremena za ispitivanje I kako najbolje rade.u zurbi nema rezultata

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Betain nutrin kao I lizin I metionin nije isto sa obicnim betainom koji je iskljucivo atraktor I dobija se od secerne repe.trziste u zadnje vreme je prepuno obicnog betaina koji svi uzimaju I misle da je to isto pa nevide rezultate sa il bez njega.

 

ako se pravilno odradi I ostavi betain nutrin I lizin I metionin videcete da bukvalno pocinje raspadanje spoda koji olaksava saranu varenje.to je prava moc betaina nutrinog kao i lizina i metionina a ne atrakcija.suvise neznaci I bolje.to u procente neznam ja znam sa kasicama.

neznam gde na divlju vodu pecate lizin I metionin sa procentima al to je previse

 

ustvari sve komponente traze vremena za ispitivanje I kako najbolje rade.u zurbi nema rezultata

 

E bre Jane sve si rekao ali opet nista nisi rekao,koliko kasicica na kg spoda?

Link to comment
Share on other sites

Mene kostalo oko 2kg dok nisam naso pravu dozu.nema na gotovo mora se nesto potrosit i opet svaka voda svoje pravilo.pare u ruke i experimentiranje......

 

Za tebe bily moze kompenzacija sa dunjom,od ove loze nemogu vise

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

vrteci nesto po sajtu naidjoh na ovu temu....
dva jako zanimljiva posta
 

Tačno je Jane,a odmah ispod piše da ima prostora za eksperimentisanje i povećavanje količine na gore.
Pa njima i za GLM piše 2-4 g.na pola kila,a ta količina je odavno otišla na gore,jer se videlo da više daje i bolje rezultate.

A ako niste znali,betain pomešan sa vodom 50/50,se na aerodromima koristi za odledjivanje aviona. :yahoo:

 

 

I da definitivno razbijemo famu Betaina,običan,HCL,tečni itd.

Komercijalno, sintetički Betain је dostupan kao bezvodni (nema kristalnu vodu), betain monohidrat (hidriran sa vodom) i betain u obliku soli- betain monohidrohlorid (kome je dodato 25% hidrohlorida ,da se sačuva od degradacije pri skladištenju, a ujedno deluje i kao zakiseljivač).

BILLY,od mene imaš 1kg.Betaina,doduše nije Nutrin,al je isti. 8)

e sad ja tu nesto ne razumem pa ako bi neko ko se razume mogao da mi razjasni. Znaci konkretno
razlika izmedju
hcl betaina i obicnog
tecnog i praskastog
bezvodnog,hidriranog,i monohloridnog

i da li se betain koji stavljamo u hranu za ribe koristi i za polivanje aviona,a nasao sam na netu da se betain koristi i kao dodatak za pravljenje sapuna...

znaci ukratko jel sve ovo jedan te isti betain samo u drugim oblicima i namenama ili se neki od ovih daje ribama a neki nema taj efekat i ne daje se

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:rofl: :rofl: :rofl: Burazeru pa ti si Pera lozacHAHAHAHAHA :rofl: :rofl: :rofl:

znao sam da ce tako  da se protumaci...

ali stvarno slucajno naidjoh na betain u tecnom stanju vrhunskog kvaliteta,koji se koristi za izradu sapuna i kome je cena vise nego povoljna,vrhunskjog je kvaliteta za izradu prorodnih sapuna...

onda sam guglao i video da se u izradi sapuna stvarno koristi betain e sad nigde nisam nasao po formulama i tekstovima da li je to taj isti betain...

pa onda vidim ovde tekst da se betain koristi i za prskanje aviona ali opet nema objasnjenja da li je to isti betain ko sto se stavlja u mamce.

 

pa da se nadovezem na carp yo yo-ov tekst da li oni  nama prodaju istu sttvar po xy vecoj ceni a ono u stvari ista stvar.

za mnoge stvari smo ovde zakljucili da je isto pa rekoh mozda je tako i za betain

Link to comment
Share on other sites

Moram malo da odem u off.

Ta ista Nutra nam prodaje i robin red i na pakovanju od 300 gr. pise da se dozira smesno malo, kao on je "koncentrovan", pa zato ga ide manje.Da nece Kotam da nam objasni da ga kupuje od Haits-a, pa od njega pravi "koncentrat" i da je zbog toga skuplji kod njega.

Ista prica je sa betainom i sa jos mnogo dodataka, za koje nam uzimaju bezobrazno velike pare.

Meni ih odavno ne uzimaju !!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...