Jump to content

Fox Mx+


Recommended Posts

Mijate Ja mislim da sam sve napisao u trećoj rečanici.

Ako je neki uredjaj u kratkom spoju, i pritom ima digitalno On-Off dugme, ili ima napajanje koje prvo preko cele štampane ploče dolazi na obično On-Off dugme, vrlo je verovatno da će se potrošnja baterije nastaviti i kada ugasimo indikator.

Link to comment
Share on other sites

Zato lepo kupite delkim i nema zezanja... Ja sam kupio na početku ove sezone sa baterijama koje su već bile u njima i radili cele sezone a svetle ko las vegas... A dotičnom gospodinu Limareviću duracell baterije stoje već 3-4god i rade i dalje.. :-D :-D :-D :-D :-D :-D
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zbog cega se desava da neka pistalica vuce drasticno vise baterije? Skoro sam se raspitivao kod drugara koji ima MX+ kaze da mu jedna pistalica izvuce bateriju izmedju dva pecanja i mora da je vadi... Druge dve nemamaju taj problem... Za ovaj problem sam cuo i kod nekih dugih modela indikatora pa mi nije jasno zasto se to desava i postoji li resenje?

 

 

Ni ja nemam ovih problema

Link to comment
Share on other sites

Kole, napajanje ne može da ide preko štampane ploče pa onda na dugme on/of jer nema logike, šta će onda to dugme da isključi? Ništa. Da ne bi polemisali bez veze, ili izvaditi bateriju ili ga odneti kod majstora ili ga bačiti u Moraču.

 

Naravno, ako kupuješ drugi, kupi ponovo Fox :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zato lepo kupite delkim i nema zezanja... Ja sam kupio na početku ove sezone sa baterijama koje su već bile u njima i radili cele sezone a svetle ko las vegas... A dotičnom gospodinu Limareviću duracell baterije stoje već 3-4god i rade i dalje.. :-D :-D :-D :-D :-D :-D

tema je fox mx+. I dokle ce vise da neko pametuje poput ovog tvog posta . Polemika je mx i neko se ubaci kao muva i uzmi ovo ili ono . Ako nemas sta da kazes o tom preskoci post. To je konstantno tako ovaj pita izmedju dve masine shimano i daiwu ovaj mu kaze uzmi fox. Pa tvoji delkimi su savrsenstvo i baterije vise neces kupiti do kraja zivota ali pisi to u drugom topicu....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Problem sigurno nastaje nakon samo jedne jedine upotrebe iluminated svingera, ili Attx sisica.SIGURNO. E sad kako,šta, šta se tu shebe nakom ulaske bananice u pištalicu ...neznam.

Uglavnom kontam da se radi o kratkoj vezi, pa samim tim i pištalica od tada pa na dalje isisava baterije kao da pištalica non-stop pišti, bez obzira dal smo priključili svingere.

Uspešno sam shebao na taj način dva polifonika i one jeftine Spro od 700 dinara koji su radili besprekorno godinama dok se nisam pravio pametan 

Neznam kako to popraviti, al bar znam kako dolazi do nastanka problema.

Do ovoga svega nemora da dodje,ali kad dodje, mislim da dolazi usled ovoga što sam napisao

sve je moguce. Ne razumem se u elektroniku i ploce.... ali ja ne koristim svetlece hengere niti iluminatore i nikad nisam imao problema sa baterijama . A imao sam 6 kom ta mx+. Svi radili savrsemo i sve si mogo da namestis isti ton . Moja jedina zamerka je sto nevolim male baterije tj. Volim 9v i sto moras srafcigerom da menjas bateriju. Nista vise . A ima prejako svetlo tj. Veliku diodu i jako svetlo i kad nocu zasvetli vidis ceo box i to sam mazao markerom da se malo utamni. Inace planiram da uzmem opet 2 kom
Link to comment
Share on other sites

Ne voli bateriju od 1,5 v ne zbog izgleda sigurno, vec zbog kapaciteta.  9v i 1,5v nije isto sto se tice kapaciteta. http://cdn.instructables.com/FT0/HUWB/H4AGJ8GK/FT0HUWBH4AGJ8GK.MEDIUM.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno samo sta imas da ne volis da li su dve manje baterije ili jedna veca? Poklopaac ok,ali baterije?!

ko sto mozda ti volis 12ft a neko 13ft. Tako i nekom smeta nesto drugo. Nebitno sta. Meni konkretno ovo sto ti je je Cfs objasnio. I da ne ulazim dalje sta volim ili ne volim to je stvar licna i stvar ukusa ko sta voli . A dali valja il nevalja to niko nije reko. Mozda mi neko iskustvo po ranijim tj.starim signalizatorima dovelo do toga da nevolim. A ako te zanima i zasto poklopac ili bilo sta moze u razna pitanja ne ovde.....izvolte
Link to comment
Share on other sites

Šta ja kao početnik da zaključim iz ove teme ? Valjaju li serija Micron m+ i mx+ . Želim da kupim m+ pa mi nije baš najjasnije.

 

Ako mozes da biras uzmi mx+ dosta je bolji evo ti specifikacija i za jedan i za drugi

 

 

MX+

 

• Blue 5mm LED

• 2 stage sensitivity

• Cone speaker for enhanced sound quality

• Indexed pot tone adjustment knob

• Indexed pot volume adjustment knob

• 2 x outputs: 1 x power out.1 x transmitter out

• Raw plastic finish (ABS)

• Hall effect bite sensor

• Brass threaded stud

• PA thread cap

• Hardcase

• Rubber ear inlays

 
 
M+
 
• 2 x AAA batteries

• Red 5mm LED

• Indexed pot volume adjustment knob

• 2 x outputs: 1 x power out. 1 x transmitter out

• Raw plastic finish (ABS)

• Piezo speaker for clear sound

• Brass threaded stud

• Nylon thread cap

• Hardcase

• Rubber ear inlays

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Našao sam dosta podataka o njima i sve je to predstavljanje iz ugla prodavnice a iz tog ugla sve štima,prema njihovom :)

 

Koristio sam razne jeftine signalizatore pa mi dosadilo da pište i kmeče kako hoće po svojoj volji.kad podvučem crtu kroz novac koji sam dao za njih izgleda da sam jedan pristojan komplet foxa bacio u smeće.

Zato želim nešto kvalitetnije a ovo mi je dostupno.slična je,gotovo ista cena za 3 nova m+ kao 3 polovna mx+.verovatno ću između ta dva i pazariti.

Link to comment
Share on other sites

Osobno posjedujem 3 komada MX+ i mogu samo reći, da ti ne treba ništa bolje (bolje ni nema, već samo skuplje zbog imena)

Za ono što im je namjena, savršeni su i nisam im našao manu.

Ovo sve govorim iz iskustva jer sam u šaranskom ribolovu oko 15 godina i imao sam od prvih (jeftinih modela) pa sve do najskupljih.

Uz navedene signalizatore imam i Gardner ATTX stanicu i u paru sa MX+ (SAVRŠENO)

 

Kao što je već netko spomenuo, da mu je signalizator trošio baterije kao lud, i ja sam na jednom signalizatoru imao isti problem. Trošio je bateriju i kada je bio ugašen. Druga dva su radila bez greške. Očito je bila neka greška u seriji. Kontaktirao sam trgovca gdje je isti kupljen i zamjenjen je bez ikakvih troškova. Sada svi rade besprijekorno i meni ništa bolje ne treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...