Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Stace bez problema ako je pravih 0.28 tj ako proizvodjac ne laze za

Nisam siguran je bas tako.Ja sam pogleda shimano xsc 3500 i u opisu kapiciteta spulne pise 0.20 - 200 metara .Pa se meni po logici stvari namece resenje da je i ova redukcija ista.Mozda i gresim ali ako je neko namotavao najelon na ovu redukciju od 3500 neka kaze svoje iskusvo tj. koliko je stalo najelona.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Vec sam napisao da mi je sa kotura od 300m ostalo desetak metara najlona 0.30 sa reducirom 3500

Ako te ne mrzi uzmi pa razmjeri sa bank stikovima i znat ces tacno koliko imas na spulni.

 

A nekad na koturima od 300m moze da bude i 10m manje najlona a nekad i vise. Ozbiljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako te ne mrzi uzmi pa razmjeri sa bank stikovima i znat ces tacno koliko imas na spulni.

A nekad na koturima od 300m moze da bude i 10m manje najlona a nekad i vise. Ozbiljno.

Znam, na koturu od 1000m sufixa dobio sam jedva nesto preko 900. Merio sam okretima rucice mada ni to nije mnogo precizno...mrzi me da razmeravam 10m gore dole mi ne znaci
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran je bas tako.Ja sam pogleda shimano xsc 3500 i u opisu kapiciteta spulne pise 0.20 - 200 metara .Pa se meni po logici stvari namece resenje da je i ova redukcija ista.Mozda i gresim ali ako je neko namotavao najelon na ovu redukciju od 3500 neka kaze svoje iskusvo tj. koliko je stalo najelona.Pozdrav.

 

To sto pise na vecini spulni uglavnom nema nikakve veze sa mozgom... 

Kod mene je na reducir 3500 stalo cca 300m najlona 0.27mm

 

Vec sam napisao da mi je sa kotura od 300m ostalo desetak metara najlona 0.30 sa reducirom 3500

 

Licno mislim da na tvojim masinama ima malo vise najlona nego sto bi trebalo da bude, mozda gresim.

 

 

Slikacu kad stignem moju masinu da se vidi popunjenost spulne

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam odnedavno vlasnik XTD i mene baš zanima koliko metara stane 0.28 najlona sa reducirom 3500.Još nisam namotao najlon jer sam ga čekao da stigne.Sad za vikend sam se mislio time pozabavit:).Ja sam naručio spulne po 500m najlona

 

Da li je netko namotavao najlon 0.28mm  na 10000 reduktor?

 

Još jedno pitanje? Da li je netko primjetio da role tvornički kako dodju motaju najlon malo u konus?Meni se tako čini da ga više namota u gornjem nego doljnjem dijelu iako pise da tvornički dolaze nautralno tj ravnomjerno.

Nisam podbacio niti jednu onu podlošku ispod špule.

Naišao sam na ovaj video 

gdje kaže da bi trebalo dodat još jednu deblju i tanju podlošku da namata ravnomjerno.E sad pitanje da li podbacit još te 2 na tvorničko stanje ili izvadit sve van pa stavit samo 2 podloške deblju i tanju? Edited by micolovac
Link to comment
Share on other sites

Jbg, fox-ove masine su plastika, basie, dosta shimanovih masina iz srednje klase takodje....ne moze da bude i velika, lagana, full metal, i ne mnogo skupa........mora neki kompromis da se napravi

Link to comment
Share on other sites

Srkijan iskreno ovo je najgluplji video review ikad uradjen.
Sve sto je ovaj glupan na videu pokazao vec ima na svim skoro Ultegrama. Svi dijelovi koje je ovaj pametnjakovic pokazao da su plasticni i na vecini drugih masinica su plasticni pa to nije nista cudno onom ko je ikad otvorio bilo koju od tih masinica.

Kod svih ultegri je dupe plasticno, line safety guard je plasticni - taj dio koji vrsi protekciju da se najlon ne zapetlja pod spulnu,bail spring cover - onaj dio koji pokriva mehanizam preklopnika isto je plasticni u vecini masinica pa ne znam sta ovaj hoce!?
I kod novih Aerotehniuma MGS su ti dijelovi plasticni!
Ovaj video je isto ko kad komarac se uhvati nekakvog okorjelog pijanice pa sleti da mu se napije krvi, i odleti sa njeg pjan ko letva.

http://i63.tinypic.com/xrnsg.jpg

http://i64.tinypic.com/14cf8t3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ta zaštita od podvlačenja najlona pod špulnu je plastična i na mojim technium xtb mašinama. I mislim da posle svih komentara tupimo đoku bez potrebe. Mašine izgledaju bruka, i do sada nisam držao niti pecao nabilo koju ultegru a da je nije valjala.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo slika kao sto sam obecao... nisu bas reprezentativne al` dovoljno da se vidi kako je slozen najlon sa sve 4 podloske... u pitanju je ultegra xtb ci4 ali tako je moralo kod svih utegri koje sam motao... na reduciru 3500 ovo je popunjenost sa oko 300m najlona debljine 0.27mm

 

 

pre_1478167293__20161103_102315_medium.j

pre_1478167346__20161103_103021_medium.j

pre_1478167392__20161103_103733_medium.j

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

sto se mene tice, ide ti najlon u kontra-konus i ja bih na tvom mestu stavio podloske...

Eto posla na brzaka ..... Nisam obracao paznju ali kad se zagleda fino onda se bas i vidi da jest kontra konus. 

Link to comment
Share on other sites

 

milancheshow Da li su tvoje role došle sa već 2 podloške ugrađene pa si dodao još 2 iz paketića ili si stavio sve 4 iz tog paketića?

 

 

uh, sad se vec ne secam... cini mi se da ukupno ima 2 deblje i 2 tanje podloske... a sta je u startu bilo na njima a sta u kutiji ne mogu da ti kazem, ne secam se...

Link to comment
Share on other sites

uh, sad se vec ne secam... cini mi se da ukupno ima 2 deblje i 2 tanje podloske... a sta je u startu bilo na njima a sta u kutiji ne mogu da ti kazem, ne secam se...

Pogledam ja sutra pa uporedim debljine pa javim. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...