Jump to content

Tiger Boila


rudy

Recommended Posts

Imam neki osecaj da postaje broj jedan  boila na par komercijalnih jezera.Ja sam ga  pravio po ovakvoj recepturi.

-tiger brasno 30%

-vanila brasno 15%

-clo       20%

-vitamelo  10%

-sojino brasno 10%

-kukuruzni griz  15%

-zasladjivac

-betain

-pivski kvasac

-amino

-tiger likvid

-n-butyrik

Pecalo mi ovako ,ali bas mrsavo.Kao da gresim negde,probao i varijantu sa puno hranjenja i sa malo i uvek isti djoka.Riba dve i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Tacno je da neide tajger brasno a i to da mrsavo radi. U sustini jeftina varijanta, po meni mozda dobra za hranjenje kao neka podloga i to samo u toplim letnjim danima. Mnogi su se polakomili na tu bojlu kao i sam sto sam poleteo pa zbog “lepog”iskustva sa njom u moj asortiman vise nikad nece uci. Daleko joj lepa kuca. Moram jos da dodam da je mozda to nekom i dobra bojla a ja nisam znao pecati sa njom ali sam gledao da su i mnogi majstori ovog naseg sporta koji su tako reci doktorirali tajger bojlu veoma lako lomili zube kad sednu pored nekog sa kvalitetnijom bojlom na nekom takmicenju.
Link to comment
Share on other sites

Sve neke tajne i tajnovitosti,svi znaju a niko da kaže

Ja muslim da za tajger boilu,prvo mora da se napravi dobAr tajger

Svi kuvaju i prave tajger a vrhunski ga jede kod 4-5 ekipa a svi ga prave ko sto svi prave i boile

E onda kad se skuva vrhunski tajger i napravi kako treba onda se samelje i pomeša sa brašnom i naprave boile

E tu je najteže pogoditi srazmeru brasn-tajger da bi moglo da se rola

I takva boila kilo košta 3-4e kao i kilo vrhunskog tajgera kad se napravi i onda sa njom može da se tovari do besvesti jer nije skupa a isto dejstvo ima kao tajger

Kao tajger od onog ko ga pravi onako kako riba hoće da ga jede a takvih je 5ekipa

I kao sto čovek kaže jednostavno i prosto bez puno mudrovanja

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tajger boila-najgluplje sranje koje je sve samo ne boila i u sustini je nuzno zlo.

Zabrane tajger,pa onda juri alternativu.

Ja sam osedeo dok je nisam pogodio sa sve mojim celavim kompanjonom.Mom bratu Nesi podlaktice k'o u Popaja od masine za mlevenje.

Sto se mene tice,neka svi dozvole sve na takmicenjima i bice lepo pecanje kao nekada.

Ovako je sve izgubilo smisao...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tajger boila-najgluplje sranje koje je sve samo ne boila i u sustini je nuzno zlo.

Zabrane tajger,pa onda juri alternativu.

Ja sam osedeo dok je nisam pogodio sa sve mojim celavim kompanjonom.Mom bratu Nesi podlaktice k'o u Popaja od masine za mlevenje.

Sto se mene tice,neka svi dozvole sve na takmicenjima i bice lepo pecanje kao nekada.

Ovako je sve izgubilo smisao...

Zato Boban najbolje i uradi kod organizacije. Moze sve,nema ogranicenja,odmah nema varanja pa udri.

Link to comment
Share on other sites

Svi mi nesto pametujemo a CarpMaster ubi paru na tiger boilu ,ima gotove da kupimo volja mix da uzmes nemoze covjek stic da napravi kolika je potaraznja kaze pola foruma snabdjeva???????????? a vamo mi nemozemo omjer da utefimo ????????????
Link to comment
Share on other sites

Sve sto treba je manje vise napisano. Ne verujem da ce neko nesto vise da napise jer je to mamac koji je sads aktuelan i koji lovi i osvaja takmicenja. Poenta price je da je to krajnje prost mamac i da uopste nije poenta u tajger brasnu, ono je nepotrebno, nego u samom tajgeru koji se sprema u fullu pa onda melje i od toga pravi boila. Pravi majstori prave i boile koje imaju i debelo preko 50% cistog mlevenog tajgera u sebi. E sad kako to povezati i sta je onih drugih 50% to vec neka se svako igra sam. Poenta je u jednostavnosti. Da bude sto slicnije originalnom celom tajgeru, samo da bude drugog oblika :)
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tajger samelji masinom za meso. U 400 grama tajgera stavi 600 grama neutral mix nutrin ili 50/50. Ja radio tako i rola se solidno. Ostalo kombinuj sam kako hoces. Kolicina i udri. Mozes sa jajima ili da ih radis kao topive. Poenta je u tome da kad radis topive bojla se brzo raspadne i na hranilistu ti ostaje sitan tajger. Nadam se da sam ti pomogao. Majstori mozda znaju i bolje ali ti nece reci. Pozdrav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tajger samelji masinom za meso. U 400 grama tajgera stavi 600 grama neutral mix nutrin ili 50/50. Ja radio tako i rola se solidno. Ostalo kombinuj sam kako hoces. Kolicina i udri. Mozes sa jajima ili da ih radis kao topive. Poenta je u tome da kad radis topive bojla se brzo raspadne i na hranilistu ti ostaje sitan tajger. Nadam se da sam ti pomogao. Majstori mozda znaju i bolje ali ti nece reci. Pozdrav

Topiva za prihranu dok se ne navuce a onda udri na Carpmaster ????????
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Topiva za prihranu dok se ne navuce a onda udri na Carpmaster ????????

Moze i tako. Nisam probao te Carpmaster ali bice vremena. Ako ce ih dati za 3 evra po kili mozda ih i probam. ????????????
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...