Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

Zavisi prijatelju za kakvu ti priliku treba! Ja ga spremam tako sto ga ostavimu vodi jedno 12 sati pa ga onda kuvam da vri jedno 45minuta, ako nemas vremena za to postoji varijanta da ga kuvas u expres loncu, da vri sat vremena!!!

Kad je gotov onda ga tako vruceg izvadim i sipam aromu, malo aminokiselina i sta jos treba, zavisi od situacije!!! To je za sarana

Za amura isto to samo kad se skuva, prespem ga u neku plitku posudu, dodam frisku, HLADNU vodu i ostavim na suncu, najbolje jedno dan-dva, ako si u mogucnosti, da se onako malko ukiseli, za amura od toga nema boljeg mamca garantovano!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Moj recept za Dunav

Zasladjivac

10ml nutramino

3ml cream cajouser

sve nanosim na mlak kukuruz dobro raskuvan,i ostavljam najmanje 6 sati da upije.

 

na koliko kukuruza sve ovo :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...
Zanima me kako pripremate kukuruz, od pocetka do kraja. Dakle, koliko vam stoji da upije vodu, koliko dugo ga kuvate, dodajete li zasladjivace, arome, cudesa itd.. Zanima me jos nesto.. Sto se tice dodavanja atractix-a , kako se koristi ? Da li ga dodajete (ako ga neko dodaje uopste, i uopste ne mora da bude atractix, moze da bude bilo sta sto koristite kao zamenu) prilikom kuvanja ili posle ? Da li vam je osnov za doziranje kolicina kukuruza npr ili kolicina vode.. Itd.. Sta vam se od aroma najbolje pokazalo ? Da li neko koristi Maros arome ( jedine meni dostupne ) ? Da li su i one termostabilne ? Eto, smorih vas sve :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ja ga spremam ovako

ostavim ga u vodi u kanti oko dan i po do dva,i kad upije vodu ako upije sve dodam jos vode.

Kuvam ga u loncu dugo mozda cak i 3-4 sata kad upije vodu za vreme kuvanja dodam jos kad upije opet pa opet.... sve dok se zrna ne rascvetaju onda ga izvadim stavim u kantu i poklopim da jos malo odstoji... i onda je spreman vazno je da se zrna rascvetaju da bi bolje upila ako nesto stravljas u njih.

na vodi je postupak isti svako jutro u kantu stavim svez kukukurz da pije vodu a onaj sto je u kanti ide na kuvanje posle kuvanja na vodi skuvan kukuruz ubacis u sak pa sa njim u vodu da se odma ohladi da ne moras da cekas promrdas ga malo u saku i spreman je.

Dobra ti je stvar i ako spremas boili da sacuvas vodu u kojoj si ga kuvao pa u tome ostavis kukuruz da stoji pa ga u toj vodi i kuvas i dodajes obicnu kad upije,jer sve ono sto je izaslo od hemije iz boilja ostace u kukuruzu a ujedno ces imati i istu aromu kukuruza kao i boilija.

po nekom mom misljenju za divlju vodu atraktix u kombinaciji sa carpixom nema konkurenciju ali u malim dozama ne vise od 3cepa atraktiksa i jedne i po do dve supene kasike carpixa na kantu kukuruza,to ostavis 2-3 sata da dobro upije i promesas par puta i spremno je za upotrebu....

 

POSTO SI NAGLASIO ZA DIVLJU VODU IMA LI NEKI SAVET ZA KOMERCIJALU

Link to comment
Share on other sites

kuvanje isto kao i za divlju,dodatkom dosta secera il zasladjivaca.kad se je gotov i ohladi se dodam multimina i nutramina,ako pecam neku poznatu aromu od mainline onda idem kombinacijom sirupa mainline
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...