Jump to content

Plinska Grejalica


Recommended Posts

Sa ispravnom grijalicom,regulatorom pristiska,i bocom koju ja koristim mozes mirno da spavas u 100% dicht prostoru i nema da brines.Gijalica HPV je izradjena u Njemackoj i testirana je u svim uslovima te proizvodjac garantuje sigurnost kod ispravnog rukovanja i koristenja tako da nema brige.

Inace ugledni biznismen iz BiH gospodin Sarajlic (Kopex Sarajlic) sa jednim prijateljem je na lovackoj ceki (zatvorenoj)koristeci grijalicu "no name" i ako je imao novaca da kupi i najbolju na trzistu izgubio zivot gusenjem!!!

Opreza nikad na odmet neko je rekao na moj post o grijalici "da za 160€ se moze razvest centarlno grijanje" do jezera i da je to bezpotrebno bacanje para,a ja se nikad nebi slozio sa tim.

Ako kupujemo stapove,masinice od 500€ i vise onda mi nikako nisu jasni ljudi koji nece kupit pravi Sator,Krevet,Vrecu,Grijalicu jer zivot je jedan,a i zdravlje bogami,jer ako ostanes bez zdravlja dzaba ti stapovi masine i svi sarani svjeta.

Odradio sam tek dva ribolova po tri dana i noci sa ovom grijalicom i nisam je gasio 24//7,a kolege su bile pet dana i noci u Bungalovu njih trojica 15 kvadrata zatvorenog prostora i takodje nisu gasili iz razloga sto je opremljena termostatom i sam se gasi kad postigne zeljenu temperaturu u prostoru.

U svakom slucaju ko moze sebi priustit ovako nesto ja mu toplo preporucujem i nece se sigurno pokajat.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ugljen monoksid je produkt nepotpunog sagorevanja cvrstog goriva...veoma je tesko da se CO pojavi kao produkt sagorevanja gasa jer u slucaju kada nema dovoljno kiseonika za sagorevanje gasa plamen se gasi i sagorevanje ne postoji....CO2 moze biti problem.....svakako ne treba ostaviti grejalicu da gori a da covek spava.....

 

Ne znam pouzdano o gasovima o kojima Dragan prica ali ne sumnjam da je tako....treba poslusati, moja dva drugara umalo se nisu pogusili pre par dana....cak su zapalili pod satora.....sreca pa se jedan probudio na vreme....

Reci cu ti samo da je ugljen monoksid jedan od najopasnijih uzroka smrti za volanom posle alkohola i prevelike brzine. Ko jos vozi auto na cvrsto gorivo?
Link to comment
Share on other sites

Shoga fazon je u tome sto je proizvod sagorijevanja plina i CO i CO2 pa te to malo buni.

Medjutim to treba ostaviti hemičarima a vrata na šatoru treba ostavljat dovoljno otvorena kako ne bi dolazilo do problema.

Ja da sam na tvom mjestu ja bi prije obratio paznju zasto ti se nakuplja nesagorijeli plin na boci. Ti si vec tu u opasnosti, ne treba da dodje do CO i CO2, ti sam sebe mozes raznijet i bez ova dva produkta. Meni nije jasno kako si dopustio da ti se to desi???

 

Link to comment
Share on other sites

Ne buni mene, ja kao instruktor voznje treba da znam koji gasovi nastaju kao produkti sagorevanja samo sam napisao da je ugljen monoksid najopasniji, nije jedini ali je onaj koga se treba cuvati jer je bez boje ukusa i mirisa i raspoznaje se tek po prvim znacima trovanja a tad je obicno kasno
Link to comment
Share on other sites

Uglljen monoksid kao produkt sagorevanja u izduvnim gasovima je ok...slazem se.....to je potvrdjeno i tacno...mada kod gusenja u automobilima su tu prisutni i drugi gasovi mnogo otrovniji i smrtonosniji...

 

e sada ugljen monoksid u sagorevanju propan butan gasa...cini mi se da nece da moze....produkat sagorevanja propan butana je voda i ugljen dioksid...kada kazem voda mislim na vodenu paru.....da nije tako davno bi mi se ugusila zena pored sporeta.....

 

CO je otrovan gas bez boje mirisa LAKSI OD VAZDUHA sto je vrlo bitno...kao produkat sagorevanja cvrstih goriva u uslovima nedostatka kiseonika je crne do sive boje zavisno od temperature....sto je temp visa boja je vise siva...gas moze biti eksplozivan na temp iznad (to sada varira od uslova) ali recimo da je oko 300 stepeni dovoljno....ako se ispuni uslov dotoka kiseonika iz vazduha....

 

Mislim da dobra grejalica atestirana (citaj skuplja) sa atestiranim bocama treba da bude sigurna....ja ne verujem ovima sto sipaju sa istg aparata i u aute i u boce za kucnu upotrebu...vecina ih nema dozvolu za rad....

Link to comment
Share on other sites

Uglljen monoksid kao produkt sagorevanja u izduvnim gasovima je ok...slazem se.....to je potvrdjeno i tacno...mada kod gusenja u automobilima su tu prisutni i drugi gasovi mnogo otrovniji i smrtonosniji...

 

e sada ugljen monoksid u sagorevanju propan butan gasa...cini mi se da nece da moze....produkat sagorevanja propan butana je voda i ugljen dioksid...kada kazem voda mislim na vodenu paru.....da nije tako davno bi mi se ugusila zena pored sporeta.....

 

CO je otrovan gas bez boje mirisa LAKSI OD VAZDUHA sto je vrlo bitno...kao produkat sagorevanja cvrstih goriva u uslovima nedostatka kiseonika je crne do sive boje zavisno od temperature....sto je temp visa boja je vise siva...gas moze biti eksplozivan na temp iznad (to sada varira od uslova) ali recimo da je oko 300 stepeni dovoljno....ako se ispuni uslov dotoka kiseonika iz vazduha....

 

Mislim da dobra grejalica atestirana (citaj skuplja) sa atestiranim bocama treba da bude sigurna....ja ne verujem ovima sto sipaju sa istg aparata i u aute i u boce za kucnu upotrebu...vecina ih nema dozvolu za rad....

Druze ugljen monoksid je gas BEZ BOJE, ukusa i mirisa.....prepoznaje se po znacima trovanja a to su u pocetku glavobolja i vrtoglavica, potom gubitak svesti. Ako ne daj Boze vidis nekog onesvescenog u kolima ili garazi crvenog ko paprika u licu to je gotovo siguran znak da se otrovao ugljen monoksidom....veruj mi....ucio sam o tome  :prijatelji:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa ispravnom grijalicom,regulatorom pristiska,i bocom koju ja koristim mozes mirno da spavas u 100% dicht prostoru i nema da brines.Gijalica HPV je izradjena u Njemackoj i testirana je u svim uslovima te proizvodjac garantuje sigurnost kod ispravnog rukovanja i koristenja tako da nema brige.

Inace ugledni biznismen iz BiH gospodin Sarajlic (Kopex Sarajlic) sa jednim prijateljem je na lovackoj ceki (zatvorenoj)koristeci grijalicu "no name" i ako je imao novaca da kupi i najbolju na trzistu izgubio zivot gusenjem!!!

Opreza nikad na odmet neko je rekao na moj post o grijalici "da za 160€ se moze razvest centarlno grijanje" do jezera i da je to bezpotrebno bacanje para,a ja se nikad nebi slozio sa tim.

Ako kupujemo stapove,masinice od 500€ i vise onda mi nikako nisu jasni ljudi koji nece kupit pravi Sator,Krevet,Vrecu,Grijalicu jer zivot je jedan,a i zdravlje bogami,jer ako ostanes bez zdravlja dzaba ti stapovi masine i svi sarani svjeta.

Odradio sam tek dva ribolova po tri dana i noci sa ovom grijalicom i nisam je gasio 24//7,a kolege su bile pet dana i noci u Bungalovu njih trojica 15 kvadrata zatvorenog prostora i takodje nisu gasili iz razloga sto je opremljena termostatom i sam se gasi kad postigne zeljenu temperaturu u prostoru.

U svakom slucaju ko moze sebi priustit ovako nesto ja mu toplo preporucujem i nece se sigurno pokajat.

Slažem se sa svim što je napisano dajemo velike pare za mašinice,štapove itd.a sebi ne priuštimo ono skoro najbitnije,ja sam se kupnjom Hpv grijalice preporodio,pre par dana posudio kolegi,zove me več iduče jutro i samo kaže spasio si mi život a posle mi pošalje slike od dvojice kolega koji su spavali u drugom šatoru,šator izvana potpuno zaleđen i skoro su se smrzla a on unutra imao 20 stepeni,još jedna priča od ovog prolječa,pecam sa mladjim prijateljem,vani jako hladna noč pa uključim grijalico,malo me jedno vreme čudno gleda i onda ipak kaže,ja sam friško oženjen,imam mladu ženu i dete i ne bi htio da nas sutra u šatoru nađu mrtve,pa vidiš da sam ja još živ a  dosad odspavao barem 50 noči sa grijalicom a tebe ako brine dežuraj i probudi me ako nešto ne bude u redu :smile: kažem mu ja,naravno treba  i kod ovih grijalica malo opreza,malo otvorena vrata sa donje strane i nema zime za eskime.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa svim što je napisano dajemo velike pare za mašinice,štapove itd.a sebi ne priuštimo ono skoro najbitnije,ja sam se kupnjom Hpv grijalice preporodio,pre par dana posudio kolegi,zove me več iduče jutro i samo kaže spasio si mi život a posle mi pošalje slike od dvojice kolega koji su spavali u drugom šatoru,šator izvana potpuno zaleđen i skoro su se smrzla a on unutra imao 20 stepeni,još jedna priča od ovog prolječa,pecam sa mladjim prijateljem,vani jako hladna noč pa uključim grijalico,malo me jedno vreme čudno gleda i onda ipak kaže,ja sam friško oženjen,imam mladu ženu i dete i ne bi htio da nas sutra u šatoru nađu mrtve,pa vidiš da sam ja još živ a  dosad odspavao barem 50 noči sa grijalicom a tebe ako brine dežuraj i probudi me ako nešto ne bude u redu :smile: kažem mu ja,naravno treba  i kod ovih grijalica malo opreza,malo otvorena vrata sa donje strane i nema zime za eskime.

A sta ako ti ja kazem da je gore to sto si bio na 20 stepeni u satoru nego sto se njima zaledio sator izvana?

Sta ako ti riba dodje u 2h iza ponoci?

Sta mislis sta se desava sa tvojim organizmom kad sa 20 stepeni izletis van na -5?

Pogotovo sto vecina nas iz satora izlece bez jakne jer nema vremena da se obuce zureci da izvuce ribu.

U roku 3 sekunde tijelo dozivi pad temperature od 25 stepeni.

Nije da se kurcim, ali ne koristim uopste grijalicu a pecam do temp.od minus 5-6.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bogami ja bez grijalice jok,to je istina da nagla promjena temperature lose utjece na zdravlja,al ja na 0 stepeni koliko je upravo pored vode gdje pecam ne mogu bit.Pisem iz tuplog satora u majici kratki rukav,a vani je danas u podne bilo 5 stepeni a sad 0,i bez grijalice nebi mogo opstat sigurno
Link to comment
Share on other sites

A sta ako ti ja kazem da je gore to sto si bio na 20 stepeni u satoru nego sto se njima zaledio sator izvana?

Sta ako ti riba dodje u 2h iza ponoci?

Sta mislis sta se desava sa tvojim organizmom kad sa 20 stepeni izletis van na -5?

Pogotovo sto vecina nas iz satora izlece bez jakne jer nema vremena da se obuce zureci da izvuce ribu.

U roku 3 sekunde tijelo dozivi pad temperature od 25 stepeni.

Nije da se kurcim, ali ne koristim uopste grijalicu a pecam do temp.od minus 5-6.

Kao što je kolega gore več napisao suvišno je komentirati neke stvari,ali ipak,napecao sam se ja na niskim temperaturama i dobro znam kako je u šatoru  kod takvih temperatura i ne treba da bude -5,dovoljno je oko 0 i magla,rosulja ili lagana kiša uz to da slučajno imaš šator koji počinje kondezirati,a takvih ima puno,ja neznam koliko imaš ti godina,ja sam več lepo prošao 50 godina i dobro znam jeli bolje za mene spavati u toplom i suvom šatoru ili u hladnom da ne kažem zaleđenom.

Link to comment
Share on other sites

pecam i pecao na -10 a ne na -5 i to sa grejalicom,prijatelj izlazi po gace a nemozes meredov da odlepis sa zemlje,jedino da ga pokidas pa bog nas cuva izgleda.

daleko losije je kondenzacija i vlaga u satoru sto mora da ima kad nemas grejalicu.

 

grejalica daje komfor koji i treba da se ima,onaj ko se plasi samo ce taj da kaze da netreba

Link to comment
Share on other sites

Za zimu sator bez vintera nikako . Pecao sam po snegu a grejalicu ne koristim i nisam koristio nikad samo dobro platim vrecu i nema zime a preko dana ukljucim da skuvam caj ili malo vise cajeva ili grejanog pluma i nema zime . A i preko dana sam aktivan pa mi nije hladno a nocu ko sto rekoh najkvalitetniju vrecu i nema zime....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kolega ovdje nije tema vreca za spavanje nego grijalica,i ja ik´skljucivo koristim vrecu,al brate sa grijalicom je puno udobnije.Sad sam peco 3 dana i noci,sator Nash Big D,grijalica unutra koju nisam gasio nikako,znaci radila je 24/7,uzivam u majici kratki rukav unutra i to je to.Vrecu koristim Nash sub zero 20 u njoj nema zime ni na snjegu ni na minus 20,al brate nemogu glavu i ruke ugurat u vrecu i spavat.

Link to comment
Share on other sites

Kolega ovdje nije tema vreca za spavanje nego grijalica,i ja ik´skljucivo koristim vrecu,al brate sa grijalicom je puno udobnije.Sad sam peco 3 dana i noci,sator Nash Big D,grijalica unutra koju nisam gasio nikako,znaci radila je 24/7,uzivam u majici kratki rukav unutra i to je to.Vrecu koristim Nash sub zero 20 u njoj nema zime ni na snjegu ni na minus 20,al brate nemogu glavu i ruke ugurat u vrecu i spavat.

U majici kratkih rukava si bio u satoru? Sta kad dodje riba?

Link to comment
Share on other sites

Kolega ovdje nije tema vreca za spavanje nego grijalica,i ja ik´skljucivo koristim vrecu,al brate sa grijalicom je puno udobnije.Sad sam peco 3 dana i noci,sator Nash Big D,grijalica unutra koju nisam gasio nikako,znaci radila je 24/7,uzivam u majici kratki rukav unutra i to je to.Vrecu koristim Nash sub zero 20 u njoj nema zime ni na snjegu ni na minus 20,al brate nemogu glavu i ruke ugurat u vrecu i spavat.

ja nisam izneo koju vrecu koristim i da reklamiram koja mi je vreca i koji sator da se hvalim ec sam izneo daje bitno da imam reso i da se njime zagrejem dok kuvam kafu ili caj i nisam doso na vodu da sedim u majcu u satoru zatvoren vec na vodi i da uzivam u tome i radim preko dana uvek nesto a nocu mi netreba grejalica uz dobru vrecu .....
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ja nisam izneo koju vrecu koristim i da reklamiram koja mi je vreca i koji sator da se hvalim ec sam izneo daje bitno da imam reso i da se njime zagrejem dok kuvam kafu ili caj i nisam doso na vodu da sedim u majcu u satoru zatvoren vec na vodi i da uzivam u tome i radim preko dana uvek nesto a nocu mi netreba grejalica uz dobru vrecu .....

Bravo majstore!

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja nisam izneo koju vrecu koristim i da reklamiram koja mi je vreca i koji sator da se hvalim ec sam izneo daje bitno da imam reso i da se njime zagrejem dok kuvam kafu ili caj i nisam doso na vodu da sedim u majcu u satoru zatvoren vec na vodi i da uzivam u tome i radim preko dana uvek nesto a nocu mi netreba grejalica uz dobru vrecu .....

Pa nisam se ni ja hvalio da imam reso i da pijem kavu.Naveo sam koji sator koristim iskljucivo zbog njegove velicine,a vrecu zbog kvalitete,al to nije uopste bitno.Meni licno je ribolov bez grijalice u hladnim danima ne zamisliv,a ko voli moze i bez satora sjedit pored vode.

 

U majici kratkih rukava si bio u satoru? Sta kad dodje riba?

kad riba dodje druze ja obucem jaknu i izadjem van pa drilam.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je nezamisliv ribolov u zimsk dana ondA bi ja na tvom mestu kupio neki sator sa centralnim grejanjem i to neki veliki big big big DDD i trazio bi da mi urade da mi stapovi sede u satoru i da ne izlazim vec u gacama sedim i iz satora vadim ribe ali da je obavezno ndki Nash ili Fox.

A sad ozbiljno ja imam fobiju od plina jer su se dva prijatelja u kamp kucici ugusili u ribolovu . Ja sam lepio nogu itd. A dok se nisam bavio ovim modernim saranskim ribolovom fj. Dok sam se bavio samo saranskim ribolovom bez ovog MODERNOG sam znao da u satoru kad je izuzetno hladno sa dve svece ugrejem sator u nekoj serpici radi sigurnosti. A pre par godina sam kod prijatelja u boxu seo pored grejalice i nije mi se svidelo ni malo jer kad jednom pridjes posle kad se pomeris tebi ladno, jbg to nije resrnje po meni jer svaki put kad se izmaknem od grejalice ladno. I ako je tako sedi bre kuci uz pec i grej se.... Ovo je moj stav svidjao se nekom ili ne .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...