Jump to content

Plinska Grejalica


Recommended Posts

http://img507.imageshack.us/img507/1849/grejalica.jpg

 

Drugari da li neko zna da li ova grejalica može da se prepravi da može da se priključi na veliku plinsku bocu? I na koji način? Došla zima a niko ništa ne piše o najvažnijem delu opreme za ovo doba godine pa rekoh da malo vidimo šta ko koristi. Takođe me interesuje ako neko ima da predloži neku drugu grejalicu a da je dobra a nije prevelika. Moja pecanja su u ovo doba godine na par sati ili eventualno na jednu noć, ne treba mi centralno grejanje u šatoru nego nešto čisto da se ne smrzavam više.

kris odma da ti kaze drug ne moze ali lepa stvarcica ulozak moze da izdrzi celu noc ako se kojim slucajem iz nekog razloga sama ugasi ima blokada tako da odmah prekida dotok gasa mislim da je klasika bolja
Link to comment
Share on other sites

kris odma da ti kaze drug ne moze

 

Zasto mislis da se nemoze prepraviti kolega , kada je to uradjeno odavno.Mozes li to pojasniti. Pogledaj slike koje sam kacio

Za kolege koje su pitali o cenama: ova prepravljena je oko 30EU a Coleman (okrugla) je 60EU

Link to comment
Share on other sites

postavi sliku da vidimo kako to izgleda, osim ako je nisi patentirao! 8P

:unknw: ma nisam je ni slikao kao što rekoh prerađena sobna grejalica (v 40cm - d 30cm - š 20cm) . Malo je veća nego ta crna zato sa sva tri upaljena grejača može da se greje dnevna soba od 20 m2 tako da je ne menjam jer radi perfektno.
Link to comment
Share on other sites

Jako ristim ovakvu grejalicu campgaz vec neznam koliko godina i odlicna je za najhladnije dane.Sa bocom od 3l izdrzi tri noci po 12 sati da greje shto mi dovoljno kad idem na pecanje.Jacina je 0,8 do 1,5kw tako da je u shatoru extra.Jedina mana neiskljucuje se sama tako da mora da bude stalno podotvoren shator da bi imalo vozduha.

 

 

http://img818.imageshack.us/img818/7805/dsc00389hp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jako ristim ovakvu grejalicu campgaz vec neznam koliko godina i odlicna je za najhladnije dane.Sa bocom od 3l izdrzi tri noci po 12 sati da greje shto mi dovoljno kad idem na pecanje.Jacina je 0,8 do 1,5kw tako da je u shatoru extra.Jedina mana neiskljucuje se sama tako da mora da bude stalno podotvoren shator da bi imalo vozduha.

 

 

http://img818.imageshack.us/img818/7805/dsc00389hp.jpg

 

Istu imam i korstim je dugo,u satoru bude i vise nego prijatno za spavanje bez obzira na minus napolju,samo zbog kiseonika i regulisanja temperature kao sto rece Jane moraju se ostaviti otvorena vrata,verujte mi da je spavanje opusteno u majci

Link to comment
Share on other sites

Istu imam i korstim je dugo,u satoru bude i vise nego prijatno za spavanje bez obzira na minus napolju,samo zbog kiseonika i regulisanja temperature kao sto rece Jane moraju se ostaviti otvorena vrata,verujte mi da je spavanje opusteno u majci

ovo je više nego opasno prvo može da padne drugo može da dođe do gušenja ili eksplozije ne daj bože. Ja ovo ne bih nikad koristio. inače moja grejalica može da se učvrsti i pomoći klinova tako da nema prevrtanja a boca zbog dužine creva uvek stoji napolju

Link to comment
Share on other sites

Kako imam i colemana koji kartusha traje 3 sata i treba usred noci da menjash il da se smrznesh i kako je ilija reko uzasno su skupi,ovo koristim 7 godina i nijedanput nije pukla il ugasila a drzim vrata otvorena zbog udarca ribe.KAko traje kako sam i napisao dosta dugo nema shanse da se ugasi usred noci.Oko prevrtivanaj ako uspesh da prevrnesh 3l bocu svaka cast meni se to nije nikad dogocilo.Treba znati kako je postaviti i gde i normalno iskustvo u spavanju pa da znash kad ustanesh gde si i ko si.Normalno da ove grejalice sa zashtitom su daleko bolje al i one i ova ispushtaju plin tako zagushivanje kao opasnost je uvjek.Idealna stvar je kako sam postavio fotku velika boca a grejalica sa zashtitom al ona velika jer neznam ko od vas je spavao bar tri noci za redom na minus 10,znaci da je u shatoru oko -2 bez grejanja svatio bi koliko znaci jaka grejalica.
Link to comment
Share on other sites

vasil a koja nije opasna, jer ima neka koja se sama iskljuci - nerazumem- i kada se sama iskljucuje?

 

Sve grejalice na plin novije generacije se iskljucuju same ako nivo ugljen dioksida predje dozvoljeni nivo ,isto tako imaju zastitu od curenja gasa, kada se ugasi plamen automacki zaustavljaju dovod gasa .

Link to comment
Share on other sites

Hvala Neso

 

Jos da dodam da sa primer Colemanom nemozete zapaliti u satoru a moze da radi i sa velikim bocama. Preporucuje se punjenje boce propanom umesto klasicno propan/ butan. To ce vam ustediti kupovinu skupih kartusa.

Na crevu od boce do grejalice postavite i filter(prodaje se u radnjama specijaliziranim za plinsku opremu) tako da eliminisete eventualnu prljavstinu u plinu.

Nadam se da ce vam ovo posluziti kada resite da kupujete grejalicu.

Jeftinija varijanta ponekad moze da izadje strasno skupo - nazalost.

Link to comment
Share on other sites

Sve grejalice na plin novije generacije se iskljucuju same ako nivo ugljen dioksida predje dozvoljeni nivo ,isto tako imaju zastitu od curenja gasa, kada se ugasi plamen automacki zaustavljaju dovod gasa .

Gde kod nas ima da se kupe ti modeli sto se sami ugase i sprecavaju curenje?

Link to comment
Share on other sites

Sve grejalice na plin novije generacije se iskljucuju same ako nivo ugljen dioksida predje dozvoljeni nivo ,isto tako imaju zastitu od curenja gasa, kada se ugasi plamen automacki zaustavljaju dovod gasa .

U redu, sve je tačno, što su napisali Neša i Vasil,što se tiče zaštite,ali...

Činjenica je, da bilo kakva da je grejalica,pri sagorevanju propan-butana ili samo propana(što do sada nisam sretao),nije bitno,proizvodi iste ili slične produkte,koji su nam poznati.

E sad,uključili smo tu ''super''grejalicu i zatvorili vrata na šatoru,ona ''pojela'' kiseonik i ''napravila'' ugljen monoksid i pošto je pametna,ugasila se,odlično,a mi smo je stavili u šator da radi i greje a ne da bude ugašena,a napolju minus.

Zaključak,ne zatvaram vrata na šatoru ,samo ih spustim da vise,radi mi grejalica( ona iz ''kamenog doba'',kao Janetova,istu imam i ja) a ja unutra samo u duksu iako vrata nisu skroz zatvorena,a radi sve dok je ja ne ugasim.

Link to comment
Share on other sites

Po odnosu na sigurnost prilikom koriscenja grejalica mislim na opozarivanje prostora a ne o nestanku kiseonika. Ipak spavamo u satorima koji u delicu sekunde moze da ode u PM.

:good: i veliki pozdrav za tebe Vaso !!
Link to comment
Share on other sites

Zasto mislis da se nemoze prepraviti kolega , kada je to uradjeno odavno.Mozes li to pojasniti. Pogledaj slike koje sam kacio

Za kolege koje su pitali o cenama: ova prepravljena je oko 30EU a Coleman (okrugla) je 60EU

mom drugaru koji je prepravljo zapalila sator zato nisam za prepravku
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...