Jump to content

Plinska Grejalica


Recommended Posts

na minus 17 u satoru plus beskonacno,da se slogiras

Baca a da nije bilo malo hladno za pecanje na minus 17? A da ti nisi mozda bio u cernolbilu na jezeru gde je zimi voda plus 25 ???? koje jezero nije smrznuto na takvoj temperaturi?Salu na stranu ja koristim vec 2.godime onu nemacku HPV grejalicu i jako sam zadovoljan.Ima sve potrebne bezbedonosne stvari koje su potrebne za miran san ????.Pre nje sam koristio tu od 1000din kao sa slike,greje kao luda samo sto stvarno treba paziri gde se stavlja,kako se koristi i naravno vrata moraju biti otvorena zbog vazduha

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baca a da nije bilo malo hladno za pecanje na minus 17? A da ti nisi mozda bio u cernolbilu na jezeru gde je zimi voda plus 25 koje jezero nije smrznuto na takvoj temperaturi?Salu na stranu ja koristim vec 2.godime onu nemacku HPV grejalicu i jako sam zadovoljan.Ima sve potrebne bezbedonosne stvari koje su potrebne za miran san .Pre nje sam koristio tu od 1000din kao sa slike,greje kao luda samo sto stvarno treba paziri gde se stavlja,kako se koristi i naravno vrata moraju biti otvorena zbog vazduha

Ma to oni vole da odu pored vode da sjede :D

Link to comment
Share on other sites

hahahahaha,pa jes da sam Bosanac al ne bas toliki  8P ..sator 1 man sa prekrivkom je u pitanju a do prosle godine nisam nikad koristio grejalicu,sad valjda godine rade pa reko aj da vidim kako je i sada je i leti nosim u torbi za ne daj Boze,nadam se da i sada nece brzo zalediti da opet okusamo srecu u zimskom pecanju. 

Link to comment
Share on other sites

hahahahaha,pa jes da sam Bosanac al ne bas toliki  8P ..sator 1 man sa prekrivkom je u pitanju a do prosle godine nisam nikad koristio grejalicu,sad valjda godine rade pa reko aj da vidim kako je i sada je i leti nosim u torbi za ne daj Boze,nadam se da i sada nece brzo zalediti da opet okusamo srecu u zimskom pecanju. 

ahahahahaha pa nije ni cudo sto si u majici mogao da sjedis kad treba da zagrijes to prkno od satora :D

 

Ja u tom naprdim dovoljno :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne moze nikako da bude tako Daxe,hahahhaha.......za cega ti glava sluzi? ja ima tu grejalicu,mala kockasta a imam i Rusku okruglu,malo pripazis,ponasas se normalno i bez problema,na 17 ispod 0 sa polu otvorenim vratima spavali u sortsevima i majicama,3 noci od sumraka do svitanja potrosena ona boca od 5l s tim sto smo kuvali na istoj. Za te pare tipa 200e pre bih kupio agregat pa imao i grejanje i struju u satoru

Burazeru za te pare i muzika da ti svira :)

Link to comment
Share on other sites

cao drugari nov sam u ovome pa me zanima . dali na ovim tempeeraturama grejete po celu noc i koliko vam boca od 3 kg traje u kontinuitetu ?

Ta grejalica, televizorka kako je neki zovu ima snagu od 1,5kw manja i 3kw veca a trose oko 110/220 grama po satu pa sad racunaj....inace negde neko rece da ne moze da ugreje sator sto je glupost. Imam tu malu i greje mi veliki sator kao saunu

Link to comment
Share on other sites

Greje stvarno dobro tu nema dileme, treba paziti gde se stavlja jer stvara veliku toplotu oko sebe i ako je blizu satora mogu nastati problemi.Kao i pazi jako na nadoknadu svezeg vazduha u satoru i nece biti problema
Link to comment
Share on other sites

cao drugari nov sam u ovome pa me zanima . dali na ovim tempeeraturama grejete po celu noc i koliko vam boca od 3 kg traje u kontinuitetu ?

Ja zagrijavam veliki sator Anacondu Fortress koji ima dimenzije 385x305x175, a sa skinom su jos vece i bude mi boca bez problema 3 dana. A i pecem i kuham na njoj jelo.

 

I nema potrebe da ti gori cijelu noc. Ugrijes sebi, pa onda ugasi. Ipak i vreca za spavanje dobra i odijelo za zimske uslove moraju odradit svoj dio posla.

 

Ne gledaj na ovo sto se mi zajebavamo da su neki od nas u majicama kratkih rukava. Ne prave se takvi experimenti sa takvim temperaturama vani. Jedino ako hoces da ostanes ukocen ko strasilo na njivi, kad izletis na griz onako zagrijan van satora u majici, a vani zima.

Link to comment
Share on other sites

postavio si post:

Najbollju plinsku grejalicu ima Billy!!!

Definitivno!

 

bez slike, objašnjenja, ičega!!! po čemu je najbolja? malo troši? malih dimenzija je? japanska je?

 

napiši nešto konkretno, molim te

Ja se izvinjavam nisam video ovu raspravu na temu grejalice. Grejalica koju imam je Ceske proizvodnje i jedna je od najboljih koje sam JA do sada video i koristio. Vise je razloga za to ali po meni najbitniji je taj da imas opciju koje mnoge grejalice nemaju a to je da smanjis grejanje na minimu. Da objasnim, vecina grejalica fura svom snagom i vrlo brzo u satoru nastane pakao od vrucine i onda ili ide preynojavanje ili gasenje iste pa za 10 min opet pali i tako u krug. Ova grejalica ima u sredini da je tako nazovem zarulju koja se vrlo brzo usija i greje kao luda kada u satoru postane toplo ja na tockic smanjim grejalicu na minimum tek toliko da odrzava zarulju ugrejanom potrosnja u takvom modu je smesna ja ne verujem da je veca od 50gr na sat a toplotna moc je taman dovoljna da odrzava postignutu temp u satoru. Na fotki je upravo tako podesena da samo odrzava temp u ovom slucaju kucice na Zabaru.

20161012_084524.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam nisam video ovu raspravu na temu grejalice. Grejalica koju imam je Ceske proizvodnje i jedna je od najboljih koje sam JA do sada video i koristio. Vise je razloga za to ali po meni najbitniji je taj da imas opciju koje mnoge grejalice nemaju a to je da smanjis grejanje na minimu. Da objasnim, vecina grejalica fura svom snagom i vrlo brzo u satoru nastane pakao od vrucine i onda ili ide preynojavanje ili gasenje iste pa za 10 min opet pali i tako u krug. Ova grejalica ima u sredini da je tako nazovem zarulju koja se vrlo brzo usija i greje kao luda kada u satoru postane toplo ja na tockic smanjim grejalicu na minimum tek toliko da odrzava zarulju ugrejanom potrosnja u takvom modu je smesna ja ne verujem da je veca od 50gr na sat a toplotna moc je taman dovoljna da odrzava postignutu temp u satoru. Na fotki je upravo tako podesena da samo odrzava temp u ovom slucaju kucice na Zabaru.

20161012_084524.jpg

bili za predsednika !!!!

Link to comment
Share on other sites

Sa ovom grijalicom HPV Blue Flame 4kw sam vise nego zadovoljan,jednom rjecju neznam da postoji bolja na trzistu,cijena joj se vrti oko 160€

Mala potrosnja,radi ko sat,ima kontrolu kisika,termostat i termo salter,tako da ja kad dodjem na pecanje odvrnem bocu nastimam zeljenu temperaturu i kad krenem kuci zavrnem bocu,a sve drugo odradi grijalica sama,nema paljenja i gasenja kod mene radi 24h.Veoma bitna stvar je da nema otvorenog plamena i da se ne grije vanjski dio tako da nemam brige dali ce nesto da pline i izgori dok sam u ribolovu.

Ko moze da priusti,a voli pecat u hladne dane ne treba da razmislja jer grijalica vrjedi svakog dinara.

http://www.carpcenter.at/images/stories/virtuemart/product/hpv-blue-flame-4e0862a587f9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za 160 evra ima od kucu do jezero da sprovedem centralno greanje,neznam zasto sve moze da bude fensi moderno.

Ja imam ovakvu ko na linku i sto kaze Bili moze da se steluje ima ventil a kosta 10 evra za bilo koi sator vise nego dovoljno.Potrosnja 3-4l na 24 sata.
Uradijo sam samo zastitnu mrezu napred i to je to.
Normalno kupuje ko sata zeli.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

boca od 3kg je 3kg,boca od 5 kg je mnogo veca,

neproporucuju se punenje vec zamjena,jer kod previse punjene dolazi do kvarenja samog otvora boce.kod onih koje uzimas gotove punjeneje pre svakog punenja se testira

 

druga stvar je ako prepunis bocu(provjereno)desi se da nemozes skroz da je ugasis,jer plin ako malo toplije se siri 

Link to comment
Share on other sites

boca od 3kg je 3kg,boca od 5 kg je mnogo veca,

neproporucuju se punenje vec zamjena,jer kod previse punjene dolazi do kvarenja samog otvora boce.kod onih koje uzimas gotove punjeneje pre svakog punenja se testira

 

druga stvar je ako prepunis bocu(provjereno)desi se da nemozes skroz da je ugasis,jer plin ako malo toplije se siri 

Mislis da netreba da se pune , nego odes na pumpu das tvoju praznu bocu i uzmes punu bocu ?

Link to comment
Share on other sites

Mislis da netreba da se pune , nego odes na pumpu das tvoju praznu bocu i uzmes punu bocu ?

 

da,znam da je za nas jeftinije da punimo i mnogo vise stane kad punimo,al i da punite vise od 5l nemojte nikako,mada je vremenom i to riskantno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...