Jump to content

Plinska Grejalica


Recommended Posts

nijedna gasna grejalica nije namenjena za zatvorene prostorije,jer oduzima kiseonik iz prostora u kom sagoreva,tako da je veliki problem stvaranje ugljen dioksida i do moguceg gusenja u zatvorenim prostorijama,prilikom rada gasne grejalice voditi racuna da uvek ima koliko toliko luftiranja.Pogotovo na gasnim grejalicama bez termo kapilara,koji prilikom slucajnog gasenja plamena izazvanim promajom ili vec... nastavlja da ispusta propan butan,zovu ga i podmukli gas jer je tezi od vazduha,pada i zavlaci se po uglovima tako da opet moze doci do gusenja i nedaj boze ekspolzije,tacka eksplozivnosti gasa iznosi od 5 do 15 posto je eksplozivan,preko i ispod toga samo zapaljiv!!!

Za nase potrebe je bolje gasni gorionik sa takozvanim termo kapilarom koji prilikom gasenja plamena sam zatvara dovod gasa!!

Za takve stvari je bolje i vise platiti nego kajati se ceo zivot : )

radim u srbijagasu pa imam iskustva sa tim. nadam se da sam pomogao.

poz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lepo da ljudi znaju i budu upuceni jer su nase dvoje kolege pre 2 godine nastradale na vlasinskom jezeru u kamp prikolici upravo tako sa gasnom grejalicom ,doslo je do gusenja u snu.
Link to comment
Share on other sites

Pricao sam sa covekom koji radi sa plinskom opremom u vezi prepravljanja ovih portabl grejalica na kartuse i izneo je zanimljivu ideju,a trebalo bi i naj jeftiniju. Prazna kartusa se busi i tu se montira prikljucak za crevo koji se letuje tako da ta prazna kartus dodje kao neki adapter u koji se spaja plinska boca.

Covek kaze da je to vec radio i da fercera dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ilija probaj sa ovim ;)

http://img13.imageshost.ru/img/2011/12/13/image_4ee6dfbc50f9c.jpg

 

Da,to bi mi verovatno rešilo problem. Jedini problem je što ne znam ni šta ,ni gde da tražim . Ili,da bar imam uzorak , pa da dam da mi se napravi. Koliko predpostavljam ovo služi za spajanje veće boce sa crevom, ali ne vidim kako bih rešio spajanje sa manjom bocom (kartušom),ili direktno sa grejalicom ? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pitao za grejalicu koja trosi ovakve kartuse http://img37.imageshack.us/img37/5999/vyr148kp02002.jpgi to moze da resi sa ovim prikljuckom http://img824.imageshack.us/img824/290/prikljuakzan4c2bb31e5a4.jpg koji se zasrafi i zaletuje u dno kartuse koje je od prilicno jakog lima.Sto se tice ove Campingaz grejalice ne znam kakve kartuse trosi,a ako ima navoj na kartusi to moze jos bezbolnije da se resi tj. ima vec uradjen adapter sa crevom i ima da se uzme u ,a mozda priupitati i majstor Vladu 064/165-2051 :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ilija ovo nisam Ja uradio , adapter se prodaje u prodavnici koja prodaje ove grejalice. Prenosim vam samo sta predlazu da bih vam pomogao da ne dajete puno para za skupe kartuse. Adapter navijas umesto boce , onda na jedan kraj creva stavis adapter za brzu montazu ka grejalici (ko kod kompresora za vazduh ) a drugi kraj ka regulatora pritiska na plinskoj boci.

Taj adapter koji se navrce na grejalicu ti moze uraditi svaki strugar , nije to komplikovano

Pozdrav , nadam se da ce nekom ovo biti od koristi

 

http://img822.imageshack.us/img822/4797/40be1551aa007b93.jpg

Link to comment
Share on other sites

poz drustvo, ja koristim istu grejalicu kao jane pijacarsku za 1200din, i dobio sam sigurnosni ventil u slucaju da mi promaja ugasi grejalicu, ventil odmah prekine dotok gasa, tako da nema daljneg curenja. A sator imam Fox Easy dom Continental 2 men , ima lufter na krovu, dva prozora bocno, i nisam imao problema za sad. Grejalica je postavljena direktno na 3l bocu, i samalo organizacije u satoru nebi trebalo biti problema. Naravno sve ovo napisano je moje misljenje

 

.

Link to comment
Share on other sites

poz drustvo, ja koristim istu grejalicu kao jane pijacarsku za 1200din, i dobio sam sigurnosni ventil u slucaju da mi promaja ugasi grejalicu, ventil odmah prekine dotok gasa, tako da nema daljneg curenja. A sator imam Fox Easy dom Continental 2 men , ima lufter na krovu, dva prozora bocno, i nisam imao problema za sad. Grejalica je postavljena direktno na 3l bocu, i samalo organizacije u satoru nebi trebalo biti problema. Naravno sve ovo napisano je moje misljenje

 

.

 

 

Gde ima da se kupi taj ventil??

 

ps.i nije ti neki sator :rofl:

Link to comment
Share on other sites

hvala neso na komentaru, ali to sam preko veze nasao :rofl:///PS: vezano za sigurnosni ventil, ima ga na pijacama, samo gledajte da bude kvalitetniji, ili put prema zelezniku, u nastavku vodovodske ima specializovana radnja za plinske uredjaje (((( neki foxovi ljubitelji redovno dolaze blizu te lokacije))))
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Zdravo... Prva stvar koju bih zeleo da kazem je da ona grejalica sto mu dodje kao televizor je nista, bio sam sa drugarima na pecanju 3 dana, bilo je nocu minus 2,3 mozda neki stepen vise... vrata od satora su bila spustena i samo jedna strana zasnirana, ja sam hteo da umrem od zime, noige nisam osecao.... ovi sto pricaju da greje i da je super je cista laz... A druga stvar sta kazete za onu grejalicu sto je postavio jedan clan sto se prodaje u angelsportu, kakva je? neka informacija vise...
Link to comment
Share on other sites

Jako ristim ovakvu grejalicu campgaz vec neznam koliko godina i odlicna je za najhladnije dane.Sa bocom od 3l izdrzi tri noci po 12 sati da greje shto mi dovoljno kad idem na pecanje.Jacina je 0,8 do 1,5kw tako da je u shatoru extra.Jedina mana neiskljucuje se sama tako da mora da bude stalno podotvoren shator da bi imalo vozduha.

Ovakvu koristim i kad je upalis nemozes da izdrzis od vrucine . Veoma dobra i povoljna ispunjava sve moje zahteve .

Toplo je preporucujem svima .Bistro i nek vam je uvek toplo na pecanju . :good:

 

http://img818.imageshack.us/img818/7805/dsc00389hp.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Gde u NS moze nabaviti nove, pune boce npr. od 5kg sa gorionikom i sa grejalicom, postoji prodavnica kao npr. Bauhaus  ili slicno?

I gde mogu posle to napuniti legalno, ili da zameniti?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...