Jump to content

Mika Alas


Recommended Posts

Ma jok sad ce ti sto bacaju 160+ da pecaju sa zrenjaninca,tacno kod onog natpisa "petre sarance"

Svaka cast na radu i trudu ulozenom u sredjivanje jezera.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je problem sa sajlama.Koliko sam razumeo one ce biti svima na 80 metara, znaci svima isto.Ako se secate pecali smo

na pocetku kad je bilo 17 ili 18 mesta na 50m pa je bilo ok

 

Da ali tad nisi imao razmak izmedju sajli izmedju 7 i 8 , 6 i 9 celih 100m koliko ce sad biti ako se budu pomerale sajle , prosle godine je bilo najujednacenije pecanje na takmicenjima do sad , znaci svako mesto je moglo pobediti sa malo truda i malo znanja znaci bukvalno svako mesto na jezeru je imalo plasman i nije bilo mesta na kom nije moglo da se pobedi ili bar uzeti plasman ako se radi , sva ce se riba grupisati na tom sirokom mirnom delu i bice totalno nerealno pecanje . Po meni cista glupost jer jezero nije cista kocka , Izmadju 1 i 13 je sirina nekih 180 met i tu ce razmak izmedju sajli biti dvadesetak metara a sirina jezera izmedju 7 i 8 je celih 270m znaci razmak izmedju sajli celih 110m totalna glupost . To je moje misljenje sto ne znaci da sam u pravu !!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Razmak izmedju 7 i 8 nije ni mogao da bude 100m. jer je sa desne strane obale bilo tri platforme 8,9 i 10,sadasnja 8ca je bila

box 11 a sa leve strane to jest do restorana su bile pozicije 17 i 18.U sredini je bila kocka otprilike 100 sa 100 manje vise

oivicena sajlama i pecalo se oko te kocke koja je mislim vece povrsine nego sto ce biti sad izmedju dve sajle.

Nisam merio jezero ali mi nedeluje da je desna strana duza za 90 metara od suprotne,mozda me oko vara ali 90m je bas

velika razlika.Kad se tako pecalo pokojni Sale mi je rekao da leva obala do restorana ima kao sto Caki kaze 180m.

a desna izmedju 220 do 230m ako se nesto u medjuvremenu promenilo ja se izvinjavam.Tacno je da ce riba da se zadrzava

u tom delu ali mislim da riba kruzi i da ce izlaziti na hranu, pa mora da jede zar ne.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je kako "modernim sarandzijama" smeta polozaj sajle, mulj, vrba, kriva platforma itd...

Da ne pricam o besmislenim takmicenjima (kockanju) na ribnjacima od2 do 5 ha.

Pravo u centar mete!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

David i

Carp Yo Yo

Šta vama smeta kako će se pecati na ovom jezeru. Vidite da je se mnogo ljudi javilo kome ovaj način pecanja ogovara, i koji hoće da se naprave pozicije da svi imaju podjednake šanse. I  onda se javi neko ( david ) ko verovtno peca na okeanu na 600m dubine ili možda više.........

Link to comment
Share on other sites

David i

Carp Yo Yo

Šta vama smeta kako će se pecati na ovom jezeru. Vidite da je se mnogo ljudi javilo kome ovaj način pecanja ogovara, i koji hoće da se naprave pozicije da svi imaju podjednake šanse. I  onda se javi neko ( david ) ko verovtno peca na okeanu na 600m dubine ili možda više.........

David je momcina sa divljih voda,poznajem ga licno . ali to svakako nije tema ovog posta . P.S nije nikad pecao u okeanu,znam :)

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je kako "modernim sarandzijama" smeta polozaj sajle, mulj, vrba, kriva platforma itd...

Da ne pricam o besmislenim takmicenjima (kockanju) na ribnjacima od2 do 5 ha.

 

David i

Carp Yo Yo

Šta vama smeta kako će se pecati na ovom jezeru. Vidite da je se mnogo ljudi javilo kome ovaj način pecanja ogovara, i koji hoće da se naprave pozicije da svi imaju podjednake šanse. I  onda se javi neko ( david ) ko verovtno peca na okeanu na 600m dubine ili možda više.........

Indetifikacija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

David i

Carp Yo Yo

Šta vama smeta kako će se pecati na ovom jezeru. Vidite da je se mnogo ljudi javilo kome ovaj način pecanja ogovara, i koji hoće da se naprave pozicije da svi imaju podjednake šanse. I  onda se javi neko ( david ) ko verovtno peca na okeanu na 600m dubine ili možda više.........

Ne smeta meni jer ne pecam po takvim jezerima gdje si i pored njegove velicine ogranicen nekakvom sajlom. Licno od toga bih imao osjecaj da pecam u zatvoru, kavezu ili cemu vec. Nemoj da uzimas previse licno kada neko nesto napise.

 

Nego, David se osvrnuo na to kako ljudima smetaju neke stvari koje su toliko zanemarljive u saranolovu da je to bas onako postalo cudno citat, ali sto ljudi sto cudi, sto zena, dvjesto bradavica.

Link to comment
Share on other sites

Upravu si Carpcarp.

Sto se tice Mike ja ga otpecam par puta godisnje rekreativno. Jezero je idealno za jednodnevno pecanje, e sad sto se tice novog uredjenja jezera videcemo, mislim da ce i dalje pruzati bar isti kvalitet kao i ranije.

pozdrav

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A kakvo znanje treba da se ima da bi se uhvatila riba na miki,voda 4hektara sa 1500glava ribe...

Ja stvarno ne znam kakvo treba znanje da se uhati riba tamo,jedino ako nije norma da se za jedan dan na slobodnom pecanju uhvati 20riba. Za to treba znanje,ali individualno je koliko je kome norma.

A sto se tice ulpate kotizacije pa da se pokazuje znanje,ja vidim da znanje tamo pokazuje 3 do 4 ekipe koje kad pecaju uvek su u plasmanu a istali popunjavaju broj, ili "idu da se druze"

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ada kada ili Mika bara dokle više to nidponištavanje bilo koje vode, najlakše je napisati ja ne pecam na tim vodama. Uplatite kotizaciju i pokažite šta znate. Da li Novak Đoković bira teren, nebira prijavi se za turnir i odradi svoje.

Uzimas previse licno neka pisanja. Bezveze je to. Ima svako pravo svoje misljenje da napise. Ili ipak vlada aparthejd na forumu, a da to nisam primjetio.

 

Kad smo kod Đokovića, njemu je teren isti bilo da igrao u Majamiju, u Zimbabveu ili na Arktickom polu. Zna se koliki je teniski teren.

Link to comment
Share on other sites

Kod nas su ti manje vise sve komercijale ispresecane sajlama , kao i trg repluge koji je ispresecan zicama za trolebuse pa nema gde ni ptica da proleti . U svakom slucaju uvek imas osecaj kao da pecas u kavezu , a i netreba neko umece da upecas ribu u ribnjaku sa ko zna koliko tona sarana i amura , takmicenja i druzenja su nesto sasvim drugo gde svi sumanuto hrane ribu kojecime , a pak pecanje na divljoj vodi ili okeanu tek nema veze sa komercijalnim saranolovom . Ipak na divljoj vodi vaze neka druga pravila i treba ozbiljan trud i rad da se uhvati bar jedna riba , nekad se sedi danima bez udarca ,a na komercu manje vise uvek iscackas po koju ribu 

Link to comment
Share on other sites

 

Ipak na divljoj vodi vaze neka druga pravila i treba ozbiljan trud i rad da se uhvati bar jedna riba , nekad se sedi danima bez udarca ,

 

To je pecanje.. sve ostalo sviranje .. i ribi od 1kg se obradujes vise nego ista ,jer znas da si dao sve od sebe..

Link to comment
Share on other sites

 

Ipak na divljoj vodi vaze neka druga pravila i treba ozbiljan trud i rad da se uhvati bar jedna riba , nekad se sedi danima bez udarca ,

 

To je pecanje.. sve ostalo sviranje .. i ribi od 1kg se obradujes vise nego ista ,jer znas da si dao sve od sebe..

To sam hteo reci i riba od 1 kg je vredna rada i truda . Nekazem nista i komercijalno pecanje ima svojih cari ali divlja voda je ipak daleko zahtevnija i treba biti majstor i to pravi majstor . Pa koliko puta naidjes na komercijali ljudi povadili stapove iz vode da odmore malo :) , na ovakav slucaj na divljoj vodi nikad neces naici.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se...prvo tema je Mika a drugo ne vidim potrebu da se uporedjuje pecanje na Miki i na Dunavu, Savi itd. Jedni su dunsteri a drugi majstori po vama. A sta cemo sa ribolovcima u Rusiji koji se posteno napecaju na divljim vodama a kod nas padne tek po koja? Jel to zato sto su oni veci majstori ili je u pitanju nesto drugo? Razmislite i bistro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam siguran da svi mi gore koji smo pisali pecamo na miki i pecacemo, ovde je bila rec o "modernim" sarandzijama kojima smeta mulj,sajla,platforma, vrba...

I sad lici kao da se u njima budi neka nervoza, zato sto mika manje vise nije idealno ravna tepsija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...