Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Ovaj problem je postao vec prilicno ozbiljan i iritirajuci.

Dvoje momaka su mi pricali da su ih i sa Ata poprilicno zajeb....li, pa su na kraju opet dali 10 ku da prodju. Strasno.

Ovo bi vec neko trebao da napise njihovoj Upravi, a najverovatnije cu ja to uraditi, jer je prevrsilo svaku meru...

Savetovao sam nekolicini mojih drugara da kradom naprave snimak na mob. Ako nista drugo, bar neka se na yotube vrti....

Sto se tice Ata carneta, tvrdim da on nije potreban, nego su to poceli da koriste za klasicno reketiranje.

Austrijanci, koji dolaze masovno preko Zupanja-Orasje nemaju nikakav problem, puna su im auta do vrha, a ne retko vuku prikolice natovarene dzakovima....Mozemo samo da piz....mo, dok neko stvarno ne popiz....di i ne napravi neki incident na granici. Zadnji put sam krenuo ka tome, pa mi je carinik rekao, Dobro je bolan, ajd prodji....

 

Ovaj problem je postao vec prilicno ozbiljan i iritirajuci.

Dvoje momaka su mi pricali da su ih i sa Ata poprilicno zajeb....li, pa su na kraju opet dali 10 ku da prodju. Strasno.

Ovo bi vec neko trebao da napise njihovoj Upravi, a najverovatnije cu ja to uraditi, jer je prevrsilo svaku meru...

Savetovao sam nekolicini mojih drugara da kradom naprave snimak na mob. Ako nista drugo, bar neka se na yotube vrti....

Sto se tice Ata carneta, tvrdim da on nije potreban, nego su to poceli da koriste za klasicno reketiranje.

Austrijanci, koji dolaze masovno preko Zupanja-Orasje nemaju nikakav problem, puna su im auta do vrha, a ne retko vuku prikolice natovarene dzakovima....Mozemo samo da piz....mo, dok neko stvarno ne popiz....di i ne napravi neki incident na granici. Zadnji put sam krenuo ka tome, pa mi je carinik rekao, Dobro je bolan, ajd prodji....

Elem,i kad na kraju sve saberemo,koji mi granicni prelaz preporucujete kad idem iz Srbije,treba da idem za 14 dana,a vec me muka hvata od natezanja sa carinicima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vidim da nitko nista ne piše o Pelagi pa da bacim kratki rezime posljedna dva tjedna..na Pelagi padaju debele ribe, 28, 29, 30kg..lovi se vrhunski, 1ica rastura, 20ka rastura, 5 i 6 također..na kecu su pale 4 ribe izmedu 27 i 30kg, na 20ki riba za ribom ali ovi prosjecni 13-18kg.većina ribe prima po danu..

Lovio sam na 6ici sa kolegom i lovilo se solidno ali ovaj put bez riba preko 20kg. 

http://www.igreklik.com/slike/images/77363493399930499117.jpghttp://www.igreklik.com/slike/images/56523466099609558563.jpghttp://www.igreklik.com/slike/images/44980741164609359556.jpghttp://www.igreklik.com/slike/images/27495281497691821984.jpghttp://www.igreklik.com/slike/images/46488203649222938044.jpghttp://www.igreklik.com/slike/images/07101411255662427050.jpghttp://www.igreklik.com/slike/images/41111823407511934946.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

ne stigoh ranije

Ja sam bio od 16 do 23 avgusta na Pelagicevu,pozicija broj 20. 
Prvi put sam isao na to jezero,isao sam sa zenom na odmor. Rezervisao sam jos sredinom juna,na preporuku kolege carp yo yo-a,kome se ovim putem jos jednom zahvaljujem,kao i kolegi biseru na savetima i smernicama.

isao sam preko sremske race,nisam imao nikakvih problema sa ata karnetom i ostalim stvarima,mozda zato sto sam bio sa zenom pa nisu hteli da smaraju,a mozda sto je bilo 6,.30ujutru pa nisu bili raspolozeni da dave... nisam hteo da idem kroz hr zbog guzvi na granici.
Od moje kuce(zvezdara) do jezera 206km. Vracao sam se preko hr,zupanja auto put... tacno 186km,putarina je 2e

Imao sam znaci od prilike jasne pozicije gde su sprudovi  i gde bi trebalo da se peca,tako da nisam puno vremena morao da bacam marker. 
Drzao sam jedan stap desno na sprudu kod trske,jedan na desnom ulazu u 22,i jedan na levom pod drugu obalu. 
prva riba je dosla posle dva sata 15,8 pa onda oko 17h dva komada od jednom 20.2 i 11.3 divljak,vretenar... 

i tako ... riba je pocela lepo odmah da uzima,ja sam hranio onako solidno vise boile i pelete nego spod,mada sam bacao i zrnevlje.. 
uglavnom posle 7 dana imao sam 48 ili 49 riba i 8 spadanja,3 ribe preko 20kg izmedju 20-21kg. oko 20 rib a izmedju 15 i 20kg... 
riba je radila odlicno ulazila u hranu ostajala... ma fantasticno pecanje. 

Da  jedna stvar,nocu nisam pecao oko 22h kad krenem da spavam sam vadio stapove do 5.30 dok ne ustanem i onda zabacivao i pecao... 
Za tih 7 dana pecanja sam bacio 27kg boila,10kg peleta,i oko 20kg spoda...
Najbolje mi je jeo na desnom ulazu u 22,ali sam upoorno drzao jedan stap desno i jedan na levom ulazu i blize i dalje i skroz u 22,cackao....da sam bar jos jedan stavio na desni ulaz bilo bi  jos vise ribe,da sam pecao nocu bilo bi jos vise,ali ipak sam ja isao na odmor... a i ovako je odlicno bilo,prezadovoljan sam,pogotovo obzirom da se u mojoj okolini nije nesto preterano neko napecao.
Koristio sam se jednom malom taktickom finesom,a to je da sam uvece u prvi mrak muski tovario dve tacke za koje sam mislio da tuda riba prolazi na 19,18,17....  i onda posle sat vremena vadio stapove i isao da spavam,tako da ujutru kad sam ustao samo mali pva i odma krece zurka.... riba nije odlazila nocu sa mesta a nije se ni bockala pa da razjebe hraniliste i poplasi ostale...

sve u svemu extra dozivljaj,jezero prelepo,voda prelepa,ljudi jako fini,srdacni... jedino ceo dozivljaj kvari onaj objekat kod plaze sa koje je muzika tresla do pola noci
gallery_1274_10_1629674.jpggallery_1274_10_3097957.jpg

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Slike su ti samo od 16.08. tako da ne verujem da si bilo sta upecao posle. I ovom mucenika sto ima 2,3 kg kao zec si na prepad upecao...vidis kako je krenuo odmah u obalu da se obesi o vrbu....hahahahhaha

P.S. Svaka cast doktore!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne stigoh ranije

 

Ja sam bio od 16 do 23 avgusta na Pelagicevu,pozicija broj 20. 

Prvi put sam isao na to jezero,isao sam sa zenom na odmor. Rezervisao sam jos sredinom juna,na preporuku kolege carp yo yo-a,kome se ovim putem jos jednom zahvaljujem,kao i kolegi biseru na savetima i smernicama.

 

isao sam preko sremske race,nisam imao nikakvih problema sa ata karnetom i ostalim stvarima,mozda zato sto sam bio sa zenom pa nisu hteli da smaraju,a mozda sto je bilo 6,.30ujutru pa nisu bili raspolozeni da dave... nisam hteo da idem kroz hr zbog guzvi na granici.

Od moje kuce(zvezdara) do jezera 206km. Vracao sam se preko hr,zupanja auto put... tacno 186km,putarina je 2e

 

Imao sam znaci od prilike jasne pozicije gde su sprudovi  i gde bi trebalo da se peca,tako da nisam puno vremena morao da bacam marker. 

Drzao sam jedan stap desno na sprudu kod trske,jedan na desnom ulazu u 22,i jedan na levom pod drugu obalu. 

prva riba je dosla posle dva sata 15,8 pa onda oko 17h dva komada od jednom 20.2 i 11.3 divljak,vretenar... 

 

i tako ... riba je pocela lepo odmah da uzima,ja sam hranio onako solidno vise boile i pelete nego spod,mada sam bacao i zrnevlje.. 

uglavnom posle 7 dana imao sam 48 ili 49 riba i 8 spadanja,3 ribe preko 20kg izmedju 20-21kg. oko 20 rib a izmedju 15 i 20kg... 

riba je radila odlicno ulazila u hranu ostajala... ma fantasticno pecanje. 

 

Da  jedna stvar,nocu nisam pecao oko 22h kad krenem da spavam sam vadio stapove do 5.30 dok ne ustanem i onda zabacivao i pecao... 

Za tih 7 dana pecanja sam bacio 27kg boila,10kg peleta,i oko 20kg spoda...

Najbolje mi je jeo na desnom ulazu u 22,ali sam upoorno drzao jedan stap desno i jedan na levom ulazu i blize i dalje i skroz u 22,cackao....da sam bar jos jedan stavio na desni ulaz bilo bi  jos vise ribe,da sam pecao nocu bilo bi jos vise,ali ipak sam ja isao na odmor... a i ovako je odlicno bilo,prezadovoljan sam,pogotovo obzirom da se u mojoj okolini nije nesto preterano neko napecao.

Koristio sam se jednom malom taktickom finesom,a to je da sam uvece u prvi mrak muski tovario dve tacke za koje sam mislio da tuda riba prolazi na 19,18,17....  i onda posle sat vremena vadio stapove i isao da spavam,tako da ujutru kad sam ustao samo mali pva i odma krece zurka.... riba nije odlazila nocu sa mesta a nije se ni bockala pa da razjebe hraniliste i poplasi ostale...

 

sve u svemu extra dozivljaj,jezero prelepo,voda prelepa,ljudi jako fini,srdacni... jedino ceo dozivljaj kvari onaj objekat kod plaze sa koje je muzika tresla do pola noci

gallery_1274_10_1629674.jpggallery_1274_10_3097957.jpg

kako četvrtkom udara mjuz kad je žurka.. :crazy:  :diablo:  :a054:

Link to comment
Share on other sites

da da cetvrtkom je izgleda tehno night... :) 
muzika je glasna i preglasna stvarno smeta ali kad je u nedelju 17.8 u neko doba oko 22h pojacao od Vendi pesmu "prcnulo se sarance" bukvalno je zemlja podrhtavala ali bukvalno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast i drugom majstoru! (VladaBG)

 

Ja 7-og septembra idem na 6icu na 5-6 dana pa cemo vidjeti sta ce biti.

Planiram da nosim samo boile i samo sa njima da hranim i pecam(14,16 i 20mm)

Pet-sest kila po danu i kontam da je to dovoljno.

 

Jos se samo nadam da cu izbjeci dvije stvari - muziku iz kafane i somove. :a058:

Link to comment
Share on other sites

ja sam uhvatio jednog soma,oko 5kila... u prvi mrak oko 21h
verovatno bi ih bilo vise da sam pecao nocu. Neki ljudi na 29 su imali jednog od 14,na 1. je momcima pobegao veliki som,a na 11 je austrijanac uhvatio soma oko 1,5m ako sam dobro zapamtio. 
Spremi se za komarce,subotu i nedelju ih nije bilo skoro uopste ali od ponedeljka kad su krenuli.... bas ih ima,bilo ih je i preko dana na smenu muve i komarci

Link to comment
Share on other sites

Jooj znaci opet komarci... :-(

U junu kad sam bio ubili su me i nakon toga cujem da su prskali i da ih nema.

Racunam da ce biti manje soma jer je hladnija voda.

Prosle godine na 29ci sam imao dva soma od 15 i 14 kg.I hrpu malih od 2-3 kile.

Uzimao je bukvalno sve.

Link to comment
Share on other sites

ja sam uhvatio jednog soma,oko 5kila... u prvi mrak oko 21h

verovatno bi ih bilo vise da sam pecao nocu. Neki ljudi na 29 su imali jednog od 14,na 1. je momcima pobegao veliki som,a na 11 je austrijanac uhvatio soma oko 1,5m ako sam dobro zapamtio. 

Spremi se za komarce,subotu i nedelju ih nije bilo skoro uopste ali od ponedeljka kad su krenuli.... bas ih ima,bilo ih je i preko dana na smenu muve i komarci

a ti si bio na 20ki??  zvao me austrijanac da je dobio od nekoga sa 20ke koje bio sa djevojkom (zenom) saku boili, te da je ubo 21,kg5 na te boile...eto da sam znao da si ti, stao bi se pozdravit, ja sam bio na 6ici u tom periodu ;)

Link to comment
Share on other sites

e bas mi je drago da je uhvatio ribu,bar malo da mu zaleci one rane od komaraca...  onako nekog izujedanog kao malog austrijanca ja nikad nisam video,dao sam im neku mast da se namazu,i malo vise od sake boila... :) 

boze zdravlja sledeci put mozda budemo opet u istom periodu pa da se upoznamo.

Link to comment
Share on other sites

e bas mi je drago da je uhvatio ribu,bar malo da mu zaleci one rane od komaraca...  onako nekog izujedanog kao malog austrijanca ja nikad nisam video,dao sam im neku mast da se namazu,i malo vise od sake boila... :) 

 

boze zdravlja sledeci put mozda budemo opet u istom periodu pa da se upoznamo.

malog su pojeli komarci ja isto to nisam u zivotu vidio...i ja se nadam da cemo se imati prilike upoznati ;)

Link to comment
Share on other sites

Elem,da napisem, i ja nesto o Pelagicevu.Danas se vratio posle provedenih 74h na jezeru na poziciji 5.Mesto je san snova da biras gde da zabacujes ,leva uvala,desna uvala ispred.Generalno slabo smo prosli,jednostavno riba se pomerila iz ovog dela jezera uhvatili smo 3 sarana u proseku 15kg,4 soma u proseku 5kg i par krupnih babuna.Svu ribu smo uhvatili u desnom zalivu,sa ostalih mesta ni bip za 3 dana.DOk smo mi bili na jezeru pecalo se na pozicijama 1,3,5,6,29,28 i 26 i sve ukupnoh uhvaceno ne vise od 15 riba.Ali zato je drugi kraj jezera pecalo fenomenalno.Informacija od jednog lokalnog ribolovca na jezeru je da se riba konstanto krece po jezeru,2-3 dana je u jednom kraju ,2-3 u drugom kraju pa posle jede na celom jezeru ,i tako u krug,mi smo bas potrefili kad nije bila u nasem delu jezera.Ali za prvi put smo jako zadovoljni,extra priroda extra domacini,prelepe ribe,i tek jagnjetina u restoranu STARI HRAST ima svoju pricu,skromnih 2kg za nas trojicu i klinca.Jedna zanimljiva situacija ,druga noc negde oko 2h posle ponoci karakterican vrisak DELKIMA a kolega malo dremnuo a sve traje cirka 5sekundi ,dok je otrcao 100m sa preponama do rod poda ,samo se cuo neverovatan zvuk BBBUUUCCC, i nestao je jedan stap sa rod poda  (stap shimano tribal carp i masinica shimano medium baithruner)Neka mrcina ga skinula sa rod poda,pretratrazivali smo dva sata dno i nista,tek ujutru smo zakacili najlon i zvukli stap .ribe je uletela u panj i otkinula udicu,ali sva sreca pa smo izvukli komplet,ne treba ni da napominje ko je placao jagnjetinu.Cene u radnjama su nize nego kod nas,gorivo i cigare dosta jeftiniji nego ovdeAjde da napisem i par kritika prvva je DA BOG DA SE KAFIC ZAPALIO NA PLAZI,brate moj ubijaju u pojam sa muzikom,jos ajde da je neka muzika ,nego nesto za ispiranje mozga,odvrnuta do panja,i ubija celu noc,zamislite koja je jacina kad se Delkimi moraju pojacati do kraja da bi se culo ako ste malo dalje od stapova.Naravno da sam uleteo u neku nervoznu smenu na granici,klasika natezanje oko liste i na kraju 5e,resava stvar ,pa opet natezanje za klinca sam poneo izvod iz M.K.R.,ne moze mora pasos itd,i nakraju pita me pandur citiram STA DA RADIMO DA VAS NE VRACAM NAZAD,da prevedem  daj neki evro i pusticu vas,ajde opet 5 jevreja i teraj.NAsi su bez problema overili liste stvari koje iznosimo i zemlje ,jedino bosanci se natezali.Dogodine pravim nam pasose i idemo preko CRO,em je brze em nema nikakvih problema za stvari koje se nose.Sve u svemu voda koju cu sigurno pocecivati bar jednom godisnje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bole care ajd trpaj stvari na stranicu, ima par mjeseci kako si mi javio da ce biti uskoro. Nestrpljiv sam, a vjerujem i ostali su. Ovim koji su pecali u proteklom periodu na najboljoj vodi za saranski ribolov u BiH, iskrene cestitke i neka su vam uvijek tako zategnute strune.

Na Pelagicevo planiram na 5 dana tamo u oktobru ako vrijeme bude kako treba.

Bistroooo

PS: kad je kafic u pitanju, nazalost tu se nista ne moze uraditi po pitanju toga da se muzika smanji ili tako nesto. Ne znam jeli neko nekada probao zvati policiju radi uznemiravanja ali cini mi se da ne bi pilo vode posto je udaljeno od kuca podosta.
I sam sam bio jednom u dvojbi da li da sledeci puta ponesem kuglicnih lezajeva 16 mm pa da kobram malo prema kaficu iz blizine, al' sam odustao od te namjere.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Otpeco sam svoju prvu kampanju na ovoj predivnoj vodi i osto sam pozitivno iznenadjen,riba je jako lose uzimala na cjelom jezeru,a ja dobio poziciju broj 18 i na moju radost solidno proso na istoj!!

Peco sam pet dana i pet noci sa kolegom na 18ki,pozicija br 19 je bila slobodna a 20ka je pecala,takodje na poziciji br17 je bio kolega Neso sa foruma.

 

Sve u svemu imo sam dvije riba 20+ a evo i neka slikica:

Pogled na poziciju i kamp

10660370_10202975178891511_8151646703392

Ljep komad a vaga kaze 21kg

10612634_10202975185851685_8242602842644

Tu je i Amur 21:400

10622765_10202975188531752_7672000902096

i ostali ulovi

10620567_10202975190971813_3752223312276

10635950_10202975197531977_3923993468628

10603567_10202975205292171_4931912778151

10703659_10202975183291621_2114863897445

Nadam se brzoj posjeti ovom jezeru.......

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Paponja s obzirom da ne poznajes vodu i prvi put si pecao ja mislim da si sasvim solidno prosao.

Ne mali broj ljudi (racunajuci i sebe) je znao otici sa jezera podvijenog repa sa vrlo malo ili nimalo upecane ribe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...