Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Svaka cast na lepim ulovima.

Dogadja mi se vec nekoliko godina tamo da kad stignem na poziciju imam kupanja, dok se raspakujem kupanja se nastavljaju na prvoj slobodnoj poziciji do mene... Ne voli pritisak, hoce mir, a za to ima prostora tamo u odnosu na male komercijale...

Sto posto tacno, dodjem na 29ku a on se kupa ravno ka bovi, dok bacim marker par puta i pocnem hraniti kupanje se pomjera sve vise ka 2 i 3 da bi na kraju usao skroz u zaliv kod keca(niko nije pecao tamo tad)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Koliko ja znam sem ako nije bilo izmena pecanje sa plaze je zabranjeno van takmicenja, a i iskreno maltene sve ostale pozicije su ti daleko zanimljivije za pecanje od plaze

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Plaza nije uopste dio jezera sa kojim SRD Saran raspolaze. Odatle i sva ona muzika tokom dugih ljetnih noci, odatle i kupaliste tu.
Na nju nemoj dzaba da racunas.
Druga je stvar sto oni njima izadju u susret za takmicenja i to je samo tad.
Eventualno u jesen mozes da pecas plazu ali sa pozicije keca jer sklone sajlu. Sada kada je sajla ponovo razvucena, to je nemoguce.

Bistroooo :pivopija1:

PS: ja i pored toga sto su oni se ubili na plazi od ribe, ne bi sjeo na tu poziciju jer ima 100 puta zanimljivijih pozicija, nebitno da li cu da upecam 1 ili 100 komada.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druze,

Nemas potrebu za plazom...

Preko zime riba bude na prostoru 29-1-plaza.

Kada malo otopli desava se da u rano prolece bude u delu plaze, jer je tu i dosta cista voda, a i najblizi mu je plicak, posle mirovanja.

Na Pelagicevu se riba jako puno kreve, desava se da se u toku dana pokrene sa jednog na skroz suprotni deo jezera.

Plaza nije za pecanje i nemas mir.

Na takmicenju, kao sto je sada bio slucaj, Nesa je sa ekipom lepo hranio, imao bojlu koju je saran intenzivno uzimao, pa je time zadrzavao ribu kod sebe.

Tvrdim da se riba vec rasporedila po jezeru odmah posle takmicenja i ide po spotovima, kako je ko hranio.

Idem tamo da pecam od 13. Ovog meseca na poz.11 znaci totalno suprotno, javljam sigurno lep ulov, garantovano...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko budeš mogao, napiši po dolasku kako si prošao i kakva je situacija sa vodom (posebno nivo vode u jezeru)

evo ovako, dosao jucer sa pelage, pobjego prije grmljavine, dva dana na 11ici, vodostaj nizak dosta, na nekim pozicijama kao na 11 je komplicirano nositi ribu gore..ribolov ko ribolov je bio vrhunski, 5 riba preko 20 (24,30 22,50 21,10 20,60) 19ke 18ke, te jedan mali od 5 i sitno i prvi ubod, usta kao u bebe;) ukupno nekih 240 kila smo uspjeli nasukat, dva otkacivanja, dva soma (5 i 7kg), SAMO jedan amur..sve ribe iskljucivo na smrad uhvacene..na 14 je ekipa iz Berlina isto odlicno lovila, trenutno su rumunji na poluotoku a sve ostalo je prazno..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

evo ovako, dosao jucer sa pelage, pobjego prije grmljavine, dva dana na 11ici, vodostaj nizak dosta, na nekim pozicijama kao na 11 je komplicirano nositi ribu gore..ribolov ko ribolov je bio vrhunski, 5 riba preko 20 (24,30 22,50 21,10 20,60) 19ke 18ke, te jedan mali od 5 i sitno i prvi ubod, usta kao u bebe;) ukupno nekih 240 kila smo uspjeli nasukat, dva otkacivanja, dva soma (5 i 7kg), SAMO jedan amur..sve ribe iskljucivo na smrad uhvacene..na 14 je ekipa iz Berlina isto odlicno lovila, trenutno su rumunji na poluotoku a sve ostalo je prazno..

zaboravih navest da su kupovi jedan krajem ovog mjeseca i fishermans je od 3.5. do 10.5. a za 1.maj se ne peca, tako da.....

Link to comment
Share on other sites

Za bobu 84 na kecu se peca na 5 plovku uz sajlu ima mali sprud metar sa metar čim izađeš iz kanalića naskočiš na sprudić tu radi krupan šaran i desno prema osmici imaš rupu na 45 m u tu rupu koji god mamac da baciš dobijaš ribu  danju ... Bistro!!!..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da podelim atmosferu i ambijent sa onima koji jos nisu bili na vodi..... ;)

 

pre_1398545242__imag0143_resize.jpg

Zoki mislim da su ti cerade (podnice) ostale na poziciji, bar mislim da su tvoje, bio sam na 6ici tri dana i muvo se malo okolo i nađem na 10ki 4 cerade, sa čičkom, po šatoru bi rekao da su tvoje, odnjeo sam kod Jove pa se ćuj s njim ako su tvoje..

lovili smo na 6ici 3 dana, riba je radila vrhunski, skoro 500 kila smo nasukali, 5 riba preko 20 i 2 ribe preko 25 kila, vrijeme je bilo katatrofa od pljuska i vjetra do sunca i miline, blato do vrata u nekim trenutcima..sve u svemu odličan ribolov..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast. Nisam ni sumnjao u Vas ;) . Da znate pecati, to znam....

Hvala i za podnice, jesu moje. Uvek mi je drago kada ljudi uzivaju dok pecaju, ti i drustvo ste jedni od takvih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast. Nisam ni sumnjao u Vas ;) . Da znate pecati, to znam....

Hvala i za podnice, jesu moje. Uvek mi je drago kada ljudi uzivaju dok pecaju, ti i drustvo ste jedni od takvih.

Hvala kolega, bilo je stvarno odlično, dali smo si truda ali smo i nagrađeni za to, za podnice se podrazumijeva, kakvi bi mi bili ribići kad tuđe stvari ne bi vratili nazad il prijavili da smo pronašli..nažalost imam tek 5 postova pa mi neodobrava da tebi i M C-u odgovorim na pp, pa cu ovdje onda

M C- vodostaj je čak malo i porastao i to u zadnjih 10ak dana, što je dosta pohvalno poznavajući trenutni vodostaj ma jezeru..6ica je ok za prihvačanje rbe, ima i boljih pozicija naravno (5, 29,25,20,14), ima i lošijih, mislim da su sada 17, 18, 19 i 1, 2, 3 najlosšije za prihvačanje ribe, ostale su ok..

evo par fotki blata i riba ;)

http://oi60.tinypic.com/2jgnef.jpg

http://oi61.tinypic.com/2urqxqw.jpghttp://oi60.tinypic.com/122ome1.jpghttp://oi62.tinypic.com/2wom3h5.jpghttp://oi60.tinypic.com/20seznt.jpghttp://oi61.tinypic.com/29401l5.jpg

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...