Jump to content

Recommended Posts

Ja sam konkretno pitao o aromi SBS GLM........a interesuje me i GLM u praskastom obliku.......

Aroma kao i svaka druga,dok je Glm ekstrat nesto sasvim drugo,kod njega mozes ici u dozama koliko ti novcanik dozvoljava! Dokazano fenomelnalna stvar ali je cena uvek problem kod nas,neki moj savet a verovatno i drugih ribolovaca bicu slobodan je da ga koristis u nekim bird ili bird cream mixevima gde on u manjoj dozi dolazi vise do izrazaja. U mesnim ili u fish mixevima trebas ici sa puno vecim dozama recimo od 50g po kili miksa sto jako poskupluje miks a bas toliko i nismo bogati da se kurcimo. A sama aroma kao aroma,mozda na nekoj vodi ona odigra neku ulogu na nekoj zataji. A ti onda skockas sve to u kvlitetan mix i tacno ti se je....e na sta ce da mirise.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Malo odskacem od teme al glm je u pitanju isto .... nutrina aroma glm da li je iko koristi i kakva mu je . Ja je imam i nekako ne zelim ni da je stavljam u boilu . Nema veze sa aromom glma . Bar ja mislim ... vise mi vuce na tas za sudje..:-)
Link to comment
Share on other sites

Malo odskacem od teme al glm je u pitanju isto .... nutrina aroma glm da li je iko koristi i kakva mu je . Ja je imam i nekako ne zelim ni da je stavljam u boilu . Nema veze sa aromom glma . Bar ja mislim ... vise mi vuce na tas za sudje..:-)

dali si siguran da ti se zena nesveti zbog necega iz proslosti :diablo: :diablo:

Link to comment
Share on other sites

znam, pitao sam razne koji su je uzeli u autosportu i svi kazu da mirise tako na neki detrdzent (al stvarno nema nikakve veze sa ostalim aromama/prahovima koji imaju ime shellfish/glm/bilosta mesno) al kad se stavi u boile nekako promeni miris, ja sam stavljao 7-10ml  na kilo mixa i te boile su bas smrdele ... imao sam par udaraca na njih sto je najgore i na divljim vodama. iskreno idalje sumnjam da je to prava aroma nutrina vec da je nesto smuckano al dok jednog dana ne kupim u engleskoj necu ni znati za sigurno :D.

Link to comment
Share on other sites

A ovo kod nas nije orginal?

Nisam rekao da nije orginal. Nego ako sumnjaju da jeste, onda nek naruce direktno iz engleske gdje ne bi trebalo da bude podvaljivanja. O tom podvaljivanju se precesto prica na ovim prostorima. 

Ako vec neko nema para da baci to sve u laboratoriju i sazna prave podatke onda nek makar kupi nesto iz engleske gdje bi mozda mogao da bude siguran da ce stvarno da dobije ono sto misli da je unutar pakovanja.

Kako drugacije objasnit i pomoc covjeku koji je sumnjicav prema proizvodu koji kupi na Balkanu? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam bre na tebe Bosanac mislio,izgleda je fora da se samo nesto lupeta a nije bitno sta....kao kad bi rekao da Autocommerc ne prodaje orginal Audija,tako i ovo ....
Link to comment
Share on other sites

Ma nisam bre na tebe Bosanac mislio,izgleda je fora da se samo nesto lupeta a nije bitno sta....kao kad bi rekao da Autocommerc ne prodaje orginal Audija,tako i ovo ....

nista onda :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozdrav svim kolegama!

Pažljivo sam pratio sve postove oko glm, nešto sam i naručio a nešto ću nabaviti u Mađarskoj, elem...za sada bih bio zahvalan za vaše mišljenje oko sledećeg:

 

-Pošto nisam ljubitelj komplikovanja, odnosno nisam zagazio duboko u problematiku jer mnogo toga ne razumem, orijentisao sam se na skroz proste mikseve pa tako u zadnje vreme koristim prekrupu od expandiranog kukuruza koja miriše pa bar 3x jače od obične prekrupe. U to bih mešao glm a dok to ne stigne nabavio sam mussel meal preko totalcarp.rs pa me interesuje u kom odnosu to da mešam. Moj način prezentacije mamca je sledeći: udicu mamčim 1 zrnom starog kukuruza (kuvanog) a onda to obložim sa valjkom od pomenute prekrupe i to lepo opstaje u rečnoj vodi, održi se oko 1h.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svim kolegama!

Pažljivo sam pratio sve postove oko glm, nešto sam i naručio a nešto ću nabaviti u Mađarskoj, elem...za sada bih bio zahvalan za vaše mišljenje oko sledećeg:

 

-Pošto nisam ljubitelj komplikovanja, odnosno nisam zagazio duboko u problematiku jer mnogo toga ne razumem, orijentisao sam se na skroz proste mikseve pa tako u zadnje vreme koristim prekrupu od expandiranog kukuruza koja miriše pa bar 3x jače od obične prekrupe. U to bih mešao glm a dok to ne stigne nabavio sam mussel meal preko totalcarp.rs pa me interesuje u kom odnosu to da mešam. Moj način prezentacije mamca je sledeći: udicu mamčim 1 zrnom starog kukuruza (kuvanog) a onda to obložim sa valjkom od pomenute prekrupe i to lepo opstaje u rečnoj vodi, održi se oko 1h.

Kolega odlicna i lovna kombinacija je da koristite 100 gr Masterbih mussel meal i 20 gr GLM extract po kilogramu nekog vaseg miksa.Mnogo toga ovisi o kompletnom sastavu vaseg miksa u celini ,ali ova nadopuna ce sigurno poboljsati vas finalni mamac.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi kod vas u Srbiji je Nutrabaitsov GLM Extract 7 eura (830 dinara) a u Engleskoj je taj isti proizvod 10,5 eura!

 

Jel neko mozda vidi neku razliku tu? 

 

Kako u Engleskoj da bude skuplji a kod vas jeftiniji i to sa sve carinom i porezima placenim na njeg?

 

Ko je tu lud?

 

 

U engleskoj a i u vecini evropskih zemalja postoji dodatni porez na luksuz a u luksuz spada lov i ribolov! Zato je sve skuplje nego kod nas...

Link to comment
Share on other sites

U engleskoj a i u vecini evropskih zemalja postoji dodatni porez na luksuz a u luksuz spada lov i ribolov! Zato je sve skuplje nego kod nas...

Eto vidis, ja sam mislio da im je saranolov registrovan kao sport, a ne luksuz.

Link to comment
Share on other sites

Sticky baits uzeto,potpuno stari dobri GLM kao od nutre,Uzeo u Engleskoj.Madjari su gori od Srbije,ustvari i Srbija uzima od madjara ....

Uzimajte NASH jer ima odlicne proizvode i josh madjari nisu poceli da muvaju

 

Lepo je neko reko,kako moze maloprodazna cena da bude za solara i nutre koja je nabavna kod njih u fabrici???Mucnite glavom ljudi.Znam nabavne cene i solara i nutre,znam gazde i dopisivao se snjima i narucivo za Mk na veliko.tu cenu koja ima madjari i srbi nema nigde ne samo u evropi nego i sire.

Jeste pakovano u samoj fabrici,ali koliko para toliko muzike.

Link to comment
Share on other sites

Nisu svi u mogucnosti da poruce iz engleske ili da im neko donese iz nemacke . I znam mnoge ljude koji uzimaju kod nas i extra im radi ta hemija i ne biju glavu mnogo oko hemije. Ako bi se opterecivali previse sta je original i sa hemijanjem i laboratorijim , kad bi pecali?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...