Jump to content

Kako Baciti Sto Dalje Sa Obicnim Stapovima


Recommended Posts

Ganicu,vidis da i sam kazes da FS nije bas to to,ne moze da izbaci al ponekad moze da izvuce :-D

Sto si se bre uhvatio za fs??? :)  :) ni century ne moze da dobaci do sajle ( bar kad ja bacam) ne samo fs ... 

 

ja sam cuo od starijih mangupa kad pricaju da postoje stapovi i postoji fs

kao sto ima ona izreka postoje ljudi a postoje i Slovenci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

100 m :rofl:

steta sto nema smajlija da se upisa u gace od smijeha..... :crazy:

Ova tema je definitvno najsimpaticnija tema na forumu trenutno. Meni dodje da se spakujem i da ponesem jedno par kg olova, dodjem da ga okacim na tu sajlu na svim pozicijama na Miki i odem kuci. Yebla vas sajla vise..... ima li slika ulova a ne kacanje sajle!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni na jednoj poziciji nije ispod 100m.

Ko hoce pravu infomaciju neka pita Kuleta. Licno nisam nikad imao problem da dobacim sajlu ali nisam ni kacio pomorandze. Olovo 90gr i PVA velicine krupnijeg oraha leti bez problema

Link to comment
Share on other sites

Koliko puta je vec napisano,problem je izbaciti na 100-105 m "mandarinu" ako duva i blagi vetar! a tako je navikao da jede!!

tako je nije vise poenta koliko je daleko jer vecina vas baca 100-150m kao od shale...ali problem nastaje onoga trenutka kada pocinju PVA kese i mreze da dobijaju neslucene dimenzije,e to treba dobaciti,najcesce se prave kese i mreze koje dovode stapove do svojih maksimuma,nije problem baciti olovo i manji PVA na bilo kojoj poziciji...a zasto se tako peca ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

100m je daljina za te kanape...

 

Sirina jezera sa pozicije 1 prema poziciji 13 je +- 190 metara, razmak izmedju "kanapa" je recomo 7-10 metara... 

Racunica je jasna!

Na drugoj strani, izmedju pozicija 7 i 8 je daleko veca (+-250 m), pa samim tim i daljina do "kanapa"!

 

Tako bar kaze Google Earth...

Licno, nisam merio...

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam daljina kao pojam :-D

Mnogi se frljaju tim metrima uzimajuci kao reper Sajlu na Miki,vecina nikad nije videla ozbiljne daljine gde se i kad bacis 150 bude malo....

Tema kako zabaciti sto dalje,krajnje ozbiljna oprema,dobra tehnika i dobra snaga i taj sistem leti i na 190+,nema 2 zeca-3 zeca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam daljina kao pojam :-D

Mnogi se frljaju tim metrima uzimajuci kao reper Sajlu na Miki,vecina nikad nije videla ozbiljne daljine gde se i kad bacis 150 bude malo....

Tema kako zabaciti sto dalje,krajnje ozbiljna oprema,dobra tehnika i dobra snaga i taj sistem leti i na 190+,nema 2 zeca-3 zeca.

licno znam coveka koji baca i 200+ ali je to najlon 0.25 a i samo olovo ne i boila a tek pva. A 190 sa 0.30 neide sigurno. Ma sta tema u off bas je extra......a de je sajla na kolko metra bese:)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Limar

Jeb....ga stvarno sam ubedjen da na poz.10 i 11 nema vise od 90 m, al da ne ispadnem lud. Cak mislim da si u pravu, pitanje dal ima i 80 metara, zato me i cudi sve ovo...

biseru,ima 98-100, a na poz.9 107m!!licno sam merio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verujem ti Zorane, ali stvarno ne bih nikad mislio, voda vara, a posledniih desetak godina uglavnom pecam na otvorenim vodima velike sirine gde zaista treba dobro zapeti na pojedinim pozicijama, tako da je moguce da se izgubi osecaj daljine.

Ja sam uvek nekako sklon misljenju da se preteruje u tim daljinama, mozda gresim

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...