Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

danas na adi tuga.pecao sam na 24 ceo dan.imao samo jedno kidanje.pored toga ni bip.cverglan ne jede samo kukuruz,ali ga ne jede ni saran.toliko izgricka boile da ostanu za pola sata velicine zrna graska.to nije normalno u kojim kolicinama ga ima.stavio sam cak boilu koja je tvrda kao kamen ali ista prica.bukvalno nemoguce pecanje na boile.tako da predlazem da ponesete klikere ako planirate na adu pa da ih dipujete.nema druge.sve u svemu lepo vreme,bar sam se odmorio u hladovini.
Link to comment
Share on other sites

Pecao i ja juce na safariju,pa bih se nadovezao na prethodni post.

Po pitanju cverglana situacija i nije toliko strasna bila bar kod mene na desetki.Jesu glockali,nedovoljno suve boilke i skidali,ali iole tvrdjoj boilki nisu mogli nista tj.ostane je dovoljno da i saran ima sansu da je uzme.Jednog sam izvadio popodne.

Drzao sam skoro celo prepodne monster crab i frankfurtsku plus razne jagode itd.-dipvane i nedip. i u 95 posto slucajeva sam vadio cele boilke.

Riba je slabo radila.

Imao sam jedno kidanje-uspeo je da mi ode u granje,jedan promasaj posto sam poprilicno zakasnio sa kontrom, i jednog od desetak kg sam uspeo da izvucem.

Oko podneva je sve stalo,tako da do pakovanja nije bilo desavanja.

Momak koji je pecao na cetvorci imao je dve ribe do podneva a posle toga takodje tajac.

Link to comment
Share on other sites

Ja (mi) bili u nedelju na 1, 2, 3, 4 i 5. Ukupno 9 riba, jedno otkacinjanje. Cverlan glodje, ali samo jedan zakacen. Momci preko puta (ne znam tacne pozicije), bas, bas lepo pecali... Mozda cak i 20-ak riba!

 

P.S. Bilo i lepih stvari. Upoznao sam Ceronimusa, i dobio podizace! ;)

Veliki pozdrav za njega!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.cverglan ne jede samo kukuruz,ali ga ne jede ni saran.toliko izgricka boile da ostanu za pola sata velicine zrna graska.to nije normalno u kojim kolicinama ga ima.stavio sam cak boilu koja je tvrda kao kamen ali ista prica.bukvalno nemoguce pecanje na boile.tako da predlazem da ponesete klikere ako planirate na adu pa da ih dipujete.nema druge.sve u svemu lepo vreme,bar sam se odmorio u hladovini.

 

postojanost boile u vodi zavisi od kojih materijala je napravljena. ako je ona tvrda u ruci na suvom ne znaci da ce biti tvrda u vodi. npr... glina ima veoma velike cvrstoce kad je suva skoro je ko kamen, ali kad joj dodas malo vode ona je mekana. sto vise vode i prelazi u tecnost. mislim da se moze pronaci slicnost sa boilama tj materijalom od koga je boila napravljena. treba koristiti boile koje su postojanije u vodi. to je moje misljenje mozda gresim. neka me neko ispravi ako nisam u pravu posto nemam mnogo iskustva sa boilama

Link to comment
Share on other sites

U subotu sam pecao na br. 29. Za ceo dan jedan ljuskavi 12+ po slobodnoj proceni. Došao na tuna-spice sa podizačem... Cverglan se razmnožio, ima ga k'o pleve. Jata malenih poput crnog plamena... :( Sve proždire uključujući i voćne mamce. Mesta prekoputa, 3 i 4 su solidno davala ribu.
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje,pa da li vlasnik jezera preduzima nesto povodom cverglana tj manjova???To je cudoviste koje sve jede a boile su mu desert!Zao mi je sto nisam slikao oblike koji ostaju(ako ostane)na dlaci,od trougla,pravougaonika do kojekakvih hiroglifa od okrugle boile.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje,pa da li vlasnik jezera preduzima nesto povodom cverglana tj manjova???To je cudoviste koje sve jede a boile su mu desert!Zao mi je sto nisam slikao oblike koji ostaju(ako ostane)na dlaci,od trougla,pravougaonika do kojekakvih hiroglifa od okrugle boile.

 

Preduzima, trudi se da ih mislima odagna, bas se trudi!

 

:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje,pa da li vlasnik jezera preduzima nesto povodom cverglana tj manjova???To je cudoviste koje sve jede a boile su mu desert!Zao mi je sto nisam slikao oblike koji ostaju(ako ostane)na dlaci,od trougla,pravougaonika do kojekakvih hiroglifa od okrugle boile.

hebem mu pos'o i na miki su se isto tako nakotili da i to nije normalno . Pecali smo 24h,pravljenu boilu je razvaljivao ,15 min u vodi i nema je. Ali pronadjem u torbi neki squid hutchinson,star jedno 2 godine,jedva sam ga probusio, i vidis za divno cudo nije ga ni pomirisao,a lepo je riba radila. mozda je fora tu,sto tvrdje boile stavljati .

Link to comment
Share on other sites

Nebih se bas slozio?!

Moj drugar je bio u nedelju, pecao na mestu br. 13, imao ukupno 12 riba i 2 otkacinjanja...

Do duse, osim njega, na celom jezeru, a bilo je full puno, upecano je ukupno jos 4 ribe!

 

Mozda treba i malo znanja?

Ili srece... ;)

Ja sam bio na 29 imao dva komada 12+,kum do mene na 30 2kom,pecanje fishing(Sale) na 26 2kom i drugar na 25 takodje 2kom od kojih je jedan bio 15+...

To je bilo u nedelju 09.09.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znali neko kako je zavrseno takmicenje danas,to jest konacnu listu

 

Rezultati III carp cupa:

1.Keki CT 560,02

2.Vucjak CT 546,35

3.Boban Srbija CT 541,71

4.Scarabee CT 509,50

5.Bosch CT 454,32

6.Ada Safari CT 254,50

7.Ihtus CT 240.94

8.Pelagonija CT 135.44

 

Najveca riba - Ada Safari CT 15,32kg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...