Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Juce sam bio na Adi Safari,mesto br. 4..Dobio sam jedan komad,koliko vidim generalno slabo radi riba,i primetio sam da se dosta krece po povrsini vode.Sada zbog ceka ne znam,mozda je u pitanju manjak kiseonika.Primetno je takodje da je nivo dosta nizak...I ako bih neko mogao da proceni koliko je otprilike imao solidni komad kojeg sam dobio...Hvala unapred :) 

Link to comment
Share on other sites

Juce sam bio na Adi Safari,mesto br. 4..Dobio sam jedan komad,koliko vidim generalno slabo radi riba,i primetio sam da se dosta krece po povrsini vode.Sada zbog ceka ne znam,mozda je u pitanju manjak kiseonika.

Ja kako sam skontao, tamo slabo plicaka ima?

Ako grijesim neka me neko ispravi slobodno.

 

Usljed nedostatka tog plicaka koji bi se u ovom periodu brze ugrijao od ostalog dijela jezera, riba pribjegava alternativi, a to je prilazak povrsini koja se brze zagrijava i tu se riba sunca sto joj godi nakon zimskog perioda i manjih temperatura vode u proteklom periodu.

Link to comment
Share on other sites

Generalno, riba je na Adi prilično pospana u ovo doba godine. No, od dosta prijatelja čujem da je celokupna prošla sezona bila tako loša da su posle niza godina "vernosti" odlučili da promene lokaciju...Zaista bi bilo šteta da ne otkrijemo šta je posredi ovako slabog rada ribe...

Link to comment
Share on other sites

ada je prestala da bude kada to jest mesto na kome svako ko zabaci moze da upeca ribu .neka se neuvrede  sarandzije koji sebe smatraju velicinom ,nego neka pokusaju da vide gde grese i zasto nepecaju .ima ribe ,ali migrira dosta cesto sa jednog dela jezera na drugo ,krece se u nekom medju sloju vode ,dolazi u plicake ,kupa se u sajlama ali ipak nepeca .prosle godine sam bio dvaput i imao srece riba je radila pecao sam lepo pa nisam imao tu cast da mozgam gde i kako naci ribu .ove godine nisam pecao ali nadam se da cu bar koi put posetiti adu, ostala mi je u lepim uspomenama ....kad riba neradi imamo 1001 teoriju zasto neradi a kad radi nema teorija zasto radi nego se peca ....bistro i na vodu!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pre neki dan svratio na adu opet mrtvilo po koja riba kazu pecarosi ,sedim u restoranu i gledam nista se ne desava .zapazam za 2h koliko sam gledao pojedina mesta niko nije nista pokusao da promeni ,gadja se sajla nema pva niti se hrani samo po par boila prackom dosta rastrkano a oce ribu .ustao da prosetam zastajem i pitam kako ide na cega se javlja .odgovori hranio sam sa tri vrste boila jedno hraniliste bacio sam 300g ali nece sad pecam na kuruz i opet nista .kod drugog hranilica i maroseva hrana za fider vanila sa boilom 20-22mm crvene boje podseca me na ricworda jagoda isto kaze nece .vratio se u restoran da popijem sok i gledam kako covek hrani sajlu cak i prebacuje a peca 5m blize .prosetam gledam pitam dali moze blize sajli kaze ne da nezakaci ,a na pitanje sto hrani tamo gde nepeca kaze da je izvuce iz granja .......sada stvarno prestajem da se cudim kad kazu na adi neradi riba vec duze vreme.ako nesto  nepromenu u nacin u pecanja nece za takve raditi nikad i nigde ......ovo jezero zasluzuje da se vise potrudite ako niste spremni na to nemojte da se zalite na rezultate ..pozz i bistro na vodi

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio juce od 6:00 i ode skoro zadnji oko 19:00 :)  par pipanja, jedan dobar udarac (naravno ja spavam na stolici ) ali milina bozija... kolega do mene izvadi 2-3 prokleta cverglana i jednog brkonju od 14,100 g ;)

preko puta  je izvadjeno komad,dva koliko sam video i na poziciji  21,22 tako isto. ja bio na 5ici... sve u svemu slabo je radila. Ovamo pozicije 12,13,15,16 tu se kupao kao lud.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ponesi hleb, i zakaci veci koru - ne sredinu, ako te ne mrzi da pecas na njega i napecas ces se...samo dugacak predvez.40-50cm..u nedelju sam imao 7-8 na boile dok su oni na hleb imali preko 20...

Link to comment
Share on other sites

brate smucila se i njemu vise hemija . kad operes ruke sa onom vodom tamo ko da si sline istreso u ruku uzas . onoj ribi tamo treba sveza voda da se malo osvesti od silne hemije koja se baca . i naravno istrebiti onu gamad od cverglana 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...