Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

pa skupe su boile i celo to pecanje nije jeftino ti zakacis boilu zakacis pva i zabacis i sve ti to razdrnda cverglan . pa jbg niko od nas nenosi toliku opremu i hranu i mamce da bi nas taj cverglan drndao . po meni to je glupo i to je neozbiljnost vlasnika revira . ima jos takvih ribnjaka kao saranski  reviri  a pun cverglana i krsa i loma . zabacis boliu izvadis posle 15 min a ona kockasta i oglodna pa niko od nas nebije put i nedaje toliko para na pecanje da bi pecali cverglana glupog . i smo se nerviram i pizdim al tako je kako je . i taman ga ubodes pod sajlu i samo cujes bip pa nista    pa opet posle koji minut bip i tako u nedogled dok nepoludis . pop up podizac o cukovima i da negovorim sve je dzaba kad je cveki prisutan i pravi lom . drugo saran nece ni da pridje kad se ta gamad uvuce u hranu tj hranjeno mesto i dzaba i pare i mamci kad je takva situacija . slozicete se samnom ako je revir treba da bude revir dakle saran amur itd . treba da<podrzava neke standarde zar ne ? ako ih uopste ima 

Link to comment
Share on other sites

Pa bitno je.saran se ceka pistuje i hrani da bi ga upecao .a sa sto grama boila ne prilagodjeni toj vodi moze samo vlasnik vode da ti bude kriv .bez ljutnje ali kolicina je bitna.dva puta sam isao na adi i hranio manice i naucio sta saran jede .ljudi takmice tu i dosta ribe vataju .manica nema na par voda gde ja pecam samo . Za par godina sam naucio da precizno bacam pod saelu ako ima potrebe i sve ostalo mi nije tesko pa i da izdrzim napade manica od par sati.samo kod vecine ljudi je oroblem baciti 5 kila boila
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ja nebacam 5 kila boila . hranim sa pva i to peletima po malo i klipujem stap i svaki put na isto mesto bacam .  hrani se jedna tacka k to ne mnogo jer on tamo ima hrane brdo  to je logicno nema rasipanja . pa ja za vlasnika i kazem . drugo ti tamo upecas ribu kao da vadis kesu zar ne ? na otvorenoj vodi saran od 6-7 kila nece po 15-20 min iz vode . a kad zelim komercijalnu vodu odem na crni vir ili kasapsku adu i pecam borbenu ribu . verovatno si pecao tamo pa znas o cemu govorim . saran kad oce da jede veruj mi na rec doziveo sam samo podizac uzme bez icega . ribi na adi safari treba dosta sveze vode da se oporavi . drugo toliko je stara riba da donju usnu uopste nema izmaltretirana maksimalno nezivi joj se vise . zao mi je trebali bi vlasnici malo da se pobrinu oko tih stvari . ja volim da odem na komercijalu ali ako ti naplate dozvolu moraju biti ispostovane ovakve stvari . ako mislis da nisam u pravu ti kazi . ja najiskrenije pricam . na tamisu sam imao proslog oktobra  na stapu sarana oko 6-7 kg to je torpedo druze nemogu da opisem koji je osecaj . Nadam se da ce se popraviti neke stvari sto se tice safarija da nemenjam temu  

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim tako.na tamisu dal ima dal nema cuvara i srazmerno tome ima ribe.sad da ti neko odrzava ribu u kondiciji pa to nije bas do gazde tajva je voda.a za te pare biras deces .ja kad hocu sarana nagledam ni na manice ni na babuske pecam sarana i prilagidjavam se vodi.pa i mika ima isto to i sta su uradili ko crnci rovarili i nista.ma zabodes se u ladovinu i pecas.iskreno ja vise volim dva lepa nego 22 od deset kila
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to ti pricam brate ladovinka , kafica i priroda . na komercijalu odem s vremena na vreme cisto malo da otpecam inace samo divlja voda . tamis dunav tisa itd... A da odgovorim Toncu sta je pogresno a ste to sam bog zna uglavnom ja ga pecam na svoj nacin i uspeva mi uvek tako da to je vec individualno . mozda je nekome i tvoj nacin pecanja pogresan ali dobro to je do tebe kako ces pecati. danas ljudi odu jednom na komercijalu i odma su sarandzije a pre toga nikad nisu pecali sarana culi da voli boilu i samo rokaj :)))))) htedoh reci razna su iskustva . cverglana da pecam na komercijali necu i to je to  nepecam na takvim mestima

Edited by jeydee
Link to comment
Share on other sites

blago vama ja nemam vremena ni za pivo a kamoli za pecanje ,a voleo bi da se napecam lepe ribe sto znaci komercijala i borbene sto znaci divlje .kad sve ovo procitam vidim da je na komercijali mrtva u odnosu na divlju a na divljoj je nema ,pa neznam sta da radim ......na kraju cu resiti da pecam samo jos da resim gde i kad sto je najveci moj problem ....dali neko od vas poznaje komercijalu gde je riba borbena ,i divlju vodu gde ima sarana pa nek javi ...pozz

Link to comment
Share on other sites

bane crni vir kac pozicija 11 imas polu levo uz obalu sprud malo spomba i samo kukuruz stari prokuvani 2 zrna i podizac . riba je ludaaaaaa ja sam se odusevio imao sam preko 20 komada . ambijent ekstra domacini gostoljubivi sve je u fulu odusevices se . ili kasapska ada pozicije 1.2 ili 3 . javi kad budes mogo pa de se dogovorimo pa zajedno da odemo ili se nadjemo tamo . 

Edited by jeydee
Link to comment
Share on other sites

bane crni vir kac pozicija 11 imas polu levo uz obalu sprud malo spomba i samo kukuruz stari prokuvani 2 zrna i podizac . riba je ludaaaaaa ja sam se odusevio imao sam preko 20 komada . ambijent ekstra domacini gostoljubivi sve je u fulu odusevices se . ili kasapska ada pozicije 1.2 ili 3 . javi kad budes mogo pa de se dogovorimo pa zajedno da odemo ili se nadjemo tamo . 

Jedno pitanje,posto u Kac nisam bio bar tri godine i svi znamo zbog cega.Da li se riblji fond obnovio jer iz prica ljudi koji su ga u skorije vreme posecivali nisam cuo pozitivne stvari sto se ribe tice.

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio pre 15 ak dana i stvarno sam se napecao bas lepo. nahranio spombom malo i to samo kukuruz nikakve druge praskove i td . i na dlaku podizac i 2 zrna i udri. i sto je najbolje riba je jaka i borbena i to bas borbena . taman posla marko bgd vase drustvo je uvek dobrodoslo . kazu da je najbolja pozicija 1 na crnom viru 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dali su ti zahvalili na adi sto cistis jezero hahasahahhaaa.sledece pecanje dzabe hahahahha.

pa nisam rekao da sam upecao nekog,samo su mi skinuli sve sa udica,stagod bilo na njima

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

3D ili neka druga kvalitetna boila nema puno pecarosa pa nije tesko skupiti ribu .posto zahladjuje trazi ribu po rubovima i na suncanoj strani u plicaku koji su topliji pored nekog granja ima par takvih mesta od restorana desno ,levo pri kraju preko puta i 2i3 .pozz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...