Jump to content

Fox Ili Delkim


helko

Recommended Posts

Kolega dobro tumacenje sa kojim se slazem poprilicno!

Sve od pribora koji kupujem mora se meni licno dopast,mora biti za mene funkcionalno,a opet ponavljam najvazniji je taj servis/garancija,neznam kako je kod vas u Srbiji,ali ovdje u Austriji je to veoma vazan detalj.

Moj primjer nekad davno sam kupio tri stapa u vrjednosti od nekih 100€ komad(odprilike sad se nesjecam tacne cjene) donesm ih kuci i jedan po jedan vadim iz onih platnenih torbi te primjecujem kod jednog da na prvom provodniku nema unutarnjeg djela (keramike) ili cega vec,ja sa tim stapom idem u radnju i odma dobivam novi bez rjeci rasprave.

cim je izaso Fox Royal XXL ja ga kupujem i donosim u stan,vani zima a ja pametni Bosanac vadim ga da sklopim u stanu i tako nagazim onaj plasticni dio koji se kaci na one sipke po sredini krova i naravno pod 115 kila tereta to puca.Sutra dan odlazim u radnju gdje sam kupio i kazem da je to doslo polomljeno covjek na moje oci telefonira i porucuje zamjenski dio te mi govori da nisam prvi sa tim problemom,za sedam dana poziva me trgovac telefonom da dodjem po taj plasticni dio,ja odlazim i dobivam 5 komada za rezervu naravno gratis!!!

To je servis i meni bitna stvar

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i u jednom gore postu napisao svejedno mi je ko na stapeca u odnosu na pribor.

E sad nesto oko servisiranja signalizatora: otvorio sam dosta njih , razocarao sam se kako je Delkim uradjen, plastika tanka strava, kanal izmedju dve polutke je toliko tanak , unutra tako tanka gumica za dihtovanje, u vecini slucajeva se raspada.

Pokusate li to da lepo spakujete imacete problema, strasno nizak kvalitet korpusa signalizatora, veliki minus za tako skupu stvarcicu!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A ko kaze da ih Ti otvaras kolega paponja, Ja samo iznosim zapazanja za kvalitetu izrade signalizatora koji su mi doneli za servisiranje!

Nevidim smisao tvog komentara osim ako te to ne pogadja kao vlasnika Delkima, zar nije i tema o tome da se pise o dobrim i losim stranama !

Nema perfektnih signalizatora, ima ih samo sa vise i manje funkcija, za vise i manje para!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A ko kaze da ih Ti otvaras kolega paponja, Ja samo iznosim zapazanja za kvalitetu izrade signalizatora koji su mi doneli za servisiranje!

Nevidim smisao tvog komentara osim ako te to ne pogadja kao vlasnika Delkima, zar nije i tema o tome da se pise o dobrim i losim stranama !

Nema perfektnih signalizatora, ima ih samo sa vise i manje funkcija, za vise i manje para!

Pa nerezumijem ni ja tebe bas najbolje "donjeli ti na servisiranje" da im mjenjas ulje ili zubcasti remen?Nisam znao da se to mora servisirat,ja samo znam za ispravne Delkime bez servisa,a ima i onih koji crknu u to nesumnjam,al za te postoji firma zvana Delkim pa nek se oni pate sa sklapanjem i rasklapanjem jer ti kazes da je problem ponovo sastavit!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najpametnije je vaso pusti ljude neka uce na svojim greskama. Ja sam lekciju naucio. Sta koj ku...c da nekoga ucim. Sedi i gledaj i smej se. Ovde na forumu znam mnogo istomisljenika mojih upravo na ovu temu kao i na ostale teme i od kojih sam dobio pp da sam u pravu ali da ne pokusavam da dokazujem jer je mnogo ljubomore i zavidnih koji zbog toga i ne vide druge stvari. Ali ja budala. Ajde da pomognem. I od danas je druga prica
Link to comment
Share on other sites

Pa nerezumijem ni ja tebe bas najbolje "donjeli ti na servisiranje" da im mjenjas ulje ili zubcasti remen?Nisam znao da se to mora servisirat,ja samo znam za ispravne Delkime bez servisa,a ima i onih koji crknu u to nesumnjam,al za te postoji firma zvana Delkim pa nek se oni pate sa sklapanjem i rasklapanjem jer ti kazes da je problem ponovo sastavit!

Razmisljajuci tvojom logikom postavio bih ti pitanje kako si se ti usudio da doradis tvoje indikatore? Pretpostavljam da nisi strucan za to. Zasto nisi ostavio promenu dizajna Delkimu, posto englezi znaju kako treba uraditi. Sto nisi sacekao npr Delkim "carbon edition"? Tokom lepljenja trake si bar morao skinuti kapice potenciometara a time si mogao (sad lupam) ostetiti ili pokvariti indikatore. Isto kao sto si ti izmenio tvoje indikatore postoje ljudi koji se razumeju u elektroniku pa mogu resiti neke probleme ako dodje do kvara. Indikatori nisu nesto kompleksni po pitanju elektronike, u odnosu na npr pametne telefone. Jedino im je cena slicna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod nas,za servis,postoji firma zvana -kanta za smece,snalazimo se kako znamo i umemo za poporavku.Mnogima sam pomogao oko popravke kad sam mogao,niko nije bio nezadovoljan a nisam ni bravar ni Tito pa ne vidim razlog da se neko ponizava,omalovazava i vredja.Kad otvoris Delkim on i izgleda kao da ga je bravar pravio,uzasno traljavo je uradjeno kuciste,to je jednostavo tako,svidelo se to nekom ili ne.A to da se ne kvare-kvare se i jedni i drugi,kako bi se kupovali novi,Delkim i Fox znace prestiz medju ribolovcima,samo to i nista vise pa ko se za koji odluci to mu je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Razmisljajuci tvojom logikom postavio bih ti pitanje kako si se ti usudio da doradis tvoje indikatore? Pretpostavljam da nisi strucan za to. Zasto nisi ostavio promenu dizajna Delkimu, posto englezi znaju kako treba uraditi. Sto nisi sacekao npr Delkim "carbon edition"? Tokom lepljenja trake si bar morao skinuti kapice potenciometara a time si mogao (sad lupam) ostetiti ili pokvariti indikatore. Isto kao sto si ti izmenio tvoje indikatore postoje ljudi koji se razumeju u elektroniku pa mogu resiti neke probleme ako dodje do kvara. Indikatori nisu nesto kompleksni po pitanju elektronike, u odnosu na npr pametne telefone. Jedino im je cena slicna.

Djelomicno si u pravu,istina da nisam ovlasten od firme Delkim da lijepim foliu na njihov proizvod i istina da sam skino dugmice da bi odradio foliu,ali sa tim ne gubim garanciju.

Znaci sutra da stanu ja skinem foliu i nosin na reklamaciju a oni izgledaju ko novi ko iz ducana!

Dok kod ovog "servisiranja"koje kolega vasil spominje to nije slucaj i to je bitna razlika!

 

Kod nas,za servis,postoji firma zvana -kanta za smece,snalazimo se kako znamo i umemo za poporavku.Mnogima sam pomogao oko popravke kad sam mogao,niko nije bio nezadovoljan a nisam ni bravar ni Tito pa ne vidim razlog da se neko ponizava,omalovazava i vredja.Kad otvoris Delkim on i izgleda kao da ga je bravar pravio,uzasno traljavo je uradjeno kuciste,to je jednostavo tako,svidelo se to nekom ili ne.A to da se ne kvare-kvare se i jedni i drugi,kako bi se kupovali novi,Delkim i Fox znace prestiz medju ribolovcima,samo to i nista vise pa ko se za koji odluci to mu je.

E druze kanata za smece je vec nesto drugo!

Lijepo je cut da se kolege uzajamno pomazu i snalaze u rjesavanju problema.

Ako nisi od elektrotehnicke struke,a ni bravarske kako onda mozes tvrdit da je elektronicni uredjaj traljavo napravljen i izgleda kao da ga je bravar radio?

Ja nemogu naprimjer rec da je foxova tasna traljavo sasivena,a ti mozes jer to ti je zanat i tim se bavis!

Uvjek postujem struku nebitno o cemu se radi!!

Link to comment
Share on other sites

Hoce ljudi da prodju jeftinije pa onda donesu kod Vasila, on to rastavi pa sastavi i naplati duplo skuplje. 

 

Sve ima svoju cijenu. 

 

Ja sam kod Brce iz Kikinde kupio svoje delkime i evo 5 sezona vrte se. Nikad jos nista im nije bilo, a prosli su od - 19 C do ne znam ni kolikog plusa. Padalo je na njih kise i kise. Nista im nije. Mene samo interesuje kako se kod drugih pokvare? Da li oni uzmu pa se prave majstori i zaviruju ili je nesto drugo, trece, ne znam... iskreno ni ne interesuje me. Znam da moji me sluze ko singerica. 

 

 

Vidi druze ovako,necu ti pisati PP da te opomenem vec cu to uraditi javno. Ovo sto si napisao je jako nekulturno i neprimereno.Optuzio si coveka( Vasila) koji je bezbroj puta beslatno uradio razne prepravke i dorade da je lopov i prevarant,ja te sada javno opominjem sledeci ovakav gest ce biti kraj naseg druzenja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Au...nisam bio dan i ima postova kao u skupstini amandmana. Prvo drugar ima fox mx i na najacem volumenu krce kao pokvareni tranzistor(nisu u pitanju baterije). A sto se tice kolege koji kaze da fox ne valja pa svake godine izbacuje nove modele, vidi se da ne zna sta je trzisba utakmica. Isto kao da je reko za mercedes 123 da ne valja pa su morali da izbace model ML. I jos jedno pitanje : gde je bio delkim kad su se pojavile fox pistalice? Delkim sta je to????
Link to comment
Share on other sites

Djelomicno si u pravu,istina da nisam ovlasten od firme Delkim da lijepim foliu na njihov proizvod i istina da sam skino dugmice da bi odradio foliu,ali sa tim ne gubim garanciju.

Znaci sutra da stanu ja skinem foliu i nosin na reklamaciju a oni izgledaju ko novi ko iz ducana!

Dok kod ovog "servisiranja"koje kolega vasil spominje to nije slucaj i to je bitna razlika!

 

E druze kanata za smece je vec nesto drugo!

Lijepo je cut da se kolege uzajamno pomazu i snalaze u rjesavanju problema.

Ako nisi od elektrotehnicke struke,a ni bravarske kako onda mozes tvrdit da je elektronicni uredjaj traljavo napravljen i izgleda kao da ga je bravar radio?

Ja nemogu naprimjer rec da je foxova tasna traljavo sasivena,a ti mozes jer to ti je zanat i tim se bavis!

Uvjek postujem struku nebitno o cemu se radi!!

Ne moras da budes od struke,provuci prstom po mestu gde se spajaju prednji i zadnji deo plasticnog kucista,videces da grebe ostra ivica,pucna od alata.hebem ih ja ruzno ako im je tesko da je skinu,plastika nije elokronski uredjaj,svaki laik oseti pod rukom te ostre neobradjene ivice.10 puta jeftiniji signalizator nije tako usrano uradjen.

Link to comment
Share on other sites

Najpametnije je vaso pusti ljude neka uce na svojim greskama. Ja sam lekciju naucio. Sta koj ku...c da nekoga ucim. Sedi i gledaj i smej se. Ovde na forumu znam mnogo istomisljenika mojih upravo na ovu temu kao i na ostale teme i od kojih sam dobio pp da sam u pravu ali da ne pokusavam da dokazujem jer je mnogo ljubomore i zavidnih koji zbog toga i ne vide druge stvari. Ali ja budala. Ajde da pomognem. I od danas je druga prica

Niko ovde na ovom sajtu nije ni ljubomoran ni zavidan nego su tvoje izjave tipa [sta koj ku..c nekoga da ucim] iritantne pa samim tim i upadas u oci.Ovde na ovom sajtu se ponasamo drugarski,iznosimo svoja misljenja,razmenjujemo iskustva i ne ponasamo se kao ucitelji.Kada budes promenio stav verovatno ces imati drugaciju sliku o ljudima sa ovog sajta .

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam pisao i obrazlozio, ali ponovo cu.

Godinama sam koristio Fox Sx digital, bez ikakvih problema. To su jako dobri signalizatori. Pretpostavljam da su i Delkimova serija, pandam njima bili dobri.

Medjutim, tehnicko sredstvo sa manje elektronike, pouzdanije radi, recimo...

Postavlja se pitanje, zasto onda menjati signalizator za savremeniji. Iz istih razloga zbog kojih se vise ne vozim u WV bubi, a u nju sam najmanje ulagao....

Kakvih ovde filozofskih pristupa ima, da se covek najezi....

Znaci, ako se neko pita za odnos POUZDANOST/SAVREMENA TEHNOLOGIJA, prvo treba da da sebi odgovor koliko para ima i koliko hoce da ulozi u to. Ako zeli samo pouzdanost, neka nadje neku proverenu seriju, ako se jos proizvodi, sa malo elektronike, platice je mnogo manje nego sto smo je nekada placali i imace pouzdan rad. Sasvim je normalno da je nekom to dovoljno, zasto se na ovakav nacin prepucavati....?

Meni je takav signalizator bio dovoljan 7 godina.

Verujem da ima pecarosa koji imaju mogucnosti da svake godine menjaju signalizatore i drugu opremu i da daju basnoslovne pare za to, a da mozda, realno, nemaju potrebu za tim.....ali ko moze da im sudi zbog toga.....ja mogu samo da budem ljubomoran sto to nemogu, a i nemoram, ali pljuvati po njima sto godisnje trose po 5000 eur na opremu, u fazonu, koje su to budale, je nekorektno, po meni. Znaci moze im se i tacka, to je moja filozofija.

Promenio sam svoje SX, i kupio FOX NTXr 4+1 za 1260 eur, a onda jos fox-ove nove crne svingere, pa jos kod Nese uradio da mi unutra diode svetle onako kako namestim boju na signalizatorima. Sta sad......ja sam budala ili ja sam lud.... Mogao sam za te pare da se propisno odenem ili odem na more ili.....

Na pitanje.....Kakvi su to breeeee signalizatori koji kostaju 1260 eur. Odgovaram.....Onakvi kako se meni hoce breeee i kako meni odgovara.

A na iskreno zanimanje za kvalitet tih signalizatora, Odgovaram....

 

Signalizatori su odlicni. Dobacuju daleko i kroz vislje zemljane i druge prepreke. Na ledu i kisi nemaju nikakve sumove i tonove, koji im kompromituju kvalitet. Steluje se sve zivo. Imaju mogucnost rada sa razlicito aktiviranim magnetima, tako da mogu reagovati na pritisak, a i preko tockica. Nema situacije (ostrog ugla u stranu) pod kojim nece reagovati. Nemoze da se desi da se najlon smakne sa plocice indikacije i zavuce ispod plastike, pa nema indikacije. Igram se sa bojama (nije bitno za sarana) al meni zanimljivo. Mnogo im je lep dizajn. Jako lepo uradjen deo sa konekcijama, nema mogucnosti da zapne najlon. Baterije 2x1.5 V AA, traju citavu godinu dana u kojoj sam pecao ukupno 105 dana, sa mnogo lepih "indikacija". Melodija i zvuk im je predivan.

Da li su pouzdani. Za ovih dve godine.....apsolutno. Sta cu ako se pokvare....jbg, mnogo para, ali moj izbor je bio da prodam super pouzdanu seriju i uzmem ove, videcemo.

Toliko

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Niko ovde na ovom sajtu nije ni ljubomoran ni zavidan nego su tvoje izjave tipa [sta koj ku..c nekoga da ucim] iritantne pa samim tim i upadas u oci.Ovde na ovom sajtu se ponasamo drugarski,iznosimo svoja misljenja,razmenjujemo iskustva i ne ponasamo se kao ucitelji.Kada budes promenio stav verovatno ces imati drugaciju sliku o ljudima sa ovog sajta .

nisam rekao ti si ljubomoran jer verovatno nisi ali znaju oni koji su a sta bi ti odgovorio na ove zadnje postove . Pet puta iritantniji od mojih?

 

Sto se mojih postova tice su samo iz najboljih namera bili da pomognem ali vise ne. Ne namecem ti da uzmes to sto ja imam ali i ne pisem o necemu sto nisam imao i probao. A lepo si rekao da drugarski iznosimo a ako ja kazem da sam imao i jedno i drugo i kazem svoje misljenje a neko drugi ima prvi put jedno od tih kako moze da pljuje po onom drugom sto nije imao nego prica tudje price. I sta ja bodem oci jer sam imao mogucnosti da to probam i iznesem svoje misljenje. A kao sto rekoh ima ovde jos puno takvih koji su isto probali sve to i istonisljenici su ali kolko vidim boli ih uvo da nekome pomognu . I naravno sto bi i ja . Necu vise toliko od mene .

Link to comment
Share on other sites

Drugar ima Mikron placen 120e ja EV placen 120e,pecamo zajedno na 160-190m,njemu riba kad zagrize ode 20ak metara pre nego se oglasi signalizator,meni kad zagrize tog trenutka pocinje da pisti,kad padne noc u prirodi na njegove stapove X puta se sapletes,moji se vide gde su jer sijaju i signalizatori i hengeri,diskretno....stavio ih je na oglase,NIKO nije ni pitao za njih a ja Delkim vec imam rezervisano od par njih ako budem hteo da prodam ......
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E kolega upravo tako Foc micron i Fox Eos da prodas veoma tesko,prije ces na lotu dobit nego se toga rjesit.Kolega koji samnom peca ima eos set+ hallo lampu za sator uz njih,da barem lampa valja pa da samo nju koristimo nego i ona krs!Dvije godine pokusavamo da to prodamo al neide
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...