Jump to content

Fox Ili Delkim


helko

Recommended Posts

Drugar ima Mikron placen 120e ja EV placen 120e,pecamo zajedno na 160-190m,njemu riba kad zagrize ode 20ak metara pre nego se oglasi signalizator,meni kad zagrize tog trenutka pocinje da pisti,kad padne noc u prirodi na njegove stapove X puta se sapletes,moji se vide gde su jer sijaju i signalizatori i hengeri,diskretno....stavio ih je na oglase,NIKO nije ni pitao za njih a ja Delkim vec imam rezervisano od par njih ako budem hteo da prodam ......

Da mi je vidjeti te signalizatore !

Uz svo dužno poštovanje ne da pretjeruješ nego   prrrrrttttjjjjeeerrruuujjjeeešššš.

Pa makar pecao i na zlatni Fox i zlatni Delkim zajedno.

 

Svaki signalizator koji nema točkić na extremnim daljinama ima problem ako riba krene recimo u stranu još pogotovo ako se koriste teška olova (150g i više).

http://youtu.be/CSshpyZQNvw

Pogledaj kraj DVD  ribolov blizu obale s opuštenim najlonom i koliko treba da se oglasi signalizator.

 

 

Postoji možda ta mogućnost ako ti loviš na upredenicu a, on na najlon 

Edited by febus1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E kolega upravo tako Foc micron i Fox Eos da prodas veoma tesko,prije ces na lotu dobit nego se toga rjesit.Kolega koji samnom peca ima eos set+ hallo lampu za sator uz njih,da barem lampa valja pa da samo nju koristimo nego i ona krs!Dvije godine pokusavamo da to prodamo al neide

Na koje si signalizatore pecao prije Delkima?

Link to comment
Share on other sites

Vidi druze ovako,necu ti pisati PP da te opomenem vec cu to uraditi javno. Ovo sto si napisao je jako nekulturno i neprimereno.Optuzio si coveka( Vasila) koji je bezbroj puta beslatno uradio razne prepravke i dorade da je lopov i prevarant,ja te sada javno opominjem sledeci ovakav gest ce biti kraj naseg druzenja.

Bolje i ovako nego da mi pises pp. Ja se uopste ne ljutim, a mrsko mi odgovarat na pp stalno.

 

Samo Ti druze radi svoj posao, ja sam Ti to vec rekao. 

 

Ima medjutim ovdje ljudi koji vrijedjaju non stop pa ne budu opomenuti kao ja. Nemoj sad da Te zaboli ova cinjenica, ne zelim da se svadjam. Kao sto sam Ti i rekao na pp, ja sam navikao na banove na forumima ako su u skladu sa krsenjem pravila, to je normalna stvar. Isto kao sto je normalna stvar da popusim kaznu za nepravilno parkiranje ili prebrzu voznju, pa tako i ovdje. Samo molim Te da budes dosljedan i evo odmah me banuj ali samo ako cu biti primjer za druge. I onda se drzi toga jer ovdje ima vrijedjanja koliko hoces a pogotovo omalovazavanja i nije se reagovalo nego bas na mojim ledjima da ispravljas stvari. 

Sta cemo sa Ganicem i Leskovcaninom? Naprimjer? 

 

Ali kao sto rekoh, ja ne zelim da se svadjam niti prepirem. Ti slobodno radi svoj posao. 

 

Bistro

Link to comment
Share on other sites

E kolega upravo tako Foc micron i Fox Eos da prodas veoma tesko,prije ces na lotu dobit nego se toga rjesit.Kolega koji samnom peca ima eos set+ hallo lampu za sator uz njih,da barem lampa valja pa da samo nju koristimo nego i ona krs!Dvije godine pokusavamo da to prodamo al neide

Reci cenu,ako je realna  mogu da ti to prodam ODMAH,ja imam tu lampu uz TXR bazu,naravno Fox krs,ne bih to menjao ni za sta drugo koliko dobro radi.Delkim i nema takvu lampu a i da ima krcala bi verovatno. :rofl:  :rofl:  :rofl:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bolje i ovako nego da mi pises pp. Ja se uopste ne ljutim, a mrsko mi odgovarat na pp stalno.

 

Samo Ti druze radi svoj posao, ja sam Ti to vec rekao. 

 

Ima medjutim ovdje ljudi koji vrijedjaju non stop pa ne budu opomenuti kao ja. Nemoj sad da Te zaboli ova cinjenica, ne zelim da se svadjam. Kao sto sam Ti i rekao na pp, ja sam navikao na banove na forumima ako su u skladu sa krsenjem pravila, to je normalna stvar. Isto kao sto je normalna stvar da popusim kaznu za nepravilno parkiranje ili prebrzu voznju, pa tako i ovdje. Samo molim Te da budes dosljedan i evo odmah me banuj ali samo ako cu biti primjer za druge. I onda se drzi toga jer ovdje ima vrijedjanja koliko hoces a pogotovo omalovazavanja i nije se reagovalo nego bas na mojim ledjima da ispravljas stvari. 

Sta cemo sa Ganicem i Leskovcaninom? Naprimjer? 

 

Ali kao sto rekoh, ja ne zelim da se svadjam niti prepirem. Ti slobodno radi svoj posao. 

 

Bistro

 

Ne brini ti za druge povedi racuna o svom ponasanju! Niko nije povlascen tako da....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na koje si signalizatore pecao prije Delkima?

Pa i nesjecam se neki no name bez baze su bili prvi,a onda sam imo sa bazom b.richi,fox micro i zadnji 6 godina delkim txi+ sa kojim sam vise nego zadovoljan!!!

 

ali verovatno kad bi na oglas stavio sx,rx ili lxr na oglas otisli bi ko dok otreses ladno pivo na 40 stepeni

Hm mozda i bi,al po kojoj cjeni za godinu dana -40% od stvarne cjene,a to i nije neka trgovina!!!

Link to comment
Share on other sites

Ne brini ti za druge povedi racuna o svom ponasanju! Niko nije povlascen tako da....

Uredu, sve 5.

 

Evo Vasilu se javno izvinjavam. Nije nikakav problem da se izvinem radi svoje greske.

 

 

Mada, smatram da si Ti licno pogresno protumacio onaj dio recenice, citiram: "on to rastavi pa sastavi i naplati duplo skuplje."

 

Ja nisam ovdje mislio na to da covjek samo otvori pa zatvori a da nije napravio signalizator. Fino sam poslije napisao da sve ima svoju cijenu. Ne vidim sta je problem ako sam rekao da covjek popravlja signalizatore i za svoj rad naplati?

 

Al' kao sto rekoh, ne zelim se svadjati i evo zbog toga, iako stojim iza toga da je pogresno protumaceno, opet se izvinjavam Vasilu.

 

Eto...

Link to comment
Share on other sites

Ako ima neko da prodaje foxa rx ili ntxr ili nxr sa 40% manjom cenom a moze i 30% nije bitno koliko su koristeni otkupljujem sve!

Evo kolega Biser rece da je platio "FOX NTXr 4+1 za 1260 eur,",a momentalno u radnji se mogu uzet za 899,-€,pa sad izracunaj kolko onda vrjede polovni??

Link to comment
Share on other sites

@Paponja-carp: Evo kolega Biser rece..........

Tu sam te cekao jarane.......

Salim se, naravno......Ali moram ti reci da treba paziti na verodostojnost signalizatora koji kostaju manje i kod Foxa i kod Delkima. Tvrdim i znam, cak i sajtove odakle dolaze skoro potpuno identicne kopije, za koje se malo spusti cena, pa idu kao originali, kobojagi sa popustom. Da ne bude zabune....., nije Kina. A takvih prevara ima po prodavnicama sirom evrope, ponavljam.....tvrdim.

Link to comment
Share on other sites

@Paponja-carp: Evo kolega Biser rece..........

Tu sam te cekao jarane.......

Salim se, naravno......Ali moram ti reci da treba paziti na verodostojnost signalizatora koji kostaju manje i kod Foxa i kod Delkima. Tvrdim i znam, cak i sajtove odakle dolaze skoro potpuno identicne kopije, za koje se malo spusti cena, pa idu kao originali, kobojagi sa popustom. Da ne bude zabune....., nije Kina. A takvih prevara ima po prodavnicama sirom evrope, ponavljam.....tvrdim.

Razumjem te naravno,mada ja iskljucivo pratim i kupijem u provjerenim shopovima i to veoma rjetko,a vecinu mog pribora sam uzeo kod fischermans partner Wien i tu sam 100% siguran kad kupujem!

Link to comment
Share on other sites

@Paponja-carp: Evo kolega Biser rece..........

Tu sam te cekao jarane.......

Salim se, naravno......Ali moram ti reci da treba paziti na verodostojnost signalizatora koji kostaju manje i kod Foxa i kod Delkima. Tvrdim i znam, cak i sajtove odakle dolaze skoro potpuno identicne kopije, za koje se malo spusti cena, pa idu kao originali, kobojagi sa popustom. Da ne bude zabune....., nije Kina. A takvih prevara ima po prodavnicama sirom evrope, ponavljam.....tvrdim.

Pa nije to nista cudno. Kosooki iskopiraju telefone sa puno komplikovanijim stvarima unutar istih zajedno sa sve softverom, da ne mogu iskopirati signalizatore.

 

Link to comment
Share on other sites

Au...nisam bio dan i ima postova kao u skupstini amandmana. Prvo drugar ima fox mx i na najacem volumenu krce kao pokvareni tranzistor(nisu u pitanju baterije). A sto se tice kolege koji kaze da fox ne valja pa svake godine izbacuje nove modele, vidi se da ne zna sta je trzisba utakmica. Isto kao da je reko za mercedes 123 da ne valja pa su morali da izbace model ML. I jos jedno pitanje : gde je bio delkim kad su se pojavile fox pistalice? Delkim sta je to????

a joj Srki brate pa gde takva izjava? :)

prvi Delkim signalizatori su se pojavili negde u drugoj polovini 70tih, a fox mnogo kasnije. 

http://www.blackcountrycarpers.co.uk/ns/forums/content.php?114-the-history-of-the-bite-alarm

kao sto sam vec rekao, koristim i jedne i druge. moje txi i kolegine fox sx. I jedne i druge obozavam. ali kad bi morao da se odlucim samo za jedan, ipak bi bio Delkim, nemam neki konkretan razlog koji bi doprineo daljem toku rata koji je izbio na forumu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da na temu Fox ili Delkim imaš dosta tema pa malo prelistaj, a i da ti kažem da će pitanje izazvati podelu na četnike i partizane i svi su u pravu heehhee!

heeheheheh lepo je rekoh doći će do  rata!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a joj Srki brate pa gde takva izjava? :)

prvi Delkim signalizatori su se pojavili negde u drugoj polovini 70tih, a fox mnogo kasnije. 

http://www.blackcountrycarpers.co.uk/ns/forums/content.php?114-the-history-of-the-bite-alarm

kao sto sam vec rekao, koristim i jedne i druge. moje txi i kolegine fox sx. I jedne i druge obozavam. ali kad bi morao da se odlucim samo za jedan, ipak bi bio Delkim, nemam neki konkretan razlog koji bi doprineo daljem toku rata koji je izbio na forumu.

http://www.sherv.net/cm/emoticons/hand-gestures/forehead-slap-smiley-emoticon.gif

 

 

Auuu Kiki, kako si sada dolio ulje na vatruuuu sa ovim datumimaaaaaaaa :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

He,he....Kristijane druze, ja nesto imam drugacije podatke.....

 

Delkim firmu su otvorili DEL Romang i KIM Donaldson kasnih 70 tih, a prvi signalizator je rucno uradio gospodin DEL Romang 1976, pre nego sto su formirali firmu pod nazivom Delkim, pa se taj rucni proizvod povezuje sa njihovom kasnije formiranom zajednickom firmom.

HERON i njegove varijante se ne moze smatrati Dekimovim proizvodom, jer je ta firma mnogo kasnije nastala. E sad, .....mozda su ti ljudi radili u i za Delkim posle, ali ipak nije bas tako.

 

Firma FOX postoji od 1967. godine, a prvi proizvod je nastao iste 1967.godine pod nazivom Baitdropper.

 

Po tome.....firma Fox je ipak sa vecom tradicijom, ako je to neko merilo....

 

Mogu se mnoge teoreme razviti za svaki pojedinacni slucaj kad je neko nesto sam pravio.

Ovde pricamo o dve firme..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

to stoji. ja nisam ni rekao da je Delkim starija firma. Samo da su mnogo pre foxa napravili signalizator. Koliko se secam, (citao sam negde u nekoj knjizi, ne mora da znaci da je tacno) taj bait dropper sto je fox napravio '67 je neka preteca danasnjih hranilica ili raketa, tako nesto. Alarm su napravili mnogo kasnije. A Heron je takodje (tako kaze u istoj toj knjizi) :) nastao ranije, negde pocetkom 70tih a onda su se kasnije udruzili i napravili prvi Del i Kim krajem 70tih.

kao sto i sam kazes to nije nikakvo merilo nicega, samo iznosim to kao zanimljivu cinjenicu jer je meni ova tema pre svega vrlo zabavna i vrlo sam mnogo uzivao u poslednja dva-tri dana Taman bolestan lezim u krevetu pa mi je ovo dobro doslo da potrosim vreme :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro to nije argument za rat vec je zanimljiva cinjenica koja doprinosi konstruktivnom dijalogu. Nikako svadji i raspravi. Jer Biser je jedan od ljudi sa foruma koje najvise cenim i cije misljenju uvazavam potpuno. I znam da ono sta prica ne navodi tek tako da bi nesto napisao vec iz iskustva
Link to comment
Share on other sites

Ono sto pravi veliku razliku izmedju ove dve firme je ZVUUUUUUUK !!!!  Kad delkim zapisti ne znas da li da bezis ili da hvatas stap, dok je fox popularniji kod starijih generacija jer ima onaj zvuk armonike i jednostavno podsvesno budi u njima ljubav prema izvornoj muzici :a016:  :a016:  :a016: Mala sala,moj glas ide DELKIMU jer se izdvaja tonski od ostalih,a o kvalitetu ne bi jer postoje ljudi koji to testiraju i koji su kompetentni za to!!!

Link to comment
Share on other sites

A o kvalitetu ne bih jer postoje ljudi koji to testiraju i koji su kompetentni za to!!!

 

AFERIM!!!

 

Ono sto pravi veliku razliku izmedju ove dve firme je ZVUUUUUUUK !!!!  

...moj glas ide DELKIMU jer se izdvaja tonski od ostalih...

 

AFERIM!!!

Ne mogu da odolim a da ne postavim jos jednom!

Nek' mi moderatori ne zamere...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...