Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Upravo ovi,a dali su slagali ili ih je on zaboravio pitat to neznam.Sarandzije su poznate po tome sto imaju puno pribora i svaki od nas kupuje sve naj,naj pa nevidim razlog za one kohi se bave ozbiljno ovim sportom da nekupe sebi i da imaju svoju kadicu?Dakle nikakvo iznaimljivanje na vodi vec il imas ili nemas, ako imas izvoli pecaj ako nemas ajde kuci pa gledaj tv!!!
Link to comment
Share on other sites

E moj Paponja iznenadio bi se kakvih genijalaca ima na tom Pelagicevu.

Svega sam se nagledao za ovo vremena sto idem tamo.

Imas i likove kojima je lijeno da vade amura iz vode i nose u kadu pa ga samo navuku na obalu na onaj sljunak, otkace i gurnu nogom nazad.

E sad zamisli amura kako se rita po onom kamenju?!

Boki(Hrvatski Ovcar) ce se sjetiti o kome pricamo mada sam vidio i neke druge likove sa istim sistemom.

Ja ne znam sta bih takvima uradio da sam cuvar, polomiti im stapove od ledja bi bilo najbolje.

Link to comment
Share on other sites

To su bili ovi iz Mastershita!

 

http://www.igreklik.com/slike/images/41015008855038637607.jpg

 

http://www.igreklik.com/slike/images/76539302096828749315.jpg

 

Rdjavom kurcu pricaj, muda pukose!

 

Izgleda da su slagali Jovanu da imaju potrebnu obaveznu opremu, u koju po novim pravilima spada i kada za ribu, a ne dusek.

 

Ili ih on nije ni pitao da li imaju. Na Sumbaru je to fino rijeseno. Ne interesuje ih nista tvoje sta god da doneses, nego jednostavno moras korisititi i uzeti njihov dusek, koji je usput jako siguran, i tacka.

 

 

 

Ja se izvinjavam imam jedno lajicko pitanje. Sta ce se desiti ribi ako se spusti na ovaj podmetac a ne u KADICU? Ja sam u zivotu uhvatio par riba i koristio sam podmetac slican ovom i svaka od tih par riba pliva i dalje! Jedino na sta mora obavezno da se vodi racuna to je da DJEMPEROM NE SKINETE SARANOVU SLUZ!   Nesa Zemunac je imao sa tim problem pa bi mogao da kaze koju na tu temu!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To su bili ovi iz Mastershita!

 

 

 

 

 

Izgleda da su slagali Jovanu da imaju potrebnu obaveznu opremu, u koju po novim pravilima spada i kada za ribu, a ne dusek.

 

Ili ih on nije ni pitao da li imaju. Na Sumbaru je to fino rijeseno. Ne interesuje ih nista tvoje sta god da doneses, nego jednostavno moras korisititi i uzeti njihov dusek, koji je usput jako siguran, i tacka.

 

 

 

To je taj Jovan sto sve vidi i sve cuje i nista mu ne moze promaci?

To na Šumbaru je najbolje rješenje.Hoćeš?Nećeš-ne moraš!Ima ko hoće,a ima i drugih voda,pa izvolite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E o tome smo pisali nedavno,da je za Jovu samog previse posla na jezeru,i da je slaba kontrola na jezeru!!Ja sam prije dolaska na tu vodu cuo puno toga kako je Jovo strog nema snjim zeuanja,i slicno,al sad sam se uvjerio da to nije istina nazalost.Ovde u Austriji na nekim vodama mora da pokazes sav pribor na uvid i pregled prije pocetka pecanja,cak se kontrolise i debljina najlona i opet u toku 24 sata te cuvar obilazi minimalno 2puta.Ako je kada obavezna mora da imas svohu nikakvo iznajmljivanje nepostoji,ako si mogo dat za stapove i rola 2000€ mozes i za kadu 100€!!!

pravila su jasna pa ako ti pase pecaj!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako me pitate za kadicu slazem se da je najbolje resenje, naravno ako je ispravna ne odvijaju se sipkice.... Recimo imao sam kadicu jedan nash model verovatno jeftiniji u koji kad bi ubacio svakog amura ona bi se raspala jednostavno kad bi ovaj poceo da se koprca...

 

Video sam Austrijance na Pelagicevu koji su amure tako otkacinjali kako bi ih privukli do nogu i cim bi se ovaj malo smirio, kljestima skinuli udicu ... mozda je ovaj metod za polemiku, ali je delovao dobro i potpuno bezazleno jer im verovatno to da rade nije prvi put. Naravno da to moze da bude los metod ako neko nije ispraksiran u tom slucaju i da napravi vecu stetu nego korist.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako me pitate za kadicu slazem se da je najbolje resenje, naravno ako je ispravna ne odvijaju se sipkice.... Recimo imao sam kadicu jedan nash model verovatno jeftiniji u koji kad bi ubacio svakog amura ona bi se raspala jednostavno kad bi ovaj poceo da se koprca...

 

Video sam Austrijance na Pelagicevu koji su amure tako otkacinjali kako bi ih privukli do nogu i cim bi se ovaj malo smirio, kljestima skinuli udicu ... mozda je ovaj metod za polemiku, ali je delovao dobro i potpuno bezazleno jer im verovatno to da rade nije prvi put. Naravno da to moze da bude los metod ako neko nije ispraksiran u tom slucaju i da napravi vecu stetu nego korist.

Mozda je to najbolji nacin da se amur vrati sa minimum maltertiranja jer je poznato da se posle zamaranja i vadjenja van vode na obalu pa slikanja vrlo tesko i sporo oporavlja.....desava se i da ugine posle nekog vremena....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za otkacinjanje udice u vodi u meredou ili bez njega treba prakse, ali sve zavisi dali gospoda to rade u "belim patikicama" na suvom ili obuju cizme, udju u vodu i paze da riba bude u dubljem.

Siguran sam da se riba moze bezbedno otkaciti u vodi, ali za to pre svega treba malo zagaziti u vodu, a ne sa obale. Medjutim mnogima je tesko da navlace cizme ili ih uopste nenose.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam jedan od tih koji je poneku ribu otkacio u vodi i pustao nazad... nisam nosio cizme, bilo lepo vreme pa sam ulazio bos  :pardon: 
...to naravno nije uvek moguce, i ne vidim nista lose u tome ukoliko se sve odradi dovoljno pazljivo...

...jedna mala digresija vezana za kadice i kupovinu iste... mislim da mnogima nije problem odvojiti novac za nju pored toliko pribora... ja nemam ni sak za merenje ribe, ni kadicu niti dusek... ne zato sto ne bih da odvojim novac za to, vec zato sto je malo nezgodno da drzim u dnevnoj sobi gde i ostali pribor komad opreme koji smrdi koliko god da se opere... a nije ni mali... ukoliko voda koja posecujem nema dusek ili kadicu, ja pozajmim, i ne vidim problem da na vodi postoji mogucnost da se iznajmi... 

I kad smo vec kod tog cuvara, nisam hteo da budem negativan ali kad vidim da nisam sam u tim kritikama iznecu svoje iskustvo... naravno da cuvar ne treba da bude ni "brat" ni "drug" ali malo je neprijatno kad covek ne zna da kaze dobar dan, i kad mu svaka izgovorena rec zvuci kao da sam mu pobio pola familije... Podvlacim rec, jer je vrlo nervozan kad mora da izgovori celu recenicu. Sreca pa sam ga samo jednom u zivotu video na kratko, i nadam se da vise necu morati  :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To su bili ovi iz Mastershita!

 

http://www.igreklik.com/slike/images/41015008855038637607.jpg

 

http://www.igreklik.com/slike/images/76539302096828749315.jpg

 

Rdjavom kurcu pricaj, muda pukose!

 

Izgleda da su slagali Jovanu da imaju potrebnu obaveznu opremu, u koju po novim pravilima spada i kada za ribu, a ne dusek.

 

Ili ih on nije ni pitao da li imaju. Na Sumbaru je to fino rijeseno. Ne interesuje ih nista tvoje sta god da doneses, nego jednostavno moras korisititi i uzeti njihov dusek, koji je usput jako siguran, i tacka.

 

 

 

zasto se brisu slike materbiha, jbt kao da smo u koreji, neka cenzura, ako su usrali usrali sta se brise, ja to nekuzim...

Link to comment
Share on other sites

zasto se brisu slike materbiha, jbt kao da smo u koreji, neka cenzura, ako su usrali usrali sta se brise, ja to nekuzim...

 Sve se radi po nalogu njihovog duhovnog vodje i mastermajnda, covjeka  kojem su se prodali za par kilograma mixa i par kesica boila. Neki ni za toliko.

A neki ne znaju koliko o samim njima sere iza ledja. Ja sam prestao da pisem njima samim jer sam vidio da ljudi vole dzabalamu vise nego svoj obraz i kad sam uvidio da im podosta moze da stane pod kapu. Jednostavno sam pustio da sami plove u svojim govnima kasnije. Doci ce vrijeme kada ce izaci iz aparthejda zvanog masterbih i kada ce progledati.

Bio sam sticajem okolnosti i mojom radoznaloscu sirom ovog bijelog svijeta i vidio svega i svacega, a odgovorno tvrdim da nigdje nisam vidio da neko tako lagano kupi ljude slatkorijecivoscu i lazima a zauzvrat uz par kg mixa, NAREDJUJE tim istim ljudima i ponasa se kao da su mu ti isti ljudi na njegovom platnom spisku. Zabranjuje sve pod milim Bogom i iskljucuje sa foruma samo radi poznanstva sa osobama koje su proglasene personom non grata. Nigdje nema da ZA NISTA neko nekome moze da naredi nesto. Ima samo tamo. Jedinstven primjer u univerzumu cijelom.

 

PS:

zaboravio momak da ostane sve na netu i da se tesko moze da izbrise ustvari, pogotovo ako spasis prvo na komp, za kasnije neka ima :crazy:

 

http://www.igreklik.com/slike/images/98790482257916455937.jpg

 

http://www.igreklik.com/slike/images/39702245609720246609.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ja se izvinjavam imam jedno lajicko pitanje. Sta ce se desiti ribi ako se spusti na ovaj podmetac a ne u KADICU? Ja sam u zivotu uhvatio par riba i koristio sam podmetac slican ovom i svaka od tih par riba pliva i dalje! Jedino na sta mora obavezno da se vodi racuna to je da DJEMPEROM NE SKINETE SARANOVU SLUZ!   Nesa Zemunac je imao sa tim problem pa bi mogao da kaze koju na tu temu!!!

Ovo nisam vidio ranije pa cu sad da odgovorim.

 

Nemam nista protiv duseka Gorane, dobri su i duseci naravno. Koristio sam i sam dusek poput ovog i to na istoj vodi,(u vrijeme kada nije bilo tih pravila) ne bjezim od toga. Isto tako sam i kada nije bilo pravilom odredjeno, kupio i koristio JRC XXL kadu i Jovo me upamtio pa mi ove kade na pocetku nije niti nudio jer je znao kako se odnosim prema ribama i sta posjedujem od pribora vezano za prihvat ribe.

 

Medjutim, ima nesto u ovom bijelom svijetu sto se naziva pravilima. Ima nesto sto se zove postovanje istih. Ima nesto sto se zove razlog donosenja tih pravila.

Pravilo o obaveznoj upotrebi kade za ribolov na jezeru Pelagicevo, DSR Saran je donio iz razloga sto imaju vodu u kojoj plivaju ribe koje nisu male i u kojoj pliva zavidan broj riba 20+ tezine. I treba li navoditi mozda da je razlog uvodjenja tog pravila zastita vode kojom gazduju i samim tim zastita ribljeg fonda?

Sta tu ima da je cudno?

Ako je neko donio to pravilo, onda sigurno da ima i razlog zasto je donio to pravilo o kadama koje su htio ti priznati ili ne, kud i kamo sigurnije za ribu nego sami duseci.

Sigurnije su iz razloga sto na prikazanom duseku nema pokrivke kojom mozes ribu pokriti za vrijeme pripreme za slikanje. Samim tim sto nema stranica, dusek nije toliko siguran u fazi kada riba pocne da skace po istom. Vrlo brzo moze da se nadje na sljunku ili na zemlji, a onda ne mora da imas dzempercic jer sljunak i zemlja puno bolje odradjuju posao identican onome koji napravi hoblerica drvetu.

Da vidim ko ce to smiriti amura od 20 kg na duseku, pri tome ga polivati vodom bezbjedno i u isto vrijeme drzati ga na istom mjestu? Ajd da vidim tog junaka i deliju.

U kadi samo ga pokrijes pokrivkom koju kada posjeduje i miran si, a i riba je bezbjedna 1000%.

Nagledao sam se na tom Pelagicevu, a i sirom na vodama paznje i nepaznje koju sarandzije pridaju odnosno ne pridaju znacaju cuvanja ribe. Ovo sa kadama je odlicna stvar. Dobro pa nisu uveli naprimjer da se MORAS sa primjerkom 20+ slikati samo u vodi i da MORAS zvati cuvara prije nego se slikas sa takvom ribom, da isti prisustvuje slikanju i da nadgleda ponasanje ribara prema istinskom trofeju, na kraju krajeva i prema imovini DSR Saran.

Ja bi to sutra potpisao!

Nadam se da sam bio jasan. Jasnije, mislim da ne moze. Ako ne bude jasno, probat cu ponovo nekako napisati.

 

Bistrooooo :pivopija1:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Sve se radi po nalogu njihovog duhovnog vodje i mastermajnda, covjeka  kojem su se prodali za par kilograma mixa i par kesica boila. Neki ni za toliko.

A neki ne znaju koliko o samim njima sere iza ledja. Ja sam prestao da pisem njima samim jer sam vidio da ljudi vole dzabalamu vise nego svoj obraz i kad sam uvidio da im podosta moze da stane pod kapu. Jednostavno sam pustio da sami plove u svojim govnima kasnije. Doci ce vrijeme kada ce izaci iz aparthejda zvanog masterbih i kada ce progledati.

Bio sam sticajem okolnosti i mojom radoznaloscu sirom ovog bijelog svijeta i vidio svega i svacega, a odgovorno tvrdim da nigdje nisam vidio da neko tako lagano kupi ljude slatkorijecivoscu i lazima a zauzvrat uz par kg mixa, NAREDJUJE tim istim ljudima i ponasa se kao da su mu ti isti ljudi na njegovom platnom spisku. Zabranjuje sve pod milim Bogom i iskljucuje sa foruma samo radi poznanstva sa osobama koje su proglasene personom non grata. Nigdje nema da ZA NISTA neko nekome moze da naredi nesto. Ima samo tamo. Jedinstven primjer u univerzumu cijelom.

 

PS:

zaboravio momak da ostane sve na netu i da se tesko moze da izbrise ustvari, pogotovo ako spasis prvo na komp, za kasnije neka ima :crazy:

 

http://www.igreklik.com/slike/images/98790482257916455937.jpg

 

http://www.igreklik.com/slike/images/39702245609720246609.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ovo nisam vidio ranije pa cu sad da odgovorim.

 

Nemam nista protiv duseka Gorane, dobri su i duseci naravno. Koristio sam i sam dusek poput ovog i to na istoj vodi,(u vrijeme kada nije bilo tih pravila) ne bjezim od toga. Isto tako sam i kada nije bilo pravilom odredjeno, kupio i koristio JRC XXL kadu i Jovo me upamtio pa mi ove kade na pocetku nije niti nudio jer je znao kako se odnosim prema ribama i sta posjedujem od pribora vezano za prihvat ribe.

 

Medjutim, ima nesto u ovom bijelom svijetu sto se naziva pravilima. Ima nesto sto se zove postovanje istih. Ima nesto sto se zove razlog donosenja tih pravila.

Pravilo o obaveznoj upotrebi kade za ribolov na jezeru Pelagicevo, DSR Saran je donio iz razloga sto imaju vodu u kojoj plivaju ribe koje nisu male i u kojoj pliva zavidan broj riba 20+ tezine. I treba li navoditi mozda da je razlog uvodjenja tog pravila zastita vode kojom gazduju i samim tim zastita ribljeg fonda?

Sta tu ima da je cudno?

Ako je neko donio to pravilo, onda sigurno da ima i razlog zasto je donio to pravilo o kadama koje su htio ti priznati ili ne, kud i kamo sigurnije za ribu nego sami duseci.

Sigurnije su iz razloga sto na prikazanom duseku nema pokrivke kojom mozes ribu pokriti za vrijeme pripreme za slikanje. Samim tim sto nema stranica, dusek nije toliko siguran u fazi kada riba pocne da skace po istom. Vrlo brzo moze da se nadje na sljunku ili na zemlji, a onda ne mora da imas dzempercic jer sljunak i zemlja puno bolje odradjuju posao identican onome koji napravi hoblerica drvetu.

Da vidim ko ce to smiriti amura od 20 kg na duseku, pri tome ga polivati vodom bezbjedno i u isto vrijeme drzati ga na istom mjestu? Ajd da vidim tog junaka i deliju.

U kadi samo ga pokrijes pokrivkom koju kada posjeduje i miran si, a i riba je bezbjedna 1000%.

Nagledao sam se na tom Pelagicevu, a i sirom na vodama paznje i nepaznje koju sarandzije pridaju odnosno ne pridaju znacaju cuvanja ribe. Ovo sa kadama je odlicna stvar. Dobro pa nisu uveli naprimjer da se MORAS sa primjerkom 20+ slikati samo u vodi i da MORAS zvati cuvara prije nego se slikas sa takvom ribom, da isti prisustvuje slikanju i da nadgleda ponasanje ribara prema istinskom trofeju, na kraju krajeva i prema imovini DSR Saran.

Ja bi to sutra potpisao!

Nadam se da sam bio jasan. Jasnije, mislim da ne moze. Ako ne bude jasno, probat cu ponovo nekako napisati.

 

Bistrooooo :pivopija1:

 

 

Pravila su tu da se postuju i tu sam sagalasan, ako je na vodi pravilo kada onda kada. Poenta moje price je da se i pre nego sto su kade postale HIT dosta velikih riba hvatalo u drzalo na duseku. Nemam ja nista protiv upotrebe kadica za prihvat ribe,cak sta super su ali isto tako mislim da nema potrebe nekog izruziti zato sto nema kadicu za prihvat ribe! Kao sto je Milanche rekao kadice su dosta glomazne i treba naci za njih mesta i u kuci i u autu. Mozda si primetio da ti je post izmenjen,to sam ja udaio jer je na ovom forumu zabranjeno vredjanje i psovanje i zamolio bih te da se toga pridrzavas!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo i jeste dobra stvar sa kadama na Pelagićevu to što ne treba da ih nosiš nego ih iznajmiš na jezeru.Milion puta mi je došlo da bacim i dušek i meredov kad pođem kući zbog toga što mi se auto usmrdi.

Da je sreće i pameti,imali bi i kade i  meredove za iznajmiti,a koje bi odgovorno lice poslije svakog iznajmljivanja dezinfikovalo i onda ne bi morali da misle o tome da li je neko donio "zaražen" meredov ili dušek.

Pelagićevo je veoma ozbiljna voda koja je još prije par godina prevazišla ljude i iz prošlog ,a pogotovo sadašnjeg rukovodstva i neko bi tim problemom trebalo da se pozabavi.

Link to comment
Share on other sites

Pravila su tu da se postuju i tu sam sagalasan, ako je na vodi pravilo kada onda kada. Poenta moje price je da se i pre nego sto su kade postale HIT dosta velikih riba hvatalo u drzalo na duseku. Nemam ja nista protiv upotrebe kadica za prihvat ribe,cak sta super su ali isto tako mislim da nema potrebe nekog izruziti zato sto nema kadicu za prihvat ribe! Kao sto je Milanche rekao kadice su dosta glomazne i treba naci za njih mesta i u kuci i u autu. Mozda si primetio da ti je post izmenjen,to sam ja udaio jer je na ovom forumu zabranjeno vredjanje i psovanje i zamolio bih te da se toga pridrzavas!

Ok, nikakav problem to sto si izmjenio post u tom dijelu gdje sam psovao. Barem nisi pobrisao cijeli post, kako bi bilo na anamo onom forumu hahahahaha

 

Sto se tice toga da li nekog treba izruziti ili ti ga napusiti zato sto nije imao kadu na toj vodi, ovdje imamo makar tri slucaja da bi se to bolje moglo znati da li pljuvati po nekome ili ne.

prvi: nisu ni rekli da nemaju kadu,

drugi: nije im Jovan dao kadu niti ih je pitao za istu, mada u ovo sumnjam jer sam barem 100 puta prisustvovao kada covjek izdaje dozvolu i obavezno pita ima li se kada,

treci:nisu ni pitali za kadu.

 

U prvom i trecem slucaju ja bi ih kaznio sa laganim ispracajem do kapije. A zasto? Zato sto je ovo voda na kojoj je kada za prihvat ribe uvrstena pod obavezno pravilo ima vec evo druga godina. Apsolutno nemoguce je da nisu znali da je kada obavezna i apsolutno nemoguce je da prvi lik sa slike, kojeg dobro poznajem, nije znao za sva pravila na jezeru. Citao je izvjestaje sa te vode na drugim forumima siguran sam jedno 100 puta.

A isto tako, reci da nisi znao, ne oslobadja niti jednog ribolovca na bilo kojoj komercijalnoj vodi ovakvog tipa, bilo kakve obaveze. Tvoja je duznost kao ribolovca da se informises o vodi na koju ides da pecas i prije nego dodjes na nju. Pogotovo o pravilima pecanja na istoj.

Recimo na Sumbaru kada sam bio, ja donio svoju kadu. Cuvar nece ni da cuje za nju. Ne jebe me ni za zivu sljivu. Ne mozes to koristit i cao djaci. Ako hoces pecat, pecat ces po nasim pravilima i cao.

Ok buraz, pravila su takva i postovat cemo ih. Nema problema.

A ovako pravit se mangup, i ici sa onom glupom uzrecicom i onim prljavim mislima (kazem prljavim jer kao takva zaista jesu) "ma ajde ba, moze i ovo da posluzi, sta ce mu bit' " eh to je vec mangupluk za kaznjavanja.

 

Da ne bi neko pomislio da imam nesto licno protiv tih likova na slikama, da se odmah ogradim od toga i da kazem da bih napusio ovako svakog, ali bas svakog, ko se ne pridrzava pravila.

Slozili smo se da se pravila moraju postovati. U protivnom to je javasluk,nemar i bezobrazluk. Zna se kako se to rijesava

Link to comment
Share on other sites

Pravila su jasna i treba ih pistovat,a to da Jovo pita za kadu sam sam se uvjerio u suprotno!Dakle prije mjesec kad sam peco na toj vodi prilikom upoznavanja sa Jovom on me nihe nista pito u vezi pribora,ja sam sam rekao da imam kadu a kolega koji peca samnom na poziciji nema i zeli da iznajmi od njega,na to smo dobili odgovor da nema potrebe da nebacamo dzaba pare ako imamo jednu to je dosta.Taj mi se dio njegove price nije svidio nimalo,jer pravilo kaze svaki ribolovac je duzan da posjeduje kadicu,a ne svaka pozicija ili team!!!!Ja osobno nisam imo kadicu prije ovog izleta ali sam se informiso dibro o pravilima i kupio istu prije polaska na pelagicevo
Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem jedna kada na poziciji, dovoljna je za dvojicu ribara bez problema.

Problem je ne sprovodjenje pravila tj. nedostatak kontrole od nadleznih.

Ja sam recimo znao biti na jezeru po 3-4-5 dana,Izlaziti s jezera svaki dan a da me Jovo nijednom ne obidje.

Da sam htio da ukradem ribu mogao sam to da uradim bez problema.

Jest da on mene dobro poznaje i zna da necu odnijeti ribu ni napraviti neku stetu ali takav je prema svima pa i onima koji su prvi put na jezeru???

Ima svakakvih ljudi pa i onih losih koji dodju sa losom namjerom i bila bi velika steta da takva voda propadne zbog nemara.

Licno sam vidio da ljudi hrane kukuruzom i to u najtoplijem dijelu godine, da imaju lose meredove koji im puknu dok nose ribu od vode do kade.

Uzasno je gledati kako se saran od 18-20 kg razbija od zemlju sa metar visine.

A svi znamo kakav je onaj sljunak kojim su nasute pozicije, ko smirgl papir.

I masu drugih stvari, stice se osjecaj nekada da je jezero "pusteno niz vodu" pa sta bude-bude.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u avgustu 4 dana na jezeru,a zvao sam mesec dana ranije da rezervisem.Dan pred polazak nazovem cuvara Jovu cisto da proverim da li rezervacija stoji .U razgovoru snjim mi je objasnio ne moze mator kukuruz,praskasta hrana i obavezna upotreba kadice,koju ja nisam imao.Posle 250km i 5 sati putovanja (jbg ne moze brze Punto+prikolica+nas trojica u autu) stizemo na jezero ,nazovem Jovu da smo stigli ,on mi rece da trenutno nije na jezeru stize za sat vremena i da ce doneti kadicu.Tako je i bilo dok smo se raspakivali stigao je do nas (u pitanju je pozicija 5.)  naplatio dozvole i doneo kadicu i objasnio mi pravila i ako bilo sta treba ,mogu da ga nazovem .Hocu da kazem iako ga nisam video za cetiru dana samo dva puta ,nije mi padao na pamet da radim neke stvari koje se ne sme,a mogao sam ladno da zabacim jos tri stapa itd.Ako ne postujes domacina i vodu ne treba da ides uopste,neki su likovi su pecali na trojci ,za cetiri dana su izasli kolima ja mislim preko trideset puta,kao da je trku vozio.Bice mi jako krivo ako se nesto desi sa jezerom jer zelim da odem bar jednom godisnje,a nadam se da ce biti sve u redu.U trenutku kad smo stigli na vodu zaboravio i pet sati klackanja u autu,i natezanje sa carinikom na granici itd.A na kraju da dodam da za takvu vodu jedan cuvar apsolutno nije dovoljan,ja bi takvu vodu cuvao tenkovima i snajperima.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje,da tu nesto ne valja da li bi jezero postalo ovo sto jeste,voda br.1 na Balkanu? Svako normalan ce postovati pravila koja i ne pisu a za te kojekakve avijaticare uvek ima resenje,neko ce se iznenaditi kada ga taj Jova koga nikad nema upeca....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav društvo!

 

Pošto sam  jedan od “osuđenih” aktera nekorištenja odgovarajuće opreme  iz predhodno napisanih  postova, imam potrebu iznijeti svoj stav   kao npr. Paponja-carp i  Carp Yo Yo :

  • Prije svega zamolio bih Paponju-carp da objasni ovo : “I ja kada sam bio zadnji put bili su momci iz BiH na jednodnevnom ribolovu i koristili obicnu "matu"cak su i slike postavili na facebook sa ribom gdje se dobro vidi na cemu su drzali ribu”.

Kako si zaključio da smo koristili samo običnu matu kada nismo zajedno bili na jezeru, nisi lično vidio ili si to predpostavio samo na osnovu fotografija, ako je na osnovu fotografija npr.  mogu i ja predpostaviti da ni ti nisi koristio meredov, jednostavno nema ga na slikama.

Ili možda je „kada“ svaki puta bila izvan objektiva foto aparata lijevo ili desno, možda smo je namjerno uklonili da bi Paponja-carp i  Carp Yo Yo imali šta komentarisati i gubiti vrijeme na računaru itd itd.

Carp Yo Yo, fotografije jesu postavljene i spašene i nikoga se ne bojim.

 

Htio bih još da kažem da ovaj ili slični forumi nije mjesto gdje će raspravljati o propustima  pecanja na jezeru Pelagićevu i donošenju zaključaka tipa „ja bih ovo ja bih ono“, postoji oficijelni sajt DSR ŠARAN PELAGIĆEVO ili mobilni telefon ribočuvara Jove pa pišite, zovite…   I da kažem pravu istinu kako je sve bilo : Ovo što piše Carp Yo Yo nema veze sa istinom, a prava istina je ta da nam je Jovo rekao kako nema više kadica za iznajmiti (predhodno smo ga dan prije polaska na jezero zvali da nam rezerviše jednu, što je i obećao ali kada smo stigli već je iznajmio drugim ljudima, ostala je jedna koja nije ispravna), onda nam je rekao da možemo sada koristiti jastuk uz pažnju prema ribama.
Čak je čovjek i bio kod nas i malo smo popričali, samo kratko, žurio je dalje, da je u bilo kojem trenutku spomenuo kadu, mi bi napustili jezero.
Znači mi jesmo napravili prijestup ali uz odobrenje ribočuvara Jove.
Pozdrav i bistro.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oooo vidi pajde Aidina naseg, javio se .... ajde neka si, bas fino. Lijepo od tebe sto si objasnio kakva je situacija bila. Ako je tako bilo kako kazes onda neka je. Cuvar ti dopustio. Nikakav problem. Sve 5 sto bi se reklo. 

Nego vidi: ti nisi ni u svojoj carsiji poznata faca, a da ne govorim dalje da bi ti mogao nekome da pricas i kazes sta je za koga i gdje moze da se pise i prica i diskutuje o saranolovu, pa pogotovo niti ovdje na forumu ne vidim jacinu tvojih rijeci da bi neko mogao da uvazi to. Forumi su mjesto za diskusiju i tu moze svako da diskutuje ukoliko ne krsi pravila foruma na kojem diskutuje, moderatori i administrator su tu da paze kada se krse pravila. 
Ovo ti usput nije ni onaj aparthejd forum gdje si medju prvima docekao da me pljunes u ledja, a nisi imao hrabrosti makar napisati dok sam bio tamo. 
Ovdje se kao sto vidis otvoreno pise o svemu i svacemu vezano za ribolov, a to sto ti furas okaci macku o rep. 
Izuzetci su sobe za reklamiranje gdje je placeno. Al' i tamo se da prepoznati aparthejd odnos na posebnoj temi. 

Ja sam sudio po slikama, eto pogrijesio i cao djaci. Izvinjenje nemoj ocekivati jer nisi ni zasluzio, posto si kao sto rekoh neko ko voli pricat samo iza ledja dok sam ja susta suprotnost, pa vidi malo kako je. Doduse ovdje ti imas priliku da odgovoris dok je ja tamo nisam imao. 
Pogrijesim, priznam gresku, ako je sagovornik ok, izvinem mu se bez pola muke, ti je neces dobiti. Mozes pisati da je nisi ni ocekivao,vjeruj zaboli me.

Brisanje fotografija sa sajta na kojem su uploadovane, nakon sto smo ih komentarisali mi ovdje, to samo govori o vama i o onom ko vas savjetuje da to uradite. 

I na kraju ne branim kolegu Paponju ali sta se cudis tome sto je u prolazu mogao da vidi s cim raspolazete na poziciji odmah do njegove. Pecali ste na 18 dok je frajer pecao na 19. Sve se vidi, nije covjek corav ni slijep. Ne znam sta ti tu nije jasno?! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...