Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Markiranje je mozda najbitni dio ribolova i najzahtjevni ali isto tako i informacije o poziciji jer te informacije olaksavaju markiranje...

Pelagic se mnogo promjenio sada.tamo gde je bilo cisto sad je mulj.U to smo se uvjerili sa Carp yo yo na poz.25.Onaj sprud na nekih 60m sa desne strane ne postoji ,sad je sve muljara

 

Tako da marker u ruke i dok neizmarkiras sam nema niceg.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posle otpecanih 24 sata ukupno je ulovljeno 506.12 kg
Prosjecna tezina ribe 15.816
Najveca riba 23.96 kg

1. CT .Usce 198.04 kg
2.CT. West Orasje 76.54 kg
3.CT. Carp & More 71.90 kg
4.CT. CPK Carp & More Rumunija 57.18 kg
5.CT. MG 34.74 kg
6.CT.Cromo 31.16 kg
7.CT. Traiskirchen 15.50 kg
8.CT. Carp Busters 11.16 kg
9.CT. Carp fantastiks 9.90 kg

4 ekipe su bez ulova

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle otpecanih 30 sati ukupno je ulovljeno 894.42 kg
Prosjecna tezina ribe 15.972 kg
Najveca riba 23.96 kg (box 17)

1.CT Usce 391.74 kg (box 17)
2.CT Carp & More 205.48 kg (box 8)
3.CT West Orasje 95. 64 kg (box 25)
4.CT CPK Carp & More Rumunija 57.18 kg (box 22)
5.CT MG 52.54 kg (box 19)
6. CT Cromo 45.60 kg (box 20)
7. CT Traiskirchen 25.18 kg box 5)
8. CT Carp Busters 11.16 kg (box 30)
9. CT Carp Fantastiks 9.90 kg (box 29)

Ekipe bez ulova su:
CT Erletic (box 1)
CT Simply Orasje (box 3)
CT LB Wien (box 11)
CT Tactics (box 14)

Link to comment
Share on other sites

veliki je problem to sto se nije vodilo neko vreme racuna o virtuelnom svetu i o tome koliko je to bitno u danasnje vreme. Bez toga nema nista. I Nike i Coca Cola moraju da imaju fb stranice, klipove na youtube i silne reklame sto on line sto na tv. Tako ce morati i oni, fb stranica je konacno pocela da bude malo azurnija. Morace i sajt da potpuno promene i drze ga azurnim i da se aktiviraju na forumima sto se tice izvestaja sa slobonih ribolova i najava takmicenja i objavljivanja rezultata. I eto ti ocas posla ponovo dva kola otvaranja i puno kup

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pozicija 1 bez ribe???  Cijelu godinu riba konstantno dobro radi na poz 17 - 20 bez obzira na vodostaj. Sve se promijenilo, unazad par godina cim opadne nivo vode, te pozicije su bile bez ribe. 

nepunih 900kg za 30 sati...  svaka cast

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da njihova Uprava pet para nedaje na reklamne kampanje....i placanje internet pecarosima i "velikim" majstorima ovog sporta na forumima, da promovisu to jezero, kao sto je to slucaj sa drugim slicnim jezerima. Kup odrzavaju zbog tradicije.

Mnogo takmicenja ne zele, a da se ja pitam, potpuno bi ukinuo sva takmicenja tamo.

Neznam bas mnogo jezera gde redovno love 25+ i 30+ da su dozvoljena takmicenja.

 

A sto se tice CT Erletic, na poz.br.1. Pa on gde god ode istoooooo pecaaaaa, hahahaha????????????????????????????

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zoki ja licno kao ribolovac se 1000% slazem sa tobom. Najvise bi voleo da nikad nema takmicenja i da je jezero uvek poluprazno i da mogu u bilo koje doba da dodjem i sednem na poziciju koju zelim a ne da zovem telefonom dva meseca unapred i sve planove dugorocno organizujem prema tome kada cu moci da sednem na Pelagi tamo gde sam zamislio da bi trebalo :) U postu iznad sam samo naveo neko svoje misljenje sta u danasnje vreme jedna organizacija koja zeli da ostvari neki profit mora da radi i o cemu da vodi racuna. Hteli mi to da priznamo ili ne internet je danas najvaznija stvar. I ako nije tu objavljeno kao da se nije ni desilo.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Takmicenje je gotovo. Ct Usce prvi sa 723kg i najvecom ribom od 25.2kg druga ekipa sa pozicije 8 sa 327kg i treca ekipa West Orasje sa pozicije 25 sa 319kg. Borcanci su juce izvadili stapove i otisli da spavaju jer je kisa neprekidno padala. Nisu vise ni zabacivali.
Link to comment
Share on other sites

Kristijane i ja se slazem sa tobom,ali pogledaj i sam prosek uhvacene ribe na takmicenju od 17kg-pa to je cudo!!!retko gde ovo ima i u Evropi,ako uopste ima!!moje misljenje je da ovo jezero zasluzuje neki "poseban status" i trebalo bi da se samofinansira nekako drugacije-po meni nikako kroz takmicenja nego eventualno povecanjem cena dozvola (sto ce biti veoma negativno prokomentarisano od mnogih) ili na neki drugi nacin ali ovakvu vodu treba SACUVATI!!!!pozz

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicno pecanje,ribe natprosecno borbene cak su i ljudi iz uprave komentarisali kako je riba nesto "poludela" u poslednje vreme.

Dosta uhvacenih riba preko 20 kg.Mi smo imali vise komada od 20-23 kg kao i najvecu ribu na ovom kupu od 25,6 kg.

Kristijan nam je bio u poseti ali kisa,lose vreme a i sam rad u boksu nisu dozvolili da se vise druzimo.

Mislim da je slikao par udaraca pa neka ne bude stipsa i neka okaci koju sliku :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na poziciji broj 5 od nedelje poslijepodne se nalaze moji drugari iz Holandije i Njemacke, dosad su imali preko 20 riba ukupne tezine 351 kg.

Tri ribe preko 20 kg, 20,50, 21.40 i 23,95 kg.

Kisa ih ubija konstantno, a riba uzima po najvecem pljusku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jutros sam se vratio sa Pelagiceva,pecao sam dva dana na 19,imao cetiri udarca-tri ribe izvadjene.Kod mene je riba uzimala pred pljusak,kad izvadim sarana moram brzo sve da pokupim jer znam da ce pljusnuti.Ribe su bile 15,17 i 18,5kg ali kao sto kaze Srdjan bore se kao poludele i svakog vadis bar 15-20 min.Kisa je padala kao popizdela,taman mislis smirilo se ono opet pljusak.

Link to comment
Share on other sites

Kisa ne prestaje da pada al zato riba uzima kao luda,,, pozicija 29, danas oboren licni rekord 26,5 kg. Ribe su nenormalno borbene, borba je do posljednjeg atoma snage. Neopisiv osjećaj. Pozdrav svima i bistro.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...