Jump to content

Signalizatori Pomoc Pri Izboru


Recommended Posts

nameravam uzeti signalizatore sa bazom 3+1 a u toj ceni su QUANTUM CUBER , PROLOGIC VTSW I CARP ACADEMI SENSOR DX . pa ako nije problem vasa misljenja o pomenutim da bih se lakse odlucio . unapred hvALA
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam... Nisam citao...

 

P.S.U svakom slucaju bolje je dodati na sve to jos malo para i uzeti najslabije Fox-ice npr. Micron-M, pa cak i polovne, nego birati izmedju ove tri vrste...

Mislim da ce se vecina sloziti samnom...

Link to comment
Share on other sites

Mali off...

Zapravo koliko puta u zivotu vam je bila potrebna baza...??? Osim za pokazivanje...

Imao sam Micron M i budili su me nocu kao iz sale...

 

Ja jos nisam cuo da su na nekim od tih jeftinijih varijanti 3+1 uradili dobru bazu da ne izvlaci baterije kao luda!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja jos nisam cuo da su na nekim od tih jeftinijih varijanti 3+1 uradili dobru bazu da ne izvlaci baterije kao luda!

SAmo mala digresija, o koliko jeftinim stvarima govoriš i koliko za tebe predstavlja jeftino pošto ove stvarčice su u vrednosti nečije mesečne plate :acute: pa nisam baš nešto siguran u tu tvoju tvrdnju.. Ako se krene logikom dodaj para za foxa, evo je suprotna, ne daj pare za više od 3 obična BEHRA , radiće kao i ostali , budiće te jače od Foxa i imaćeš pare u džepu.

ALi ipak mislim da je čovek napravio sebi izbor od 3 modela i molio za mišljenja. Moj predlog ti je Prologic, :good: proverena firma i ima najvećim delom pozitivna iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bas Raso slozio sa tobom! Behr i Fox... Ni u snu ne mogu da se porede...

 

Kad sam rekao malo para, tako sam i mislio!

Ovi setovi koji su nabrojani kostaju izmedju 100 i 150 evra ako ne i vise, ako se ne varam!

Jel to malo para dati za neku srednju ili nizu klasu signalizatora samo zato sto imaju bazu!?!?

 

Sta bih ja uradio, dodao jos 30 evra i nasao neke proverene SX i bio bih miran narednih 10 god.

 

Mozda ja gresim ali znam samo jedan detalj a to je da su svi koji su na pocetku imali ili krenuli od takvih signalizatora zavrsili ili sa Fox-om ili Delkimom ili Cs-om...

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bas Raso slozio sa tobom! Behr i Fox... Ni u snu ne mogu da se porede...

 

Kad sam rekao malo para, tako sam i mislio!

Ovi setovi koji su nabrojani kostaju izmedju 100 i 150 evra ako ne i vise, ako se ne varam!

Jel to malo para dati za neku srednju ili nizu klasu signalizatora samo zato sto imaju bazu!?!?

 

Sta bih ja uradio, dodao jos 30 evra i nasao neke proverene SX i bio bih miran narednih 10 god.

 

Mozda ja gresim ali znam samo jedan detalj a to je da su svi koji su na pocetku imali ili krenuli od takvih signalizatora zavrsili ili sa Fox-om ili Delkimom ili Cs-om...

Poenta je u dodavanju para,kojih mozda nema vise od toga koliko je covek napisao.A sto se tice baze,imao sam senzru vtsw 3+1 i nije trosila baterije nista posebno.Poz

Link to comment
Share on other sites

Ne bih zeleo da me neko pogresno protumaci, ja samo zelim da pomognem savetom jer sam i ja krenuo od kineskih za 300 din. pa davao pare za skuplje kineze pa prelazio na skuplje,... dok na kraju nisam uzeo M i bio prezadovoljan

(baterije trajale 2 godine) i onda sam srecom dosao do RX-a...

 

Ja se ne bavim takmicenjima i slabo kad pecam na komercijalama pa mi nekako najvazniji deo opreme dodju signalizatori, upravo zbog toga sam zeleo da preporucim nesto izvan tri napomenutih 3+1...

Link to comment
Share on other sites

uporedi recimo karakteristike prologic senzore i nekog vrhunskog bite indikatora i videces da taj vrhunski ima gomilu Stvari koje 98% sarandija netrebaju u životu.senzora je prakticnija od recimo polifonic-a zbog prekidaca on-off koji je na foru kao na delkimu.glasam za prologic senzoru objektivno vrh.CARP ACADEMI SENSOR DX sa bazom ima falinku tockici ne aktiviraju alarm pri padu hengera čuo sam da ima dosta reklamacija ali samo kod modela sa bazom.QUANTUM CUBER zar to nije masinica za brijanje :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Mali off...

Zapravo koliko puta u zivotu vam je bila potrebna baza...??? Osim za pokazivanje...

Imao sam Micron M i budili su me nocu kao iz sale...

 

Ja jos nisam cuo da su na nekim od tih jeftinijih varijanti 3+1 uradili dobru bazu da ne izvlaci baterije kao luda!

Jesi li ti kada pecao po kiši,da ne kažem po jakoj kiši ili oluji kad u šatoru ne čuješ ništa,nisu sve vode da možeš postaviti šator pola metra od štapova,ja mislim da je za ozbiljne ribolove baza nužda a za vikend ribolovce možda i ne a što se tiče izvlačenja baterija i tu si potpuno promašio

Link to comment
Share on other sites

uporedi recimo karakteristike prologic senzore i nekog vrhunskog bite indikatora i videces da taj vrhunski ima gomilu Stvari koje 98% sarandija netrebaju u životu.senzora je prakticnija od recimo polifonic-a zbog prekidaca on-off koji je na foru kao na delkimu.glasam za prologic senzoru objektivno vrh.CARP ACADEMI SENSOR DX sa bazom ima falinku tockici ne aktiviraju alarm pri padu hengera čuo sam da ima dosta reklamacija ali samo kod modela sa bazom.QUANTUM CUBER zar to nije masinica za brijanje :yahoo:

 

Ja imam Carp Academy WDX 3+1 i pecam već godinu dana na njih bez ikakvih problema.

Preživeli su 3-4 jake kiše i nisam primetio bilo kakvu promenu.

Baterije (Duracell) su stavljene prošle godine i još traju.

Jedino sam primetio da su gumice na točkićima malo ispucale,a videćemo dokle će da traju.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li ti kada pecao po kiši,da ne kažem po jakoj kiši ili oluji kad u šatoru ne čuješ ništa,nisu sve vode da možeš postaviti šator pola metra od štapova,ja mislim da je za ozbiljne ribolove baza nužda a za vikend ribolovce možda i ne a što se tiče izvlačenja baterija i tu si potpuno promašio

 

Svaka tebi cast... pecas po oluji :)

 

Ako citas sve lepo, vidis da ne volim komercijale tako da pecam i volim uglavnom cistu prirodu... Sto znaci da kad idem negde idem na vise dana... Sto znaci da me je hvatala kisa par puta i to po par dana... E sad, nikada mi se nije desilo da nisam cuo signalizatore kada riba udari nocu po kisi ili bez nje! Al dobro... mozda spavas kao top pa imas taj problem... ;)

Link to comment
Share on other sites

Suzio bih ti izbor na prologic i dodao ron thompson-e, 3+centrala wireless oko 13somica. Licno iskustvo sa Ron Thompsonima,po oluji i potopima rade,nista ne kasni i baterije su od februara 2010 zamenjene pre mesec dana i to ne u potpunosti. Brzi jefini a rade :drinks:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Zavisi na kojoj vodi pecas,ali po meni najvaznije dugme na signalizatoru(posle paljenja)je OSETLJIVOST.

Npr na mirnim vodama i komercijalama gde ti je neki srenji nivo zadovoljavajuci,pa u zimu kad uzima opreznije treba da vidis i najmanju detekciju,do neke brze vode (Dunav)gde ga zavrnes do kraja jer te zanima samo ljuto kucanje.

Link to comment
Share on other sites

Nije lose da signalizatori imaju podesavanje osetljivosti, mada meni licno to nije toliko vazno. Na mojim mxr+ imam dva nivoa osetljivosti (redovno i jace osetljivo), a nikad nisam taj drugi mod koristio. Pritom sam pecao na raznim vodama, po mirnom, po losem vremenu i pecao na daljinama od 5 metara, pa do 150+ metara. Uvek mi stoji na redovno i kada riba slabije uzima opet lepo registruje svaki pomak hengera. Ja vise volim da prilagodim hengere u zavisnosti od vremenskih uslova i daljine pecanja, meni je to mnogo vaznije za detekciju nego dugme za osetljivost signalizatora.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vlax u potpunosti se slazem sa tobom . Pogotovo ovo za hangere ,tj swingere. Meni licno sensitivity na indikatorima nije potreban. Imao sam indikatore sa podesavanjem osetljivosti,koji su me cak umarali,iz razloga sto pisnu i na najmanji vetar,ako postavim preosetljivo ,grubo podesavanje mi nista ne znaci,jer je riba u poodmaklom runu,kad on krene kontinuirano da pisti.Svaki indikator (koji nema podesavanje) ce pisnuti na izvlacenje najlona od par milimetara ,sto je sasvim dovoljno. naravno,uslov je da je sve lepo postavljeno i da najloni nemaju 'stomak' . ja licno na prvi bip,pogledam u henger i na osnovu njega zakljucujem da li ide kontra ili ne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...