Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

levo prema platformi na nekih 50-60 m ima sprud i tu su uglavnom udarci noci.znaci bacas pored obale na nekih 5-6 m dalje u pravcu platforme

kad stanes na sred pozicije pogledaj izmedju  poz 8 i 9 imas tri stabla .gadjas srednje stablo na 95-100 m tu je fantastican sprud i josh jedan sprud na 70m prema poz 10-11

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da malo ljudi ima nekakvog iskustva sa ove pozicije. Nas nekoliko drugara ide od 6 do 11 aprila na poziciju br 19 pa ako je bilo ko voljan dati neku iformaciju gde , sta , kako , sta poneti od boila ....?

 Hvala na odvojenom vremenu za nas novajlije ...

 

desno ispred ostrva i skroz sa leve strane pored same obale.ukoliko je voda velika tu je veliki zaliv u koji ulazi saran da se mresti. u aprilu zna da bude 50% sarana u tom zalivu.nemoj previse hranit i cekaj ga da izadje .nemoj po celoj liniji zaliva trpat hranu nego samo na levu i desnu stranu.tu kruzi saran

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoci oko poz 14, Ako jos neko ima neki savjet ili iskustvo unaprijed hvala. Ako sve bude po planu uskoro bi trebale i prve slike sa poz 14. nadam se sa lijepim ribama. pozz

Link to comment
Share on other sites

ako nemas nikoga preko puta na poziciji 24 onda mozes i u tom pravcu da bacis  jedan stap. Imas suvi panj na obali tacno na spicu izmedju 24 i 25. Negde na dve trecine duzine do preke obale  u pravcu tog panja baci. otprilike nekih 60m, mozda malo vise. Zadnji put smo tu dobili dve lepe ribe vrlo brzo, i onda smo bacili malo hrane i jos jedan stap i onda je stalo :) posto je tuda tranzit ribama, moj savet je da tu drzis jedan stap sa malo hrane, da ne bi prosao kao mi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

levo prema platformi na nekih 50-60 m ima sprud i tu su uglavnom udarci noci.znaci bacas pored obale na nekih 5-6 m dalje u pravcu platforme

kad stanes na sred pozicije pogledaj izmedju  poz 8 i 9 imas tri stabla .gadjas srednje stablo na 95-100 m tu je fantastican sprud i josh jedan sprud na 70m prema poz 10-11

Sve lijepo objasnjeno mada mislim da sad taj sprud bas i ne moze da gadja zbog grana od drveca. Ovih dana cu bas da obidjem vodu, zanima me nesto pa cu slikati. Mozda ne budem upravu, ali cini mi se da je taj sprud vise uvucen i da bas granje smeta za zabacivanje na njega. A da je interesantan, jeste itekako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako nemas nikoga preko puta na poziciji 24 onda mozes i u tom pravcu da bacis  jedan stap. Imas suvi panj na obali tacno na spicu izmedju 24 i 25. Negde na dve trecine duzine do preke obale  u pravcu tog panja baci. otprilike nekih 60m, mozda malo vise. Zadnji put smo tu dobili dve lepe ribe vrlo brzo, i onda smo bacili malo hrane i jos jedan stap i onda je stalo :) posto je tuda tranzit ribama, moj savet je da tu drzis jedan stap sa malo hrane, da ne bi prosao kao mi.

Ako smijem, nadovezao bih se. Ja bi tu onda isao samo sa pva stickom blago nadipanim, sa nekim big shotom preko njeg. Samo bih to dodao. 

 

Zanimljiva informacija je to da je rekord jezera hvatan 3 puta na toj poziciji i znam sigurno da je dva puta dosao bas na tom mjestu koje ti opisujes Kiki. Istina tada je u dva navrata bio ispod 30 kg. Medjutim treci puta je presao tu magicnu granicu od 30 kg. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prosjek na tom jezeru se popravlja iz godine u godinu za nekih cirka 2 do 3 kg na gore. Postavljao sam tu negdje rezultate sa Fishermans kupa i lijepo se na njima vidim godisnji prirast ribe u jezeru.
Kod ove ribe je varirala kilaza dosta. Recimo kolega Hrvatski ovcar ovdje na forumu ju je uhvatio sa preko 28 kg 2013.godine. Godinu dana kasnije hvatana je dva puta. Oba puta na 14ci. U avgustu neki momci iz Hrvatske, imala je za cudo Bozije 25+ dok ju je Kristof Cuderman uhvatio ako se ne varam u septembru sa preko 30 kg, tacnije 32kg.
Isti detalji se desavaju i na Zajarkama, gdje popularna Berta varira za par mjeseci negdje oko 5 do 6 kg. Ili trenutni rekord Etna isto tako. Tako da to nije nista cudno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto je to po Tebi Dukas nemoguce?

Jedna takva riba može da stuče 4 kg boila u jednom hranjenju. Sta je tu cudno? Rijec je o velikoj ribi ne kederu. 

Pri tome, od 3 puta koliko ja licno znam da je hvatana na tom mjestu, dva puta je licno Jovo prisustvovao vaganju ribe uz nekolicinu svjedoka naravno. Kod kolege Hrvatski ovcar (jer je tada upravo obarala rekord jezera) i kod Kristofa Cudermana ( i tada je riba obarala rekord jezera) su bila vaganja sasvim korektna jer se Jovo po tom pitanju ne zajebava.
Jedino kod Hrvatskih kolega nije bilo nikog na vaganju jer nisu ni prijavljivali ali ima video. 

Link to comment
Share on other sites

Zasto je to po Tebi Dukas nemoguce?

 

Jedna takva riba može da stuče 4 kg boila u jednom hranjenju. Sta je tu cudno? Rijec je o velikoj ribi ne kederu. 

 

Pri tome, od 3 puta koliko ja licno znam da je hvatana na tom mjestu, dva puta je licno Jovo prisustvovao vaganju ribe uz nekolicinu svjedoka naravno. Kod kolege Hrvatski ovcar (jer je tada upravo obarala rekord jezera) i kod Kristofa Cudermana ( i tada je riba obarala rekord jezera) su bila vaganja sasvim korektna jer se Jovo po tom pitanju ne zajebava.

Jedino kod Hrvatskih kolega nije bilo nikog na vaganju jer nisu ni prijavljivali ali ima video. 

To vec sad spada u  mogucnost da bas uhvatis sarana kad se prejede i to 4 kg pa da posle nekoliko sati bude laksi za toliko!?!.

Verujem tebi da je tako bilo ali ipak ostajem pri svom stavu da tolikih oscilacija ne moze da bude.Saran nema zeludac,burag ili nesto tome slicno a da u njegovom digestivnom traktu(crevu) moze da stane toliko hrane,cisto ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

MAkedonci su upecali istu ribu na poz 24 sa 28kg.

A kaliranje???

Pa nije isto ako je uhvacena sada kad je puna ikre i josh pojela nesto i u junu il septembru kad je prazna...

razmislite malo ;)

Link to comment
Share on other sites

To vec sad spada u  mogucnost da bas uhvatis sarana kad se prejede i to 4 kg pa da posle nekoliko sati bude laksi za toliko!?!.

Verujem tebi da je tako bilo ali ipak ostajem pri svom stavu da tolikih oscilacija ne moze da bude.Saran nema zeludac,burag ili nesto tome slicno a da u njegovom digestivnom traktu(crevu) moze da stane toliko hrane,cisto ne verujem.

Dukas vidi drug,

 

da se to ne desava na par drugih komercijala koje obiluju velikim saranima i da to ne citam skoro svake godine i da nije u dva navrata Jovan licno potvrdjivao tezinu ulova ja bih rekao da je to nemoguce. Medjutim, kao i sto Davor kaze, mogucnost da je riba bila sa ikrom u sebi i jos na to dodat sto pojede onda normalno da su moguce tolike oscilacije. 

Tim prije sto na Pelagicevu riba skoro da se i ne mrijesti. U vecini slucajeva to je ili simulacija mrijesta ili ga nema uopste. 

Eno ti rekord Hrvatske popularna zenka Etna sa Zajarkija zadnji puta na humanitarnom kupu je vagala oko 39 kg a prije na dva mjeseca je hvatana sa 35 kg. 

To su kod takvih riba normalne pojave. 

Link to comment
Share on other sites

 Na Zajarki Berta zadnjih 7 god. varira izmedju 30 i 32,5  sto je i normalno za takav kalibar ribe, Tuje onda i Nemo koji kostantno napreduje sa po 2kg. svake god. ako se uhvati u istom delu god. A Etna je za 2  god. skocila sa 29kg 2012 god.  na 39+ dec. 2014. U medju vremenu hvatana je jos par puta 31,8 i 36kg.Nije ni jednom kalirala samo +  ali to igra sigurno i genetika veliku ulogu kao i kod svih drugih zivotinja.  A da ima manlverzacija u merenju to stoji pa cak i na nekim takmicenjima a u slobodnom ribolovu o tome bolje da se i ne govori.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako smijem, nadovezao bih se. Ja bi tu onda isao samo sa pva stickom blago nadipanim, sa nekim big shotom preko njeg. Samo bih to dodao. 

 

Zanimljiva informacija je to da je rekord jezera hvatan 3 puta na toj poziciji i znam sigurno da je dva puta dosao bas na tom mjestu koje ti opisujes Kiki. Istina tada je u dva navrata bio ispod 30 kg. Medjutim treci puta je presao tu magicnu granicu od 30 kg. 

Da se i ja nadovezem na ovu pricu, mjesto koje opisujete prema 24ci sam vidio po onom niskom vodostaju.

Tu se nalaze dva ogromna spruda duzine po 15-20 m i sirine 2-3m.

Protezu se jedan pored drugog sa razmakom od 2-3 metra izmedju.

Bukvalno kao dva dugacka ostrva tik ispod povrsine vode, na tom vodostaju (2013god) na njima nije bilo vise od pola metra vode.

Žac je tad pecao na 26ci i trebao je da se prebaci na 24 pa smo isli da osmotrimo poziciju.

Čim je ugledao te sprudove odusevio se i rekao da ce sva tri stapa tu postaviti, na krajeve i jedan u "rupu".

Vrlo specificna mikrolokacija, zao mi je samo sto nisam to slikao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se i ja nadovezem na ovu pricu, mjesto koje opisujete prema 24ci sam vidio po onom niskom vodostaju.

Tu se nalaze dva ogromna spruda duzine po 15-20 m i sirine 2-3m.

Protezu se jedan pored drugog sa razmakom od 2-3 metra izmedju.

Bukvalno kao dva dugacka ostrva tik ispod povrsine vode, na tom vodostaju (2013god) na njima nije bilo vise od pola metra vode.

Žac je tad pecao na 26ci i trebao je da se prebaci na 24 pa smo isli da osmotrimo poziciju.

Čim je ugledao te sprudove odusevio se i rekao da ce sva tri stapa tu postaviti, na krajeve i jedan u "rupu".

Vrlo specificna mikrolokacija, zao mi je samo sto nisam to slikao.

Sad mi je jasnije oko ovog cestog pecanja te ribe na tom mjestu. Ocito da mu je tu vrlo zanimljivo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja nadovezem na ovu pricu, mjesto koje opisujete prema 24ci sam vidio po onom niskom vodostaju.

Tu se nalaze dva ogromna spruda duzine po 15-20 m i .si-3rine m2

Protezu se jedan pored drugog sa razmakom od 2-3 metra izmedju.

Bukvalno kao dva dugacka ostrva tik ispod povrsine vode, na tom vodostaju (2013god) na njima nije bilo vise od pola metra vode.

Žac je tad pecao na 26ci i trebao je da se prebaci na 24 pa smo isli da osmotrimo poziciju.

Čim je ugledao te sprudove odusevio se i rekao da ce sva tri stapa tu postaviti, na krajeve i jedan u "rupu".

Vrlo specificna mikrolokacija, zao mi je samo sto nisam to slikao.

Ti sprudovi idu skroz do petnaestice i završavaje  negdje desetak metara od suženja između poz.15i ipoz.16

A ulaz između tih sprudova je negdje 4-5metara od poluotoka sa suprotne obale.

Ja bih opisao kretanje tih riba ovako .

Pretpostavljam da te ribe borave negdje u onoj uvali kod poz. 23 zatim skroz uz suprotnu stranu obale plivaju do tog suženja i onda umjesto da nastave kretanje uz balu one ulaze tu između tih sprudova.

To zključujem po grizevima koje sam imao na pozicijama 19,17, 15,14.

Tu cijelu stranu sam obišao i pješke provlačeći se kroz šikaru 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...