Jump to content

Masina Za Mlevenje


ivan06

Recommended Posts

sto se tice masine za meso slicnu sam probao kao sto je rott postavio samo nije neke marke nego neka najprostija marka a to nije na kraju ni bitno mislim da kosta nekih 4000-5000, a mozda i 3500 dinara  , probao sam prosle godine kad sam pravio neke 7-8 kg boila odjedanput jer inace pravim stalno po malo i po potrebi, a ova masina je super odradila poso pa iskren da budem razlika izmedju nnje i pastamatika je samo sto ovamo treba da guras testo a ovamo samo stavis i ono izlazi , doneo komsija da probamo i pomogo mi je a razmisdljao sam da je kupim i verovatno cu jer nevidim nekog razlog zbog kog bi davao 200 i vise eura ,a i kod jednog i drugog testo po meni sporo izlazi ,mislim istom brzinom

Link to comment
Share on other sites

Kako se pokazala elektricna masina za mlevenje mesa ?

ja koristim neku gorenje platio sam je 7k a ide lepo jako brzo radi posao samo moras smesu gurati znaci potreban je covek koji stoji pored masine meni to odgovara mogu da izguram 5kg smese za pola sata aktivnog rada e sad ima mana jer nemozes da pravis one boule pola pol sto su pola zelene a pola bele tj nemozes lepo da pravis kobasice koje su su pola od jesne a pola od druge smese ali meni to nije nesto znacajno dok nemoram da dam 200 e  za pistolj na kompresor

Link to comment
Share on other sites

Ljudi jer moze mala pomoc sta stavite na kraju masine za meso da bi izlazile kobasice?

Odes kod bilo kog strugara i on ti za 500 din uradi to sto ti treba. Ovo sto je rott postavio je OK za pistolj ali nebi ti odgovaralo za masinu za meso jer je donji deo uzan i nebi legao u navoj kako treba!

Link to comment
Share on other sites

Plasticne konusne tube koristim i na pastamatiku pored "pishtolja". Jeftine su i secem ih u svim potrebnim velicinama. A ima ih podosta. Mislim da je ipak jeftinije napraviti jedan reducir izmedju mashine i tuba, umesto praviti svaki promer tube ponaosob. Kako god, ovo ili slicni proizvodi su potrebni u svakom slucaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi jer moze mala pomoc sta stavite na kraju masine za meso da bi izlazile kobasice?

Sa masine za meso skines noz i resetku pa umesto resetke ubacis konusnu tubu,u zavisnosti od velicine masine trebace ti reducir (deblji limeni disk sa rupom u sredini ) u koju pasuje konusna tuba. Ja koristim masinu vel.22 placenu 2500din. uz to sto je ogromna guta testo kao luda.

Link to comment
Share on other sites

http://img836.imageshack.us/img836/1601/368924.jpg

 

U vreme kada sam sam pravio boile koristio sam ovo , kupio sam nekoliko komada i to razlicitih boja , odrezo napred prema dijametru od zavisnosti koju boilu radim.

Dijametar odgovara za vece masine, netrba nikakav adapter, samo skinete noz i onu okruglu mrezu sa masine, postavite levak na saraf i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

ili ovo sto je vasil reko isece se i napravis od njega reducir i treba ti samo jedan a mislim da u tim masinama vec ima razne uloske u koje smo mi stavljali nase nastavke . jer nista nismo budzili niti pravili sve je imalo u tom kompletu sa masinom . setio sam se marka je  KENO. Nisat posebno a extra je odradila.

Link to comment
Share on other sites

samo sto taj levak oce da pukne ako napravis malo tvrdje a i velika kolicina mixa ostane u levku i masini tako da se nezamarate sa tim kupite obican zatvoreni pistolj za silikon koji kosta oko 1300 din. i udri

 

Aj se preispitaj jos jednom tu tvoju teoriju pa napisi novi post... Mislim da bi bilo pametno, ili uzmi probaj, ako ti pukne levak ja ti kupim masinu ili jos bolje pistolj original...

Link to comment
Share on other sites

samo sto taj levak oce da pukne ako napravis malo tvrdje a i velika kolicina mixa ostane u levku i masini tako da se nezamarate sa tim kupite obican zatvoreni pistolj za silikon koji kosta oko 1300 din. i udri

I ja da se nadovezem na ovo,ako kupujete takav pistolj obratite paznju na deo koji gura osovinu on mora biti deblji ja sam kupio dva komada i svaki je proklizao na testo idealne gustine posle sam nabasao na neki polomljeni pistolj sa debljim delom i prepravio svoj,sada radi kao zmaj cak sam probe radi napravio tvrdje testo i to je gurnuo bez problema (utrnutu podlakticu ne racunam kao problem)..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

I ja da se nadovezem na ovo,ako kupujete takav pistolj obratite paznju na deo koji gura osovinu on mora biti deblji ja sam kupio dva komada i svaki je proklizao na testo idealne gustine posle sam nabasao na neki polomljeni pistolj sa debljim delom i prepravio svoj,sada radi kao zmaj cak sam probe radi napravio tvrdje testo i to je gurnuo bez problema (utrnutu podlakticu ne racunam kao problem)..

kod tih jeftinijih pistolja,sipka koja gura testo cim se i malo zamasti odma preklizava samo se dobro zibrise ,opere ili izsmirgla i moze dalje da se nabija podlaktica!!!

Imao sa takav pistolj mislim da je kostao nekih 300-400din. i dalje ga imam, za nedaj boze moze da posluzi!!!

Link to comment
Share on other sites

samo sto taj levak oce da pukne ako napravis malo tvrdje a i velika kolicina mixa ostane u levku i masini tako da se nezamarate sa tim kupite obican zatvoreni pistolj za silikon koji kosta oko 1300 din. i udri

 

 

Aj se preispitaj jos jednom tu tvoju teoriju pa napisi novi post... Mislim da bi bilo pametno, ili uzmi probaj, ako ti pukne levak ja ti kupim masinu ili jos bolje pistolj original...

 

 

Quote

I ja da se nadovezem na ovo,ako kupujete takav pistolj obratite paznju na deo koji gura osovinu on mora biti deblji ja sam kupio dva komada i svaki je proklizao na testo idealne gustine posle sam nabasao na neki polomljeni pistolj sa debljim delom i prepravio svoj,sada radi kao zmaj cak sam probe radi napravio tvrdje testo i to je gurnuo bez problema (utrnutu podlakticu ne racunam kao problem)..

 

 

Quote

kod tih jeftinijih pistolja,sipka koja gura testo cim se i malo zamasti odma preklizava samo se dobro zibrise ,opere ili izsmirgla i moze dalje da se nabija podlaktica!!!

Imao sa takav pistolj mislim da je kostao nekih 300-400din. i dalje ga imam, za nedaj boze moze da posluzi!!!

 

Ako otvaramo raspravu o jeftinim pistoljima otvoricemo novu temu da ne kvarimo ovu

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Danas kod drugara mleli neko meso i mislim da bi ovo moglo da posluži za kobasice za boile, samo reducir neki da se namontira. I sam imam sve od delova kući, pa bih probao da namestim ovako nešto. Vidim da su mnogi koristili mašinu za mlevenje mesa, pa me zanima da li bi ovo funkcionisalo.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/c/513/zi4r.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/207312_10200133044002800_2111402638_n.jpg

 

Ovo je pistolj rucnog rada mog prijatelja Zokija, mislim da stane oko 11kg. mixa  a tera ga 8bari pritisak, kompresor mora biti malo veci, inace mislim da  moze da odradi na dan oko 80kg. boii bez veceg zamaranja, inace kao sto se na slici vidi odmah ispod sprica je i roler tako da kobaje idu odmah na rolanje.

Sve je perfektno smislio i odradio za svaku pohvalu!!

Link to comment
Share on other sites

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/207312_10200133044002800_2111402638_n.jpg

 

Ovo je pistolj rucnog rada mog prijatelja Zokija, mislim da stane oko 11kg. mixa  a tera ga 8bari pritisak, kompresor mora biti malo veci, inace mislim da  moze da odradi na dan oko 80kg. boii bez veceg zamaranja, inace kao sto se na slici vidi odmah ispod sprica je i roler tako da kobaje idu odmah na rolanje.

Sve je perfektno smislio i odradio za svaku pohvalu!!

Sunce ti poljubim....koja haubica.....ne daj boze da kompresor popusti na prikljucku....ode magacin u vazduh :)

Sala mala....izgleda bas ozbiljno! Svaka cast

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...