Jump to content

Boila C4


stefan1988

Recommended Posts

Ne, mislim da je jedino posteno i cisto "carsko" takmicenje sledece:

zna se koji mamac "ubija" na toj nekoj vodi, voda recimo ima 20 platformi i onda 20 takmicara dobije po 2-3-5kg ISTOG tog mamca i svima isti dip. Tada svi imaju najbolji moguci mamac za tu vodu a kao jedina prava razlika medju takmicarima ostaje samo njihovo znanje, iskustvo i vestina... jer takmicenje je nesto sto se dogadja medju ljudima-takmicarima a ne medju mamcima. 

A odmah bi se pojavila sumnja da je neko dobio nafriziran mamac a ja nisam.Ja sam razmisljao o tome  i vrlo mi bilo simpaticno ali nisam sproveo u delo jer su me drugi demantovali zbog navedenog.Mada i sad to postaje interesantno kad neko pomene.Hvala Doco.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista protiv takmicenja, da vidimo ko je bolji i ko bolje peca, pravi boile....to ima svoju draz.... Ali da sada Boban peca na C4 i da svi pokusavaju da kopiraju tu boilu??? To je po meni van pameti! Brate mili, sednemo, razmislimo, napravimo svoju boilu...zar to nije car takmicenja? Pobedio na svoju boilu... a ne kupio od Bobana c4 i pecam.... Boban nije postigao rezultat tako sto je nekoga kopirao nego je sam napravio boilu! I zato je sarandzija, a ne pratilac

ja sam to napisao u prvom postu ovde,bolje praviti svoje nego kopirati... jos pogotovo da kopiras nesto sto znas da neces iskopirati

 

Link to comment
Share on other sites

Ne, mislim da je jedino posteno i cisto "carsko" takmicenje sledece:

zna se koji mamac "ubija" na toj nekoj vodi, voda recimo ima 20 platformi i onda 20 takmicara dobije po 2-3-5kg ISTOG tog mamca i svima isti dip. Tada svi imaju najbolji moguci mamac za tu vodu a kao jedina prava razlika medju takmicarima ostaje samo njihovo znanje, iskustvo i vestina... jer takmicenje je nesto sto se dogadja medju ljudima-takmicarima a ne medju mamcima. 

a sta cemo sto na svakoj vodi ima 2,3,4 favorit mesta???

i uvek dilema da li ce biti bolji rezultat sa dobrom boilom na lose mestu,ili sa losijom boilom na top mestu???? sta bi izabrao?

mislim da je prosto nemoguce organizovati jednako takmicenje

Link to comment
Share on other sites

Ne, mislim da je jedino posteno i cisto "carsko" takmicenje sledece:

zna se koji mamac "ubija" na toj nekoj vodi, voda recimo ima 20 platformi i onda 20 takmicara dobije po 2-3-5kg ISTOG tog mamca i svima isti dip. Tada svi imaju najbolji moguci mamac za tu vodu a kao jedina prava razlika medju takmicarima ostaje samo njihovo znanje, iskustvo i vestina... jer takmicenje je nesto sto se dogadja medju ljudima-takmicarima a ne medju mamcima. 

To sam ja davno pricao da je najpostenije takmicenje,svi isti mamac i istu kolicinu.

Link to comment
Share on other sites

Filozofija vam ne valja,takmicenje je kockanje,kockanje povecava adrenalin kod svih koji to vole,u tome je car.Burazeru moj mogu da ti navedem mnogo primera kad mesto koje izvuces nije odlucivalo o plasmanu.Peca ribolovac a ne mesto i boila,to bi trebalo da je vec jasno,nema kukanja,uvek pokusas da izvuces maximum od mesta koje dobijes,mnogo puta se to i te kako isplati a onda je zdovoljstvo mnogo vece nego kad pobedis na top mestu.Svi iste uslove ne mogu imati,to je jednostavno nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

Svako jezero ima svog sampiona koji zasipa vodu svojom ubitacnom boilom i normalno je da ce bas ta boila najbolje pecati...imao sam tu c4 boilu i samo na Miki sam imao ribu na to i frankfurtsku sto tu neki lokalni pravi,nigde vise ribu nisam video,Vir ima neku sampionsku crno belu boilu,tu i nigde vise,Jarak ima gro sampiona koji buljaju od psece hrane nesto,tek to nigde sem tamo ne peca....u Debeljaci nisam video ni jednu favorit boilu,samo parfem i cepaj al i taj parfem samo mi tu pecao a od boila i brabonjci rade,moje glediste,komercijala nije merodavna!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja ne znam kako plovkarosi nemaju toliku famu oko mamca... svi pecaju takmicenje na crva, a uvek jedan dere ostale... citanje vode, izbor taktike, izbor sistema, doziranje hrane na hranilistu i slicne stvari su im daleko bitnije od mamca... 

svi pricaju o nekim ultra, mega, giga nadrndanim boilama, pisu se recepti boze me sacuvaj, a kao sto je vec neko napisao sustina je u jednostavnosti... i zanju...

sto se samih takmicenja tice, naravno da nikada ne mogu biti svima isti uslovi, u tome i jeste draz... ono sto bih ja voleo kada su takmicenja u pitanju da se kolicina boili i hrane ogranici kako bi svi imali sansu da pokazu sta znaju... jer nemaju svi love da bace 30+ kilograma boili u vodu, niti vremena i mogucnosti da spreme 10 jupolki spoda...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Svako jezero ima svog sampiona koji zasipa vodu svojom ubitacnom boilom i normalno je da ce bas ta boila najbolje pecati...imao sam tu c4 boilu i samo na Miki sam imao ribu na to i frankfurtsku sto tu neki lokalni pravi,nigde vise ribu nisam video,Vir ima neku sampionsku crno belu boilu,tu i nigde vise,Jarak ima gro sampiona koji buljaju od psece hrane nesto,tek to nigde sem tamo ne peca....u Debeljaci nisam video ni jednu favorit boilu,samo parfem i cepaj al i taj parfem samo mi tu pecao a od boila i brabonjci rade,moje glediste,komercijala nije merodavna!

ja to zovem kodirane vode :)

Link to comment
Share on other sites

a sta cemo sto na svakoj vodi ima 2,3,4 favorit mesta???

i uvek dilema da li ce biti bolji rezultat sa dobrom boilom na lose mestu,ili sa losijom boilom na top mestu???? sta bi izabrao?

mislim da je prosto nemoguce organizovati jednako takmicenje

 

Odrede se sektori, peca se u 3-4 kruga, svaki krug drugi sektor, boduje se svaki sektor posebno (puta neki koeficijent recimo?), ukupan broj bodova na kraju i to je to!

Nije to bas toliko kompolikovano, nego bi neko morao tome malo da se posveti... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa i napraviti takvu boilu je znanje i umece nije ni njemu dao neko sa druge planete pa se sad k..ci zato sto mi nemamo pristup tim stvarima nego je sam do toga dosao,ako je to samo imati C4 i prvi si sigurno i ako ne znas da zabacis stap u vodu ajde da se skupimo nas 5,6 da kupimo recept koliko trazi 10,15,20 somica evrica pa da pecamo sve kupove i lige koje postoje gde je prvo mesto kes i ima da vratimo za 2 sezone ulozeno i jos da zaradjujemo na tome  8)

Link to comment
Share on other sites

Bilo sta kvalitetno da odradis kao npr.3D i svaki dan pecas na nekoj vodi niko vise nece imati sanse protiv tebe,ne zamlacuj se kupovinom recepata....selo je uvek bilo jace od svatova,stara Sremacka poslovica!
Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije znanje i umece napraviti pobednicku boilu?

 

Jeste, ali onda je on samo najbolji "napravljac" boila a ne najbolji ribolovac-sarandzija. Vrhunskog sarandziju ne cini samo vestina pronalazenja prave formule i pravljenje boila.  Na tu neku najbolju boilu bi i neki drugi kvalitetan sarandzija bio najbolji u smislu plasmana jer mu je to boila donela. Da li bi i pod jednakim uslovima (kao sto sam predlozio) bio i dalje najbolji... to bi se vremenom pokazalo... mozda bi - mozda ne bi?!

 

Niko ne spori da stari majstori stila Bobana Sapanjca imaju i mnoge druge kvalitete, ali ima jos jako mnogo ljudi koji u tim kvalitetima ni malo ne zaostaju, tako da bi sveukupna slika majstora saranskog ribolova u Srbiji verovatno izgledala dosta drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije znanje i umece napraviti pobednicku boilu?

 

Naravno da je znanje i umece, ali i veliko nipodistavanje ostalih vestina i umeca, jer jel'te, da nema tu boilu nikada nebi pobedio!

Ja sam se nadovezao na post o eventualnom takmicenju pod apsolutnim uslovima za sve!

Pa kad bi i tu ON (ko god da je) pobedio, onda valjda vise nebi bilo dusebriznika koji bi potcenjivali i nipodistavali sve i svakoga?!

Pa i pobednike...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve ima uticaja,od boile,od pecarosa ,od prezentacije,od mesta,znanja itd.Kad se sve sabere sve ima uticaja a nekada male nijanse dobijaju pobedu i u tome se razlikuju mnogi ribolovci.Takmicar mora da bude kompletan ribolovac od opreme pa da zadnjeg zrna spoda ili boile.

E sad da li se u to ubraja i zig rig tehnika to ne znam!

Link to comment
Share on other sites

Ne, mislim da je jedino posteno i cisto "carsko" takmicenje sledece:

zna se koji mamac "ubija" na toj nekoj vodi, voda recimo ima 20 platformi i onda 20 takmicara dobije po 2-3-5kg ISTOG tog mamca i svima isti dip. Tada svi imaju najbolji moguci mamac za tu vodu a kao jedina prava razlika medju takmicarima ostaje samo njihovo znanje, iskustvo i vestina... jer takmicenje je nesto sto se dogadja medju ljudima-takmicarima a ne medju mamcima. 

 

Ne, mislim da je jedino posteno i cisto "carsko" takmicenje sledece:

zna se koji mamac "ubija" na toj nekoj vodi, voda recimo ima 20 platformi i onda 20 takmicara dobije po 2-3-5kg ISTOG tog mamca i svima isti dip. Tada svi imaju najbolji moguci mamac za tu vodu a kao jedina prava razlika medju takmicarima ostaje samo njihovo znanje, iskustvo i vestina... jer takmicenje je nesto sto se dogadja medju ljudima-takmicarima a ne medju mamcima. 

o ovoj ideji se vec raspravljalo,mislim da je bila bas tvoja ideja... I za mene je ovo najidealnija mogucnost za iskazivanje

takmicarskih sposobnosti,jedino sto ostaje i faktor srece koji se ne moze izbalansirati nikako,ali takav nam je sport :)

Link to comment
Share on other sites

o ovoj ideji se vec raspravljalo,mislim da je bila bas tvoja ideja... I za mene je ovo najidealnija mogucnost za iskazivanje

takmicarskih sposobnosti,jedino sto ostaje i faktor srece koji se ne moze izbalansirati nikako,ali takav nam je sport :)

 

Faktor srece je prisutan u svakom sportu, s' tom razlikom, sto je u svakom sportu hemija STROGO zabranjena!!! Sta vise, vrlo kaznjiva!  ;)

Link to comment
Share on other sites

Faktor srece je prisutan u svakom sportu, s' tom razlikom, sto je u svakom sportu hemija STROGO zabranjena!!! Sta vise, vrlo kaznjiva!  ;)

Dobro si iskoristio priliku da provuces jos jednu sustinsku dubinu,ali,no to bi sada bila opet druga,treca i peta...tema. ;)  :)

Mada, zaista u retko kojem sportu kao u ovom, faktor srece ume da igra toliko veliku ulogu, e tu smo vec nemocni,magija se ne racuna :)

Link to comment
Share on other sites

Forumasi,da li ste primetili na boili kupovima na Miki da je pokojni Ivica iskljucivo pecao na solo boilu tj.bez pva i to velicina pomeni 18-20mm i jako cesto bio prvi ili drugi!!i ako se ne varam to je uvek bila neka njegova M1.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...