Jump to content

BETAIN HCL


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

A ko je 99% i koje reko cistocu.

Lepo sam napiso sa 2gr na pola kile je definitvno najjaci nutrin.SBS-ov od 5-10 gr ,ja sam preferiro 8gr.Kad izracunash videcesh da bilo kako nutrin dolazi najeftiniji od hcl betaina.Predimstvo izmedju hcl i obicnog sa visokom cistocom dajem hcl.

ali hcl znaci hlorovodonicna kiselina i svi su oni hcl procitao sam dve kjnige od tim richardsona i on uvek kaze betain hidrohlorid odnosno hcl i ja sam mislio da to znaci high quality ali sam se kasnije uverio da je to hlorovodonicna kiselina neznam sta ti znaci ovo izmedju hcl i obicnog a ako je sbsov za 0.1 preocenat redji od nutrinog nekontam zasto ga ide duplo vise a ne 0.1 od mere nutrinog?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ko je reko da je 0,1 samo doziranje ti najbolje pokazuje koncentraciju.

 

ja mislim razlicito doziranje nema veze sa koncentracijom vec sa razlicitim iskustvom... cak se preporuke na nutrinom pakovanju i zvanicnom sajtu razlikuju, prakticno duplo... da su stvari tako striktne to ne bi smeli dozvoliti, posebno sto je u pitanju renomirana firma... preporucene doze na sbs-ovom koliko se secam idu od 1g do 10g na 500g mixa... nutra ima uze preporuke ali je u istim okvirima...

 

na nutrinom ne pise nista ali svi "znaju" da je 100% cist, na na sbs-ovom pakovanju pise 99% grade pa otuda zakljucak da je 1% slabiji da kazem... ako je tako onda bitnija razlika ne bi smela da postoji... problem je samo sto ti proizvodi nemaju nikakvu kontrolu i testiranja pa je pitanje koliki je porocenat ustvari... nekakvi hc1, hci, hcl i ostale marketinske fore... verujem da ni sami pojma namaju sta pakuju... ja trenutno koristim nutrin betain, ne zato sto mislim da je bolji vec zato sto mi je daleko iskusniji prijatelj u koga imam poverenja rekao koja doza nutrinog betaina radi posao... verujem da bi odredjena doza sbs-ovog odlicno radila posao, ali ja nemam vremena da eksperimentisem... znam ljude koji koriste iskljucivo sbs-ov i imaju vrhunske rezultate...

Link to comment
Share on other sites

... ja trenutno koristim nutrin betain, ne zato sto mislim da je bolji vec zato sto mi je daleko iskusniji prijatelj u koga imam poverenja rekao koja doza nutrinog betaina radi posao...

 

 

pa reci i nama da i mi znamo

Link to comment
Share on other sites

Ono sto mene interesuje vise od toga koji i ciji betain je vise koncentrovan je ima li razlike u lovnosti iste boile sa i bez betaina, i da li ima nekog uticaja sezona (prolece,leto,jesen) na dodavanje istog?
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima jedna prakticna stvar oko betaina.

Da li je neko testirao uspeshnost mamaca sa i bez betaina (bilo obicnog ili hcl) tj da li se lovi bolje sa betainom ili bez?

 

Pitao i ja isto,ali...

Link to comment
Share on other sites

Pitao i ja isto,ali...

 

nema niko vremena da se bas zeza s tim msm sarana moze da privuce bilo koja supstanca koja mu u tom trenutku fali u metabolizmu bila to neka amino kiselina ili neka so ili betain , ili joj sve miris boile svideo ..... posto betain pripomaze varenju uvek ga treba dodati cak i ako riba nejede boilu bas zbog njega , kao sto radi zbog arome u nekim "praznim mixevima" , treba ga dodati jer kad riba pojede boilu on idalje pomaze varenju !!!

Link to comment
Share on other sites

dali je neko koristio stocni betain i u kjoj meri ,

 

ja sam ga stavljao 60 grama na kilo mixa i odlicne rezultate sam imao pre njega sam koristio ccmooretov sa 115 grama po kili i isti su mi rezulatati samo sto je stocni 10 puta jeftiniji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

dali je neko koristio stocni betain i u kjoj meri ,

 

ja sam ga stavljao 60 grama na kilo mixa i odlicne rezultate sam imao pre njega sam koristio ccmooretov sa 115 grama po kili i isti su mi rezulatati samo sto je stocni 10 puta jeftiniji

15 grama a ne 115 *
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

SBS Betaine је 98% чист aditiv u prahu,visokog stimulitativnog dejstva,koji ima neverovatan uticaj na Šarana. То је јеdan od najvažnijih,najpoznatijih i dobro dokazanih apetit stimulatora, koji koriste sve Šarandžije sveta. Betain se koristi kao komercijalna hrana za Šarana već viŠe od 30 godina,jer povećava rast Šaranu i želju za hranom, u odredjenom vremenskom periodu.Nezamislivo je da bude izostavljen prilikom pravljenja Boila,jer bez betaina Boila je sigurno manje efikasna. Pakovana je po 250gr, koristite ga i uspeh je zagarantovan.

Pakovanjk: 250 gr

 

Doziranje: 5-10 gr / 1 kg base mix

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...