Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Jovo se sam brine o svemu na jezeru i tu nastaje problem,mada najveci problem oko rezervacije je Jovina svaska u kojoj se ni on sam nemoze snac,nikakve preglednosti u istoj i covjek se jednostavno spetlja!!!

Moglo bi se to puno jednostavnije rjesit i vodit evidencija,al on je naucio na svoju svesku i to je to!!!A ugodjaj kad dodjes na jezero na prethodno rezervisanu poziciju pa ti Jovo uvali neku drigu i nije bas lijep!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jovo se sam brine o svemu na jezeru i tu nastaje problem,mada najveci problem oko rezervacije je Jovina svaska u kojoj se ni on sam nemoze snac,nikakve preglednosti u istoj i covjek se jednostavno spetlja!!!

Moglo bi se to puno jednostavnije rjesit i vodit evidencija,al on je naucio na svoju svesku i to je to!!!A ugodjaj kad dodjes na jezero na prethodno rezervisanu poziciju pa ti Jovo uvali neku drigu i nije bas lijep!!!!

upravo to, covjek radi veliki posao na jezeru, sin mu dosta pomaze, tko god da misli da je to "daj Maro pizde" se vara...ali ljudski je i pogrijesit, samo ako nastaju problemi onda treba naci uzrok i to rijesiti..dosta ljudi zove mene i traze da im ja rezerviram poziciju jer se boje da ce se nesto krivo rezervirati..

osobno vise ne rezerviram ni za koga jer sam bas radi dovodenja asutrijanaca imao jedan jedini problem sa Jovom, naime decki su platili unaprijed 6 dana, pecali su 3 dana (bez griza, vrijeme odvratno kisovito sa nevremenom), treci dan ujutro dolazim i donosim im suhu odjecu i kabanice i odlazim nazad kuci, da bi me Jovo zvao poslijepodne da su austrijanci otisli bez da su se javili, sto naravno nikako nije dopustivo jer su tako isto mogli odnjet ribu sa jezera (naravno da je nisu odnjeli, jer ljudi imaju ogromnu lovu, poznajem ih duze vrijeme i stvarno su ispravni decki).

nakon mog poziva austrijancima oni zovu Jovu ispricavaju se kazu da im je zao da nisu znali itd..

osobno se slazem sa Yo Yo, jer ako idem na vikend odmorit dusu ne rezerviram poziciju nego dodem i sta je slobodno uzmem, uvijek se nade dobra pozicija, a ako idem na duze onda si fino rezerviram i do sad nisam imao problema oko toga..

ljudi moraju razumit da on nije duzan s nikim od nas cakulat, on je duzan odrzavat red na vodi i prodavat dozvole, pravilnik ima i toga se treba pridrzavat..

kad smo vec kod Jove, moram ga pohvalit jer mi je jednom prilikom (noc nakon sto sam ulovio rekord prosle godine) dosao otvorit kapiju u 1 ujutro jer sam skoro slomio lakat na 14ici dok sam se penjao gore sa ribom...sa pozicije ravno na rendgen..

P.S.cuo sam da je na plazi pronaden jedan jaaako debeli saran da je krepao, navodno 29kg... :sad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@carp yo yo

Ma brate znas da na jezero idem uglavnom na godisnjem ili uzmem slobodan dan pa spojim sa vikendom.

Tako da mi je to vrijeme jako dragocjeno i ne smijem rizikovati da dodjem na jezero i ne bude slobodno nijedno mjesto koje valja.

Link to comment
Share on other sites

@carp yo yo

Ma brate znas da na jezero idem uglavnom na godisnjem ili uzmem slobodan dan pa spojim sa vikendom.

Tako da mi je to vrijeme jako dragocjeno i ne smijem rizikovati da dodjem na jezero i ne bude slobodno nijedno mjesto koje valja.

Znam, jasno mi je to, ali de probaj jednom otpecati na nekom mjestu koje je za Tebe i Tvoj pojam shit. Mogao bi se pozitivno iznenaditi. I sam znas da riba ne miruje tamo na jednom mjestu. ;)

Znam dosta primjera gdje su ljudi pecali po nekim drugim pozicijama, koje vecina ljudi koji dolaze na Pelagicevo izbjegava iz samo njima poznatih razloga, i nalovili su se ko budale.

Primjer je u mene prijatelj iz Sarajeva. Jovo sta je slobodno? Kaze pozicija broj 4. (Niko ziv je ne peca) OK. Na 6ci su pecali prijatelji iz Novog Sada i bili su tu vec nekoliko dana. 

Nakon prve noci isao je po vagu ujutro kod njih da izvaga ribu kako treba sa dvije vage. 24 i nesto sitno je vagala riba.

Ovaj jedan iz Novog Sada kad nije pobacao sve po poziciji u sebe jer nisu vidjeli ribe od 20 kg na idealnoj poziciji, a vec su tu 6 ili koliko dana bili.

 

Na Pelagicevu je pravilo da pravila nema. Na svakoj poziciji se da lijepo nalovit ribe. :pivopija1:

 

Mislim da samo treba malo smanjit ocekivanja od samog ribolova i uzivat, malo se potrudit i lijepo pecanje je zagarantovano.

Link to comment
Share on other sites

Tacno je da nema pravila,pogotovo otkad je vodostaj poceo da luduje.

Probao sam jednom da pecam na trojci i nikad vise dok sam ziv.

Po meni,mjesta na kojima ne bih pecao su 2,3,4,8,9,10.

Nemas pojma koliko si u pravu za ovo da treba smanjiti ocekivanja i uzivati(da te Andjela cuje vodila bi te na jagnjetinu)

Ali o tom cemo detaljno uz pivu kad sjednemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moje iskustvo iz prethodnih odlazaka je da ako hoćeš veliku ribu onda obavezno bez dipa!!! E sad da li je to pravilo ili je samo meni bilo to već ne znam ali isključivo sve velike ribe smo uhvatili na boilu sa jako malo arome i bez dipa. Ako je dipovano onda uvek dođe sitniji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

moje iskustvo iz prethodnih odlazaka je da ako hoćeš veliku ribu onda obavezno bez dipa!!! E sad da li je to pravilo ili je samo meni bilo to već ne znam ali isključivo sve velike ribe smo uhvatili na boilu sa jako malo arome i bez dipa. Ako je dipovano onda uvek dođe sitniji

Nisi ni svjestan koliko si u pravu.

I ja sam sve ribe dobio na laganica aromu, i samo to je uzimao.

 

A sto se momaka sa 29 tice.

Najvise sam pecao na toj poziciji i kad bih htio da vam savjetujem nesto ne znam sta bi.

Glavno pravilo je nikako ne trpati pelete i spod sitni jer dolazi bijela riba a za njom i som.

Hrani sto vise boilama i to cak bez arome ako imas.

Sav som ti je u kanalu ispred pozicije i vrlo tesko ga je izbjeci.

Link to comment
Share on other sites

Nisi ni svjestan koliko si u pravu.

I ja sam sve ribe dobio na laganica aromu, i samo to je uzimao.

 

A sto se momaka sa 29 tice.

Najvise sam pecao na toj poziciji i kad bih htio da vam savjetujem nesto ne znam sta bi.

Glavno pravilo je nikako ne trpati pelete i spod sitni jer dolazi bijela riba a za njom i som.

Hrani sto vise boilama i to cak bez arome ako imas.

Sav som ti je u kanalu ispred pozicije i vrlo tesko ga je izbjeci.

Nepoznajem ovu vodu dobro tek sam jednom peco na njoj i to na sasvim drugom djelu jezera pozicija 18,dvije ribe 20+ sam dobio na Hot Demon 20mm koji je odstojo u dipu 10 dana i onda je uvaljan u puder robin red!!!!Znaci pisem iz mog iskustva i o poziciji na kojoj sam peco,upozno sam i Kristijana,a i Miroslava na vodi i vjerujem da su pecali sa malo arome,al isto tako znam na sta sam ja peco i na sta su dosle ribe 20+,dali je to slucajnost ni sam neznam!!!

Link to comment
Share on other sites

Jedni kazu ne hrani puno ima somova u ovom delu pogotovo zbog dubine, drugi kazu hrani trrvi kazu dipuj cetvrti kazu ne dipuj.... sledi svoje instinkte...vinjak!

Ravno naspram pozicije gledajuci u zaliv izmedju pozicija 5 i 6 imas dva spruda. Jedan na nekih 80 m, a drugi na nekih 100 do 110+. Izmedju njih je kanal. Vrlo lagano za naci. Sprudovi su pjescani i tvrdi. Siroki dovoljno. Na daljem pecaj i trpaj slobodno i ocekuj ribu.

Som kao i ostala riba mora da se najede ili ga moras popecati ako legne. Trece nema. Isto tako "manji" primjerci se moraju najesti da bi veliki dosao do preostale hrane na spotu. Tamo ima sitne ribe u izobilju, a sam podatak da je riba u prosjeku 14+ govoriti samo jedno! TRPAJ!

10 sarana te velicine na spotu za pola sata nemaju sta da jedu. :pivopija1:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozicija 20 i 18 peca. Ostatak jezera se suncha. Ljudi se premestaju, oseca se tenzija. Mi nismo imali jos ribu. Ako dodje veceras to je to. Na 22.se kupa da je to nenormalno. 20 i 19 peca uoravo tu ribu iz uvale. Valjda se riba zbog visokog vodostaja nabila u taj razliv. Drugo objasnjenje nemam. Jednostavno ni da se okupa na ovom delu jezera
Link to comment
Share on other sites

Pozicija 20 i 18 peca. Ostatak jezera se suncha. Ljudi se premestaju, oseca se tenzija. Mi nismo imali jos ribu. Ako dodje veceras to je to. Na 22.se kupa da je to nenormalno. 20 i 19 peca uoravo tu ribu iz uvale. Valjda se riba zbog visokog vodostaja nabila u taj razliv. Drugo objasnjenje nemam. Jednostavno ni da se okupa na ovom delu jezera

Ja sam prosle sedmice bio 5 dana i 5 noci na 18ki i solidno sam proso,na 20ki je riba isto uzimala i misljenja sam da je u zaljevu na 22 more ribe,takodje onaj kanal sto se vidi sa 19 i 18 je pun ribe.

Link to comment
Share on other sites

Na 22.ne moze da se peca jel Jova ne dozvoljava. Kaze da je more granja u vodi pa zbog toga.

Hm a meni je reko kad sam trazio 22 da je zauzeta,a ja pet dana proveo na vodi i gledo u tu poziciju kako zjapi prazna!!Nerazumijem, njegovu politiku sto se tice davanja pozicija al sta da radimo!!!Izgleda da sam ja dobro proso sto mi je propala rezervisana 11ka pa mi dopala 18ka,ja sam na 18 dobro proso....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...