Jump to content

Koji Sator Koristite


ganic

Recommended Posts

Da li ima neki Traker 1 man da ima opciju onu mrezicu preko celog prednjeg dela?zna li ko i koja je cena nekog polovnog?

ika trakker sa mrezicom preko celog dela ali jeftiniji model trakkera ,ima cak i prekrivku jer ide u kompletu sve nov je oko 330 a polovni mislim da je bilo na oglasu 250 sve u kompletu tj.slx model a traker mk2 nema skin ni mrezicu u kompletu i cena je daleko veca mk2 a i nemoze da se poredi kvalitet platna.
Link to comment
Share on other sites

Od 2010 godine koristim Nash double top extreme 2 man.

Na vodi sam ponekad 10 dana, cime je sator bio izlozen svim nemogucim atmosferskim uticajima.

Ne propusta i nema kondenzata.

Sator je izuzetno cvrst, sastoji se od 5 sekcija jakih poprecnih sipki, koje podupiru uzduzne po sredini.

Ono sto je karakteristicno, sastoji se od dva platna, odnosno, pri podizanju satora, odmah se istovremeno podize i unutrasnja hermeticna soba, cija je prednja strana sva od mreze. Pri zatezanju i postavljanju zabadaca, istovremeno se zateze i unutrasnja soba za koju je usiven pod. Unutrasnja soba je za spoljnje platno povezana sa gumenim gurtnama i alkicama, tako da u slucaju potrebe, moze lako da se odvoji.

Sator je dovoljno velik da u njega stanu 2 kreveta i neki stocic izmedju, a moze i stolica.

Kada se montira 3.platno, onda se prednje stranice 2. platna umotaju, pa se ispred ulaza unutrasnjeg dela dobije zatvoreni prostor od oko 1.8 m.

 

Sto se tice Fox -ovog XXL ROYAL-a imao sam priliku da kod drugara vidim takvu kondenzaciju, da im je sve u satoru bilo mokro. Objasnjeno im je da je jedini spas za taj sator zimsko platno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako imam pitanja preko PP, evo jednog poredjenja, s tim sto je Nash MK3, kao novi model. Alimto je taj sator.

Na snimku se moze videti Trakker Armo i ovaj o Nash DT.

Imam samo reci hvale za materijal Trakker- ovog satora i ostale karakteristike. Koja se razlika na snimku vidi.

Nash se mnogo brze podigne, Soba je hermeticna, veci prostor, dva platna.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to Srki.

Pre sam imao sator principa "bunker", ali je pod odvojen kao kod vecina satora tog tipa.

Iako ima neke dobre osobine - manje transportno pakovanje, ipak kako god se namesti pod, na neravnom terenu ide teze,'pa kad pocne da lije, eto vode unutra, sve mokro, sto je na podu u pm.

Pri izboru satora je po mom misljenju presudno koliko je ko u mogucnosti da bude na vodi. Za vikend pecanje mi je dovoljan neki broli-nastersnica, izdrzi se sve, ali kad se peca 5, 7 ili 10 dana, onda je bitno sve, stolica, krevet, sator, grejalica, satorska lampa itd.

 

Pri nabavci opreme, daleko vise sam obracao paznju i davao pare na kampersku opremu nego na stapove i masinice, to je moja filozofija. Stapovi i masinice su mi stari 9 godina, ali oprema koja treba da mi omoguci prijatnije kampovanje se redovno zanavlja....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa to Srki.

Pre sam imao sator principa "bunker", ali je pod odvojen kao kod vecina satora tog tipa.

Iako ima neke dobre osobine - manje transportno pakovanje, ipak kako god se namesti pod, na neravnom terenu ide teze,'pa kad pocne da lije, eto vode unutra, sve mokro, sto je na podu u pm.

Pri izboru satora je po mom misljenju presudno koliko je ko u mogucnosti da bude na vodi. Za vikend pecanje mi je dovoljan neki broli-nastersnica, izdrzi se sve, ali kad se peca 5, 7 ili 10 dana, onda je bitno sve, stolica, krevet, sator, grejalica, satorska lampa itd.

 

Pri nabavci opreme, daleko vise sam obracao paznju i davao pare na kampersku opremu nego na stapove i masinice, to je moja filozofija. Stapovi i masinice su mi stari 9 godina, ali oprema koja treba da mi omoguci prijatnije kampovanje se redovno zanavlja....

Slozio bi se u vecini sa tobom,ja sam promjeno par satora i nikako da nadjem da mi je sve perfektno!! E sad ja sam visok 205cm i to mi je prvi i osnovni problem kod odabira satora,sve ono sto je perfektno i dobro meni ne odgovara zbog visine.

Zadnji sator koji sam imo je fox royal xxl i njega sam prodo iz razloga sto je prednji dio odradjen katastrofalno i kad kisa pada ja imam griz izletim vani vrata ostaju otvorena a automatski pola satora pod vodom!!!

Momentalno obilazim sajmove i razgledam opremu,opasno me zapalio nash Big D,a danas sam vidio jedan novi sator od JRC koji je jako interesantan,ali ipak mislim da je nash po kvalitetu bolji.I ujedno sto @biser rece sator,stolica,vreca,krevet su najvazniji pa onda stapovi i role!!!!

Link to comment
Share on other sites

Paponja i ja imam isti problem posto sam vislji od tebe 4cm! I to sam zapazio kod royala kao veliku manu! Nash double top jeste visok 2m ali je zato kratak! Ima mesta taman za krevete, a tebi i meni vire noge tako da mislim da mu je to mana jel ostatak duzine odlazi na hodnik.JRC sto si video nema winterskin. Pogledaj Pelzer Home Bivvy. Moj predlog
Link to comment
Share on other sites

I taj sam imo i prodo nema prozore nazad tako da u ljeti ko u sauni

Doduse jedino je to problem kod Anaconde ljeti. Izgleda da im onaj njihov promoter i ne spava u njemu, dok ne mjenjaju nista na tim satorima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo je šator, sve ostalo su šatorčići.

Kupi će ga čika Biser, taman nemao leba da jede.... 8)

http://i1121.photobucket.com/albums/l516/Sekula_Biserin/JetTent_resize_zpsd169031b.jpg

http://i1121.photobucket.com/albums/l516/Sekula_Biserin/JT1_resize_zps60b12a5f.jpg

http://i1121.photobucket.com/albums/l516/Sekula_Biserin/JTDimenzije_resize_zpsbb2ade32.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E...., to je moja noćna mora ;) .

To je Jet Tent by Oz Tent - čuvena neprevaziđena firma - Australija.

Takav stariji model, bez tog produžetka, iznajmljuju na Saruleštiju i taj odoleva onim njihovim jb. vetrovima.

 

Mislim da stariji model ima jedan stari pecaroš sa ovog foruma, ali nije u redu da ga imenujem, on ako pročita ovo, sigurno će dati komentar za svoj šator.

 

Ovaj sa slike je papren, ali vredi savki dinar. Košta oko 1200 - 1400 eur, zavisi gde se nađe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...