Jump to content

Sarulesti


gmboki

Recommended Posts

Dukas, Vladine i moje slike koje mozes naci par stranica ranije su bas iz istog ovog termina 2010 godine. Sto se tice mresta to ti niko ne moze reci, kao sto sam znas, sarani nemaju kalendar. Moze da se desi i da bude tacno tada. Pa da bude slabo ulova, a idealno bi bilo da bude par dana kasnije :) onda ce jesti ko blesavi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Procitala zena stranicu (ja ostavio na kompu), na kojoj srki spominje rumunke i sad katanac. E srki, srki sta mi uradi, sad necu moci ni na dunav.

xaxaxxaxaxxaxxaxaxxa ..kupicemo ti akvarijum pa pecaj u sobi ...:)))))

Link to comment
Share on other sites

Evo usisao celu kucu, opro ves, obrisao prozore, uplatio  vikend u Parizu, dao kaparu za letovanje, platio docek nove godine, kupio parfem, dao joj kes za toaletu..........., predocio joj sva vasa objasnjenja, i kaze razmislice. Kad je sad ovaka zajebancija mogu misliti sta ce biti tamo, popizdicu ako nebudem moga da idem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo usisao celu kucu, opro ves, obrisao prozore, uplatio  vikend u Parizu, dao kaparu za letovanje, platio docek nove godine, kupio parfem, dao joj kes za toaletu..........., predocio joj sva vasa objasnjenja, i kaze razmislice. Kad je sad ovaka zajebancija mogu misliti sta ce biti tamo, popizdicu ako nebudem moga da idem.

Nešo, uopste ti se ne isplati da ideš na pecanje....ja da sam Glod posle svega ovog bi te vodio u Rumuniju za đž! :)

A kada stignemo tamo ja ću slučajno da ti razvučem telefon na sred jezera i ostavim ga da se kiseli do povratka....i problem rešen ;)

Link to comment
Share on other sites

Sinoc nemogah da spavam...Nesto me nesanica uhvatila pa se setih sarulestija i ove teme.Pa mi pade na pamet to sto ekspedicija traje 7 dana,ili ti kampanja kako mi to zovemo.PA se setih,da nebude da kvarim temu nego cisto razmisljam,za to vreme na Maradiku mogu da upecam sto i nesto komada a da ne prelazim 800 km i sve te dazbine.Sedam dana je mnogo pecanja sati.Dozvola bi me kostala 50 evra a hrane da ne pricam nesto malo a i goriva.Zaboravljamo li nasa bogastva da bi gledali  rumunska.A onda se setih da nije to dzaba sto se ide tamo,verovatno da i nema ribe na Maradiku da se toliko upeca za sedam dana.

Link to comment
Share on other sites

ima i u Novom Sadu Strand i u BG Ada Ciganlija pa ljudi opet idu u Grcku na more. NIje poenta samo u broju riba. Ima mnogo blizih voda na kojima se moze uhvatiti i vise i vecih riba nego sto ce to biti na Sarulestiju. Nemoj da mislis da ce svako bas da uhvati sto sarana. Verovatno nece niko, daj boze da bude drugacije!!! Kada smo mi bili neke ekipe nisu uhvatile NISTA za svih sedam dana, neki po par riba. Na takve ekspedicije se ne ide zbog toga nego zbog avanture koju posle prepricavas godinama, da se oseti nesto novo i drugacije. Na kraju krajeva da se oseti car pravog istinskog hard core ribolova.

Ja bi bio sasvim zadovoljan sa 9-10 riba za svo to vreme, samo da budu sto vece.  

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine sam isao u Italiju na PO na pecanje, imao sam dvadesetak sarana za nedelju dana, najveci bio oko 13kg i par amura do 15kg. Toliko u dobro doba godine bez problema uhvatim na divljoj vodi u Srbiji na kojoj cesto pecam. Ali da sednemo negde na pivo, budi siguran da bi ti pre pricao o onima saranima sa PO nego o ovim lokalnim. Jednostavno avantura i da se dozivi nesto novo je ono sto je najvaznije. bar meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ima i u Novom Sadu Strand i u BG Ada Ciganlija pa ljudi opet idu u Grcku na more. NIje poenta samo u broju riba. Ima mnogo blizih voda na kojima se moze uhvatiti i vise i vecih riba nego sto ce to biti na Sarulestiju. Nemoj da mislis da ce svako bas da uhvati sto sarana. Verovatno nece niko, daj boze da bude drugacije!!! Kada smo mi bili neke ekipe nisu uhvatile NISTA za svih sedam dana, neki po par riba. Na takve ekspedicije se ne ide zbog toga nego zbog avanture koju posle prepricavas godinama, da se oseti nesto novo i drugacije. Na kraju krajeva da se oseti car pravog istinskog hard core ribolova.

Ja bi bio sasvim zadovoljan sa 9-10 riba za svo to vreme, samo da budu sto vece.  

Strand i bg ada nisu more zato se tna more  i ide,jer se na moru mozes videti ono sto na tim mestima nema.Ja nisam nikakav ribolovac ,osrednji,pa nije mi bas  prikladno da potrosim 800 evra a da ne upecam nista.NE vidim nista u avanturi da se napijam do pola noci  a da mi draz onoga zbog cega sam dosao izostane.Kada mi neko uzme 300 evra za dozvolu ocekujem da se potrudi da ja dobijem zadovoljstvo .a ne da za ostali deo mog dzeparca sedim na livadi i palim kola da idem u okolna seoca po pivo u dragstor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...