Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

Koliko je vas pecalo u Pelagicevu dok su tamo ribe bile 7-8 kila? Komercijala po naski gde je riba odrasla do sadasnjih dimenzija,priroda maksimalno odrzana izvornom stanju sto nije slucaj sa Zabar barom gde sad odes i pecas ribe koje si pecao na Miki,pa gde je tu filing? Ili npr. Koliko je vas pecalo na Zabar bari dok je famozna sadasnja 19ka bila deo gde se uzgajala riba? Upravo zbog tog detalja verujem da pozicije na takmicenju nikad nece biti ravnopravne.......glupo je spominjati cene,svako ima pravo da radi sa svojim Sta hoce,ja prodjem pored jezera svako malo Ali iz nekog razlog nemam zelju ni da svratim,uopste mi nije privlacno kao nekada.

Eh da mi nije otisao externi disk u vraga, pa da ti pokazem nesto sad :(

 

A i ljudima ovdje usput.

 

Sjecas li se onog vojnickog velikog satora na poziciji, gdje bi otprilike sada dosla 11 ili 12?

Link to comment
Share on other sites

Tako je Nešo, nekada smo jedva čekali da dodjemo ovde i da pričamo, a sada... ??

 

...sada svi sve znaju...

 

svi imaju hiljade dana pecanja a jos uvek ne znaju kako se vezuje udica bez okca direktno na najlon,

svi znaju koji su stapovi/masinice/najloni/udice... najbolji/vrh/top... a u rukama nisu drzali ni 10-ti deo onog pribora o kojem znaju sve,

svi znaju da kritikuju recepte za boile i da ih koriguju a malo ko od njih je ikada i pokusao da napravi iste te boile a kamoli da ih je i napravio,

svi imaju neke "taktike" pecanja a da ne znaju sta to uopste znaci,

svi komentarisu kako su komercijale qrac, najobicnije kade, bare..., a dana pecanja na otvorenoj vodi nemaju, itd, itd...

 

svi sve znaju o modernom saranskom ribolovu, a osnovnu skolu pecanja na plovak i petljas nisu prosli...

cak ne znaju ni osnovnu razliku izmedju klasicnog i modernog saranskog ribolova!

 

A sve iz razloga sto je sada demokratsko vreme, svako ima pravo da kaze/napise sta hoce...

A "demokratsko vreme" je u stvari odlicna zamenica za nepostovanje, bahatost, nekulturu, nedostatak respekta, kulture...

 

Shodno mojoj "funkciji" na ovom forumu, ja bih trebao da smirujem strasti, ali mi djavo ne da mira!!!  :unknw:

 

I jos nesto:

Nikome direktno ovo nije upuceno, ali, ako se neko prepozna, onda je to dobro!

Znaci je shvatio da je pogresio i da postoji mogucnost da se nesto i promeni u pozitivnom smislu!!!

I sve ovo moje gore napisano nije vezano samo za pecanje!

Ovo je moje licno misljenje za mnogo zivotnih sfera.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Sta ces napreduje se, ljudi jos 80 ih odleteli na mesec a mi ovde pricamo o nekakvom pecanju koje je dobilo epski epilog. A zasto ? Zato sto to sve o cemu se prica ovde vise nema nikakve sa pecanjem . Najvaznije je ko ima skuplji stap i ko moze da zabaci na 120m sa pva kesom i to ti je glavna fora i ako to nemozes ti onda nisi pecaros . Dakle jasno i glasno u pitanjiu je pomodarstvo. Onaj ko voli pecanje isto cemu biti dal bio na komercijali ili na kanalu u sred njive umece da uziva i provede svoj dan onako kako on zeli a ne onako kako drugi to namecu . Ovo je postalo smesno . Ima ljudi koji idu na pecanje samo da bi pokazivali svoj pribor , slucajno znam neke ... 

Gomila ljudi je zapravo zaboravila sta znaci uopste rec PECANJE . I bas to sto pominjes plovak i petljas ... Sad ako nemas pistalicu ti si ona stvar u slamenom sesiru . Lepo ja rekoh jednom jos ce i poceti da traze na pozicijama tablet racunare sa automatskim update sa kretanjima ribe na svaki sat vremena . Bez wifi-ja vise nemoze ni da se peca . 

Ma ustvari bezveze je uopste bilo sta i da se kaze .

Sujeta je opaka bolest i neki ljudi nikad nece nauciti da je se oslobode ... 

Zao mi je dosta puta sto sam uopste krocio u moderan saranolov . Bio sam mnogo srecniji bez svega ovoga a verujem i gomila drugih , ali bolest napreduje nikako da pusti 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas,ali mene uopste ovaj moderan svet,tehnologija izludjuje. Gde god da se okrenes,svi mu na mobilnim telefonima,svi zive nekim brzim zivotom. Tako je i za pecanje. Vecina je navikla da kad ode na pecanje nastavi tamo gde je stala kod kuce. Da se izbacuju slike tipa cekamo sarana,jutro na vodi,da se igra kladionica sa jezera i tri pm svasta nesto. Meni pecanje predstavlja bezanje od stvarnosti,povlacenje u mir i tisinu gde nema svega toga. Naravno,komercijale mi nisu strane,ode se par puta godisnje na neka druzenja i to je sve sto se tice njih. Ali gledam da barem jednom u 2 meseca van godisnjeg skoknem u neku divljnu,gde ne.moze bez cizama da se peca,da posle 2 dana moras da cistis pribor, gde poneses svu hranu i sve,da se ne pomeras odatle 5,6 dana,gde poneses neki rezervni.broj za mobilni koji ima samo porodica za neke ne daj boze situacije,a privatni broj iskljucen,da ne moze ni posao,niko da te uznemirava. Odes ,odmoris,napunis baterije,bez icega savremenog. Vratis se posle u civilizaciju i posle 2 dana opet prsnes. To.je moj slucaj. Hvala Zabaru na svemu tome,ali navikao sam da spavam u satoru,u krevetu,da ludim nocu od komaraca,da gledam dal mi je se neka zmija zavukla u sator,da moram da koristim grejalicu,da otkinem par raketa.i molim boga da mi vetar nanese da mogu da dohvatim,a ne da kad krenu da hrane pokupe je usput. A da pri tom ne predjem 350km,vec svega par km,da za te pare napukujem alkohola i hrane za 3 izlaska. I da se nadam da ce za 5 dana udariti i onaj od 2kg i da cu biti srecan ko malo dete,jer znam da sam se dobro.pomucio za to. A boze moj,i da nema ribe odmorio sam od svega,a da pri tom 5,6 dana nisam video zive duse oko sebe. Hvala Zabaru ali ja iz ove price nisam,i ako budem otisao nekad oticu cu na neko tamicenje ,druzenje,ali na neku kampanju od par dana sigurno ne. Toliko od mene.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas,ali mene uopste ovaj moderan svet,tehnologija izludjuje. Gde god da se okrenes,svi mu na mobilnim telefonima,svi zive nekim brzim zivotom. Tako je i za pecanje. Vecina je navikla da kad ode na pecanje nastavi tamo gde je stala kod kuce. Da se izbacuju slike tipa cekamo sarana,jutro na vodi,da se igra kladionica sa jezera i tri pm svasta nesto. Meni pecanje predstavlja bezanje od stvarnosti,povlacenje u mir i tisinu gde nema svega toga. Naravno,komercijale mi nisu strane,ode se par puta godisnje na neka druzenja i to je sve sto se tice njih. Ali gledam da barem jednom u 2 meseca van godisnjeg skoknem u neku divljnu,gde ne.moze bez cizama da se peca,da posle 2 dana moras da cistis pribor, gde poneses svu hranu i sve,da se ne pomeras odatle 5,6 dana,gde poneses neki rezervni.broj za mobilni koji ima samo porodica za neke ne daj boze situacije,a privatni broj iskljucen,da ne moze ni posao,niko da te uznemirava. Odes ,odmoris,napunis baterije,bez icega savremenog. Vratis se posle u civilizaciju i posle 2 dana opet prsnes. To.je moj slucaj. Hvala Zabaru na svemu tome,ali navikao sam da spavam u satoru,u krevetu,da ludim nocu od komaraca,da gledam dal mi je se neka zmija zavukla u sator,da moram da koristim grejalicu,da otkinem par raketa.i molim boga da mi vetar nanese da mogu da dohvatim,a ne da kad krenu da hrane pokupe je usput. A da pri tom ne predjem 350km,vec svega par km,da za te pare napukujem alkohola i hrane za 3 izlaska. I da se nadam da ce za 5 dana udariti i onaj od 2kg i da cu biti srecan ko malo dete,jer znam da sam se dobro.pomucio za to. A boze moj,i da nema ribe odmorio sam od svega,a da pri tom 5,6 dana nisam video zive duse oko sebe. Hvala Zabaru ali ja iz ove price nisam,i ako budem otisao nekad oticu cu na neko tamicenje ,druzenje,ali na neku kampanju od par dana sigurno ne. Toliko od mene.

Bravo druze rekao si sustinu i svaka cast 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

svaka tema se zasere ovako..... pa sto kazes bily tema je zabar ne pelagic i ne ko kako shvata pecanje ili kakvo pecanje koga ispunjava. Bez uvrede nikom licno ali ovog ispunjava divlja voda 2-3 dana mene mozda isto ali sta osudjujete ljude koji pecsju komercijale mozda imaju toliko vremena samo dan ili dva i nemogu oni divljje vode da pecaju . ine druge ispunjuju samo takmicenja jer imsm drugove koji iskljucivo pecaju tekne i kraj to je njihovo opredelenje . neznsci ds oni neznaju da pecaju ili ibrnuto to je stvar licnog izbora a da bu nam forum bio lep i da ima sta da se cita prvo se treba drzati teme i moj predlog je da se moderatori ukljuce i brisu sve van teme pa i ovaj moj post.....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Simptomaticno je da ljudi koji pecaju vecinom otvorene vode pa ih nazivaju divlje, tako lagano pljunu po komercijali, da je to cudo nevidjeno.

Znam ih podosta koji su polomili zube na komercijalama, a pecaju i tu divlju vodu.

Al' naravno, o tome se ne prica.

Ne pricam ovdje o komercijalnim jezerima 100x300 metara sa nabacanom ribom unutra koje ima i previse, pa se neki od modernih sarandzija navikli da pecaju na takvim vodama kao na traci i onda im svaki odlazak na neku ozbiljniju komercijalnu vodu dodje kao samoubistvo.

Pogotovo mrzim vidjeti kako neki pametnjakovici nazivaju neke vode zoo vrticima. Takve bih prebio na brzaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onaj ko nije otpecao komercijalu i divlju vodu nije kompetentan da se upusta u bilo kakvu raspravu oko ta dva termina.....Istina je da je divlju ribu mnogo teze prevariti i nadmudriti ali desavalo mi se da na komercijali za 12h ribolova niko na jezeru nema ni bip a znamo da je ta komercijala pretrpana ribom-eto jednostavno tog dana nece da se krece i uzima hranu i KRAJ PRICE!!!!

A sto se tice Zabara neko lepo rece-svaka roba ima svog kupca...nadje se uvek neko kome odgovara takav nacin pecanja ili pak proguta tih dodatnih 5 eura koliko kosta doplata za meredov i kadicu dnevno i odpeca dan-2-3-5 ili koliko mu vec slobodno vreme dozvoli...

Link to comment
Share on other sites

bas tako sale njihov izbor sta ce ko da peca i jednostavno ko sta voli a i tako za gazde njihovo i kako oni odrede i kraj ko hoce hoce ko ne idi na drugo mesto sta cemo mi ovde da mrsimo mu... da se svadjamo koje u oravu ko nije . ja radim poso imam svoj lokal moja cena je ta kome se svidja i ko hoce da plati to je to a kome ne odgovara imas druge pa priduzi dalje a ja znam dali mi odgovara da budsm preskup ili ne ..... nego mi trebamo ovde pricati na drugacije i druziti se a ne dokazati ko je najbolji....
Link to comment
Share on other sites

Prvo bih želio naglasiti vlasnik jezera određuje pravila sviđala se nama ili ne .

Taman ako zatraži da svi nose pelene da ne bi morali na wc to je njihovo pravo .

Kom se sviđa neka peca i hvali kom se ne sviđa ne ide i gotovo.

Meni osobno je to pre urbano ,ali ne pljujem .

 

Nekad je lakše prevari ribu koja nikad nije vidjela udicu ni boilu nego onu koja je uhvaćena više puta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...sada svi sve znaju...

 

svi imaju hiljade dana pecanja a jos uvek ne znaju kako se vezuje udica bez okca direktno na najlon,

svi znaju koji su stapovi/masinice/najloni/udice... najbolji/vrh/top... a u rukama nisu drzali ni 10-ti deo onog pribora o kojem znaju sve,

svi znaju da kritikuju recepte za boile i da ih koriguju a malo ko od njih je ikada i pokusao da napravi iste te boile a kamoli da ih je i napravio,

svi imaju neke "taktike" pecanja a da ne znaju sta to uopste znaci,

svi komentarisu kako su komercijale qrac, najobicnije kade, bare..., a dana pecanja na otvorenoj vodi nemaju, itd, itd...

 

svi sve znaju o modernom saranskom ribolovu, a osnovnu skolu pecanja na plovak i petljas nisu prosli...

cak ne znaju ni osnovnu razliku izmedju klasicnog i modernog saranskog ribolova!

 

A sve iz razloga sto je sada demokratsko vreme, svako ima pravo da kaze/napise sta hoce...

A "demokratsko vreme" je u stvari odlicna zamenica za nepostovanje, bahatost, nekulturu, nedostatak respekta, kulture...

 

Shodno mojoj "funkciji" na ovom forumu, ja bih trebao da smirujem strasti, ali mi djavo ne da mira!!!  :unknw:

 

I jos nesto:

Nikome direktno ovo nije upuceno, ali, ako se neko prepozna, onda je to dobro!

Znaci je shvatio da je pogresio i da postoji mogucnost da se nesto i promeni u pozitivnom smislu!!!

I sve ovo moje gore napisano nije vezano samo za pecanje!

Ovo je moje licno misljenje za mnogo zivotnih sfera.

Sve potpisujem i sve se slažem,večina danas je preskočila osnovnu školu i počnu učiti druge,večina glistu nije nikad zakačila na udicu,a da ne spominjem mrmka ili čikova( nisu ga ni vidili u životu,ne znaju da ga guska pojede a on živ izađe kroz dupe npr.) al jbg oni te stvari ni ne mogu proči,to su neka prošla vremena,( ja sam obožavao one zlatne direkt udice,za babušku bile zakon ;) ),da li su lovili na kruh,ja ga hebem ako bi znali pahulju na udicu staviti,a da ne spominjem koricu kruha,a da stoji u vodi sat vremena,ja se s takvima isključim i ne komentiram ,niti razgovaram kad krene pametarenje,imam ih kojima sam prve udice svezao,dao im prve recepte i sad bi me učili nakon par ribolova,jer su ulovili dvadesetku negdje  al zaboravljaju da smo mi to već obavili ,i da i mi stariji isto napredujemo a sve ono staro znamo što je uvijek prednost,ne treba to k srcu primati ,to je bez obzira njihov problem i takvi brzo pregore ,rasprodaju pribor itd itd ,svatko uživa u čemu uživa,oni možda uživaju u priboru, i takvim stvarima a ne u ribolovu kao takvom,ne u utakmici kao takvoj nego da su se pojavili na njoj pa da se zna i da se priča,rekoh ne se sekirat ,nije to toga vrijedno. Mene druze zanima šta ti je to "petljas" ,to kod nas garant drugacije zovu,pa me zanima ,da nešto novo naučim (y)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Onaj ko nije otpecao komercijalu i divlju vodu nije kompetentan da se upusta u bilo kakvu raspravu oko ta dva termina.....Istina je da je divlju ribu mnogo teze prevariti i nadmudriti ali desavalo mi se da na komercijali za 12h ribolova niko na jezeru nema ni bip a znamo da je ta komercijala pretrpana ribom-eto jednostavno tog dana nece da se krece i uzima hranu i KRAJ PRICE!!!!

A sto se tice Zabara neko lepo rece-svaka roba ima svog kupca...nadje se uvek neko kome odgovara takav nacin pecanja ili pak proguta tih dodatnih 5 eura koliko kosta doplata za meredov i kadicu dnevno i odpeca dan-2-3-5 ili koliko mu vec slobodno vreme dozvoli...

Ovo je već bila neka tema,Mnogi neke vode zovu divlje iz raznoraznih razloga a veze nemaju s tim terminom.Meni osobno je divlja voda samo rijeka,potok ili tako nešto,gdje riba nije omeđena s obalom i uvijek ima izlaz van.Čim se neka voda poribljava s ribom,to više nema veze s divljom.Nije uvijek pravilo da je na divljoj vodi teže loviti,ima komercijala gdje mnogi s divlje vode sa svoji načinom ribolova neče vidjeti ribu,isto tako mnogi s komercijala neče na divljoj ,to su jako različite dvije vrste ribolova i svaka voda je zahtjevna na svoj način.Prepotentno je kad netko cijeni više ribu s divlje vode ili obratno,to u stvari svatko hvali svoj način ribolova a potcjenjuje onaj drugi da bi sebe dizao u nečijim očima,obično kad to pročitam od bilo koga za bilo koju vodu ,taj isti mi padne u očima kao osoba i ribolovac.Postavlja se pitanje da li smo u ribolovu radi sebe ili da impresioniramo nekog drugog(ovakvih je u zadnje vrijeme sve više),ja za sebe odgovor znam.Žabare imam želju odloviti i vjerojatno ču i loviti ,možda i iduče godine,sve je pitanje sloodnog vremena to mi je najveći problem,a tih 5-10 € više iskreno nije mi previše u odnosu na prije .Svaki gazda određuje pravila,bio to privatnik ili neka udruga,nama ili pašu ili ne pašu i to je sva mudrost,gazde su vjerojatno ovo sve i pročitale pa će i sami neke zaključke izvući 

Link to comment
Share on other sites

............ svaka voda je zahtjevna na svoj način........

 

Upravo tako,malo je ribolovaca koji imaju 6-to culo i koji cim stanu na novu nepoznatu poziciju odma procitaju vodu i veoma brzo dodju do ulova-ovo se odnosi na veca(divlja) jezera ali i pojedine komercijalne vode znaju isto tako da budu zahtevne za pecanje.

Dobra priprema tj.prikupljanje podataka o mestu na koje idemo u ribolov je presudna za dobar ulov i veliki broj udaraca kome tezimo svi mi kad krenemo u ribolov.Sto vise podataka skupimo to nam u velikoj meri doprinosi i vecim sansama za ulov....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

aaaaaaa,direktaš ili kederica ili moj stari kolac od 6m koji jedva držim kolko je težak ajme koji je to  gušt bio kad šaran dođe a najlon svira,cići ,hvala na odgovoru  :good: ,nisam čuo taj naziv,sad sam nešto naučio

Petljas je termin sa juga Srbije takoreci pa ni neki iz centralnih i severnijih krajeva nisu culi za njega. Mnogima sam morao da objasnjavam sta je to petljas a neki me ko klinca zezali kako lupetam gluposti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve potpisujem i sve se slažem,večina danas je preskočila osnovnu školu i počnu učiti druge,večina glistu nije nikad zakačila na udicu,a da ne spominjem mrmka ili čikova( nisu ga ni vidili u životu,ne znaju da ga guska pojede a on živ izađe kroz dupe npr.) al jbg oni te stvari ni ne mogu proči,to su neka prošla vremena,( ja sam obožavao one zlatne direkt udice,za babušku bile zakon ;) ),da li su lovili na kruh,ja ga hebem ako bi znali pahulju na udicu staviti,a da ne spominjem koricu kruha,a da stoji u vodi sat vremena,ja se s takvima isključim i ne komentiram ,niti razgovaram kad krene pametarenje,imam ih kojima sam prve udice svezao,dao im prve recepte i sad bi me učili nakon par ribolova,jer su ulovili dvadesetku negdje  al zaboravljaju da smo mi to već obavili ,i da i mi stariji isto napredujemo a sve ono staro znamo što je uvijek prednost,ne treba to k srcu primati ,to je bez obzira njihov problem i takvi brzo pregore ,rasprodaju pribor itd itd ,svatko uživa u čemu uživa,oni možda uživaju u priboru, i takvim stvarima a ne u ribolovu kao takvom,ne u utakmici kao takvoj nego da su se pojavili na njoj pa da se zna i da se priča,rekoh ne se sekirat ,nije to toga vrijedno. Mene druze zanima šta ti je to "petljas" ,to kod nas garant drugacije zovu,pa me zanima ,da nešto novo naučim (y)

petljas - neki ga zovu takmicarac a neki direktas a u sumadiji cigankar :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zabari!!!!!!!Nisam bio jos na tom jezeru ali ko zna.

 

Posto pecam iskljucivo divlje vode,komercijale me ne privlace posebno sem  kad idemo na druzenje.Polemika koja je voda bolje ili gora za pecanje,mislim da tu nema dileme i zna se sta je veci izazov.

Licno ne volim urbanizaciju obala,vikendice,prikolice ali i to je sastavni deo nas.

Jezeo Zabar ima sve uslove kao i jezera U Nemackoj da imaju sve potrebne stvari za modernog coveka iza ledja(internet,struju,put,kolibu,klupu ..) a ispred sebe jezero sa puno ribe,sume.Razumem vlasnike da imaju svoju viziju poslovanje jezera i tako ce i biti.Da li se meni licno svidja,lako se zakljuciti iz mog teksta.Velika para je ulozena u jezero i mora se voditi racuna o svemu pa i o selektiranju ribolovaca.O cemu pricam,pa o tome mogu ja da odem u hotel Interkontinental i da popijem pice ili dva ali njima je potrebna klijentela koja ce zakupiti ceo sprat sa svim sto nude u hotelu.Zabari ubrzano grabe ka top destinaciji i to se siri medju ribolovcima u Evropi.U Madjarskoj se rezervacija na Aqva pisu za 2018 god ne za 2017god(nadam se da ne gresim) jer je sve popunjeno e to je top mesto gde i Zabari zude da dodju.

Odlicno vlasnik jezera predvidja i pravi sve sto ce izbaciti jezero u sam vrh i to samo pratite i videcete ubrzo.Kad bi svakog od nas slusao pa ovo sto ima ne verujem da bi postojalo i u ovakvom obliku.

 

Mislim da ne smemo da dozvolimo da nas Zabari prerastu u nasim glavama jer mi smo tu samo da ispratimo to jezero i budemo deo njegove lepe buducnosti.Pomerimo se iz letargije jer Zabari su vec dosta ispred nas!

 

PS Moderan saranzdija???

Pogleda na internet jezero,neki film na youtube,raspita se kod kolege,rezervise preko neta poziciju,plati sta hoce i dodje.

To je Englez koji dodje avionom i ceka ga prevoz do jezera a na jezeru stapovi sa spremnim priborom i nahranjenim pozicijama,Peca nekoliko dana,napravi racun, i istim putem nazad.

Uh da ne zaboravim i pusti live film za svoje prijatelje na fb ili neki twit ili sta vec ima od cuda!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

PS Moderan saranzdija???

Pogleda na internet jezero,neki film na youtube,raspita se kod kolege,rezervise preko neta poziciju,plati sta hoce i dodje.

To je Englez koji dodje avionom i ceka ga prevoz do jezera a na jezeru stapovi sa spremnim priborom i nahranjenim pozicijama,Peca nekoliko dana,napravi racun, i istim putem nazad.

Uh da ne zaboravim i pusti live film za svoje prijatelje na fb ili neki twit ili sta vec ima od cuda!

To je kita od ribolovca! Da se razumijemo!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...