Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Ne sekiraj se, nece to jos dugo tako

Imali smo i ovde slican primer, zakupili jezero neki iz Danske sa nekim ovdasnjim, poceli da dolaze i pecaju samo stranci

Al svako cudo za tri dana, kako treba neka voda biti atraktivna da bi dolazio cesce a i da predjes nekih 600+km u jednom pravcu.

Nakon sto su se stranci ispucali , pala taksa za 50% i mogo je da peca svako

zakazi ti vaso meni termin i javi kad je a ja cu otici tamo i reci da sam taj .
Link to comment
Share on other sites

zakazi ti vaso meni termin i javi kad je a ja cu otici tamo i reci da sam taj .

pa zar smo dosli do toga da moramo na sve nacine da muljamo da bi im ostavili novac???

sto se mene tice ne moram onda nikad vise pecati tamo ako nismo dobrodosli

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

pa zar smo dosli do toga da moramo na sve nacine da muljamo da bi im ostavili novac???

sto se mene tice ne moram onda nikad vise pecati tamo ako nismo dobrodosli

 

Upravu si sto posto :) Da molim nekoga da mu dam svoje pare, odo na Zabare nek je skupo al se napecam ko covjek i riba nije sitna.....

Link to comment
Share on other sites

zakazi ti vaso meni termin i javi kad je a ja cu otici tamo i reci da sam taj .

Dodji ovde da te vodim na jezero da se napecas, duplo jeftinije, ribe velike, niko te ne zeza.

PS. ponesi camac jer kada ti uzme som da te malo proseta po jezeru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To se jos nista ne zna,pre par dana sam pricao sa Jovom,kaze covek da im svaki dan dolazi neka inspekcija i da je sve to jako komplikovano  da su na rubu propasti.

Neko hoce da preuzme jezero i da je pitanje hoce li i biti pecanja ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Otprilike se sve zna, samo sto nije bas najjasnije.

Kakve se tamo tragikomicne radnje desavaju. Za koliko malo para ljudi gube obraz.....neverovatno.

 

Zna se da nadlezno ministarstvo nije moglo da jezero da zainteresovanom koncesionaru zbog neresenih pitanja oko zemlje sa zadrugom Napredak. Pa se tu sad radi neka revizija da bi se sve sredilo za obezbedjenje moguce koncesije.

Istovremeno Udruzenju DSR Saran nije se produzio ugovor o koriscenju, iako koriscenje jezera nije uslovljeno sredjenim imovinskim odnosima kao sto je slucaj koncesije.

Preciznije, nadlezno ministarstvo je od DSR Saran, kao uslov za koriscenje jezera, trazilo da zadruga Napredak da saglasnost za to, ocekivajuci da ovi to nece dati. Medjutim, Napredak je dao tu saglasnost, čime je argument Ministarstva da ne da resenje prevazidjen.

Ali....Ministarstvo sada jednostavno kaze da nece da potpise to resenje, bez obrazlozenja i argumenata. Valjda se i tako moze ????.

 

Kada i ko ce dobiti koncesiju zavisi od revizije postupka za zemljiste i sl., a to moze da potraje. Do tada....zaista neznam.....Jezero je valjda divlje.

Link to comment
Share on other sites

Samo jedno pitanje: Kada bi sada neko od nas otisao i zabacio stapove da li to znaci da nama to niko nemoze da zabrani tj otera sa jezera posto jezero prakticno vise nije u privatnom vlasnistvu ?

Link to comment
Share on other sites

slobodno pecanje na pelagicu evo ja pecam nema nikog jede riba lepo na 19ci

Cek, je li to sad znaci da bilo ko moze doci i pecati bez ikakvog javljanja Jovi i pecati gdje nadje slobodnu poziciju ili sta? Sta tacno podrazumijeva to "slobodno pecanje"?

Link to comment
Share on other sites

To verovatno znaci da Jova nema nikakvu vlast na jezeru a niko drugi nije dobio dozvolu za dalji rad. Zbog toga jezero nema vlasnika i automatski moze da dodje ko kad hoce i koliko hoce jer sigurno nijedan "kravatas" iz ministarstva nece doci da cuva to jezero. Raj za "postenjacine". Verovatno ce uskoro biti parola

Uhvati- radi uzivanja

Slikaj -radi uspomene

ODNESI- radi zarade

Steta velika

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da vjerujem, da stvarno mislite da je jezero prepusteno na milost ili nemilost ribokradica i mrezarosa. Jezero se cuva 24 h dok se ne rijesi stvar , ipak tamo ima imovine koja pripada udruzenju DSR Šaran.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...