Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

Pozicije koje imaju bungalov su 3,6,8,10,13,15,16,17,19,20. Sto se kraja sezone tice mislim da se peca dok jezero ne zaledi.

 

Zanci li to da je na poz 13 postavljen bungalov?

Kad kazes 15 i 16, mislis na onaj na poz 16, a da moze da ga koristi i poz 15?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Da podelimo informaciju.

JEZERO ŽABAR OBJAVLJUJE,
IZMJENE POSTOJEĆEG PRAVILNIKA PONAŠANJA,
I DOPUNE ZA 2017 GODINU:
-Nemože se obaviti rezervacija pozicije na manje od 3(tri) dana- (72h), odnosno 3(tri) dozvole.Svi ribolovci koji žele pecati manje od 3(tri) dana mogu koristiti pozicije koje su u trenutku njihovog dolaska na jezero slobodne.
-Plaćanje će se obavljati unaprijed za cijeli period rezervacije.Ukoliko ribolovac napusti poziciju prije isteka rezervacije, novac mu za ostatak rezervisanog perioda neće biti vraćen.
-Ribočuvarska služba će vršiti redovno hranjenje ribe na Jezeru Žabar i to na sledeći način:
Na svakoj poziciji će biti postavljen marker(atropa) uz koji će riba biti hranjena uvijek na isto mjesto, Nedjeljom (popodne 17-19 h), Utorkom (ujutro 08-10 h), i Četvrtkom (ujutro 08-10 h) sa po maksimalno 10 kg hrane po poziciji.
-Zabranjena je upotreba tigrovog oraha (tajgera) za prihranu i spood, kako na slobodnom ribolovu tako i na svim takmičenjima. Dozvoljena je upotreba tajgera na dlaci-udici, kao mamca.
-Dozvoljena je upotreba kukuruza za prihranu i mamčenje, ali samo onog koji se priprema na jezeru. Kukuruz možete nabaviti na jezeru u neograničenim količinama po cijeni od 3 Eura/10 kg.
-Ribolovci ne dobijaju 10 kg/24h kukuruza gratis u cijenu dozvole kao što je to bilo do sada.
-Zabranjeno je donošenje i upotreba vlastitih kadica(kredlova) i meredova za prihvat ribe. Isti će se moći iznajmiti na jezeru po cijeni; meredov i kadica-kredl zajedno 5 Eura/24h.
-Ostale cijene dozvola i usluga na jezeru ostaju iste.
-Svi ribolovci nakon obavljenog ribolova dužni su omogućiti ribočuvarskoj službi pregled automobila i opreme, prije odlaska sa jezera.Pregled automobila biće obavezan svima, bez iznimke!
Zahvaljujemo se na razumijevanju!
JEZERO ŽABAR SVIM RIBOLOVCIMA ŽELI USPJEŠAN RIBOLOV U 2017 GODINI I SRETNE PREDSTOJEĆE PRAZNIKE! BISTRO!

Link to comment
Share on other sites

Neznam samo kako dodju na ovakve ideje,da ovako sloze pravilnik svaka im cast!Cuj zabrana koristenja meredova i kadice u vasem vlasnistvu,al zato mi vam iznajmimo za 5€ extra!!!

Ispade ovo jedno od skupljih jezera u Evropi,a miljama daleko od iste!

Koliko sam ja razumeo to je kao mera prevencije sirenja Koi virusa koji se pojavio na dosta voda na Balkanu.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja razumeo to je kao mera prevencije sirenja Koi virusa koji se pojavio na dosta voda na Balkanu.

Postoji i prevencija u vidu dezinfekcije pribora priliskom dolaska na jezero.

Link to comment
Share on other sites

 

-Ribočuvarska služba će vršiti redovno hranjenje ribe na Jezeru Žabar i to na sledeći način:

Na svakoj poziciji će biti postavljen marker(atropa) uz koji će riba biti hranjena uvijek na isto mjesto, Nedjeljom (popodne 17-19 h), Utorkom (ujutro 08-10 h), i Četvrtkom (ujutro 08-10 h) sa po maksimalno 10 kg hrane po poziciji.

 

Ova stavka mi probada oci.

Sednes da pecas nedelju dana,i svaki drugi dan,aj malo se pomeri da nahranimo, ahahahahahah.. pa sto prave komercijalu majku mu hebem,pa tamo.ima prirodne hrane sacuvaj boze.

Link to comment
Share on other sites

Usran fantastican ambijent koji je nekada bio a onda I fantasticna divlja riba ubacivanjem riba sa Krnjace I od kojekuda...treba onda I najlone I sisteme da zabrane pa Nek svoje prodaju jer je ipak ko zna gde taj nas Najlon bio....
Link to comment
Share on other sites

Udice, predvezi, najlon, olova, kade, meredovi, sakovi za vaganje su pribor koji dolazi u kontakt sa ribom prilikom ribolova.

Pravila su im napisana da bi se zastitili od koi virusa. Ali je fazon sto su od nekoliko potencijalnih objekata prenosioca virusa uzeli samo dva u obzir.

Mada, misljenja sam da ce opet biti ljudi koji ce pecati i davati toliku lovu za ribolov na Zabaru i pored ovih pravila, koja neki ce prihvatit, a neki ne. To je jednostavno tako.

Svaka roba nadje svoju musteriju, pa i jezero ribolovca.

Link to comment
Share on other sites

Poštovane kolege šarandžije,

Veoma nam je žao što je naša objava naišla na tako burne reakcije. Verujemo da je krivica na našoj strani jer nismo objasnili pobude koje su nas navele na ove mere. Sa nadom da je naša dosadašnja praksa opravdavala vaše poverenje, molimo Vas da nam posvetite još malo svog vremena i pročitate tekst koji sledi.

Kao što je većini šarandžija poznato, nedavno se u regionu pojavio virus koi herpesa koji je na mnogim jezerima u Srbiji i Hrvatskoj već desetkovao ili potpuno uništio riblji fond. Dolazilo je do uginuća više od 4 tone šarana na dnevnom nivou; ti ribnjaci i jezera su isušeni, a u njima se riba ne može gajiti namjanje 2 godine.

Kako i naše jezero ne bi zadesila ista nesreća, prinuđeni smo da preduzmemo neophodne preventivne mere u vidu dezinfekcije pribora u rastvorima sa jakom količinom hlora. Taj proces podrazumeva da se rastvor u posudi za dezinfekciju mora menjati svaka tri dana kako bi bio učinkovit. Sve to nije problem, i mi smo spremni da obezbedimo sva potrebna sredstva za dezinfekciju.

Međutim, pomenuta koncentracija hlora u rastvoru toliko je jaka da uništava materijal posle nekoliko dezinfekcija, te se on doslovno raspada. Vaše kadice i mrežice od meredova bile bi uništene već posle nekoliko podvrgavanja ovom procesu. Zato smo odlučili da ih obezbedimo u okviru jezera.

Budući da se meredovi i kadice svrstavaju u potrošni pribor (mrežica se kida, meredovi pucaju, kadice se habaju), u novonastalim okolnostima naša procena je da nam na godišnjem nivou treba 40 meredova, 80 mrežica i 20 kadica, koji će tokom godine biti rashodovani.

Sve navedeno preduzeto je isključivo u cilju očuvanja ribljeg fonda, te nam je žao što je naša odluka naišla na tako intenzivna negodovanja. Verujemo da bi reakcije bile drugačije da ste imali u vidu neohodne korake ka zaštiti ribe, što je nesumnjivo u interesu svakog šarandžije.

Sa naše strane, uvažili smo vaše komentare i već smo preduzeli korake da nađemo drugo rešenje koje će podrazumevati da je riba sačuvana, a naši posetioci zadovoljni. Nadamo se da ćemo time pokazati koliko Vas cenimo i da ćemo imati zadovoljstvo da Vas vidimo na našem jezeru i ubuduće.

O novoj odluci obavestićemo Vas u najkraćem roku.

 

 

Evo nastavak...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Xaxaxaxaxaxxa e boze me sacuvaj i sakloni kao da ulazimo u operacionu salu da izvrsimo transplataciju bubrega pa moramo biti dezinfikovani . Ljudi peterali ste ali 100% . Sta ste napravili od jednog najobicnijeg pecanja . Citam sad tekst izmene-dopune i vidim samo pise nesme ovo nesme ono pa da vas pitam : Da li se nesto sme na vasem jezeru ? Gospode boze ja neverujem sta citam . Ja tamo pecati necu sigurno , da puknem toliko para i svo vreme da budem u grcu sta smem da uradim sta ne , ma nepada mi napamet . Kad pecam hocu da pecam i da uzivam a ne da se tresem da'l cu napravati nesto sto nesmem pa da budem kaznjen ko u vrticu . Vecu budalastinu u zivotu nisam cuo . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Xaxaxaxaxaxxa e boze me sacuvaj i sakloni kao da ulazimo u operacionu salu da izvrsimo transplataciju bubrega pa moramo biti dezinfikovani . Ljudi peterali ste ali 100% . Sta ste napravili od jednog najobicnijeg pecanja . Citam sad tekst izmene-dopune i vidim samo pise nesme ovo nesme ono pa da vas pitam : Da li se nesto sme na vasem jezeru ? Gospode boze ja neverujem sta citam . Ja tamo pecati necu sigurno , da puknem toliko para i svo vreme da budem u grcu sta smem da uradim sta ne , ma nepada mi napamet . Kad pecam hocu da pecam i da uzivam a ne da se tresem da'l cu napravati nesto sto nesmem pa da budem kaznjen ko u vrticu . Vecu budalastinu u zivotu nisam cuo . 

Druze,covek je vise nego kulturno obrazlozio probleme koji su se pojavili u okruzenju i mere koje oni nameravaju da sprovedu na svojoj vodi,trudeci se da pronadju sto je moguce bolje i bezbednije resenje.Do sada smo samo lajkovali poribljavanja i uredjenje kako je napredovalo.Hajde sada da ih napljujemo i izvredjamo,zbog cega molim te?U celoj temi,ti si video kako ces puci ne znam koliko para,sto bi eventualno par puta godisnje posetio jezero.Pitaj vlasnike jezera koji su imali tu nesrecu sa novonastalim problemom da li je budalastina.Na kraju krajeva oni sigurno i od tebe i od mene vise zele da gazduju jezerom sa zdravom ribom i da je ono prepuno pecarosa.Nadam se da ce uspeti da izbalansiraju sve to i zbog sebe i zbog nas.

Ako su sve mere za koje se oni opredele neophodne a za mene i tebe finansijski nemoguce,opet lepo.Sto Tarik kaze svaka voda ima svoju musteriju.

Mene u celoj ovoj prici daleko vise brine pojava tog virusa i njegove posledice a ne da li cu morati negde da iznajmljujem kadicu i meredov...

Citajuci konstantne prepiske,gotovo uvek se provlaci prizvuk toga sta mi kao pecarosi na nekoj vodi dobijamo i za koje pare...

Nikako da se pocne provlaciti misao sta mi mozemo da pruzimo.

U najmanju ruku da ne blatimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sve meni štima,svaki gazda ima svoja pravila i cijenu naravno naše je da to prihvatimo ili ne.Osobno mi smeta da mi netko hrani,jedno od mojih uživanja u šaranskom ribolovu je i moja prihrana i moj mamac,netko tako ne radi, ide da lovi i ne zanima ga s čime,bitno da zateže ribu,ja nisam taj a vjerujem da nas ima dosta takvih,volim kompletan ribolov.Jasno mi je ako netko zabranjuje kukuruz pa čak i tiger iz razno raznih razloga iako mislim da je to glupost za nas sa strane koji dolazimo izdaleka jer mi lovimo brzopotezno i sigurno ne bacamo ni prokisli ni nekuhani kukuruz radi kojih se ovakve zabrane i donose  jer ne možemo čekat mjesec dana da pozicija proradi,nama takav način ribolova ne odgovara.to mi sigurno ne bacamo u vodu,to na svakoj vodi domači rade jer imahu vremena čekati,kad tad če proraditi hrana.Ne razumijem ovu priču o hranjenju pozicije,zar če mi netko hraniti poziciju dok lovim? S čime če hraniti? U koje vrijeme? S čijim boilama?Koliko skuhani kukuruz?  Koliku količinu ? S kojim preljevom je partikli preliven? Gledao sam na jednoj vodi kako rusi sjede u foteljama i ispijaju koktele,dečki im za lovu hrane ,drilaju i kad je šaran izmoren predaju im štapove u ruke.Ako tražite takve ribiče,pregradite jezero za par pozicija samo za njih a nama normalnima ostavite normalan ribolov,a na kraju se svodi da je nas normalnih više ipak.Što se tiče kadica ima i pozitivne stvari u iznajmljivanju,ne moramo nositi svoje ,manje prtljage teglimo,jbg ,stvar je samo da bude neka razumna cijena.a ujedno ne trgamo tu svoju opremu .Što se tiče koi virusa,to je jako zajeban problem a nastao je uvozom ribe,uvijek najebemo od drugih ,zna se i tko i od koga,ali svi šute i čuvaju jedni druge,pojedine vode su najebale a mislim da je ta priča završena,barem za Hrvatsku govorim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Alo ba gdje vi lebdite,u kojoj drzavi sé nalazi to jezero,gledajuci pravila i cijene kao da je Dubai u pitanju?Prosjecna placa u BiH 700 km(350€),a kod njih dan ribolova 10% od neto mjesecnog primanja to nema nigdje na svjetu!!!!!

Kolega a kakve veze ima gde se jezero nalazi i kolike su plate...

Ne znam da li ste bili na sarulestiju gde je pecanje pre 18-20godina bilo 7dana 700maraka pa 500.. a sad je 300e ako se nevaram

Selo zabar,loncari i okolina je za sarulesti i ono tamo holivud. Tamo neverujem da su plate vece od 100e ako neko uopste prima platu u onoj zabiti po onim selima pa dan pecanja skoro 50e....

Mislim rumunija jeste da je eu ali rumunija

Ne branim Zabar preskupo je (za mene) bilo i ove godine a ne sledece sa novim uslovima....

Link to comment
Share on other sites

Druze,covek je vise nego kulturno obrazlozio probleme koji su se pojavili u okruzenju i mere koje oni nameravaju da sprovedu na svojoj vodi,trudeci se da pronadju sto je moguce bolje i bezbednije resenje.Do sada smo samo lajkovali poribljavanja i uredjenje kako je napredovalo.Hajde sada da ih napljujemo i izvredjamo,zbog cega molim te?U celoj temi,ti si video kako ces puci ne znam koliko para,sto bi eventualno par puta godisnje posetio jezero.Pitaj vlasnike jezera koji su imali tu nesrecu sa novonastalim problemom da li je budalastina.Na kraju krajeva oni sigurno i od tebe i od mene vise zele da gazduju jezerom sa zdravom ribom i da je ono prepuno pecarosa.Nadam se da ce uspeti da izbalansiraju sve to i zbog sebe i zbog nas.

Ako su sve mere za koje se oni opredele neophodne a za mene i tebe finansijski nemoguce,opet lepo.Sto Tarik kaze svaka voda ima svoju musteriju.

Mene u celoj ovoj prici daleko vise brine pojava tog virusa i njegove posledice a ne da li cu morati negde da iznajmljujem kadicu i meredov...

Citajuci konstantne prepiske,gotovo uvek se provlaci prizvuk toga sta mi kao pecarosi na nekoj vodi dobijamo i za koje pare...

Nikako da se pocne provlaciti misao sta mi mozemo da pruzimo.

U najmanju ruku da ne blatimo.

Druze nemoj ti mene da trpas u isti kos sa tobom . Ako se tebi to svidja , meni se nesvidja i imam pravo da kazem sta mislim . To je moje misljenje svidelo se to tebi ili ne . Uopste se neradi o nekakvoj pljuvacini jezera , kazem samo da mi je to smesno i zvuci neverovatno sta sve treba ispostovati zarad jednog pecanja . Previse je druze , apsolutno previse sa svih strana nam se steze obruc za sta god u zivotu da se uhvatis gomila nekih stvari koje moras da ispostujes ali to je zivot i da bih ziveo ja moram da istrpim ovo lose vreme ali ni u ludilu necu da dozvolim da mi se to prenese i na hobi tj jedini trenutak u kom mogu da uzivam i da nemislim bas niocemu . Ako me razumes . Skupo platis pecanje i jos samo da udjem u rikverc i da se natrtim . Ja to nezilim tako i to je to . Moje misljenje, nista licno druze . Ko voli nek izvoli , ja nevolim i necu i zelim to da napisem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolega a kakve veze ima gde se jezero nalazi i kolike su plate...

Ne znam da li ste bili na sarulestiju gde je pecanje pre 18-20godina bilo 7dana 700maraka pa 500.. a sad je 300e ako se nevaram

Selo zabar,loncari i okolina je za sarulesti i ono tamo holivud. Tamo neverujem da su plate vece od 100e ako neko uopste prima platu u onoj zabiti po onim selima pa dan pecanja skoro 50e....

Mislim rumunija jeste da je eu ali rumunija

Ne branim Zabar preskupo je (za mene) bilo i ove godine a ne sledece sa novim uslovima....

Ima velike veze,kao prvo to jezero bi trebalo prvenstvenu da bude prihvatljivo za lokalne ribare koji tu zive i rade i koji su odrasli na toj vodi,a sad novim gazdovanjem mogu samo gledat kroz onu ogradu kao u Partizanskim filmovima kad su djeca kroz zicu gledala logorase!!!

Zivim i radim u Austriji i mogu sebi priustit taj ribolov na Zabaru,ali da potegnem 700 kilometara i vozim se pored 5-10 dobrih ako ne i boljih jezera dok dodjem do Zabara i onda da tamo trpim neka smjesna pravila ne mogu i tacka!To je sto se mene licno tice.Oni samo izmisljaju nesto ni sami neznaju sta,to se vidi po njihovim objavama,do podne jedna prica ,a poslje podne druga ja im zelim sretan rad al bez mene ko domina!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...