Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Juče je voda na Safariju bila baš plitka. Ispuštena je za nekih 30%. Posle par sati pumpa je opet punila jezerce. Rekoše mi da treba da se sređuje jezero, itd...  Neće biti valjda onih trouglova od sajli, itd.

Pre nego što odete da zabacite pitajte prvo kakvo je stanje. Ja sam se "malo" smorio juče i tako... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel se javlja riba,koliko cujem jezero je totalno unisteno i niko nezna zasto od 30 pecarosa jave se tri babuske?

Ovo može biti jako loša reklama za jezero, a pri tome ne mora da bude istina. Ne znam za Adu, ali sličan primer ovih dana je bio kod mene na jezeru. Dosta ribolovaca dodje nepripremljeni ili polupripremljeni, pa kukaju kako ne mogu da uhvate ribu i prosipaju priču kako je nema. A u većini slučajeva dodju i zabace pod "stub", nakrkaju spod i čekaju da riba sama dodje, ne razmisljajuci da li su mamac prilagodili vremenskim uslovima i temp. vode, kao i samu prihranu. Da ne govorim o traženju dobrih spotova za ovo doba godine... Ja sam ove godine imao četiri izlaska i sva četiri puta sam fantastično otpecao, gde su mi ti isti prilazili i nisu mogli da veruju da riba tako dobro radi. Većinu ribe sam dobijao na 15m od obale. Samo sam hteo da kažem da je veoma važno pročitati gde je riba, pronaći je i prilagoditi mamac, pogotovo sad kada je voda hladna i kad se riba slabije krece.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ljudi jako dugo pecam na Adi sa ekipom ljudi koja peca od 95 ili 96 godine kada je jezero otvoreno.Sto se tice pecanja jako dugo pecam sarana pre svega divlju vodu-Dunav,ali zbog nedostatka vremena moram da odem na te bazene tj.komercijale.Ada Safari je jako lepo davala ribu,ali od prosle godine za npr.20 izlazaka sam imao 5 riba,a mozda ni toliko.Ove godine jedino sto sam video licno da je lepo pecao milance i odprilike mozda jos jedan lik i to bi bilo to.

Nepisem nista zlonamerno pitam sta se desava sa ovom vodom i koji je razlog sto riba slabo uzima,kada sa gledao i video da ima ribe,jednostavno riba ocajno uzima i jako tesko se peca poslednje dve godine.Nemoze neko da mi kaze da na isti mamac na hranilicu i kukuruz,crve,po-up boilu gde sam hvatao preko 20 riba,sada nemogu da uhvatim dve ili tri ribe za ceo dan ne ja vec nas nekoliko.Voleo bih da neko pojasni u cemu je problem sa ovim jezerom?

Link to comment
Share on other sites

ada nije unisteno jezero riba je malo birljiva nekrece se kao na15 c trazi i dobru prezentaciju i dobar (ne skup) mamac ,ali u sustini moze da se peca lepo .mnogi koje sam vidjao na pocetku sezone doneli su boile koje su im ostale od prosle godine ,bacili dve pracke i zabacili zatim size , onda sednu u stolicu i cekaju ,zatim zaspu  na suncu malo izgore (pocrne) i  odu kuci nezadovoljni ...

05.01.2014.pecali moji drugari mislim da je i milance bio na vodi nek me ispravi ako gresim imali su oko 10 kom nije hteo boilu jeo je kuruz cuk larva komarca podizac na 5cm od dna .nisam imao vremena ali ovih dana dolazim na adu da pecam .

ada je specificno jezero i moras da znas mnogo stvari pre nego sto rezervises mesto verovali ili ne moze da se desi da dzabe sedis ceo dan ili da se napecas ako se malo raspitas kad je ubacivana voda , koliki je nivo vode ,dali je bilo takmicenja ,koim danima hrane ribu , vremenska prognoza ,vetar ....i kad sve to uzmes u obzir odredis deo jezera gde bi pecao tek onda zoves i rezervises mesto .mozda je smor ali ako oces da pecas mora tako ili da imas srece ko na lutriji .MA IMA RIBE SAMO MI NEZNAMO DA JE UPECAMO ..... :sorry: :sorry: :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Uništen je rezon pecanja šarana možda...

Safari ume da prizemlji ljude koji očekuju 200 udaraca na 12h pecanja. Meni se sviđa jer za 14 min. vikendom stignem busom 88 do njega.

Odem sa njega sa 0-nulom, ponekad 2, 5, 11 riba. Utehu uvek možete naći u alkoholu. Ima tamo u naselju jedna prodavnica koja ima 6 vrsta piva. Ufff... Nedeljom u "Gavezu" kod Joce može da se pojede jeftina i dobra klopa (porodično)  Moram da upecam "Kostu" čuo sam da je najiskusnijim "boJIlašima" spao sa udice pred sam meredov! Buahahahhaha :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bez tripovanja molim. Gledao mr. Milanceshow-a, ni jedan problem nisam primetio sa ribom. I to kad su svi uslovi bili protiv njega. Iskreno, ne smem da zamislim sta ce da napravi kad dodje leto.

 

E sad cuo sam da taj milance koristi iskljucivo kukuruz potocar koji melje posebnim kamenom ..... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel se javlja riba,koliko cujem jezero je totalno unisteno i niko nezna zasto od 30 pecarosa jave se tri babuske?

 

Ни мало лака вода,то што ми унапред мислимо да ћемо ухватити 20 риба,то је наш проблем.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...