Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nekada davno kada su se zajedno takmicili Dule i Mesika napravili su ,igrajuci se raznim mixevima i aromama ( moglo im se jer su iste uvozili ) napravili i BAKU I DEKU . Baka je pocela da daje extremne rezultate na takmicenjima i onda je jednom od njih dvojice " sinula straaaasna ideja ;) "da to moze da se unovci a drugi nije hteo ni da cuje za to...i onda su se " drugarski " razisli, svako na svoju stranu . Deda Dule i dalje ( postujem to ) cuva svoju malu tajnu , dok Mesika komercijalizovanu Baku prodaje i od toga lepo zaradjuje ...Ta komercijalizovana i "ona" su nebo i zemlja. Dule kao i Mesika kada mixaju PRAVU baku tu niko ne moze da udje pa ni rodjeni sin .Svi ovde koji kazu da imaju originalni recept ili da su ga dobili malo zaobilaze istinu ....Sto se tice V.D.E. proizvoda Mesika je njihov ovlasteni distributer . Druga stvar je kada stigne Mix Tutti Frutti 2kg necete ga naci u prodaji jer od njega pravi mix Baka za prodaju ,drugi deo sebi za takmicenje.Postoje i drugi V.D.E. frutti mixevi sa nekim dodacima ali to nije to i oni se mogu naci u prodaji 1050 din 2 kg.E sada mnogi imaju razne BAKA recepte neke vise- manje uspesne ali TAKO JE i drukacije nece ni biti OD ORIGINALA NEMA NISTA pomirite se se time. :pardon: :pardon: :pardon:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobar dan moji prijatelji šarandžije! :pivopija1:

Već duže vreme posmatram vaše komentare na izlaganje mojih/vaših prijatelja šarandžija. Kako stoje stravi, problem je u receptu "Bake". Jedni objave, drugi ne, treći u to ne veruju, jer postave pitanje: "Ako mu peca, a mi smo mu kokurencija na vićini takmičenja, zašto je on javno objavio recep sve u mililitre i grame, odnosno podelio njegovu tajnu sa nama ???" 

Šarandžije, da bi napravili "Baku" koristite sve od WD-a (mix-fruit, amino, koncentrat, stimulin, sladilo, aditiv) onako kako je proizvodjač naveo, nista ne treba filozofirati. Dalje, što se tiče tekućih NUTRABAITS & CCMoore (Nutramino, Jaffa, EA TUTTI FRUTI, tečni Betain CCMoore) doziranje kako je proizvodjač naveo.

Aroma: donja granica i esseintial oil!!!!!

Aminokiselina: od 30-40ml, ako za Amura pripremate, smanjiti dozer aminokiseline.

Additive: Betain 20ml (Jer NutraBaits-ov nije vise ko sto je nekad bio, ovo je smejurija-šećer običan)

Ulje: NEMA POTREBE!!!!!!!!!!!!!!!!! Rola se vrhunski!!!!!!!!!!!

Napomena: Izbacite CAJOUSER CREAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za moju "Baku-PLAZMU" moze da potvrdi moj prijatelj Ivan Tašin!!!! 8)

 

Peca provereno probao sam jednom po najvecoj vrucini i sav izgoreo zato sto sam morao po 2 stapa da drzim.. a drugo recept sada prvi put vidim mozda malo kompletnije nego sto je meni receno.. mada.. imam moju varijantu i to je to.. 

Link to comment
Share on other sites

ali skoro svi ovi recepti koji su napisani na ovu temu pecaju na komercijalama, pa peca i tvoj , verujem kad bi izbacio jafino esencijalno ulje nebi bilo neke razlike , sve to peca ali svako ima neku svoju verziju "bake" koju npr ja svaki put menjam u zavisnosti od komponenti koje imam na lageru radi ona i kad se ubaci i csl i selmon oil i hemp oil i complete food oil i melasa i kad se sece sa cokoladom i kad se sece sa mesom sve to peca ne kontam zasto ljudi uopste tragaju za "izvornim" receptom , meni je uvek vece zadovoljsto za dodjem do neceg svojeg :yahoo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jel postoji tu jos neko sem mene,da ribu nije uhvatio na Baku boilu?Ruku na srce nisam ga ni nesto puno forsirao.

moram da te pitam jer si kupio baku ili si pravio neku svoju pa nisi ulovio nista
Link to comment
Share on other sites

Evo malo sa jezera u Slovackoj gde garantujem da nikada niko nije pecao na baku .....prosle godine u leto dobio sam malo  bake (od Duleta Pecanka ) da probam na jednom jezeru i razvalili smo ribu .Slovaci su dolazili da vide nasta mi to hvatamo ( naravno nismo rekli ) to je bilo za neverovati ....Toliko da li je lovna ili ne!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo malo sa jezera u Slovackoj gde garantujem da nikada niko nije pecao na baku .....prosle godine u leto dobio sam malo  bake (od Duleta Pecanka ) da probam na jednom jezeru i razvalili smo ribu .Slovaci su dolazili da vide nasta mi to hvatamo ( naravno nismo rekli ) to je bilo za neverovati ....Toliko da li je lovna ili ne!

Koliko je to ''malo''?  :pivopija:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...