Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

bili Makedonci na 25 i 24.Josh prvi dan upecali sarana od 28 kg,vaga merila do 25 kg pa su trazili drugu vagu da izmere ribu.Prvi put u zivotu na Pelagic.To ti je to.Cekam da mi poshalju slike.Neko je mozda sa njima sedeo i gledo utakmicu Makedonija-Srbija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bili Makedonci na 25 i 24.Josh prvi dan upecali sarana od 28 kg,vaga merila do 25 kg pa su trazili drugu vagu da izmere ribu.Prvi put u zivotu na Pekaguc.To ti to.Cekam da mi poshalju slike.Neko je mozda sa njima sedeo i gledo utakmicu Makedonija-Srbija

Uuuu jebote, gdje je dosla ta 28ica, na 24 ili 25? Gledali su utakmicu sa nekim likovima iz Novog Sada sto su bili na 27ici., ponapijali se ko letve. Nista ih ne razumijem kad su trijezni a kamoli pijani hehehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bili Makedonci na 25 i 24.Josh prvi dan upecali sarana od 28 kg,vaga merila do 25 kg pa su trazili drugu vagu da izmere ribu.Prvi put u zivotu na Pelagic.To ti je to.Cekam da mi poshalju slike.Neko je mozda sa njima sedeo i gledo utakmicu Makedonija-Srbija

Imali su jednog od 24+ koliko sam cuo,zadnji dan pre nego sto su otisli.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Danas dosao sa Pelagiceva, bio od cetvrtka navece.

I opet problemi sa pozicijom i Jovom, uredno sam rezervisao 29ku 6.septembra i tad smo zajedno pregledali njegov kupus od rokovnika i pozicija je bila slobodna.

Da bi se na kraju ispostavilo da je on pogrijesio i da su neki Rumuni rezervisali prije mene???

Nervozan i ljut uzimam 26icu pa sta bude.

A bilo je...

Prvi mraz ove godine i pogodi bas mene iako planiram ovo pecanje vec mjesec dana i glavni cilj mi je bio upravo da izbjegnem mraz.

Ogromna temperaturna razlika dan-noc.

Prve dvije noci nisam uopste pecao ( zbog hladnoce) sto se ispostavilo kao greska jer je riba radila iskljucivo nocu i to vrlo kilavo ( jedna do dvije ribe po poziciji).

Preko dana imao samo jednu ribu, i zadnju noc dvije, ukupno tri. Jedno od najlosijih mi pecanja na ovom jezeru, ali za utjehu je cinjenica da su i drugi isto tako prosli.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bio sam na jezeru prosli vikend,od 25. -27.,na poziciji 29. Vrijeme bilo prekrasno,sunce,bez vjetra. Riba jako lose radi. Bilo je zauzeto 5 pozicija( 5,29,28,25,7). Svi su imali 1-2 ribe i to samo nocu. Saran se bacao po cijelom jezeru,ali nije uzimao preko dana. Amur je jos uvijek aktivan. Imali smo 10 poteza,7 riba vani,od toga 6 amura i 1 saran( 20+). Svi sarani uhvaceni na jezeru su bili 18 i vise kg. Znaci ,vrijeme je za pecanje rekorda!
Link to comment
Share on other sites

pecali smo 24 i 25  ovog meseca na poziciji 6 i imali 3 ribe 15kg  16,80  i 18,20kg riba generalno slabije radi pa treba malo sacekati zahladjenje . Nas drugar Biser na poziciji 11 je imao jako lepe ribe 24kg i 27kg one ispod 22kg nije hteo da meri :a018: Ocekujemo njegov izvestaj sa prelepim saranima ove prelepe vode pozzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na 28. pre desetak dana od petka uvece do nedelje ujutru i imao tri sarana. Petak noc jednog od 20+, subota dan nista i subota noc 2 kom od 15 i 17 kg.

Pravo pecanje i pravi odmor. Sada se sa setom secam vremena kada sam bar 1, a najcesce 2 puta mesecno isao na Pelagicevo na 3-4 dana. Ove godine sam od 7 dana nagradnog pecanja uspeo da iskoristim samo ova dva dana. :sorry:

Sto se tice ribe, istina malo slabije radi, ali bar je meni to neuporedivo bolje nago da kuca na sva tri stapa odjednom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo je stanje na jezeru,da li je neko bio skoro?Da li neko zna kada se zavrsava sezona na Pelagicevu?

 

Sezona zavrsava kada vodu okuje led! Ako voda ne zaledi mozes pecat kad god hoces. ;)

Link to comment
Share on other sites

@ Bosanac-Ruma: Nas drugar Biser na poziciji 11 je imao jako lepe ribe 24kg i 27kg one ispod 22kg nije hteo da meri  :a018: Ocekujemo njegov izvestaj sa prelepim saranima ove prelepe vode pozzzzzzz

 

Biće izvaštaj sa fotografijama, samo da prebacim sa aparata, a trenutno sam na putu na uslužnom računaru. ;)

Sve u svemu je bio standardno dobar ribolov. Kada se ukupno sve sumira, prosek je bio 4 - 5 sarana dnevno (noću nepecam - omatorio ;) ), jedan dan sam imao 12 šarana. Bilo je zaista krupnih i lepih komada.

Ubedjen sam, kao i dosta drugih ribolovaca koji odavno dolaze na tu vodu, da se tamo šaran adaptirao, postao skoro 100% autoktona riba u jezeru i da ga sve manje interesuje naša hrana, jer sada već dobro zna gde je prirodna hrana u jezeru, koje ima u izobilju, zato tako i napreduje.

Ne smatram da šaran bilo gde napreduje od naše hrane, jer onda bi na Crnom viru ili Adi safari bio već preko 40kg. :unknw:

Link to comment
Share on other sites

@ Bosanac-Ruma: Nas drugar Biser na poziciji 11 je imao jako lepe ribe 24kg i 27kg one ispod 22kg nije hteo da meri  :a018: Ocekujemo njegov izvestaj sa prelepim saranima ove prelepe vode pozzzzzzz

 

Biće izvaštaj sa fotografijama, samo da prebacim sa aparata, a trenutno sam na putu na uslužnom računaru. ;)

Sve u svemu je bio standardno dobar ribolov. Kada se ukupno sve sumira, prosek je bio 4 - 5 sarana dnevno (noću nepecam - omatorio ;) ), jedan dan sam imao 12 šarana. Bilo je zaista krupnih i lepih komada.

Ubedjen sam, kao i dosta drugih ribolovaca koji odavno dolaze na tu vodu, da se tamo šaran adaptirao, postao skoro 100% autoktona riba u jezeru i da ga sve manje interesuje naša hrana, jer sada već dobro zna gde je prirodna hrana u jezeru, koje ima u izobilju, zato tako i napreduje.

Ne smatram da šaran bilo gde napreduje od naše hrane, jer onda bi na Crnom viru ili Adi safari bio već preko 40kg. :unknw:

Slazem se da saran ne moze da napreduje od hemije koju mu serviramo....a jos mi je groznija pomisao na situaciju kada su pecarosi na Safariju kupovali sarane koje upecaju....da sam Ljuba, pitao bi ih : "hocete sa aromom monster crab, tutti fruti ili jagode?" :pardon: ....uzas!

Jedino sto hemijski izmaltretirane boile daju saranu je trenutna energija...nesto poput dopinga koji brzo nestane usled izazivaca gladi i atrakta...

Najzdraviji je saran koji jede samo kukuruz i skoljke....ali takvih ima jedino u ribnjacima

Link to comment
Share on other sites

gmboki: Sto se tice ribe, istina malo slabije radi, ali bar je meni to neuporedivo bolje nago da kuca na sva tri stapa odjednom.

Boki,  :good: , sa moje strane. Podržavam to, jer i meni takvo pecanje prija.

Link to comment
Share on other sites

U nedjelju je jedino dobro pecala poz.25. Covjek je prije podne imao 4 sarana.

 

A neki koji su se zakleli u tu poziciju kao top poziciju za takmicenje su izduvali karindzu na visednevnom slobodnom pecanju pre 10-tak dana ! 8)

Link to comment
Share on other sites

A neki koji su se zakleli u tu poziciju kao top poziciju za takmicenje su izduvali karindzu na visednevnom slobodnom pecanju pre 10-tak dana ! 8)

Pa naravno da ce izduvat kad nije vrijeme za tu poziciju al' nikako.

 

Cak sta vise ima boljih pozicija koje bi trenutno dale vise ribe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dentos je rekao sve za taj periodu u kom sam i ja bio. Ipak mi ribi ne serviramo hemiju, vec ugljene hidrate u spod miksu a oni ipak znaju da dobro goje. I nije ni cudo da me jede uvek jer riba nije mnogo gladna tamo. Ipak su to velike ribe, a ne mali sarani kojima treba puno energije, sto je normalno.
Link to comment
Share on other sites

Biser,mislim da nisi 100% u pravu kada kazez da ga nasa hrana sve manje interesuje i da je autohton!kao prvo tamo su ribe ogromne i stare i nemaju potrebe za hranom kao trkaci pa se zato manje i pecaju!!!da ne pominjem sada primer skadarskog jezera,po tome mi tamone bi nikada dobili ribu od neverovatne kolicine prirodne hrane!!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...